Dodaj do ulubionych

Gdańsk stolicą Kaszub.

05.01.15, 20:00
Gdańsk stolicą Kaszub nic durniejszego Adamowicz nie ogłosić. Widzę ,że Adamowiczowi coś z głową nie tak. Co Gdańsk ma z Kaszubami nikt kto pochodzi z Gdańska nie mówi i nie rozumie język Kaszubski. Jestem z Gdańska ale mam rodzinę na Kaszubach i przyznaję im rację ,że Gdańsk nigdy nie był nie jest i nie będzie stolicą Kaszub. Zresztą jak ktoś z Gdańska wyjeżdża np. do Kartuz to mówi ,że jedzie na Kaszuby z tego wynika ,że nikt nie traktuje Gdańska poważnie stolicą Kaszub. Jako gdańszczanin nie chcę aby z mojego miasta wyśmiewali przez niespełna rozumu rządzących w tym mieście. Stolicą według mnie to chyba Kartuzy wiadomo ,że to centrum Kaszub. Jeżeli nie Kartuzy to inne miasteczko ale na pewno nie Gdańsk.
A tak z drugiej strony niektórzy uważają ,że stolicą powinien być największy ośrodek miejski czyli Gdańsk jeżeli tak to W Chicago też są Kaszubi a ośrodek miejski jest dużo większy od Gdańska. Więc włodarze nie róbcie siary z Gdańska bo czasami jak wracam latem z Kaszub
autobusem i wjeżdżamy do Gdańska mijając tablicę informującą ,że Gdańsk stolicą Kaszub to ludzie w autobusie wyśmiewają z buraków z Gdańska i mają rację.
Cześć.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka