Dodaj do ulubionych

Boże Ciało w Gdańsku. Arcybiskup Głódź o związk...

IP: *.spe.sony.com 30.05.13, 14:33
... a byl trzeźwy?
Obserwuj wątek
   • Gość: Budyń Nieudacznik A kiermasz tydzień temu ? IP: *.dynamic.chello.pl 30.05.13, 14:56
    W zeszłą niedzielę pod oliwską katedrą był kiermasz żywności gdzie można było kupić całkiem przyzwoite regionalne wyroby (na pewno były tam wysokiej jakości kiełbasy w sam raz na zakąskę dla Flaszki, actimelków nie widziałem). Było to na terenie katedry więc sądzę że Biskup Fioletowy Nos ze swoim przerośniętym tłustym nieudacznym ministrantem musieli pospołu wyrazić zgodę na handel pod kościołem. Czy taki handel w niedziele Jego Eminencji Flaszce nie przeszkadza ?
  • rozumnik1 flaszka na dwóch.Wzorzec pija literek solo. 30.05.13, 20:02
   Julian Tuwim- Lokomotywa

   Stoi przed państwem biskup polowy, Ciężki, ogromny, znany z twardej głowy Biskup trunkowy ... Stoi i sapie, dyszy i dmucha, Gorzała strasznie od niego bucha: Buch - "aqua vitae"! Uch - "aqua vitae"! Puff - "aqua vitae"! Uff - "aqua vitae"! Już ledwo sapie, już ledwo zipie, - a jeszcze wypić musi na stypie. Wszyscy do niego dziś przypijali Sam biedak nie wie, ile obalił. (I pełno ludzi, każdy w ukłonie, Całują szaty, całują dłonie, I generalskie liżą lampasy, Na takie gesty biskup jest łasy) Najpierw wychylił likier z bananów Piątkę lub szóstkę ruskich szampanów, I znowu flaszka, O! Jaka wielka! Potem 'popływał' znowu w bąbelkach Wjechała w beczce Polska Dębowa Leszek z zachwytu nie wyrzekł słowa "Flaszka" przegryzał między flaszkami Zjadł staropolski bigos z grzybkami Tych porcji chyba zżarł ze czterdzieści, Sam nie wiem, gdzie się w nim wszystko mieści. I choćby przyszło tysiąc kleryków I każdy przyniósłby po "sznapsiku" Na końcu świata by je schowali, On je wywącha, potem "obali". Nagle - bee! Nagle - łee! Wzdął się brzuch! Biskup w ruch! Najpierw tak smutno z goryczą i z żalem Rzekł nasz duchowny "Apage"! gorzale. Podniósł swe cielsko i ciągnie z mozołem, Raz obok stołu, to znowu pod stołem I biegu przyspiesza, i gna jak szalony (stał koniak na drodze, został wysuszony) A dokąd? A dokąd? Dokąd? Do WC! (w jelitach, w żołądku, w przełyku go rżnie) Po schodach, przez bufet, korytarz, przez hol (a w głowie "jawohl, ich liebe alkohol") Do taktu wciąż beka i charczy jak żul W żołądku burczenie i głośne bul,bul I gładko tak, lekko tak toczy się w dal, Jak kleszka, gdy z tacą wyrusza po szmal Nie ciężki duchowny zziajany,zdyszany Lecz kleryk przez Paetza nagiego ścigany. A skądże to, jakże to, czemu tak gna? Staropolski bigos "Flaszeczkę"tak pcha Kapusty i grzybków nie mieści już brzuch Te zaś "aqua vitae" wprawiła w ten ruch, To wódka z żołądka ten bigos do góry Przesyła przełykiem, który ma kształt rury I wyżej, wciąż wyżej, i biskup się toczy, A wóda te grzybki, kapustę wciąż tłoczy, I słychać już tylko - "Od złego mnie zbaw" To paw to, to paw to. to paw..
  • rozumnik1 Pospolite złodziejstwo to tu... 30.05.13, 20:03
   Odprawa jak dla monarchy.
   Jednym z bogatszych księży w Polsce jest z pewnością biskup Sławoj Leszek Głódź - emerytowany biskup polowy Wojska Polskiego. Jeszcze jako udzielający się w wojsku biskup otrzymywał wcale niemałą pensję z wojska: w 2004 roku było to ponad 9 tys. zł. W tym samym roku przeszedł na wojskową emeryturę. Ale najpierw otrzymał odprawę w wysokości 360 proc. kwoty ostatnio należnego uposażenia, dodatkowe uposażenie roczne za 10 miesięcy służby wojskowej w 2004 r. oraz gratyfikację urlopową i ekwiwalent za niewykorzystane przejazdy w roku zwolnienia. Jak wyliczyli dziennikarze - wyszło ok. 136 tys. zł. Ponadto w związku ze zwolnieniem z zawodowej służby wojskowej jako generał dywizji biskup Głodź skorzystał również z przysługującego mu prawa do jednorazowego pobrania uposażenia należnego co miesiąc przez rok po zwolnieniu (art. 18 ust. l ustawy z 17 grudnia 1974 r. o uposażeniu żołnierzy zawodowych, w brzmieniu obowiązującym do 30 czerwca 2004 r. Czyli 12 razy 9.271,18 zł.) Z tego tytułu wyszło dodatkowo ponad 110.000 zł. Podsumujmy: w chwili odejścia ze służby biskup jednorazowo otrzymał ponad 246 tys. zł. Co zrobił z tymi pieniędzmi? O tym milczy. Oto szlak bojowy biskupa - 21 stycznia 1991 r. mianowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II trzecim Biskupem Polowym Wojska Polskiego. 23 lutego 1991 r. w Bazylice Jasnogórskiej przyjął sakrę biskupią. 18 kwietnia 1991 r. mianowany przez Prezydenta RP na stopień generała brygady, a 11 listopada 1993 r. na stopień generała dywizji.-do 17 lipca 2004 r ( 13,5 lat i jakim prawem emerytura po tak krótkim okresie służby )
  • rozumnik1 Dość watykanu. Precz pasożyty 30.05.13, 20:04
   Ile można ładować pieniędzy w bezczelny kościół.To wy tak rozpuściliście kapłanów swoich. Przypomnę wystawienie ogromnego krzyża na Bazylice. Ratusz dominuje od wieków nad najwyższym kościołem w Gdańsku.To cały symboliczny ład władzy. Ale prałat Bogdanowicz pokazał kto na górze.Wywalił krzyż kilkumetrowy na kościele.Szpetota świecąca całe noce.Miał górować kościół i góruje.Kilka lat władze lotnicze wojowały.I co? I nic.Tak się okopali. A wy klękajcie,przepraszajcie za grzechy,rzucajcie kasą pasożytom. To wy wynieśliście te miernoty. To wy liżcie kolana. Mentalność niewolników. Obejrzyjcie Dyzmę-to Wy.Kołtuństwo i schizofrenia dewocyjna.Komu bije dzwon? Tobie i tobie dobroduszny i naiwny.Owce i barany - strzyżeni i poniewierani sponsorzy tego bezhołowia. Fuj ..
  • rozumnik1 Naigrywanie z narodu. 30.05.13, 20:05
   Też powieszę sobie obrazek i nie będę płacił podatku od nieruchomości.Cel sakralny. W mieście nie wolno nikomu hodować zwierząt. Rzecznik miasta mówi,że jeżeli daniele wystąpią w szopce n.p. ,to cel sakralny gruntu za 1% spełniony.Dobre prawda ? ))). Szopkę to robi p. ministrant- Adamowicz razem z p. Flachą. Kto w tej opowieści jest jeleniowatym?
  • ador43 Boże Ciało w Gdańsku. Arcybiskup Głódź o związk... 30.05.13, 20:09
   Dziwisz,Rakoczy,Ryczan,Nycz,Michalik i reszta amboniarzy w calej Polsce ,zamiast tlumaczyc narodowi dogmaty religijne zajmuje sie in witro,zarodkami to znaczy sperma i jej pochodnymi.Wszyscy z nich maja jedno w glowie,stosunki plciowe,to jest ich obsesja ,powinni jednak zniesc celibat i miec po 10 czy wiecej dzieciakow bo sperma burzy im umysly i powoduje pedofilskie zachowania.Do tego mowia o Narodzie i ojczyznie Polsce.Hipokryzja i zaprzanstwo zbrodniczego kosciola katolickiego jest nie do opisania.W okresie rozbiorow szpiegowali zdrajcy Narod Polski na rzecz germanskich i ruskich zaborcow , za przywileje dla k k sprzedali Polske wraz z Narodem na 123 lata a teraz NAROD, OJCZYZNA .Wielkie slowa ale w niegodnych ustach i nie z ambony bo to jest profanacja,obluda i szkalowanie pamieci naszych przodkow zakatowanych w germanskich twierdzach i syberyjskich kopalniach za przyczyna zbrodniczego kosciola katolickiego.
  • kararaka Boże Ciało w Gdańsku. Arcybiskup Głódź o związk... 30.05.13, 20:57
   Abp Głódź ma zupełną rację ponieważ przymuszanie ludzi do pracy w niedziele i to pracy nie wymagającej pilnej konieczności jest zwyczajnym niewolnictwem. Dla przykładu Stalin odebrał tamtejszym ludziom wszystkie wolne dni świąteczne, przymuszając wszystkich do pracy a i tak Rosja zbankrutowała. A tymczasem w krajach zachodnich jest więcej wolnych dni świątecznych niż w Polsce a żyje im się nienajgorzej. Stąd prosty wniosek że nie od ilości odebranych dni świątecznych zależy dobrobyt w kraju ale od sprawowania dobrych, rzetelnych i uczciwych rządów.
  • bronimir Dobre 30.05.13, 22:24
   Facet paradujący na co dzień w kieckach krytykuje przebierańców.
   Gorzała to straszna rzecz jest, nie szanuje nawet świętości.
  • block-buster Dyrektor zoo z danielami ma mnie uczyc etyki? 31.05.13, 10:09
   Pijak z ksywa"Flaszka",kobieciarz,utracjusz i hedonista za nasze pieniadze na tace ma, mnie uczyc,co jest dobre,a co zle?A dalej ty ode mnie i mojej rodziny!
   Takiego wala,jak Polska cala.Ja go moge uczyc...Bo bladzi.Jak Jankowski,Rydzyk i inne menelstwo zwiazane z holdingiem KK...I ta nalana,czerwona morda pijusa z oczkami zmiji...
  • rozumnik1 tyle lat nas strzygą.Baranie stado wymiera 31.05.13, 12:32
   Pan Adamowicz już dawno oczadział.Za ministrantury u Jankowskiego.Tylko tego nie widzieliście.
   Od 20 lat biega na skinienie hierarchii. Tu chodzi wyłącznie o DOMINACJĘ krzyża nad ludźmi. To jest w KK utajniona(jak prawie wszystko) metoda na owieczki. Tak ! Popatrzcie na wieże kościołów na Żabiance, Suchaninie,Przymorzu,Zaspie,Nowym Chełmie. Na starym Chełmie każdy nowy proboszcz stawia obok poprzedniego nowy kościół. Wyższy. Jak lekko przeszło postawienie krzyża dominującego nad miastem na Górze Gradowej. Przepytany delikatniutko skąd tam krzyż się wziął opowiadał bajeczkę dla naiwnych o woli i pieniądzach sponsora- rafinerii.Teraz rozpoczęły sie "drogi krzyżowe"-manifestacje po mieście do krzyża z krzyżem i Jahwe Głupie owce z dzwoneczkami na szyi od tysiąca lat to kto? My. Nikt inny. On się po tych skandalach zwinie do Brukseli geniusz, a kościoły zostaną. Kto to będzie utrzymywał ? Owce,barany . Na kolana i przepraszać za grzechy. Walić w piersi i prosić o łaskę rozgrzeszenia cielaki.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka