Mam 2 miesiące żeby zakończyć karmienie piersią

07.04.11, 09:53
Jak bez stresu odstawić dziecko od piersi? mam na to 2 miesiące.
Niestety będę musiała odstawić Małą od piersi, ponieważ mam problemy zdrowotne a leki które mam przyjmować nie są wskazane przy karmieniu piersią. Ginekolog dała mi dwa miesiące na "łagodne" odstawienie. Nie wiem jak się do tego zabrać.
Młoda ma 6,5 miesiąca- jest karmiona mieszanie. 2-3 razy dziennie pierś, w tym nocne zasypianie i około 2 razy w nocy.W ciągu dnia kaszki lub np do podróży - mm Nan HA (nietolerancja laktozy). Nie ma u nas problemu z jedzeniem z butelki ani z łyżeczki (zjada już obiadki mięsne i deserki). Większym problemem niż samo jedzenie jest przytulanie się do cycusia.
Nie wyobrażam sobie jak ma wyglądać usypianie w dzień czy na noc.Mała lubi się poprzytulać.
Kobiety poradźcie od czego zacząć.
    • mama.rozy Re: Mam 2 miesiące żeby zakończyć karmienie piers 07.04.11, 10:00
      skoro mała i tak je mieszanki,nie będzie problemu.raczej.po prostu zamiast piersi zacznij jej podawac butelkę,to piersi też nie będą miały takiego szoku.
      tez byłam w takiej sytuacji,tyle że miałam łatwiej(?),bo wylądowałam w szpitalu i dziecko musiało od razu przejśc na mm.
      ale skoro masz dwa m-ce,to spróbuj najpierw odstawiac dzienne,bo z nocnymi chyba będzie trudniej.mąż może pomóc?to nich on przejmie częśc karmień.
      powodzenia
      • jomat Re: Mam 2 miesiące żeby zakończyć karmienie piers 07.04.11, 12:53
        mama.rozy ma rację. Odstaw najpierw karmienie dzienne - zobaczysz, że dla córci to nie będzie duża różnica. Pamiętaj tylko żeby Małą tulić tak często jak była karmiona, albo więcej;) Jak już poradzisz sobie z odstawieniem dziennym rozpocznij nocne. Moim zdaniem nie przestawiaj Jej od razu we wszystkich nocnych karmieniach na butlę tylko systematycznie zamieniaj i przytulaj oczywiście:) Odstawiłam synka, gdy miał dokładnie tyle co Twoja córcia według powyższej zasady i poszło bezproblemowe. W ogóle myślę, że jeśli ktoś nie chce karmić dziecka do roku lub dłużej albo po prostu musi odstawić to najlepszy okres jest między 6 a 8 m-cem. tzn najłatwiej dziecko odstawić. Nie koniecznie najszybciej ale 2 m-ce na pewno Ci wystarczą. POWODZENIA!
    • fiamma75 Re: Mam 2 miesiące żeby zakończyć karmienie piers 07.04.11, 11:40
      podaj jakie to leki, może się okazać, że sa dozwolone przy kp. Większość lekarzy asekuracyjnie mówi, że nie można kp, ale zazwyczaj okazuje się po głębszym zbadaniu tematu, że jest to możliwe.
      • kaeira Re: Mam 2 miesiące żeby zakończyć karmienie piers 07.04.11, 13:41
        fiamma75 napisała:
        > podaj jakie to leki, może się okazać, że sa dozwolone przy kp. Większość lekarzy asekuracyjnie mówi, że nie można kp, ale zazwyczaj okazuje się po głębszym zbadaniu tematu, że jest to możliwe.

        Właśnie, właśnie.
    • aniluap_j Re: Mam 2 miesiące żeby zakończyć karmienie piers 07.04.11, 13:48
      2 miesiace to duzo czasu wiec mozesz odstawiac ją stopniowo a ze do tego dziecko je mm wiec butle i inny smak mleka zna i akceptuje to powinno byc łatwiej. Poprostu bedziesz musiala duzo przytulac corke. Ale zastanawia mnie jeszcze to NAN HA bo moje dziecko ma najwyzszy stopien nietolerancji laktozy i jedynym mlekiem dla takich dzieciakow to nutramigen albo bebilon pepti - one nie zawieraja laktozy, a NAN HA zawiera i to nawet sporo laktozy wiec skoro dziecko dobrze funkcjonuje na tym mleku to nie ma prawdopodobnie nietolerncji laktozy. Bo trzeba pamietac ze nietolerancja laktozy to nie jest alergia wiec samo mleko HA czyli hypoalergiczne to nie zdaje rezulatatow.
Pełna wersja