Dodaj do ulubionych

Miesieczne dziecko - przesypia prawie całą noc

15.02.10, 12:13
Mój skarbek skończył właśnie miesiąc i od dwóch nocy śpi od 21 do 4.
A potem ładnie je (z pół godziny aktywnie ssie) i znów spanie do
około 7:30.
Wybudzać, czy nie? Szkoda mi przerywać Jej sen, ale moze jest
głodna? I tak nie na temat - nie zadługo w jednym pampersie?

Dziekuję z góry za odpowiedź i za forum - sporo przydatnych uwag :)

Obserwuj wątek
    • easyblue Re: Miesieczne dziecko - przesypia prawie całą no 15.02.10, 12:41
      Gdyby była głodna, na pewno by Ci dała znać:) Niech sobie śpi, jak
      lubi:) A pampersem się nie martw, jak mało pije to i pampers będzie
      w miarę suchy. Młodemu przebieram ok.21-22, a potem okolo 9-11. I
      żadnych odparzeń nie ma:) A pije różnie, około 9-23, potem koło 5-7,
      w zalężności od tego, kiedy zacznie jęczeć:) Po pierwszym rannym
      piciu zasypia i śpi jeszcze 1-4 godziny, po czym znów pije. I
      dopiero wtedy go przebieram.
    • verenne Re: Miesieczne dziecko - przesypia prawie całą no 15.02.10, 12:49
      Jak dobrze przybiera na wadze, to nie wybudzaj. Korzystaj, bo promocja
      na takie cudowne dziecko może się skończyć już niedługo ;)
      Co do pampersa - sama zobaczysz, jeśli z pupa nic się nie dzieje, to
      niech spi z "baniakiem", a jak pojawią się jakies odparzenia czy coś,
      to można np spróbować przebierać na śpiocha.
    • andzik82 Re: Miesieczne dziecko - przesypia prawie całą no 15.02.10, 14:37
      ja bym spała i cieszyła się, że dziecko śpi:) gdy będzie głodna na pewno się
      obudzi:)
    • mrs.t Re: Miesieczne dziecko - przesypia prawie całą no 15.02.10, 14:51
      o ile przybiera na wadze prawidlowo ( czyli w ogole przybiera) to ciesz sie i
      korzystaj poki sie nie odmieni;)

• linchen83 Re: Miesieczne dziecko - przesypia prawie całą no 15.02.10, 15:32
        tez tak mialam, karmilam o 20 i spal do 4, nawet czasami do 6. bylam szczesliwa
        i dumna, ze mam takie dzieckko ktore daje mi sie wyspac. ale rano budzilam sie z
        takimi baniakami, ze sie samo wylewalo. tak bylo pare tydodni, a nagle rano
        piersi juz nie byly takie pelne. dostosowaly sie do tej przerwy, a w ciagu dnia
        mialam problem bo malo mleka. w pradni latkatcyjen polozna kazala mi nie robic
        dluzsze przerwy w karmieniu niz 4 godziny. zacezelam dziecko karmic na spiocha,
        nie bylo problemu, zjadl i dalej spal, tyle ze oproznil mi piersi. w krotce
        laktacja wrocila do normy, a dziecko samo sie zaczelo budzic do karmienia. teraz
        sie budzi kolo 2 i 7. jest ok. wiec ostrzegam przed taka przerwa, kiedy sie
        jeszcze wylacznei karmi piersia. jako juz pozniej inne rzeczy je, i jest mniej
        posilkow z piersi, nie bedzie juz tego problemu,
        pozdrawiam!
        • augale Re: Miesieczne dziecko - przesypia prawie całą no 15.02.10, 16:21
          Widze ze nie jestem sama z moim "problemem". Tez radzilam sie na
          forum dziewczat,czy wybudzac synka, bo od 2 mesiecy potrafi przespac
          7-8 godzin. I za rada wiekszosci od 2 tygodni pozwalam mu spac, az
          sam sie nie obudzi. No i jest ok, synek sobie zasypia o 21 - 22 i
          spi najczesciej do 5 (ma juz 3,5 mies.), laktacja uregulowala sie,
          tzn. w nocy piersi nie sa nabrzmiale, a w dzien mleka wystarcza, bo
          w 3 miesiacu przybral na wadze 1,5 kg (tyle samo, ile w 1 i 2
          mies.). W dzien je czesto - co 1 - 2 godziny z 3 godzinna przerwa na
          sen.
          Radze nie budzic i wykorzystac te godziny na odpoczynek :).
          Pozdrawiam!
    • gos85 Re: Miesieczne dziecko - przesypia prawie całą no 15.02.10, 22:54
      ciesz się i śpij!! :D
    • sorvana Re: Miesieczne dziecko - przesypia prawie całą no 21.02.10, 14:42
      Spać,spać :)
      mam to samo
      od ukończenia 6 tyg Maleńka śpi bez jedzenia od 22 do 7 rano :)
      a przy tym rośnie śliczna Kluseczka
      tylko się cieszyć :D
    • sueellen Re: Miesieczne dziecko - przesypia prawie całą no 21.02.10, 16:15
      Moja ma 8 tygodni i dopiero dzisiaj w nocy jej sie zdarzylo przespac karmienie o
      polnocy i obudzila sie dopiero o 4:30. W pierwszej chwili pomyslalam, ze sie
      zegarak zepsul, ale byla tak wyglodniala, ze jak sie przyssala to nie puscila
      przez pol godziny.

Jesli dobrze przybiera na wadze, ciesz sie i spij.
    • Gość: gość Re: Miesieczne dziecko - przesypia prawie całą no IP: *.opera-mini.net 11.03.14, 01:46
      jak ty to robisz? ile ja bym dała żeby mój tak spał? ja bym nie wybudzała, wyśpisz się przynajmniej
    • malaidka Re: Miesieczne dziecko - przesypia prawie całą no 11.03.14, 04:30
      Moja też po pierwszym miesiącu zaczęła ładnie przesypiać noce, około 8h śpi bez przerwy. Za to w dzień nadrabia:-) postanowiłam nie wybudzać jej na jedzenie i -mówcie co chcecie- pampersa jej nie zmieniam w tym czasie. Z laktacją nie mam problemów. Na początku, zanim się unormowała, po tylu godzinach miałam piersi duże i twarde, leciało strumieniami, że aż musiałam odciągać, bo w połączeniu z łapczywie jedzącym, wręcz rzucającym się na jedzenie dzieckiem powodowało to krztuszenie. Teraz jest w porządku.

Jak pisały poprzedniczki-ciesz się, póki możesz. Nie jest powiedziane, że tak już będzie.
      Kiedy koleżanka opowiedziała mi, że jej dziecko nie przespało ani jednej nocy aż do 3r.ż. zaczęłam doceniać i korzystać.
    • asia_i_p Re: Miesieczne dziecko - przesypia prawie całą no 11.03.14, 07:33
      Jeżeli zdrowo rośnie, to nie budź, a jeśli przybiera za mało, to budź, chociaż aż szkoda.
      • asia_i_p Re: Miesieczne dziecko - przesypia prawie całą no 11.03.14, 07:34
        Aha, doczytałam, że od dwóch nocy. Stanowczo nie budź, wykorzystaj na odespanie, bo dziecku się może jeszcze odmienić. Jeżeli stan potrwa dłużej, czego serdecznie życzę, zacznij obserwować, czy przybiera na wadze jak trzeba.
    • kikimora78 Re: Miesieczne dziecko - przesypia prawie całą no 11.03.14, 13:06
      To się ciesz i śpij.
    • malwina.okrzesik Re: Miesieczne dziecko - przesypia prawie całą no 17.03.14, 19:13
      jak ładnie rośnie to niech śpi spokojnie, warto dopasować się do rytmu dziecka
      co do pampersa- zwykle w nocy jest inny tryb pracy układu moczowego i mniejsza ilość moczu,
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka