Dodaj do ulubionych

Nie złożył ślubowania, nie został studentem. "K...

IP: *.dynamic.chello.pl 23.10.12, 20:09
jak nieznalska.
Obserwuj wątek
    • kalfiorowydzem Brawo władze uczelni! 23.10.12, 20:43
      Brawo za respektowanie porządku i prawa oraz za konsekwentne opowiedzenie się za ideałami humanizmu i demokracji, które wcale nie są tożsame z negowaniem religii czy wiary. Ani demokracja ani humanizm nie wykluczają nikogo, kto wierzy w jakiegokolwiek boga, poza nawias społeczności jako niewiernego, niegodnego czy wierzącego. Jednocześnie idee te wiążą się z podejściem równościowym i poszanowaniem wolności innych osób. Fanatyzm religijny kłóci się z tymi ideami m.in. ze względu na swą nieustępliwość i chęć eliminacji inaczej myślących czy wierzących. Ten młody człowiek albo jest jeszcze zaślepiony żarliwością swojej wiary i przekonań politycznych albo koniecznie chce wykazać swoją oryginalność. Życzę mu, aby to były tylko błędy młodości, bo jeśli całe życie będzie w taki sposób "bezkompromisowy" i zapatrzony w tron, to mu współczuję... chyba że wybierze właściwą uczelnię czyli seminarium duchowne i przystąpi do modlących się o intronizowanie Chrystusa na króla Polski.
      • Gość: obywatelka Polski Re: Brawo władze uczelni! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.10.12, 11:13
        Nie podzielam tej uwagi, mimo, że jestem zwolenniczką wspólnego dialogu różnych kultur i religii. Uważam, że to właśnie CI którzy wierzą w Boga i wszem i wobec to wyznają sa prześladowani i napiętnowani. Niestety w dzisiejszych czasach jest tak, że to katolicy muszą "zamknąć mordę" a gejom lesbijkom (z całym szacunkiem do tych ludzi- mam wśród nich przyjaciół! )podrzuca się dzieci do adopcji. Przykro mi, ale stajemy się jednym z wielu krajów europejskich który walczy o to aby wiara była tematem tabu albo czymś karygodnym. PORAŻKA! ...
        • ax222 Re: Brawo władze uczelni! 24.10.12, 14:55
          Porażką to są twoje wypociny.

Póki co to "prześladowani" katolicy stawiają wszędzie swoje symbole, chcą zabronić aborcji i in vitro, ograniczyć dostęp do środków antykoncepcyjnych (klauzule sumienia) i przy okazji prześladują dzieci innowierców albo niewierzących, wyprowadzając je z zajęć grupy podczas religii w przedszkolu.

Jesteście ordynarnymi kłamcami i hipokrytami, a biskupi namawiający do trzeźwości w tym celują. A przy okazji seksualnymi maniakami, skoro interesuje was to, co inni (choćby homoseksualiści) robią w łóżku.

Założę się, że gdyby Jezus zaczał dzisiaj swoją mowę o grobach pobielanych, to i jego byście oskarzyli o prześladowanie katolików!!!
        • Gość: Maxx Re: Brawo władze uczelni! IP: 173.233.204.* 24.10.12, 22:21
          "Niestety w dzisiejszych czasach jest tak, że to katolicy muszą "zamknąć mordę" a gejom lesbijkom (z całym szacunkiem do tych ludzi- mam wśród nich przyjaciół! )podrzuca się dzieci do adopcji"?

Moze i tak... tyle, ze nie w ultra-katolickim skansenie na skraju Europy (nazywanym tez Polska)!
        • saikokila Re: Brawo władze uczelni! 25.10.12, 02:40
          Gość portalu: Basia napisał(a):

> Dla jednych Bóg jest najważniejszy dla innych człowiek. Uszanuj to. Niesamowita
          > postawa studenta. pozdrawiam

Dla religijnych fanatyków, mordujących lub prześladujących ludzi w imię rzekomego Boga faktycznie to nie człowiek jest najważniejszy. Ale szanować takich barbarzyńskich poglądów prawdziwi ludzie nie powinni.
      • kotek.filemon Re: Nie złożył ślubowania, nie został studentem. 24.10.12, 11:00
        E tam, nie znasz się. Jest ogromny zbyt na świątki przydrożne jotpedwa a jak się niektórym przyjrzeć, to zgroza człowieka ogarnia. Taki koleś, co to prawie studiował na ASP może niesamowicie podnieść poziom w branży. A przecież po zbudowaniu pierwszego sanktuarium trupolewskiego otwiera się nowy rynek...
    • raffcio_not_so_old Nie złożył ślubowania, nie został studentem. "K... 23.10.12, 20:49
      Niedawno czytałem artykuł, w którym przedstawiciel renomowanej szkoły (średniej) katolickiej nie wyobrażał sobie, że ktoś mógłby chcieć się tam uczyć, jednocześnie nie będąc praktykującym katolikiem i nie wyznając zasad, które wyznają inni uczniowie i którym hołduje dyrekcja. Zgadzam się z z tym stanowiskiem i tak samo zgadzam się ze stanowiskiem gdańskiej ASP. Nie ma obowiązku uczenia się na danej uczelni. Dlaczego wolność sumienia TEJ KONKRETNEJ jednostki ma być czymś istotniejszym od wolności sumienia INNEJ jednostki, lub grupy, która tworzy zespół dydaktyczny, studencki, czyli uczelnię?
      Jeżeli prawo zmusi ASP w Gdańsku do przyjęcia tego studenta pomimo jego niechęci do przyjęcia tam panujących zasad, to ja wytoczę proces liceum katolickiemu, do którego nie będą chcieli przyjąć mojego syna, ponieważ jestem ateistą i nie życzę sobie zmuszania go do przyjmowania wiary katolickiej.
    • jonaszewski A czy cała uczelnia pasuje do jego światopoglądu? 23.10.12, 20:50
      Czy nie okaże się, że po odmowie złożenia obowiązującego ślubowania przyjdzie odmowa malowania aktów (bo sprzeczne ze światopoglądem), potem odmowa bycia ocenianym (bo zła ocena jest krzywdząca), odmowa akceptacji egzaminu (wolność słowa oznacza, że nie ma jedynej słusznej odpowiedzi na pytanie egzaminacyjne) itd.?

Dzisiejsza kultura mnie denerwuje - ludzie idą tam, gdzie im się nie podoba, a potem narzekają, żeby wszystko zmienić. Na pewno są inne wyższe uczelnie plastyczne, które mają właściwy wobec światopoglądu szanownego kandydata tekst ślubowania.
    • Gość: Rysiek Dualistyczna moralność naszej szkapy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.12, 21:01
      W ontogenetycznym układzie filogenezy, mając na uwadze symbiozę kontrastów, dochodzimy do wniosku, iż permanentne rozszerzenie naszej elokwencji na płaszczyźnie tego sporu, ma niebagatelny wpływ na podnoszenie percepcji wobec zapodanego tematu. Z tego jednoznacznie wynika, że albo facet jest kretynem, albo hipoteza Penrouse'a ma niewiele wspólnego z kwantową teorią grawitacji.
    • donek_vito Nie złożył ślubowania, nie został studentem. "K... 24.10.12, 23:30
      Gdańska ASP jest Polską uczelnią państwową gdzie obowiązuje przede wszystkim ustawa zasadnicza, czyli Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej. Zmuszanie studentów gdańskiej ASP do przysięgania na wierność "... ideałom sztuki, humanizmu i demokracji (...)". jest ewidentnym złamaniem kilku artykułów Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.
      …………………
      Rozdział I
      Art. 6.
      Rzeczpospolita Polska stwarza warunki upowszechniania i równego dostępu do dóbr kultury, będącej źródłem tożsamości narodu polskiego, jego trwania i rozwoju.
      ………………………
      Wykluczenie studenta z uczelni z powodów światopoglądowych jest uniemożliwieniem mu realizacji prawa do rzeczonego, równego ( ze studentami o innym światopoglądzie) dostępu do dóbr kultury a więc złamaniem Art.6.
      …………………………
      Art. 25.
      1. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.
      …………………………
      Władze gdańskiej ASP są władzami publicznymi, bo uczelnia ta jest publiczną. Zmuszając studentów do deklaratywnych przysiąg światopoglądowych władze te łamią ART.25. nakazujący im zapewnienie studentom swobody ich przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych.
      …………………………
      Art. 30.
      Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych
      .………………………
      Ukaranie studenta usunięciem z uczelni z powodu jego przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych jest EWIDENTNYM naruszeniem jego godności, ergo –złamaniem Art.30.
      …………………………
      Art. 31.
      Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
      ………………………
      Konstytucja Polska nie nakazuje zmuszania kogoś do ujawniania swoich przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych. Wręcz przeciwnie, zabrania tego.
      Zmuszanie studenta przez władze gdańskiej ASP do ujawniania ich jest więc oczywistym łamaniem Art.31.
      …………………
      Art. 32.
      1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
      2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
      ………………………
      Wykluczenie ze studiów za przekonania religijne, światopoglądowe i filozoficzne jest oczywistą dyskryminacją i złamaniem Art.32, pkt 1,2.
      …………………
      Art. 51.
      1. Nikt nie może być obowiązany inaczej niż na podstawie ustawy do ujawniania informacji dotyczących jego osoby.
      …………………
      Zmuszanie studenta do przysięgania na wierność "... ideałom sztuki, humanizmu i demokracji (...)". jest rodzajem próby zmuszenia go do ujawniania istotnych i głęboko osobistych informacji dotyczących jego osoby, a więc łamaniem Art. 51. pkt 1
      …………………
      Art. 53.
      1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
      ........................
      Zmuszanie studenta do przysięgania na wierność "... ideałom sztuki, humanizmu i demokracji (...)". jest złamaniem jego prawa do wolności sumienia i religii, a więc złamaniem Art.53. pkt 1
      ……………
      Art. 53.
      7. Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania.
      ....................
      , Zmuszanie studenta do przysięgania na wierność "... ideałom sztuki, humanizmu i demokracji (...)". jest oczywistym zmuszaniem go do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania czyli złamaniem Art.53. pkt 7.
        • letalin Re: Nie złożył ślubowania, nie został studentem. 25.10.12, 10:03
          Gość portalu: elo napisał(a):
          >
          > PS Jako ateista - obiecuje ze w przyszlym roku zdaje na KUL lub do Rydzyka i po
          > wtarzam akcje!
          --------------------------------
          Czy tam też wymagają podpisania takiej "przysięgi"? Poza tym nie wierzę, że ateiści są gotowi do takich poświęceń za swoją wiarę:)

Co do jednego się jednak zgadzamy, regulaminy uczelni nie mogą by w sprzeczności z ustawą zasadniczą i koleś wygra sprawę i będzie przyjęty w poczet studentów. Potem go wykończą hakiem dydaktycznym, jak za dawnych lat...
          • Gość: elo Re: Nie złożył ślubowania, nie został studentem. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.12, 11:39
            primo - ateizm nie ma nic wspolnego z religia - jest wrecz jej zaprzeczeniem - to nie jest tak ze ja wierze ze nie ma boga - ja nie wierze ze on jest! tak samo jak nie wierze w krasnoludki i w duchy.

secundo - jestem pewien ze na uczelnia Rydzyka stosuje jakas forme dyskryminacji ateistow. KUL zapewne tez - jestem na 100% przekonany ze gdybym podczas zajec kontestowal istnienie Boga (do czego mam pelne prawo chronione Konstytucja) to bylbym dyskryminowany i zwalczany. A przeciez moge chciec studiowac religie by ja lepiej poznac a wcale nie musze byc jej wyznawca lub wierzyc w Boga!
    • donek_vito Nie złożył ślubowania, nie został studentem. "K... 25.10.12, 10:30
      Po żenująco głupich, wrecz debilnych, komentach w tym wątku widzę, że dla niepełnosprytnego motłochu (czyli dla wiekszości tutejszych komentatorów) próba egzekwowania przez Grzegorza Gilewicza swoich podstawowych, konstytucyjnych praw jest działaniem idiotycznym, absurdalnym i wręcz obrazoburczym. W tym kontekście (zupełnego braku szacunku dla prawa w Polsce, co widać na tym forum), zupełnie nie dziwi mnie istnienie niemieckiego określenia na wielki bałagan, burdel: polski porządek.
    • mikron slubowanie jak 23 lata temu... 25.10.12, 16:05
      a ja odmowilem slubowania asystenta stazysty na pewnej szanowanej uczelni technicznej. Nie chcialem przysiegac, ze bede wychowywal studentow w duchu socjalistycznych idealow. Taki byl niestety wymog owczesnej ustawy o szkolnictwie wyzszym.
      No i tak sie skonczyl moj staz w 1989 roku...
      I przez te lata zylem w nadziei, ze tego typu praktyki odeszly w niebyt wraz z 'komuna'.
      No wielkie rozczarowanie ale i wielkie brawa dla kolegi, ktore wlasne sumienie ceni sobie wyzej niz dyplom!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka