Dodaj do ulubionych

Karmienie piersia a leczenie wrzodów

07.10.10, 18:49
Witam, jestem mamą 7miesięcznego synka. Od kilku tygodni mam okropne bóle żołądka, wiem, że mam H.Pylori bo robiłam gastroskopię na początku ciąży(dlatego też nie przeleczyłam tego od razu). Lekarz rodzinny przepisał mi controloc 40mg i przez 2 tygodnie miałam spokój, ale od kilku dni ból wrócił. Bardzo bym chciała karmić synka do skończenia roku, ale wiem też, że nie wytrzymam tego bólu (czasam z bólu nawet ni jestem w stanie się nim zająć). Moje pytanie jest takie, czy antybiotyki amoksycylina i klatromycyna plus ten contorloc mogą być stosowane w trakcie karmienia? Jeśli tak to jak ustalić godziny przyjęcia leków, żeby to było dla niego jak najbezpieczniejsze.
Obserwuj wątek
    • magicdiune Re: Karmienie piersia a leczenie wrzodów 07.10.10, 20:25
      o ile mi wiadomo ale lekarzem nie jestem leki te są niedozwolone podczas karmienia tzn przechodzą do mleka - sama cierpię na podobne dolegliwości - internista jedynie rozkładał ręce i kazał zacisnąć zęby (już do niego nie chodzę ) po wykonaniu szeregu badań w tym gastro - gastrolog stwierdził zaburzenia czynnościowe (stres + brak snu :)) zalecił mi przyjmowanie 1 tab Polprazolu 20 i picie zawiesiny Gastrotuss ( zawiesina dla dzieci z refluksem żoladkowym ), stosuje także dietę raczej bez obfitych i smażonych posiłków, czasem pomaga wypicie siemienia lnianego może być mielone - radzę udać się do dobrego lekarza pewnie coś zaradzi :) pozdrawiam
      • nastka1980 Re: Karmienie piersia a leczenie wrzodów 07.10.10, 20:42
        Mi nie pomaga ani siemie lniane ani controloc 2razy dziennie, ani delikatna, lekkostrawna dieta. Jestem z rodziny wrzodowców więc na 99% to jest to, dodatkowo w gastroskopii wyszedł stan zapalny błony śluzowej żołądka no i stwierdzone bakterie HP co tylko potwierdza moje przypuszczenia.
        Magicudine trochę mnie zdołowałaś. A Tobie po tych lekach przeszło?
        • magicdiune Re: Karmienie piersia a leczenie wrzodów 08.10.10, 07:50
          nastka1980 - przykro mi że przysporzyłam ci stresu ale tylko przekazuje co przekazał mi lekarz - niestety powiedział że albo karmię albo leczę gdyż leki p/wrzodowe na bank nie mogą być stosowane podczas karmienia, co do HP to większość z nas ją ma natomiast tylko niektórym może strasznie dokuczyć - radzę ci jednak udać się do gastrologa, mnie osobiście wizyta pomogła przynajmniej w celu ustalenia przyczyny - stan zapalny błony śluzowej trzeba leczyć bo może to być wstęp do choroby wrzodowej ale to pewnie wiesz... lekarka powiedziała że Polprazol jest znacznie bezpieczniejszy od Controlocu gdyż stosuje się go już u 6 m-cznych dzieci. Te leki znacznie złagodziły moje dolegliwości a mam jeszcze problem z pęcherzykiem żółciowym - także zapisz się do dobrego gastrologa bo wiem jak ciągły ból może stresować co dodatkowo nasila objawy :)
          • nastka1980 Re: Karmienie piersia a leczenie wrzodów 08.10.10, 09:06
            No właśnie sie obawiam, że ten stan zapalny już przerodził się w owrzodzenia, ostatnią gastroskopię miałam robioną ponad rok temu. A nie wyleczyłam go wcześniej bo byłam już w ciąży kiedy się o tym dowiedziałam.
            No a co do tych antybiotyków to wiem, ze one przenikaja do mleka matki, ale są to antybiotyki, które stosuje się u małych dzieci lub leczy sie nimi matki karmiące (duomox czy klacid) więc miałam nadzieję, że jak zachowam odpowiedni odstęp pomiędzy dawką antybiotyków a karmieniem to nie wyrządzę dziecku krzywdy a i sobie pomogę.
            Co do Contorlocu to ja byłam bardzo szczęśliwa, bo po nim na dwa tygodnie zupełnie ustąpił ból, a teraz niestety nawet podwójna dawka nie pomaga :( tzn może pomaga, może bez tego bym z bólu się zwinęła. Zapytam mojego lekarza o ten polprazol. A do gastrologa pójdę w przyszłym tygodniu...mam nadzieję, że on coś poradzi. Chociaż nie wiem co może więcej poza dietą, siemieniem lnianym i lekami hamującym wydzielanie soków trawiennych podać??
            • magicdiune Re: Karmienie piersia a leczenie wrzodów 08.10.10, 11:30
              możesz jeszcze od czasu do czasu stosować ranigast ale mija się to z celem bo tylko chwilowo przygłusza objawy - najlepiej iść do specjalisty nie zwlekać i nic nie stosować na własną rękę bo można zaszkodzić bardziej niż się pomoże - a im więcej leków będziesz stosować tym więcej obciążasz dodatkowo śluzówkę - stosowanie antybiotyku hmmm nie wiem czy pomoże na dłuższą metę ... spytaj lekarza
              • nastka1980 Re: Karmienie piersia a leczenie wrzodów 08.10.10, 12:02
                No właśnie te 2 antybiotyki i inhibitor pompy protonowej (controloc, lanzul itp) stosuje sie w leczeniu wrzodów. Ranigast mi tez nie pomaga. Wszystkie leki które biorę konsultuje z lekarzem, ale jak on to powiedział, w czasie ciąży i okresie karmienia piersią, żadne leczenie nie jest "dobre"- czyt bezpieczne i wszystko to co zażywam jest tzw "mniejszym złem".
    • fiamma75 Re: Karmienie piersia a leczenie wrzodów 08.10.10, 16:44
      amoksycyklinę i klacid można brać w czasie kp. Oba te antybiotyki brałam (amoksycyklinę wielokrotnie - należy do bezpieczniejszych antybiotyków w okresie kp.) choć z innych powodów.
      W czasie kp brałam też omeprazol (lek Helicid), który ma podobne działanie do controlocu.
      Wielu lekarzy po prostu z góry zakłada, ze nie wolno i już, nie chce im się szukać, nie mają żadnej wiedzy lub minimalną nt leczenia mamy kp.
    • basiak36 Re: Karmienie piersia a leczenie wrzodów 08.10.10, 17:00
      To nie jest tak ze tylko dlatego ze cos przenika do pokarmu to modyfikowane bedzie lepsze od tego pokarmu:) Przy duzej czesci lekow nawet jesli lek sie przedostaje do pokarmu to i tak bedzie to lepsze niz odstawienie od piersi.
      Na Twoim miejscu zadzwonilabym do Pani Moniki, wiem ze czesc tych lekow mozna brac. Co do jednego z nich, nie jestem pewna, ale mozna czesto (szczegolnie u dziecka ktore ma juz 7 mcy a nie np 2 tygodnie) robic tak ze karmimy w porach kiedy stezenie leku jest najnizsze. Wiec warto sprobowac.
      • nastka1980 Re: Karmienie piersia a leczenie wrzodów 09.10.10, 17:25
        Dziewczyny wlałyście miód na moje serce z tą informacją. W pon. idę do lekarza po antybiotyki i dzwonie do pani Moniki.
        Flicek ja jak mam chociaż odrobinę jedzenia w brzuchu to boli, przez tydzień zjadłam tyle co czasami w ciągu 1 dnia. Także rozumiem Cie. Ledwo się na nogach trzymam. Skoro już wiesz, że można te leki brać to też idź do lekarza. Wrzody mają to do siebie, że pojawiają sie okresowo, na jesień i wiosnę, a i wyleczone też niestety lubią sie nawracać
        :(
        Pijesz siemie lniane?
        Możesz wziąć też ranigast...
        Mi nic nie pomaga, jedynie pusty żołądek, chociaż jak jestem bardzo głodna to też pobolewa.
        Jedz bardzo małe porcje, jak najdelikatniejszych potraw a często(nawet co 1h), wtedy nie obciążysz tak żołądka i nie będzie aż tak bolało.
    • cc-2 Re: Karmienie piersia a leczenie wrzodów 11.10.10, 10:16
      Witam Panią!
      Zgodnie z rejestracją produktu leczniczego Controloc brak jest danych dotyczących przenikania leku do mleka kobiet karmiących. W związku z tym lek może być stosowany u kobiet karmiących jedynie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyści ze stosowania przewyższają potencjalne ryzyko dla dziecka.
      Czy Controloc stosowala Pani podczas ciąży, czy dopiero teraz, w czasie karmienia?
      Jako producent leku jesteśmy zainteresowani kontaktem z Panią poza forum i uzyskaniem bardziej szczegółowych informacji - bardzo proszę o kontakt na adres marek.bielski@nycomed.com
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka