Alergia tak pozno? Co teraz z rozszerzaniem diety?

07.05.15, 22:28
Witam, wracam do Was z problemem i mimo że nie do końca dotyczy karmienia piersią to mam nadzieje że pomożecie. Mój synek który właśnie wczoraj skończył 6 miesięcy od tygodnia ma na ciele wysypkę. Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził, że to wysypka alergiczna. Do tej pory nic małego nie uczulało i nie za bardzo wiem co z tym fantem zrobić. Z chyba faktycznie nowych produktów jakie jadłam w ostatnim czasie to czerwona papryka, mango i stevia.. po odstawieniu dalej nie ma poprawy. Proszek do prania ten samo od urodzenia, ale mimo wszystko chyba spróbuje zmienić. Wysypka jest plamista, pod palcem wypukła, a plamy zmieniają położenie z dnia na dzień (jedne bledną, a pojawiają się nowe). Nie jest chyba swędząca a mały ma super humor. Być może ma to związek z osłabieniem organizmu ząbkowaniem? Dwie dolne jedynki już prawie widać.
Czy miałyście doczynienia z czymś podobnym? Co teraz z rozszerzaniem diety? Od jutra mialam podać marchewke ale teraz wydaje mi się to bez sensu bo nie będę wiedziała czy też nie uczuli. Jak długo tak można czekać z drugiej strony? Aha mały kp do tej pory.
Pozdrawiam
    • Gość: Yumemi Re: Alergia tak pozno? Co teraz z rozszerzaniem d IP: *.9-3.cable.virginm.net 07.05.15, 23:39
      Alergie skórne raczej powodują spory dyskomfort u dziecka - moze z przegrzania? Teraz jest coraz cieplej a dzieci często nadal naubierane, w czapkach, kurtkach czy polarach.
      Jakieś infekcje były?
      Czekać z jedzeniem raczej nie ma po co - ważne zeby było domowe etc
      • rulsanka Re: Alergia tak pozno? Co teraz z rozszerzaniem d 08.05.15, 00:16
        Alergie skórne raczej powodują spory dyskomfort u dziecka

        Z niemowlętami jest różnie, kwestia rozumienia bodźców ze skóry. Mój starszak nie odczuwał swędzenia.
      • lilka_22 Re: Alergia tak pozno? Co teraz z rozszerzaniem d 08.05.15, 00:42
        Dzięki za odpowiedź. Z przegrzania raczej nie, nie przesadzamy z ubieraniem. Wydaje mi się że skóra zrobiła mu się jakaś bardziej wrażliwa ogólnie i np. wiecej tych plam pojawia się w miejscach gdzie pielucha obciera ale nie tylko, na karku i policzkach czasem tez. Co do infekcji to na nic do tej pory nie chorował.
    • rulsanka Re: Alergia tak pozno? Co teraz z rozszerzaniem d 08.05.15, 00:18
      był niedawno szczepiony? U starszaka 3 tygodnie po każdym szczepieniu nasilało się azs

      Kosmetyki, proszki też są podejrzane, nie ważne jak długo były w użyciu
      • lilka_22 Re: Alergia tak pozno? Co teraz z rozszerzaniem d 08.05.15, 00:44
        Ostatnie szczepienie jakis miesiąc temu przeciw gruźlicy (BCG). Dzis mieliśmy miec kolejne (pneumokoki, meningokoki i 6w1) ale odwołałam bo jakoś boje się na razie iść nie wiedząc co mu jest.
    • ela.dzi Re: Alergia tak pozno? Co teraz z rozszerzaniem d 08.05.15, 07:23
      A na pewno to nie są potówki ? Rok temu rozszerzałam dietę podczas upału i miałam zagwozdkę co to jest.

      A po drugie, niestety alergie mogą pojawić się dosłownie w każdej chwili i po długim okresie ekspozycji.
    • nothing.at.all Re: Alergia tak pozno? Co teraz z rozszerzaniem d 10.05.15, 15:29
      Z rozszerzaniem poczekaj jeszcse. Nic się nie stanie jak będzie na kp chwilę dłużej niż 6 miesięcy. Zmień proszek. A może jakieś nowe ubranko z dziwnego materiału? Choć jak na buzi to raczej nie od ubrania. Hmm..wiesz coś może uczulic po czasie jakimś nie musi od razi. Obserwuj po zmianie proszku.
      Nie swędzi go, nie drapię się?
    • lilka_22 Re: Alergia tak pozno? Co teraz z rozszerzaniem d 11.05.15, 10:27
      Czesc dziewczyny, przepraszam ze dopiero teraz odpisuje ale nie mialam czasu na neta ostatnio a wysypka zeszla (!). Bez jakichkolwiek zmian poza tym ze przestalismy go klasc na dywanie w jego pokoju. Tzn zawsze lezal tam na kocyku lub macie ale pomyslalam ze czesto do czyscimy proszkiem to moze od tego.. z tym ze przeciez wysypka byla glownie na zakrytych czesciach ciala wiec od dywanu to nie bardzo.. Sama nie wiem ale ciesze sie ze juz od paru dni spokoj. Marchewke zaczelismy wprowadzac wczoraj ale bez szalu :) Srednio podeszla. Za to woda z kubeczka to jest to, wyrywa sie do niej i prawie kubek zjada. Dzieki za wszystkie odpowiedzi, mam nadzieje ze nie bede musiala niedlugo odswiezac watku. Pozdrawiam
Pełna wersja