Dodaj do ulubionych

Kiedy zaprzestac nocnych karmien?

30.01.13, 16:11
Syn ma 8 mcy skonczone. W nocy budzi sie 4-5 razy. Wlasciwie zjada niewiele. W moim odczuciu budzi sie na "ciumkanie" bardziej niz z glodu. Karmie go piersia tylko w nocy. W dzien dostaje kaszki na mm oraz mm do picia z butelki. Chcialabym przestac juz karmic w nocy ale nie wiem czy dziecko w tym wieku jest juz gotowe, tzn czy wystarcza mu 3 mleczne posilki w ciagu dnia? Czy moze poczekac jeszcze do skonczonego 10 mca i wtedy sprobowac? A moze zamienic nocne karmienia tez na mm? prosze o jakies rady
Obserwuj wątek
    • mama.rozy Re: Kiedy zaprzestac nocnych karmien? 30.01.13, 17:18
      mm nie podaje się w nocy,najwyżej wodę
      sama musisz wiedziec,czy chcesz w nocy go karmic,czy nie.wtedy przejdziesz na schemat żywienia sztucznego i tyle.poza tymi kaszkami i butelką dostaje inne jedzenie?
      a że w nocy się budzi-nie masz gwarancji,że po przejściu na mm będzie przesypiac noc
      a pierś to nie tylko mleko.to tez mama i przytulanie.
    • kikimora78 Re: Kiedy zaprzestac nocnych karmien? 31.01.13, 10:39
      dla mnie to nie pytanie "kiedy" tylko "jak" :D

bo albo dajesz pierś albo nie dajesz i wtedy co? przecież dziecko będzie się buntować?
      ja w każdym razie wolę dać pierś i leżeć/spać niż pół nocy nosić, śpiewać, bujać, latać po wodę, kłaskać, śpiewać, nosić, bujać, i to wszystko w akompaniamencie ryków.
    • froobek Re: Kiedy zaprzestac nocnych karmien? 01.02.13, 21:34
      Co miałoby na celu takie "zaprzestanie"? Czy komuś coś da? Przewidujesz jakąś korzyść?
      Bardzo wcześnie by to było i jak napisały koleżanki, może wywołać uciążliwe konsekwencje. Ja tylko dodam, że zazwyczaj około roku występuje wyrzynanie się czwórek i wtedy wiele dzieci strasznie się budzi, źle śpi, a mleko im pomaga, więc nawet jeśli nie chcesz realizować wytycznych WHO (minimum dwa lata), to na jakieś pół roku sobie jeszcze to karmienie zostaw.
      • francuska2012 Re: Kiedy zaprzestac nocnych karmien? 07.02.13, 20:16
        Moja 6 miesięczna córcia też budzi się często na mleczko, ostatnio sypia z Nami bo tak bardzo potrzebuje bliskości i tak często ssie cycusia. Buntowałam się i próbowałam to zmienić, ale stwierdziłam, że jednak wolę podawać pierś ona zawsze pomaga i działa usypiająco. a co w przypadku gdybym z niej zrezygnowała i dziecko się obudziła, na moją córcię niezbyt uspokajająco działa bujanie, śpiewanie i głaskanie więc z dwojga złego wolę nocne karmienie :)
    • 1mzeta Re: Kiedy zaprzestac nocnych karmien? 08.02.13, 13:07
      Ja skończyłam z nocnymi jak miał rok skończony- budził się co 40 minut na ciumkanie, a nie na jedzenie. Dwa albo trzy razy w nocy zamiast piersi podałam wodę i był spokój z nocnymi pobudkami. Z zębami problemów nie było żadnych więc i problemu z zaprzestaniem karmienia nie było.
      Osiem miesięcy - no nie wiem.....- jak bardzo chcesz to możesz spróbować.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka