Dodaj do ulubionych

PILNE!!! Clotrimazolum

01.07.11, 14:36
Właśnie wróciłam z poradni laktacyjnej, mam najprawdopodobniej grzybicę brodawek.
Pani przepisała mi krem Clotrimazolum i mówiła że " raczej " nie trzeba go zmywać przed karmieniem. Zanim podam dziecku pierś wolałabym być pewna...wie ktoś może?????
Obserwuj wątek
  • kaeira Re: PILNE!!! Clotrimazolum 02.07.11, 13:11
   Trochę mnie dziwi to clotrimazolum, z tego co wiem standardowo na grzybicę piersi podaje się jako pierwszy lek nystatynę na sutki oraz nystatynę do pędzlowania jamy ustnej dziecka (nawet jeśli nie ma objawów pleśniawek).
   • carolka22 Re: PILNE!!! Clotrimazolum 02.07.11, 22:03
    w poradni mi powiedzieli że nystatyna podobno jest już odporna na 30 szczepów grzybów i niestety przez to coraz mniej skuteczna, zaproponowali tą maść i gencjanę na brodawki. smaruje od wczoraj tą maścią ale na razie nie pomaga... ;-(
    • kaeira Re: PILNE!!! Clotrimazolum 02.07.11, 22:39
     Pamiętaj, że jesli srodki zewnętrzne nie działają, mozna przy karmieniu brac leki doustne, np. flukonazol. (w zeszłym roku konsultowałam flukonazol telefonicznie w Poradni Zaburzeń Laktacji IMID-u - na pewno jest OK. Dodam, że mówiłam, że karmię noworodka.)
    • malwina.okrzesik Re: PILNE!!! Clotrimazolum 04.07.11, 22:05
     Clotrimazol wytrzeć deliakatnie przed karmieniem, nie pocierać za dużo, bo skóra zakażona grzybem jest bardzo wrażliwa na otarcia.
     Nie zostawiać zaschniętego mleka na brodawce, dużo wietrzyć brodawki. Efekty lecznia powinna Pani mieć najdalej po 7 dniach, jak nie pomoże pewnie trzeba włączyć leczenie doustne.
     Dla dziecka zapobiegawczo trzeba smarować buzię czymś koniecznie- nystatyna kilka razy dziennie jest ok.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka