Dodaj do ulubionych

Banach odpowiada Lisickiemu: to jednak jest aro...

26.02.13, 09:07
Powiem szczerze - mimo całej sympatii dla ekipy Budynia rządzącej od dłuższego czasu Miastem Gdańsk moja cierpliwość powoli się wyczerpuje, a co do tego ignoranta Lisickiego to uważam, że już dawno powinien jako ewidentny arogancki typ dostać potężnego kopa w d. z Urzędu Miasta i poszukać sobie odpowiedniejszych z jego aspołecznym charakterem zajęć.
Obserwuj wątek
    • janu5 Dyrektywa PParlamentu EU I Rady 2008/98/WE 26.02.13, 10:29
      z dnia 19 listopada 2008 r.
      Artykuł 14 Koszty1. Zgodnie z zasadą „zanieczyszczający płaci” koszty gospodarowania
      odpadami muszą być ponoszone przez pierwotnego
      wytwórcę odpadów lub przez obecnego lub poprzednich posiadaczy
      odpadów.
      2. Państwa członkowskie mogą postanowić, że koszty
      gospodarowania odpadami będą ponoszone częściowo lub
      w całości przez producenta produktu, z którego odpady
      powstaną oraz że dystrybutorzy tych produktów mogą częściowo
      ponosić te koszty.

Od razu tłumacze jej związek z dyskutowaną ustawa z 2011 o prządku w gminie.
      Koszty gospodarowania odpadami musi ponieść właściciel , poprzedni właściciel lub producent.
      Czyli za moje śmieci nie może zapłacić mój sąsiad bo nigdy nie był ich właścicielem ani producentem Podobnie ja nie mogę płacić za śmieci sąsiada.Zatem proponowany u nas sposób ściągania opłaty śmieciowej jest całkowicie nie do przyjęcia w myśl tej dyrektywy.To aż nadto ,żeby stwierdzić,że polska ustawa nadaje się tylko do kosza.Radni i parlamentarzyści o tym doskonale wiedzą ale nadalpomagaja mafii smieciowej ,a nie społeczeństwu.
      • Gość: lolita Nasz rząd robi nas w konia wbrew dyrektywom UE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.13, 23:55
        Nareszcie ktoś spojrzał na problem głebiej niż tylko przez pryzmat twierdzenia ,że m2 nie produkują śmieci. Tusk ze swoją bandą lobbystów zaproponował podatek w 4 wariantach i wszystkie nie spełniają naszej konstytucji i oczywiście cytowanej dyrektywy, Posłowie oraz Radni którzy powinni nas bronić przed takimi niesprawiedliwościami udają ,ze o niczym nie wiedzą. W sumie nie dziwię się członkom PO - bronią partyjnych ustaleń ale taka Banach czy opozycja PiS zamiast walić w PO jak w bemben podlizują się wyborcom "walcząc" o metodę osobowa,która jest tak samo niesprawiedliwa jak inne. Akurat co do niesprawiedliwości metod to Lisicki ma racje. Trzeba zaskarzyć ustawe ,a nie Lisickiego.
      • doraa Re: Zrewanżujemy sie na wyborach! 26.02.13, 12:59
        popełniłam błąd za pierwszym razem głosując na Adamowicza, i był to też ostatni raz....
        Obawiam się tylko, że znów brak kandydata wepchnie na stołek obecny układ....
        A może tak Pani Banach......?
    • Gość: Gda Lista arogancji i zaniedbań miasta jest długa IP: *.chelmnet.pl 26.02.13, 10:55
      LISTA AROGANCJI I ZANIEDBAŃ WŁADZ MIASTA JEST DŁUGA
      Szadółki i smród na pół trójmiasta pomimo wydanych milionów na modernizacje!

Reforma komunalna niezgodna z konstytucją Państwa Polskiego! Ile osób popadło w dodatkową nędzę? Ilu w długi?

Reforma komunalna, która oficjalnie nie miała łatać dziury w budżecie. Wprowadzono drastyczne podwyżki! A obiecanych remontów nie ma i nie będzie! Teraz mówią, że nie ma pieniędzy!!! Żałosne i smutne...

ECS nikomu w tak wielkiej formule nie potrzebny!

Stadion Arena źle zarządzany i przynoszący tylko straty!

Nadchodzące podwyżki za parkowanie i wprowadzanie nowych stref w miejscach, gdzie taka potrzeba nie zachodzi!

Planowana budowa spalarni! Po tym co zrobili z Szadółkami trzeba już się bać! Kolejny smród i pył...

Wyspa Spichrzów i zaniedbania przy jej rewitalizacji...

Arogancja przy nie ujawnianiu danych z umów z developerami... Pomimo wyroków sądowych nakazujących takowe...

Wyciszanie sprawy spalarni Port service... kto jeszcze w to jest zamieszany? Czy ziemia z budowy ECS tez była skażona i trafiła do Ełganowa?

WPISUJCIE JESZCZE INNE MERYTORYCZNE ZARZUTY DLA OBECNYCH WŁADZ MIASTA!!!
      • Gość: m Re: Lista arogancji i zaniedbań miasta jest długa IP: *.ip.netia.com.pl 26.02.13, 11:17
        Zapomniałeś jeszcze o jednym:

Sprzedawanie działek delevoperom i wydawanie pozwoleń na budowe biurowców/mieszkań bez wystarczającej ilości miejsc parkingowych. UM zakłada że ludzie będą komunikacją miejską jeździć, jednocześnie rozwijając tylko transport samochodowy, a sam ZTM jest zarządzany tragicznie. Czemu ta lisia pochwa, nasz vice-budyń nie zajmie się tym?
          • Gość: gość z portalu Re: trole szczytują IP: *.dynamic.chello.pl 26.02.13, 18:04
            Ty to nie umiesz czytać ziom. m napisał: z jednej strony nie ma obostrzenia na zapewnienie WYSTARCZAJĄCEJ a nie minimalnej liczby miejsc parkingowych, a z drugiej strony transport publiczny, który by zmniejszył potrzebę parkingów jest tragicznie zarządzany. Miasto rozwija sieć dróg by było łatwiej wszędzie dojechać, ale chyba tylko po to by drive-by'a zrobić, bo stanąć już nie ma gdzie.

A tak przy okazji: M - ten problem dotyczy nie tylko Gdańska, większość Polskich miast na to choruje. Polscy urzędnicy są urzędnikami z poprzedniej epoki, gdzie samochód oznaczał sukces.
    • hydrograf Ale i tak zagłosujecie na PO... 26.02.13, 11:25
      ... więc Władze Miasta mają głęboko w ... poważaniu co o nich myślicie.

Oni działają w myśl zasady: "Obywatel dla Miasta, a nie Miasto dla obywatela".
      I robią to od początku swojej władzy...
      A wy i tak na nich głosujecie... Więc czym mają się przejmować? Chyba dobrze robią....
    • Gość: hory Banach odpowiada Lisickiemu: To jednak jest aro... IP: *.limes.com.pl 26.02.13, 12:04
      Pani Joanno niech Pani weźmie udział w następnych wyborach na Prezydenta tego miasta. Ja na pewno będę na Panią głosował. Temu miastu potrzebny jest rozsądny prezydent i rozsądni radni. Od lat śledzę ten festiwal głupoty i nie wiem jakim cudem ciągle ci sami ludzie są u władzy i trochę za ten stan rzeczy winię opozycje, która wystawia jakiś kandydatów z d...y. Pani jest osobą znaną i lubianą, a co najważniejsze doświadczoną i merytorycznie przygotowaną do pełnienia takiego stanowiska.
      Pozdrawiam
      p.s. Może trzeba się zastanowić jak skrócić kadencję obecnej władzy. Są jakieś formy prawne umożliwiające odwołanie prezydenta i radnych.
    • Gość: m Re: Banach odpowiada Lisickiemu: to jednak jest a IP: *.ip.netia.com.pl 26.02.13, 15:08
      Jako Gdańszczanin z zamiłowania i wyboru zastanawiam się czemu ciągle słychać o arogancji władz Gdańska, oraz ich powiązań z różnymi środowiskami (mniej lub bardziej chodzacymi w czarnych sukienkach), a o analogicznych akcjach w Gdyni nie słychać nic?

Odpowiedź jest przerażająco prosta: Gdańsk to polityczny bastion PO. Gdynia to miasto, nikt nie musi się tu realizować politycznie. My, mieszkańcy Gdańska zostaliśmy pokrzywdzeni przez los: idź sobie PO robić swój bastion gdzie indziej, my tu chcemy żyć a nie politykować! A Budyń i spółka normalnego życia nie mogą nam zapewnić, po prostu brakuje im odpowiedzialnych za to zawojów w mózgach. Brak genetyczny, panie Tusk, reklamacje poprosimy! Wymianę na nowy model!
      • Gość: kotarman Re: Banach odpowiada Lisickiemu: to jednak jest a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.13, 15:34
        Tiaaa, zapomniałeś w swojej wyliczance, że w Gdyni poza tym, że nikt sie nie realizuje to stacza ta wioskę na samo dno. Dośc powiedzieć, że najwieksze gdynskie inwestycje to infobox, kotara i nikomu nie potrzebne lotnisko w sąsiedniej gminie.
        To ja już zdecydowanie wolę władzę Gdańska, które przynajmniej otwarcie mówią ile zapłacisz podatku śmieciowego. W Gdyni - tradycyjnie Szczurek lawiruje, a ostatniego dnia powie "i tak zrobię jak chcę".
        • Gość: m Re: Banach odpowiada Lisickiemu: to jednak jest a IP: *.dynamic.chello.pl 26.02.13, 18:23
          O ja, jakbym ze ścianą rozmawiał. Po pierwsze: pojeździj trochę po świecie, nie tylko na kolonie szkolne, np do innych miast. Daleko nie musisz, Warszawa, Berlin, Praga, Londyn są "rzut beretem". Wtedy nie będę ci musiał tłumaczyć jak powinno wyglądać miasto.

> Tiaaa, zapomniałeś w swojej wyliczance, że w Gdyni poza tym, że nikt sie nie re
          > alizuje to stacza ta wioskę na samo dno. Dośc powiedzieć, że najwieksze gdynski
          > e inwestycje to infobox, kotara i nikomu nie potrzebne lotnisko w sąsiedniej gm
          > inie.

Zapomniałeś o Parku Naukowo Technologicznym czy ruszającej przebudowie nabrzeża na północ od skweru w tkankę miejską (i to bez 2 jezdniowej drogi przez środek, da się, serio serio!), przebudowie Teatru Muzycznego czy powstającej niedaleko nowej siedzibie Gdyńskiej Szkoły Filmowej. A w Gdańsku? ECS i autostrady wszędzie. Co do lotniska, dziecko, dorośnij w końcu i uświadom sobie że KAŻDA EUROPEJSKA AGLOMERACJA jest obsługiwana przez conajmniej DWA lotniska. Lotnisko w Gdyni to nie fanaberia, to obowiązek na rzecz rozwoju regionu, moim zdaniem, a płacę podatki w Gdańsku, całe trójmiasto powinno dokładać do tej budowy.

> To ja już zdecydowanie wolę władzę Gdańska, które przynajmniej otwarcie mówią i
          > le zapłacisz podatku śmieciowego. W Gdyni - tradycyjnie Szczurek lawiruje, a os
          > tatniego dnia powie "i tak zrobię jak chcę".

No jasne, niech ci jeszcze otwarcie powiedzą że będziesz płacił podatek od powietrza wdychanego, zależnie od ilości kobiet z którymi uprawiałeś w życiu seks (a co, dwie równie nie związane ze sobą rzeczy) . Tylko otwarcie, tak żebyś to przyjął bez sprzeciwu.

A jakbyś się interesował czymkolwiek innym niż klepaniem budynia to byś wiedział że Gdynia też już przedstawiła swój pomysł na podatek śmieciowy. Płatne od osoby. Realny przelicznik, w końcu to ludzie a nie metry kwadratowe produkują śmieci.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka