Dodaj do ulubionych

Dobry Adwokat, Radca Prawny - Gdańsk, Trójmiasto

19.12.18, 20:34
Cześć, poszukuję adwokata, radcę, prawnika do sprawy rozwodowej . Czy moglibyście mi kogoś polecić? Jak to wgląda z waszej obserwacji ?
Obserwuj wątek
  • gacapiotr Re: Dobry Adwokat, Radca Prawny - Gdańsk, Trójmia 23.12.18, 20:07
   Ważne jest, żeby adwokat był zaangażowany, miał doświadczenie, ale przede wszystkim mądrość życiową i logicznie myślał! Są różne metody i "kruczki" pozwalające przeprowadzić rozwód skutecznie, ale głównie spokojnie! Mój mecenas Igor Klimkowski zagwarantował mi mega komfort psychiczny w toku sprawy i otworzył mi oczy na pewne rzeczy, co ułatwiło znacznie zakończenie procesu. Polecam, najlepiej kontaktować się telefonicznie nr: 600365228
  • kowalczykiza Re: Dobry Adwokat, Radca Prawny - Gdańsk, Trójmia 28.01.19, 19:29
   Dla mnie Pan mecenas Klimkowski nie tylko wygrał moją sprawę o podwyższenie alimentów ale również zaangażował się w udzielaniu pomocy prawnej w zupełnie innej sprawie, która jest w toku. Mogę teraz odetchnąć i z nadzieją patrzeć w przyszłość. Numer dostałam z polecenia, więc i teraz ja polecam innym.
   • annakotanska Re: Dobry Adwokat, Radca Prawny - Gdańsk, Trójmia 08.08.19, 11:29
    Ja polecam Panią Mecenas Magdalenę Frieske Pszczółkowską...profesjonalista W każdym calu..świetnie prowadzi sprawę, nie daje się wyprowadzić z równowagi na sali rozpraw, a sprawa była bardzo trudna...finansowo też spoko, z wszystkim można się dogadać.polecam kancelarię www.kancelaria-frieske.pl
  • Gość: Karolina Pawelczuk Re: Dobry Adwokat, Radca Prawny - Gdańsk, Trójmia IP: *.play-internet.pl 29.03.19, 00:08
   Ja ze swojej strony zdecydowanie polecam mecenasa Igora Klimkowskiego. Prawnik jak mało kto... W mojej ocenie wybitny fachowiec. Prowadził moja sprawę o podział majątku wspólnego i dzięki niemu uzyskałam prawie cały majątek. Męża BYŁEGO puścił jak to się mówi w samych skarpetach. Nadto czułam się przy nim bezpiecznie. Reagował na każde pyskowki strony przeciwnej. Poleciła go dalej koleżance do sprawy alimentacyjnego i wiem że też jest bardzo zadowolona więc polecam. Nr do mecenasa 600365228 nie wiem czy aktualny ale próbuj.
   • annakotanska Re: Dobry Adwokat, Radca Prawny - Gdańsk, Trójmia 08.08.19, 11:38
    Pani Mecenas Magdalena Frieske- Pszczółkowska ..prowadziła moje dwie sprawy o rozwód i miejsce pobytu dzieci...jako ojciec miałem obawy czy system zadziała tak samo jak w przypadku kobiet...Ale powiem tak...moje dwie córki są tydzień na tydzień u mnie i u byłej żony...Pani Mecenas udało się to co nie udało się innemu prawnikowi..Jestem wdzięczny i POLECAM ADWOKAT MAGDALENE FRIESKE -PSZCZÓŁKOWSKĄ...opinie na jej stronie również poświadcza moje zdanie( www.kancelaria-frieske.pl)
  • Gość: Marysia Re: Dobry Adwokat, Radca Prawny - Gdańsk, Trójmia IP: *.adsl.inetia.pl 04.04.19, 10:11
   Mecenas Igor Klimkowski to najlepszy adwokat ever.... Prowadził moją sprawę o rozwód i alimenty na mnie. Sad przyznał mi 2,5 tyś złotych. Jestem szczęśliwa i wdzięczna. W przeciwieństwie do innych mecenasow nie zależało mu na kasie i wyciągnięciu ode mnie jak najwięcej. Nadto prowaadził moją sprawę osobiście nie wysługując się innymi osobami jak miało to miejsce we wcześniejszej kancelarii. Widziałam, że chce mi pomóc i wygrać. Dzięki niemu mogę zacząć życie od nowa. Jeśli chcecie wywalczyć jak najwięcej to tylko z tą kancelarią.
  • bialazabka Re: Dobry Adwokat, Radca Prawny - Gdańsk, Trójmia 22.04.19, 21:36
   O dobrego adwokata jest bardzo trudno. W praktyce wygląda to tak: adwokat na początku chce honorarium za całą sprawę. Jeśli przedmiot wartości sporu jest znaczny od razu chce 100 % kosztów zastępstwa procesowego. Jest to kwota jaka przypada stronie wygranej za koszta związane z reprezentacją przez adwokata.

   Koszta te są pewną "chorą" konstrukcją. Należą się do strony I są prawem wygranej strony ale roszczą sobie do nich prawo adwokaci I burzy się cały obraz sprawy, gdyż adwokat zamiast bronić strony, chce zarobić na tych kosztach. Tutaj jest pogrzebany cały problem polskiej adwokatury I procesu sądowego. Adwokat zamiast bronić myśli o zysku.

   Jednak do rzeczy, najważniejsze jest postępowanie w 1 instancji. Druga instancja - apelacja, jest tylko zapieczętowaniem pierwszej tak w praktyce. Kasacja jest tylko sprawdzeniem merytorycznym czy I I II były dobrze prowadzone.

   Najważniejsze w 1 instancji jest dobrze napisany pozew lub odpowiedź na pozew. Muszą tam być wpisane wszystkie okoliczności, dołączone dowody lub wnioski dowodowe do sprawy.

   Dobry adwokat to mało powiedziane że jest ważny w sprawie. Jest najważniejszy. Warto pochodzić, popytać, porozmawiać I nie decydować się od razu na 1 człowieka.

   Proszę nie wierzyć internetowi, gdyż tutaj odbiera się wrażenei że niektórzy sami adwokaci wpisują sobie pozytywne opinie o sobie. Niektórzy znają się na rzeczy I pozycjonują swoje strony internetowe kancelarii na 1 stronie google lub wpisują do serwisów reklamowych. Na prawdę trzeba chodzić I rozmawiać z adwokatami a nie kierować się internetem.

   Kolejna rzecz to jak wybierzesz adwokata, to trzeba za nim chodzić I go pytać I sprawdzać co się dzieje w sprawie. W wielu wypadkach jak słyszałem to model jest podobny - adwokat wziął honorarium na początku I słuch o nim zaginął.

   Musisz dobrze znać sprawę, przedmiot sprawy, prawo, lub się dowiedzieć, adwokat wszystkiego ci może nie powiedzieć. Np. Pozew może być na 200 tyś zł ale szkoda jest na 1 mln zł. Jesteś pozwany o 200 tyś zł a o co chodzi z tym 1 mln zł? Chodzi o to, że powód najpierw pozywa na mniejszą kwotę żeby później w razie wygranej, założyć drugą sprawę o te 800 tyś zł. Chodzi o koszta 5% wpisowego w sprawie. Przy 200 tyś to tylko 10 tyś zł a przy 1 mln to 50 tyś zł.

   Dużo czytałem wyroków z apelacji I kasacji I mam duży obraz tego jak wygląda polskie sądownictwo. Liczą się tylko przepisy kpc - kodeks postępowania cywilnego - cały zbiór zasad jak przeprowadzane jest postępowanie sądowe. W praktyce sędzia decyduje które dowody dopuścić a które odrzucić. Sędziowie w apelacji tylko przytakują rację wyrokowi z I instancji. mogą go jedynie delikatnie zmienić.

   Najgorsze jest to jak jest szkoda np. człowiek zginął na budowie, to wiadomo że kierownik budowy, szef wykonawców będą skazani I będą musieli zapłacić odszkodowanie żonie I rentę dzieciom zmarłego ojca. Nie ważne jest to że sam się zabił bo wpadł do dziury na schody w stropie. W praktyce sam sobie był winienSędzie powie: nie zadbali o higienę I bezpieczeństwo pracy. Nie brane są okoliczności zdarzenia ale litera prawa. Tak wygląda w praktyce sądownictwo w Polsce. Co z tego że się odwołają od wyroku, sąd II instancji jeszcze im dowali kolejną kasę do zapłaty bo bardziej dogłębnie przeanalizują sprawę.
   Warto czytać wyroki przed pójściem do sądu, ma się wtedy na prawdę obraz co to jest sąd I co tam się dzieje.

   Warto też przeczytać OWU swojego OC jeśli wykonuje się wolny zawód jak lekarz, farmaceuta, architekt. Jest to podastawa, którą powinno się znać w razie godziny "W". Kolega był pozwany, zadzwonił do swojej izby I co mu powiedzieli, żeby poszedł do męża sekretarki tejże izby bo mąż jest adwokatem.

   Najgorsze jest to że sąd posiłkuje się opinią biegłego, która może kosztować np. 30 tyś zł. Jest to niebywały koszt dla stron. W takich przypadkach radzę powołać swojego biegłego I go zatrudnić jako eksperta na wypadek rozprawy o przeprowadzenie dowodu z opinii biegłego sądowego, gdyż samemu nie da napisać odpowiedzi na opinię biegłego w 100 % profesjonalnie. Do tego potrzeba kogoś kto jest w temacie. Później jest rozprawa I dwie strony przepytują biegłego I ten się ustosunkowuje do tematu. Najważniejsza jest odp do opinii. Jeśli jest dobrze przygotowana I wypuklone są błędy biełego wygrana jest po twojej stronie. Opinia jest najwazniejsza w sprawie jako dowód w sprawie.

   Dużo jeszcze byłoby pisać do tematu. Polecam wszystkim, którzy mają problem samemu go rozwiązywać po za salą sądową gdyż na wyrok można I czekać 10 lat jeśli sprawa jest skomplikowana.

   Proszę dbać o zdrowie gdyż bardzo trudno o rzetelną opinię biegłego lekarza, gdyż lekarz lekarza kryje a opinię pisze lekarz.

   Życzę powodzenia.
   • bialazabka Re: Dobry Adwokat, Radca Prawny - Gdańsk, Trójmia 22.04.19, 21:40
    Dodam, że koszta zastępstwa procesowego są na 3 instancjach: 1, apelacji I na kasacji. Czyli jak pozew jest na 1 mln zł to koszta są w wysokości 10.800 zł. Najlepiej w takiej sytuacji prosić adwokata o rozliczenie kwotowe za godziny pracy lub honorarium na początku sprawy, gdyż później w razie wygranej 3x można wygrać łącznie 33 tyś zł. W 1 instancji jest najwięcej pracy, druga instancja - apelacja to tylko 1 posiedzenie - pozew, odpowiedź na pozew, 1 rozprawa I wyrok. Czyli łącznie pracy jest na około 5h pracy. W kasacji jest posiedzenie niejawne. Sam sąd decyduje o sprawie.
  • Gość: Krzysztof Olewnik Re: Dobry Adwokat, Radca Prawny - Gdańsk, Trójmia IP: *.play-internet.pl 23.04.19, 15:22
   Przyłączam się do wczesniejszych opinii o mecenasie Klimkowskim. Trafiłem do niego kierując się wieloma pozytywnymi opiniami w internecie i nie zawiodłem się. Mecenas najpierw na poradzie a później w trakcie prowadzenia sprawy o rozwód wykazał się bardzo dużym zaangażowaniem. Osobiście uczestniczył w posiedzeniach sądu i odbijał argumenty strony przeciwnej. Gdyby nie on nie wiem gdzie teraz bym był . POLECAM POLECAM.
  • Gość: Monika Mandakowska Re: Dobry Adwokat, Radca Prawny - Gdańsk, Trójmia IP: *.internetia.net.pl 27.04.19, 10:12
   Sprawa rozwodowa to bardzo trudny moment w zyciu. Sama przez to przechodziłam. Nikomu nie polecam.
   Ja trafiłam na mecenasa Igora Klimkowskiego z polecenia ławniczki w sądzie. Nie będę ukrywała, że był to najlepszy wybór. Mecenas okazał się nie tylko wsparciem prawnym ale również psychologicznym i mentalnym. Gdyby nie on nie wiem gdzie teraz bym była. Panie Igorze Bardzo dziękuję za wszystko.
  • Gość: paula Re: Dobry Adwokat, Radca Prawny - Gdańsk, Trójmia IP: *.internetia.net.pl 06.05.19, 23:00
   Ja ze swojej strony polecam mecenasa Igora Klimkowskiego. Zanim skorzystałam z usług jakiegokolwiek prawnika zasięgnmęłam języka w środowisku i powiem szczerze że wiele osób wskazało mi właśnie mecenasa z uwagi na jego zaangażowanie oraz wysoką skuteczność jesli chodzi o wygrywanie spraw. Nie zawiodłam się. Wszystko przebiegło tak jak zaplanował mecenas. Bardzo się cieszę. Pozostawiam jego namiar gdyby któraś z was chciała skorzytsać z jego usług 600365228.
  • Gość: ruda1975 Re: Dobry Adwokat, Radca Prawny - Gdańsk, Trójmia IP: *.play-internet.pl 22.05.19, 10:52
   Myślę, że powinnaś iść do kancelarii mec. Klimkowskiego. Mnie pomógł pan mecenas w sprawach przeciwko mojemu byłemu dotyczących naszego dziecka. Z jednej strony nie chciał płacić alimentów, z drugiej nadużywał swojej władzy rodzicielskiej, wtrącał się złośliwie we wszystko, blokował dziecku wydanie paszportu. Pan mecenas poprowadziła obie sprawy, o alimenty i o ograniczenie byłemu władzy rodzicielskiej. Obydwie wygrał. Jest bardzo profesjonalnym i skutecznym prawnikiem. Myślę, że w sprawie rozwodowej też ci śmiało pomorze.
  • Gość: Paulina1983 Re: Dobry Adwokat, Radca Prawny - Gdańsk, Trójmia IP: *.play-internet.pl 22.05.19, 21:02
   Zgadzam się z poprzednikami i również polecam mecenasa Klimkowskiego Igora. Nie wiem jak inni prawnicy bo z nimi nie współpracowałam. Do mecenasa Klimkowskiego trafiłam z polecenia byłego lawnika i powiem szczerze że się nie zawiodłam. Sprawa trudna wcześniejszy mecenas prowadził na odwal się dopiero mecenas Klimkowski sprostowal błędy poprzednika. Dzięki niemu wszystko się zakończyło się sukcesem z winy męża a o to mi chodziło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka