Dodaj do ulubionych

czy kończyć kp?

08.05.13, 10:59
witam,
mam następujące pytanie do Pani expert oraz innych forumowiczek. mój synek ma w chwili obecnej skończone 5 miesięcy. poród był poprzez cc i na początku były dość spore problemy z laktacją, dopajanie mm, ale dzięki uporowi udało się kp. w chwili obecnej 90% pokarmu stanowi moje mleko, jednak podczas mojej nieobecności (rzadko) dostaje mm, wprowadziłam też powoli kaszkę, jabuszko i warzywka. za 2 miesiące wracam do pracy, prawdopodobnie przez 1,5 miesiąca będzie z babcią, a potem od września w żłobku. czy w związku z tym kończyć karmienie? nie wiem jak to rozwiązać, odległość z mojej pracy do domu jest spora, więc raczej nie będzie opcji skorzystania z przerwy na karmienie. trochę szkoda mi jest kończyć kp, ale możliwe że nie będzie wyboru. co Pani radzi?
Obserwuj wątek
    • tully.makker Re: czy kończyć kp? 08.05.13, 11:47
      Ja wracalam na studia / do pracy relatywnie wczesnie (4.5 miesiaca, 4.5 miesiaca i 7 miesiecy) , ale cala trojke karmilam piersia dlugo powyzej roku. Przede wszystkim korzystaj z przerw na karmienie - jesli pracujesz 8 godzin, przysluguja ci 2, ktore mozesz skumulowac razem i wyjsc godzine wczesniej lub przyjsc godzine pozniej do pracy. To juz jakies ulatwienie.

Jeli dziecko je juz pokarmy niemleczne, to sprawa jest prosta - karmisz przed wyjsciem z domu i potem dziecko jedzie na innych jedzonkach dopoki nie wrocisz do domu, i wtedy juz przez reszta doby karmisz, na ogol bardzo czesto ;-)

Nie masz zadnego powodu, zeby konczyc karmienie, naprawde da sie to zorganizowac bez specjalnego problemu.
      • bialazor Re: czy kończyć kp? 08.05.13, 15:25
        te przerwy na karmienie to dobry pomysł. ale czy jak piersi nie będą odciągane przez te kilka godzin czy 10 nie będzie z tym problemu? bo w pracy nie będę sobie mogła odciągnąć pokarmu np. laktatorem, nie ma jak i nie ma na to czasu.
        • mika_p Re: czy kończyć kp? 08.05.13, 15:57
          Nie będzie problemu, jesli je do tego przyzwyczaisz. Jak znienacka rzucisz biust na głęboka wodę 10-h przerwy, to pewnie będzie ciec ;)
          Przeciez matki starszaków karmią raz czy dwa na dobę i nic się nie dzieje z laktacją.
          Ba, sa takie szczęściary, ze im maluch noc przesypia juz w I kwartale i też mają 10 h przerwy.
    • mika_p Re: czy kończyć kp? 08.05.13, 13:46
      Nawet jak cię w domu nie będzie 10 godzin, to zostaje jeszcze 14, kiedy możesz karmić piersią. Mleko modyfikowane kosztuje, a przeciez idziesz do pracy dla pieniedzy, a nie żeby ich było mniej, prawda?
      • bialazor Re: czy kończyć kp? 25.08.13, 22:06
        dzięki za rady. wróciłam do pracy, wzięłam przerwę na karmienie 2 x 30 min, wychodzę z pracy godzinę wcześniej. w przyszłym tygodniu młody idzie do żłoba hmm i zastanawiam się czy nie anulować tej przerwy na karmienie. do kiedy korzystałyście z tej przerwy?? w mojej sytuacji, ja co najwyżej będę wcześniej w domu. aa tak wogóle to fajnie dalej karmi się piersią :) pozdrawiam:)
    • nglka Re: czy kończyć kp? 25.08.13, 23:28
      Moja corka zaczela przesypiac noce w wieku 2 tygodni, bach, 8 godzin... po miesiacu spala juz 8-10 h i teraz ma 3 miesiace, dalej spi 9-10 godzin bez karmienia... pierwsze 2 tygodnie cieklo i bolalo, wstawalam kolo 3 nad ranem i musialam odciagac bo inaczej cieklo, bolalo i takie tam. Potem sie piersi przyzwyczaily. Teraz karmiac ostatni raz kolo 20:30 - karmie dopiero rano i wtedy mam piersi mocno pelne. Ale wkladki suche. Wkladka jednej piersi robi sie mega mokra gdy karmie z drugiej.
      Starsza tez tak miala, w dodatku karmilam ja 2 lata i ostatnie miesiace tylko wieczorem. Schemat ten sam: jakis czas piersi pelne ale potem sie przyzwyczajaja do trybu karmienia i nie pamietam by po poltoraroku karmienia piersi byly twarde szybciej niz po dobie gdy karmilam dziecko 3 razy dziennie [akurat mialam sytuacje, gdy corka miala poltora roku - poszlam na kilka dni do szpitala, dopiero po dobie musialam odciagnac].
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka