Aquapark odpływa z Gdańska. Czy jest nam potrze...

IP: 89.69.139.* 06.02.12, 07:10
Aqaparki są po prostu drogie, jednorazowa wizyta dla 3 osobowej rodziny nie schodzi poniżej 100 PLN. A Sopocki aquapark jest beznacziejny. Zimno (szczególnie w strefie dla małych dzieci), beznadziejnie zorganizowane szatnie i fatalny pomysł z wyodrębnieneim wyjścia do strefy saun (kto próbował dojść z basenu na saunę wie o czym mówię).
    • Gość: adam Re: Aquapark odpływa z Gdańska. Czy jest nam potr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.02.12, 07:19
      Baseny też są nieopłacalne, czy przez to Gdańsk ma ich nie mieć?
      • Gość: gość Aquapark w Suwalkach - hahahah smiech na sali IP: 80.50.4.* 06.02.12, 08:50
        Autor pojecia nie ma o czym pisze. To ze ktos dal nazwe Aquapark to jeszcze nie znaczy ze to jest aquapark. W Suwalkach jest to zwykly basen tylko ze dodali 2 zjezdzalnie i 2 sauny. Ot i caly aquapark.
        Nic dziwnego ze ludzie tam nie chodza jak to dziadostwo.
      • megasceptyk Adamowicz od początku kariery likwiduje sport 06.02.12, 10:37
        ostatnio zlikwidował za pomocą swojego kumpla mistrzowską drużynę hokeja. Wcześniej zlikwidował wszystkie sekcje sportowe klubu sportowego Stoczniowiec. Dzieci nie mają się gdzie rozwijać. Nie ma lodowisk, basenów, nic się ku... nie opłaca. Najlepiej zamknąć się w domu i płakać. Dlaczego Budyń likwiduje sport? Wystarczy na niego spojrzeć. Bekon łysy jebany.
    • Gość: xx Aquapark odpływa z Gdańska. Czy jest nam potrze... IP: *.dynamic.chello.pl 06.02.12, 07:19
      A tam aquapark. W Gdańsku potrzeba jeszcze kilkunastu zwykłych basenów do pływania, a parki to na razie zostawmy.
    • eventhorizon Re: Aquapark odpływa z Gdańska. Czy jest nam potr 06.02.12, 07:20
      A stadion na siebie zarobi? A ECS? A komunikacja miejska? A Orliki?
      Nie?to dlaczego one powstają, a od basenów i aquaparków wymagamy rentowności?
      • Gość: niech żyje bozia Re: Aquapark odpływa z Gdańska. Czy jest nam potr IP: 193.201.167.* 06.02.12, 10:16
        Jezuskownie też nie są rentowne, a pijaczek w stroju trepiego biskupa stawia jedeną za drugą. I jeszcze dostaje ziemię pod te architektoniczne potworki za 1% wartości.
        • Gość: asd Re: Aquapark odpływa z Gdańska. Czy jest nam potr IP: *.ttk.pl 06.02.12, 11:38
          a u was to murzynów biją
    • Gość: jacek Koniec marzeń o aquaparku w Gdańsku. Nie opłaca... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.02.12, 07:56
      ta redaktorku wazne ze CES sie oplaca,ze stadion sie oplaca,ze Muzeum II wojny sie oplaca...pojedz kolego do Wroclawia czy Krakowa lub Poznania i zobacz jak funkcjonuja aguaparki,jak mozna zarobic! dziwne jest to ze w mln miescie nie ma takiego obiektu,wstyd i hanba a nie mow o oplacalnosci bo z klucza cos takieg powinno byc!!!
    • Gość: piotr Koniec marzeń o aquaparku w Gdańsku. Nie opłaca... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.02.12, 08:07
      drogi redaktorku....jak pojedziesz do Wroclawia,Krakowa czy Poznania i zobaczysz prawdziwe aguaparki a nie badziewie sopockie czy redzikowo to zobaczysz tlumy przez caly tydzien i tam sie naprawde oplaca,wiec nie pisz bzdur bo podejrzewam ze jestes wielkim zwolennikiem Budynia i jego budowli ktore nic nie znacza dla gdanszczan(CES,Stadion,Muzeum II ws)
    • Gość: wrzosek Koniec marzeń o aquaparku w Gdańsku. Nie opłaca... IP: 153.19.170.* 06.02.12, 08:39
      Autor tekstu Pan Krzysztof Katka tak do końca nie jest zorientowany w pełni jeżeli chodzi o koszty dzialalności basenu. Jest pewne, że kompleks basenowy planowany od 12 lat w Brzeźnie byłby obiektem napewno przynoszącym zyski, usytuowanie i wyeksponowanie w tak popularnym miejscu jest dużym atutem. Przypominam, że Aqapark w Sopocie jest kojarzony z wysokimi cenami w sezonie letnim rok czy dwa lata temu cena była niebotycznie wysoka i wynosiła 28 zł za 1 godzinę. Obecnie kierownictwo Aqaparku chyba zrozumiało, że cena jest za wysoka dla mieszkańców Trójmiasta i obecnie już można powiedzieć, że jest przystępna, ale poprzednie ceny zostały w głowach tubylców. Wstyd, że w Gdańsku nie ma tego typu atrakcji.
    • Gość: kolejki gorskie kolejki gorskie IP: *.net.stream.pl 06.02.12, 09:04
      No wlasnie po co te aquaparki mamy ich od groma w polsce lepiej jak wybudujecie cos w stylu wonderland kolejki gorskie itd. pieniadze by były
    • Gość: Stan Może taniej IP: *.1-3.cable.virginmedia.com 06.02.12, 09:11
      Może trzeba jeszcze taniej?
    • Gość: grzesbor Koniec marzeń o aquaparku w Gdańsku. Nie opłaca... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.12, 09:13
      Obiekt w Sopocie miał zdecydowanie za wysokie ceny, nastawione na turystów z Trójmiejskich hoteli, bo i taka była zapewne koncepcja biznesu od początku. Stąd nie ma tam pełnowymiarowego basenu. Gdyby nie rwąca rzeka, sam bym odwiedził go tylko raz, bo wszystko pozostałe znajduję w innych Aquaparkach w Polsce. Nie każdy Aquapark w Polsce przynosi straty. Nawet jeśli ceny są porównywalne czy wyższe. W Białce Tatrzańskiej i 6km daje w Bukowinie są dwa Aquaparki obok siebie. W obu ceny są wyższe niż w Sopocie, oba są prywatne, oba zapewne są dochodowe. Tatrandia na Słowacji czy Tropical Islands W Berlinie, powstają kolejne takie obiekty W ostatni weekend były kilkudziesięciometrowe kolejki do wejścia. Dla oczekujących w mrozie przed halą jest rozstawiony długi na sto metrów rękaw - namiot z gorącą herbatą. Przy wejściu za siebie, żonę i dziecko zapłaciłem 99 euro. Przy wyjściu dopłaca się za dodatkowe atrakcje, możliwe że średnio około 50 euro. Na obiekcie zdecydowana większość to są Polacy. Muszą przyjeżdżać pod Berlin, bo w Polsce nie ma gdzie wydać kasy na podobne atrakcje. Obiekt w Gdańsku z widokiem na morze, ma gwarantowany zysk. Musi służyć tez mieszkańcom. Musi być właściwa promocja, społeczna kultura, zwyczaj chodzenia na basen przynajmniej raz w tygodniu. Zyski z basenów mogą pojawić się dopiero za kilkadziesiąt lat podobnie jak z Orlików czy ze Szkół, w postaci mniejszych nakładów na rehabilitacje mieszkańców.
      Obiekt w Poznaniu nie jest jeszcze dochodowy i szybko pewnie nie będzie. Nie działa on jednak jeszcze w pełni, nie ma lata, nie ma wód termalnych… Jestem z Poznania.

    • Gość: chrum Jest po prostu za drogo. IP: *.dynamic.chello.pl 06.02.12, 09:18
      Zgadzam się z przedmówcami. W innych większych miastach aquaparki działają prężnie. Ten w Sopocie to pomyłka, beznadziejne zjeżdżalnie, jakoś ciasno i do tego drakońskie ceny. Nic dziwnego, że przynosi straty i bardzo dobrze nawet. U nas każdy chce się jak najszybciej dorobić, ustawiając takie ceny żeby mieć mniej ludzi, ale zarobić tyle samo niż jak więcej osób za mniejszy koszt biletu. Kolejny raz taka strategia odnosi fiasko i znów nikt się nie uczy na błędach. Czy w tym kraju nikt poza konsumentami nie widzi, że zarabiamy z 3 razy mniej niż na zachodzie a ceny są tylko ciut niższe niż w starej UE? Tu tkwi największa bolączka, ale to już inny rozdział problemu...
      • Gość: dupa jasiu Re: Jest po prostu za drogo. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.12, 11:08
        Z tego, co tu widzę, to w Sopocie nie ma żadnych atrakcji. Podejrzewam także, że jest kłopot z parkowaniem. Ceny nie mają nic do tego. Jak kogoś stać 20 zł/godz, to da i 28zł. Jak ktoś nie ma 20zł, to i 10zł nie wyda. Ale to musi być atrakcyjne. 3miasto ma Zatokę i sama woda w basenie to trochę za mało. W ogóle te polskie rozwiązania są takie ... polskie. Małe, ciasne, nie dla wszystkich wystarcza. Wchodzi tłum ludzi, a do dyspozycji tylko 4 jakuzzi. To ma być aquapark? Przydałaby się jakaś przydaka w nazwie, np. 'polski aquapark'. Problemu to nie rozwiąże, ale brzmi uczciwie.
    • Gość: jaro Koniec marzeń o aquaparku w Gdańsku. Nie opłaca... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.02.12, 09:20
      Panie Katka pojedz do Wrocka czy Krakowa zobacz jak wygladaja prawdziwe aguaparki i zapytaj sie wladz lokalnych czy sie oplaca?... zenujacy,podkupiony budyniowy zurnalista
      • Gość: Marta Re: Koniec marzeń o aquaparku w Gdańsku. Nie opła IP: *.ip.netia.com.pl 06.02.12, 10:14
        "zenujacy,podkupiony budyniowy zurnalista"

        pięknie napisane, dawno się tak nie uśmiałam :) puenta jak najbardziej słuszna
    • Gość: gdy Trójmiasto zawsze miało najmniej basenów w polsce IP: *.gdynia.mm.pl 06.02.12, 09:23
      pewnie 'władza' uważa, że wystarczy nam zimny Bałtyk
    • wojtek56 Gdańsk bez Aquaparku?! 06.02.12, 09:24
      Nie tylko powinien być, ale do tego o najwyższych standardach europejskich! Basen pływacki jak na "warszawiance", ciepłe baseny z atrakcjami różnego rodzaju, obowiązkowo sztuczna fala, małe sauny przy basenie dla tych, którzy korzystają z sauny tylko do ogrzania się, a obok Świat Saun z prawdziwego zdarzenia, korzystający z najlepszych wzorców (choćby i polskich: Termy Rzymskie, Termy Maltańskie) dla prawdziwych miłośników saun.
      Sezon na TAKI aquapark trwa w Trójmieście cały rok. Przecież nawet sezon plażowy to tylko dwa miesiące, a i to nie są wyłącznie słoneczne, upalne dni. Jeżeli do sopockiego aquaparku zjeżdżają goście z Kaliningradu, to tym bardziej będą szukać atrakcji w znacznie nowocześniejszym aquaparku w Gdańsku!
      I pewnie tu pies pogrzebany. Po co sopockiemu aquaparkowi konkurencja? Lepiej wbić w świadomość ludzi, że musi wystarczyć to co jest.
      Naprawdę nie ma w Gdańsku decydentów, dla których potrzeba wybudowania nowoczesnego aquaparku i utrzymania go na najwyższym poziomie jest OCZYWISTA?!
      • ziom41 Re: Gdańsk bez Aquaparku?! 06.02.12, 09:59
        "Lepiej wbić w świadomość ludzi, że musi wystarczyć to co jest."

        Kurde coś w tym jest - jakiś dziwny ten artykuł..
        Skoro takie straty przynosi od 10 lat - to czemu wcześniej nie obniżyli cen itp..
        Skoro jest tak źle - to skąd kasa na ściąganie zespołów i koncerty?
        A basen sauny leży odłogiem i niszczeją? Może po prostu ktoś nie umie tym zarządzać, albo właśnie tak zarządza by przynosiło straty - może to celowe?
        Bo w tak dużej aglomeracji jaką jest Trójmiasto nie ma opcji by taki obiekt nie zarabiał!
        Uważam, że konkurencja jest potrzebna i wierzę, że w końcu coś alternatywnego powstanie!
    • rasmus13 Koniec marzeń o aquaparku w Gdańsku. Nie opłaca... 06.02.12, 09:25
      Jak to jest ze w Danii, place za wejscie na basen 35-40 koron , korzystam caly dzien 6-8 godzin i dunczykom sie to oplaca. Porownajcie jeszcze zarobki w Polsce i w Danii.
      • Gość: U18 Re: Koniec marzeń o aquaparku w Gdańsku. Nie opła IP: *.limes.com.pl 06.02.12, 10:13
        Duńczykom też się to nie opłaca. Zajmowałem się kiedyś tematem finansowania akwaparków w Europie . Większość akwaparków jest na minusie a władze lokalne dopłacają do nich z podatków , bo chcą mieć atrakcję dla mieszkańców. W Finlandii koszty utrzymania akwaparków doprowadziły do tego , że kilka z nich zamknięto, pomimo , iż nie jest to biedny kraj.
    • jazur Re: Aquapark odpływa z Gdańska. Czy jest nam potr 06.02.12, 09:46
      Wiem, że Bydgoszcz, to nie Gdańsk, ale u nas też zrezygnowano z budowy aquaparku. Inwestor chciał wybudować duży park wodny za pieniądze z banku, za które miało poręczyć miasto. Chyba dobrze się stało, bo przy obecnych cenach i naszych pensjach park by nie zarobił na utrzymanie a miasto strasznie by się zadłużyło.
    • Gość: woy Dlaczego jedn.budżetowa ma konkurować z prywatnym IP: *.szczecin.mm.pl 06.02.12, 09:57
      ...jeśli ceny tu i tu byłyby takie same,czyli rynkowe?

      Odpowiedź: nowa spólka ,w której "działacze"/włodarze,politycy" mają kolejne synekury.
      Nie pytaj czy opłacalne,
      zapytaj dla kogo opłacalne?????????????????????????????????
    • Gość: PW Aquaparki nie muszą być rentowne... IP: *.tktelekom.pl 06.02.12, 10:02
      Wejście powinno być tanie, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Może i miasto dołoży do interesu, ale globalnie inwestycja się zwróci z nawiązką. Po pierwsze - lepszy stan zdrowia społeczeństwa to mniejsze wydatki na służbę zdrowia. Po drugie jak siedzą na basenie to nie piją/palą/dewastują/malują po pociągach itd... Po trzecie - jest to atrakcja turystyczna - jak pogoda nie dopisuje to gościom zostaje aquapark.
    • korcia2000 Koniec marzeń o aquaparku w Gdańsku. Nie opłaca... 06.02.12, 10:04
      W Gdańsku tylko opłaca się budować kościoły...
    • Gość: sztigirigi Koniec marzeń o aquaparku w Gdańsku. Nie opłaca... IP: *.nykredit.dk 06.02.12, 10:07
      Warszawianka tania nie jest a ludzi jest tyle, że obok powinni powoli zaczynać budowę kolejnej części. Nie wiedzą jak robić niech robią jak w Warszawie.
    • Gość: 4g63 Koniec marzeń o aquaparku w Gdańsku. Nie opłaca... IP: 217.153.61.* 06.02.12, 10:15
      zydowskie muzeum na muranowie sie oplaca - zniszczyc kawal duzego parku, palnac kawal betonu - to jest to czego potrzeba warszawie - to sie oplaca wg szechterowskiej gazetki i ciekawi mnie kto za to placi - niech ze do cholery ktos podejmie TEN temat
    • Gość: rechotenberg Koniec marzeń o aquaparku w Gdańsku. Nie opłaca... IP: *.ibd.gtsenergis.pl 06.02.12, 10:31
      Zabawny jest ten przykład sopockiego aquaparku. Mały, ciasny, cholernie drogi, z idiotycznym systemem naliczania opłat i z małym parkingiem. To jest taki quasi-aquapark który mógłby robić za osiedlową atrakcję, a nie przyciągać turystów.
    • Gość: Adam za to oplaca sie budowac najwiekszy kosciol IP: *.2663746--62697410.cust.bredbandsbolaget.se 06.02.12, 10:31
      w Gdansku, gdzie jest az 6 kosciolow w okolicy. na to maisto mialo pieniadze spzredaowac golodziowi teren za 1 zl, a potem maisto bedzie mialo pieniadze na opalcanie tej powtornej budowli. Spada liczba dzieci i zamyka sie szkoly, przedszkola a za to buduje sie wiecej kosciolow zamaist czesc pozamykac bo tez spada liczba Polakow. gdzie tu logika?
    • Gość: Zenek Sopot=basen ze ślizgawką IP: *.136-242-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be 06.02.12, 10:32
      Park Wodny w Sopocie to tylko basen ze ślizgawką. Głownym problemem jest brak atmosfery aquaparku: nerwowe wejście "na godzinę" kwadratowo kafelkowe wnętrze i restrykcje "tego nie wolno" na każdym kroku. Stress i żadnej zabawy.
      Gdzie tropikanę wnetrza, aranżacje z kamieni, wodotryski i wodospady , leżaki koło brodzika, piskownice dla bobasów, bar i wejścia bez ograniczenia czasu, ktore pozwalaja sie odprężyc?

      Dla mnie jakakolwiek cena biletu jest zbyt duża by tam wejść - mam płacic za stress?
      • peryklejtos Re: Sopot=basen ze ślizgawką 06.02.12, 10:44
        dokladnie. A do tego tandetne bary z zapiekanka z mrozonki oraz frytkami smazonym w starym oleju. Woda dla malych dzieci zdecydowanie za zimna.
    • Gość: Marq Koniec marzeń o aquaparku w Gdańsku. Nie opłaca... IP: *.web.vodafone.de 06.02.12, 10:34
      Miastem rzadzi banda nieudacznikow. Co to znaczy - nie oplaca sie? "Nie da sie" etc. Gdzie indziej sie da i jakos oplaca. Ale najwazniejsze, ze od kilkunastu lat sa przy korycie te same mordy - darmozjady.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja