4 miesiące- zmiana rytmu wypróżnień

11.08.15, 15:45
Witam i ponownie prosze o pomoc.

Już raz to forum mi pomogło- karmię córe piersią, pokonaliśmy spadki wagi po urodzeniu z ogromnym sukcesem.

Obecnie 4 m-ce i tydzień córa wazy 7460 g -urodzeniowa 3730 g, najniższa spadkowa (2 doba) 3440 g :-)

Zaczne od tego ze córa od urodzenia robiła baaaardzo dużo kupek, ładnych w kolorze- żółte, złociste ale zawsze rzadziutkie. Takie piersiowe jak je nazwali w spzitalu. Mając 6 tygodni trafiłysmy do szpitala- koniec końców diagnoza : ZUM prawdopodobne.

Dwa dni po powrocie córka zaczeła robić baaardzo brzydkie kupy- zbadałam- no, niesttey przywlokłyśmy ROTA ze szpitala (a podobno dzieci piersiowe tego nie łapią :-()

Udało się pokonać chorobę w domu, tylko pierś plus dicoflor.
Od tego czasu kupki się poprawiały i było ich znacznie mniej- nadal żółte, nadal półpłynne, rzadkie, czasem z grudkami.
Od końca czerwca robiła 1-2 większe kupki dziennie.

Tydzień temu zrobiła w pon i wtorek po jednej dużej ale takiej jakby rzadszej.

Od środy natomiast kupek jest 5-6-7 na dobe ( czasem jakiejś dwa kleksy jeszze), znów rzadkie, wsiąkają w pieluche, ale nadal żółciutkie. Jak wycieram widzę ze wodniste, bo pupa jakby polana wodą, czasem pod koniec wypróżniania pieniste.

Oczywiście się boję, bo upały. Przystawiam czesto. W niedziele byłam z nia na całodobowej i kazali dawac taką gotową marchwiankę. Uległam :-( ze strachu żeby się nie odowdniła.

I tak:

- jak wydala ta marchwiankę, to kupka bardziej zwiezła (jak pasta do zebów powiedzmy)
- pozostałe rzadkie, wsiąkające

Sa kupki w nocy, najgorsze że się nie budzi. Sprawdzam co godzinę :-(
Oprócz tego raczej wszystko ok, może ciut więcej śpi.
Pięść cały czas w buzi, straszy brat miał w tym wieku dolne jedynki.

Infekcja? Ząbkowanie? W trakcie karmienia słysze bulgotki w brzuchu. Ile to moze trwac?

Czy moze się częstotliwość wypróżnień zmienić ot tak? z dnia na dzień?

Kupki nie sa duże. Moze w sumie objetościow tyle co przedtem dwie.

Prosze o jakies podpowiedzi
    • ela.dzi Re: 4 miesiące- zmiana rytmu wypróżnień 11.08.15, 16:09
      Na pewno nie rozszerzaj jeszcze diety, karm jak najczęściej.

      Wg mnie to nie jest powód do niepokoju, ale obserwuj córkę. Może to być za infekcja, ząbkowanie albo po prostu bo tak. Takie bulgotanie było u mojego synka bardzo długo.


      Jak przyrosty ?
      • tatrofanka Re: 4 miesiące- zmiana rytmu wypróżnień 11.08.15, 16:19
        Nie waze juz taj często.
        Poprzednio 15 lipca wazyla 6960 g, teraz 9 sierpnia jak pojechalam na całodobową to ważyła 7460-7480 g .

        Najgorsze ze musze znów przesuwac szczepienia no bo nie wiadomo jaki powod.

        A wlasnie pid koniec lipca sie cieszylam ze konsystencja musztardy w tych jej kupach s nie taka rzadzizna :-(


        U mojej bulgotanie bylo przy rota poprzednio.
        W takich momentach łapię doła- co z tego kp jak łapie takie infekcje.
        • ela.dzi Re: 4 miesiące- zmiana rytmu wypróżnień 11.08.15, 21:49
          KP to nie jest magiczny eliksir na wszystko, ale mając wiecznie chorującego żłobkowicza mogę powiedzieć, że KP bardzo pomaga przy wszelkiego rodzaju infekcjach.

          Może po prostu jeszcze jelita nie doszły do siebie po Rota ? A nie jadłaś śliwek ? Mój syn robi takie brzydkie kupy właśnie po śliwkach.
          • tatrofanka Re: 4 miesiące- zmiana rytmu wypróżnień 11.08.15, 22:37
            Nie, od rota minelo 2 mce.
            Nic nowego nie jadlam.

            Juz kupy byly dobre po rota
            • ela.dzi Re: 4 miesiące- zmiana rytmu wypróżnień 12.08.15, 07:46
              Mimo wszystko nie przejmowałabym się. Mój syn też tak czasem ma, jedyna różnica, że je już wszystko. Może to reakcja na ciepło. Przystawiaj i pilnuj czy sika.
        • Gość: Yumem Re: 4 miesiące- zmiana rytmu wypróżnień IP: 213.205.251.* 12.08.15, 09:09
          Niezły pomysł z ta marchwianka :-(((
          Niby w jaki sposób miałoby dziecku ktore na jedzenie dorosłe nie jest gotowe?

          Z tego co piszesz przybiera ok - na tym etapie 96-126g tygodniowo powinny byc przybory.
          Dopoki nie ma biegunek, odparzonej pupy, a kupy nie sa zielono- octowato- kwaśne - w dziecko ogolnie zadowolone, to moze byc jakas infekcja wirusowa a te mogą troche sie ciągnąć.
          • tatrofanka Re: 4 miesiące- zmiana rytmu wypróżnień 12.08.15, 09:51
            No tylko ze zmiana ilosci kup z 1 na 6 na dobe (w dodatku rzadsze niz były) jest uznawana za biegunke.

            Moje dziecko distaje tej narchwianki ok 70 ml na dobe- po niej kupy sa lepsze a ja sie strasznie boje odwodnienia.
            Sika mniej- sa duze upaly, poci sie,.
            Je ale sika mniej.
            Dzis poszedł mocz do badania.
            • Gość: Yumemi Re: 4 miesiące- zmiana rytmu wypróżnień IP: 194.176.221.* 12.08.15, 12:54
              Nadal dajesz dziecku te marchew? W jaki sposób to ma pomoc? Dziecko jest za małe na stałe pokarmy. Tym bardziej przy biegunce.
              Jesli przybiera i moczy pieluszki - to jest najważniejsze. Powyzej 6 wodnistych kup dziennie jest biegunka.
              Warto zrobić badania jakies.
              • tatrofanka Re: 4 miesiące- zmiana rytmu wypróżnień 12.08.15, 13:33
                To jest taki sok z marchwi kupowany w aptece-z elektrolitami.
                Mogę przestac dawac, tez nie jestem przekonana.
                Kupy sa gestsze -tyle daje. Chyba sie wytrzymam.

                Mocz się bada.
                Kupy nie zbadam bo trudno pobrac jak wsiaka w pieluche.
    • kamagama Re: 4 miesiące- zmiana rytmu wypróżnień 11.08.15, 16:33
      Wydaje mi się,ze to infekcja albo od zębów. Jak nie ma gorączki,samopoczucie ok,ma apetyt to karm często żeby się nie odwodniła. Trzymaj rękę na pulsie i w razie czego do lekarza.
      Dzieci na piersi łapią rota,tylko dużo łagodniej przechodzą,bez hospitalizacji,czego jesteście najlepszym przykładem.
    • Gość: maddie Re: 4 miesiące- zmiana rytmu wypróżnień IP: *.cm-7-4c.dynamic.ziggo.nl 12.08.15, 21:24
      Widzialas sklad tego orsu?
      Składniki: woda, marchew (26%), ryż(2%), syropglukozowy, sól jodowana, cytrynian sodu, cytrynianpotasu, regulator kwasowości -kwas cytrynowy
      Twoje mleko jest bardziej wartosciowe. Wiec nawadniaj dziecko piersia. Poza tym, jak nie ma spadku masy ciala to nie jest to biegunka.
      • Gość: niuniek3 Re: 4 miesiące- zmiana rytmu wypróżnień IP: *.dynamic.chello.pl 13.08.15, 22:02
        Przechodziłam to z moim. Było i po 8-10 kup. Obstawiam ze to były zęby. Bo już później jako starszak zawsze kupy są brzydkie przy ząbkowaniu. Ale wtedy też nie wiedziałam co to . Miał 7m. Te 6 kup to umowne jest. To nie jest jedyne kryterium. To nie jest noworodek. Obserwuj formę ogólną dziecka. Nie dawaj jakichś dziwnych rzeczy. Pierś. Dużo piersi.
Pełna wersja