Dodaj do ulubionych

9 m-cy, odrzuca pierś, co robić?

10.11.13, 21:15
Witam. Mój syn ma prawie 9 m-cy. Jest karmiony piersią. Dotychczas jadł średnio 6 razy na dobę- 2-3 razy w nocy i 3-4 razy w dzień. Problem jednak w tym, że od kilku dni, praktycznie prawie go nie karmię. Mały possie chwilę (''popije'') i wyrywa się do siadania, oglądania świata, pije szybko. W ciągu kilku poprzednich dni nauczył się pełzać do przodu, zaczyna siadać i sam wstawać. Jest strasznie'' dziki'' i przejęty nowymi umiejętnościami, nie w głowie mu spokojne karmienie. Dodatkowo ząbkuje. Posiłki stałe jada z wielkim apetytem. Zaczał przesypiać noc, budzi się 2 razy i też tylko pociągnie parę łyków. Już wolałam nieprzespane noce, ale wtedy ''tankował do pełna'';) Ja nie zmieniłam nic w swojej diecie, więc nie o smak mleka chodzi. Nie wiem, czy to wszystko składa się na przejściową niechęć do piersi, czy już sam ja odrzuca...? Jestem trochę podłamana, bo zamierzałam karmić choć do 1,5 roczku. Nie będę przecież zmniejszać mu porcji śniadań , obiadów, itd (przed podaję pierś, której nie chce, ale ''normalne'' jedzenie spałaszuje), bo spadł wagowo z 10 na 3 centyl:-( Ogólnie jest zdrowiutki, wesoły, tylko nie chce ssać piersi.

1. Czy przy takim ssaniu laktacja nie zaniknie? Czy odciagać mleko laktatorem? i dolewać mu do kaszek, zupek, itd. żeby przemycić pokarm i utrzymać laktację? Nie odczuwam przepełnienia piersi, ale na tym etapie przecież produkuję mleko na bieżąco. Ale jeśli on ssie tak mało, boje się, że piersi ''zrozumieją'', żeby produkować mało...

2. Czy taka ilość mleka, którą wypija (na żądania, ale właściwie on nie żąda!) jest dla dziecka wystarczająca? Samo reguluje ile mleka mu potrzeba? Dzieci na butelce mają określone ile ml powinny wypić. Boję się, żeby nie zabrakło mu wapnia, itp., a nie chcę teraz wprowadzać butli i mm...

Proszę poradźcie.
Obserwuj wątek
    • mama.rozy Re: 9 m-cy, odrzuca pierś, co robić? 11.11.13, 09:21
      wydaje mi się,że to wszystko na raz-rozproszenia,nowe zdobycze w życiu i zęby
      dobrze robisz,że najpierw pierś a potem inne jedzenie
      laktacja się przyzwyczai do nowego stanu,nie zniknie na pewno
      proponuj kiedy tylko się da,możesz,jak jeszcze nie macie,do karmienia wybierac jedno,specjalne miejsce,wyciszone,żeby go jak najmniej rozpraszac
      każdy łyk mleka jest dobry,nie martw się,wszystko może jeszcze się zmienic
      jak chcesz,mozesz odciągac i dodawac do stałego,możesz w ogóle przejśc na blw(tu masz forum forum.gazeta.pl/forum/f,97130,Baby_Led_Weaning.html ) ,skoro i tak planujesz długie karmienie.
      na pewno nie musisz wprowadzac butli,a tym bardziej z mm
      a co dajesz dopicia oprócz piersi?i jak?
    • rulsanka Re: 9 m-cy, odrzuca pierś, co robić? 11.11.13, 14:01
      Mój syn miał 10m jak wydawało mi się że się odstawia. Okazało się, że powodem była klująca się trzydniówka.
      Z kolei u starszego "odstawianie" wystąpiło w 6m przy rozszerzaniu diety. Powodem było uczulenie na marchew.
      Dziecko niesmoczkowe i bezbutelkowe nie odstawi się ot tak. Raczej jest jakiś przejściowy problem, a potem ssanie znowu powróci w dużej ilości.
      Jeśli chodzi o czas ssania, to w tym wieku nie musi być długo, bywa że 3 minuty wystarczają.
    • malwina.okrzesik Re: 9 m-cy, odrzuca pierś, co robić? 13.11.13, 13:27
      Nie sądze, aby krótkie ssanie świadczyło o tym, że dziecko odstawia się od piersi. Krótkie karmienia mogą zaspokajać zapotrzebowanie na mleko i nie powinny spowodować zaniku produkcji.
      Synek zdobywa nowe umiejętności, możliwość samodzielnego przemieszczania jest fascynująca dla niego, więc "nie ma czasu" na dłuższe przebywanie przy piersi. Warto zadbać o spokój w czasie karmienia, zmniejszenie liczby bodźców, wporowadzenie jakiegoś rytuału który pzowoli wyciszyć sie maluchowi w trakcie ssania, aby jak najdłużej wytrwał przy piersi.
      Proszę zostawić tak jak jest, nic nie odciągać, nie przemycać mleka w innych posiłkach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka