Dodaj do ulubionych

amoxiklav i diosminex a karmienie piersią

09.03.12, 13:04
Witajcie
Niespełna miesięczna córeczka mojej siostry je jak smok. Niestety ale lekarz przypisał jej najpierw diosminex (nie przerwała karmienia) a dziś amoksiklav i zalecił przerwanie karmienia na czas 7 dni (czas brania antybiotyku): bo będzie miało biegunkę itd. Ona nie chce tego robić ale waha się :( Proszę o pomoc. Karmić dalej piersią?
Obserwuj wątek
    • auszrine Re: amoxiklav i diosminex a karmienie piersią 09.03.12, 13:54
      Oba leki na jedno schorzenie? Dziwne. Co siostrze dolega? zapalenie zatok?
      Powalająca jest ignorancja niektórych (większości?) lekarzy, jeśli chodzi o karmienie piersią. Oni chyba myślą, że piersi to taki kran jest: zakręcasz kurek - nie leci, odkręcasz - leci. Niech siostra idzie do innego lekarza, który jej wypisze coś, co nie koliduje z karmieniem, bo jeszcze bedzie musiała zapalenie piersi leczyć (nie wspominając już o dobrostanie dziecka odstawionego od piersi).
      • kiki1981 Re: amoxiklav i diosminex a karmienie piersią 09.03.12, 21:22
        Ja niestety nie pomogę, ale wtrące niepochlebne słowo na temat lekarzy. Przy pierwszej córce laryngolog kazał mi brac antybiotyk zabroniony w czasie kp, poszłam do rodzinnego ten odesłał do ginekologa, ginekolog ochrzanił mnie że on nie musi się znać na antybiotykach i poszłam znowu do rodzinnego i tan przepisał inny...w końcu obyłam sie bez...podobnie było jak byłam chora w ciąży. Znikoma wiedza lekarzy na temat przepisywania leków w ciąży i podczas kp jest przerażająca.
    • justkawb Re: amoxiklav i diosminex a karmienie piersią 10.03.12, 01:01
      amoxiclav jest bezpieczny przy kp. www.breastfeedingnetwork.org.uk/pdfs/Antibiotics_and_Breastfeeding_March_2009.pdf tu wystepuje jako amoxicilin
      Z kolei baza danych LactMed toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/search podaje, ze bardzo rzadko moze u niemowlat zdarzyc sie biegunka, ale nie ma wskazan do zaprzestania kp podczas brania leku przez matke.

Summary of Use during Lactation:
      Amoxicillin and clavulanic acid is acceptable to use during breastfeeding. Limited information indicates that serious reactions in infants are very uncommon during the use of amoxicillin-clavulanic acid during nursing, with restlessness, diarrhea and rash occurring occasionally. If amoxicillin-clavulanic acid is required by the mother, it is not a reason to discontinue breastfeeding. Monitor the infant for these reactions during nursing.
    • anka4848 Re: amoxiklav i diosminex a karmienie piersią 10.03.12, 19:56
      ja w szpitalu po porodzie dostawałam amoxikla, a dziecko normalnie karmiłam tylko dostawał coś osłonowo doustnie , najlepiej niech się siostra skontaktuje z pediatrą żeby maleństwu coś osłonowego przepisał.Jeśli przestanie karmić dziecko może później nie jeść jej pokarmu . Mój ma teraz pół roku tydzień temu wróciłam do pracy więc w południe dostaje butelkę NAN pro i , od tego czasu już niechętnie ciągnie pierś, ale nie daję za wygraną.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka