Dodaj do ulubionych

Przymorze walczy o jeden kierunek ruchu

IP: *.chello.pl 02.03.07, 20:20
już debile protestują:)
ja pie.. co za społeczeństwo:)
Obserwuj wątek
    • Gość: klik oszołomstwo atakuje IP: *.such.nat.hnet.pl 02.03.07, 20:53
      "Wyobraźmy sobie, że wszystkie auta jadące dolnym tarasem do Sopotu, które
      obecnie korzystają z ulic Jana Pawła II, Obrońców Wybrzeża i Jagiellońskiej,
      nagle wpadają na wąziutką ul. Dąbrowszczaków."

Powalająca argumentacja, lepszych połączeń naprawdę nie ma?
        • Gość: Apacz Chmur moto-oszołomstwo atakuje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.07, 23:34
          > Hałas i samochody to norma w zurbanizowanym świecie.
          norma ktora nalezy zmienic oczywiscie a w bogatych i cywilizowanych krajach juz
          sie zmienia

> Kto tego nie rozumie niech sie wyprowadzi na wieś.
          To bezczelnosc!
          Rownie dobrze mozna napisac, ze kto ma ochote halasowac i truc niech robi to w
          prywatnej hermetycznej i dzwiekochlonnej hali.
          Samochod 90% mieszkancow miasta jest zbedny, mieszkanie pod nasza szerokoscia
          geograficzna 99% jest niezbedne.

• maruda.r To chyba kradzież 03.03.07, 02:00
            Gość portalu: Apacz Chmur napisał(a):

> > Kto tego nie rozumie niech sie wyprowadzi na wieś.
            > To bezczelnosc!

Bezczelność? Bezczelnością jest kradzież wspólnego dobra przez mieszkańców
            Dąbrowszczaków. Bezczelnością jest skazanie sąsiadów - mieszkańców
            Jagiellońskiej i Obrońców Wybrzeża na cały ruch.

Niech mieszkańcy Dąbrowszczaków zwracają pieniądze za drogę, którą wybudowało
            miasto, to wtedy mogą sobie postawić nawet szlabany.

• Gość: Apacz Chmur Taaa kradzież IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.07, 10:19
              > Bezczelność? Bezczelnością jest kradzież wspólnego dobra przez mieszkańców
              > Dąbrowszczaków.

A co oni ukradli? Śmietniki ustawili na jezdni, czy boisko dla dzieci zrobili?
              Osoby bezpośrednio odczuwające negatywne skutki działalności przemysłu czy nawet
              szerszej grupy społecznej mają prawą domagać się ich ograniczenia albo
              rekompensaty za straty. I to strona wprowadzająca/narzucająca zmianę jest
              zobowiązana przekonać tych którzy obstają przy status quo.

> Bezczelnością jest skazanie sąsiadów - mieszkańców
              > Jagiellońskiej i Obrońców Wybrzeża na cały ruch.

Jesli sami mieszkancy Dabroszczakow rozbijaja sie samochodami to masz racje,
              jesli nie - to znaczy ze to raczej kierowcy skazuja mieszkancow Obroncow
              Wybrzeza i Jagiellonskiej na swoje halasliwe, niebezpieczne, trujace i
              smierdzace towarzystwo.
              A tak juz konkretnie to mam pytanie czy kiedys tam byles i czy widziales jaka
              jest odleglosc jezdni od domów mieszkalnych na Obrońców Wybrzeża, a jaka na tym
              odcinku Dąbrowszczaków? Polecam wizytę.

>
              > Niech mieszkańcy Dąbrowszczaków zwracają pieniądze za drogę, którą wybudowało
              > miasto, to wtedy mogą sobie postawić nawet szlabany.

???? czy wszyscy mieszkancy ulic jednokierunkowych maja twoim zdaniem zwracac
              pieniadze? za co?
          • zoppoter Re: moto-oszołomstwo atakuje 04.03.07, 08:00

> Samochod 90% mieszkancow miasta jest zbedny,

Oczywiście. Podobnie jak lodówka, telewizor, pralka, zmywarka, wodociąg,
            kanalizacja, komputer, internet, telefon, autobus, tramwaj, kolej, statek,
            rower, a nawet dom. To wszystko jest zbędne, ludzie tysiące lat żyli bez tych
            straszliiwych i szkodliwych wynalazków i dawali sobie radę.

> mieszkanie pod nasza szerokoscia
            > geograficzna 99% jest niezbedne.

Pod naszą szerokością geograficzną są nie tylko gęsto zabudowane miasta.
    • Gość: racjonalista Przymorze walczy o jeden kierunek ruchu IP: *.chello.pl 02.03.07, 21:56
      oto przyklad typowego egoizmu lokalnego, co wiecej nazawlbym to pasozytnictwem
      lokalnym a dla takiego toku myslenia i dla takich postaw w nowoczesnym
      spoleczenstwie nie powinno byc miejsca.

Panie Lisicki niech Pan nie peka prosze trzymac sie racjonalnosci w kontekscie
      ogolnospolecznym.

ten postulat poprzednika co do 3,5 tony wydaje sie byc calkiem rozsadnym
      • maruda.r Re: Przymorze - trzymaj się! 03.03.07, 02:01

> Macie rację - jesteście u siebie. Masowa motoryzacja, zwlaszcza tak gwaltownie
        > rozwijajaca sie jak ostatnio, jest ZABOJCZA dla miasta i jego mieszkancow. Im
        > szybciej ludzie to zrozumieja tym lepiej.

Jak się miasto nie podoba, to się wyprowadź.

• maruda.r Re: Przymorze - trzymaj się! 03.03.07, 16:14

> Miasto się podobało, a zmienia się w złym kierunku. Poza tym każdy ma prawo je
            > kształtować według własnych oczekiwań.

A więc mieszkańcy Chłopskiej mogą ją zamknąć? To samo Piastowskiej, Pomorskiej,
            Grunwaldzkiej?

To, że nie masz klamek w pokoju, to nie jest przypadek.

• Gość: Apacz Chmur Re: Przymorze - trzymaj się! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.07, 20:14
              > A więc mieszkańcy Chłopskiej mogą ją zamknąć? To samo Piastowskiej, Pomorskiej,
              > Grunwaldzkiej?
              Nie odwracaj kota ogonem.
              Jak na razie sytuacja wyglada w Gdansku dokladnie na odwrot. To nie nazwijmy ich
              "lokalni", ale "przejezdzajacy" masowo zawlaszczaja przestrzen i ja niszcza.
              Przejdz sie dowolna ulica w centrum Wrzeszcza w godzinach szczytu i policz
              nielegalnie zaparkowane samochody. Odbywa sie to kosztem chodnikow, trawnikow,
              ogrodkow, boisk...

> To, że nie masz klamek w pokoju, to nie jest przypadek
              czemu probujesz mnie obrazic?
    • zoppoter Co to za bzdurny tytuł??? 03.03.07, 10:06
      Nie "Przymorze walczy", tylko niektórzy mieszkańcy dwóch albo trzech bloków
      przy jednej ulicy próbują sobie zrobić prywatny wybieg z drogi publicznej na
      którą wszyscy właściciele samochodów płacą ciężkie pieniądze.

Obecny 10-kilometrowy objazd tego jednokierunkowewgo kawałka też leży na
      Przymorzu, stoi przy nim wielekroć więcej bloków, w kótrych mieszka wielekroc
      więcej ludzi i jakoś nie wydaje mi się, zeby ci ludzie "walczyli" o
      pozostawienie jednego kierunku ruchu na Dąbrowszczaków.

Podobno przed kilkunastu laty - kiedy jeszcze ta ulica była normalna - zdarzyły
      sie tam dwa wypadki smiertelne. To ja mam dwa pytania:
      1. Kto je spowodował? Bo moje doświadczenie podpowiada mi, że chodzi o pieszych
      przełażących bezmyslnie w niedozwolonym miejscu przez jezdnię.
      2. Ile w ciągu ostatnich kilkunastu lat wydarzyło sie śmiertelnych wypadków na
      kilometrowym objeździe tego kuriozalnego jednokierunkowego kawałka?

I pytanie dodatkowe: Dlaczego niektórzy z tych biednych mieszkańców sami łamią
      wywalczony przez siebie zakaz i wjeżdżaja pod prąd na ten jednokierunkowyn
      kawałek, zeby sobie uproscic zycie i NORMALNIE wjechac do swoich garaży albo na
      swoej podwórka? Nie raz i nie dwa byłem świadkiem czegos takiego...
    • maruda.r A co z Reja? 03.03.07, 16:19

Kolejnym przykładem, może nie hreczkosiejstwa, ale błędu organizacyjnego jest
      ul. Reja. Zamknięta na przejeździe kolejowym do Nowego Portu. Kolej praktycznie
      nie jeździ, a udrożnienie Reja przydałoby sie przy trwającym od dłuższego czasu
      remoncie Marynarki Polskiej.

• naserek Jestem za dwukierunkową jezdnią 03.03.07, 18:23
      Dla mnie totalna paranoją jest nadkładanie kilku kilometrów aby z okolic mola
      przecisnąć się do Sopotu. A argumenty emerytów z Dąbrowszczaków sa wręcz
      żenujące. Niech sobie domek na wsi kupią to nie będą mieli ruchu ulicznego.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka