Dodaj do ulubionych

Częstotliwość kupek, niemowlę 2 miesiące kp

04.02.19, 14:59
Przeszukałem internet, ale raczej spotkałam się z problemem zaparć. Mój synek, 2 miesiące, karmiony wyłącznie piersią robi ok 6-10 kupek dziennie, praktycznie co pieluszka. Z powodu kolek dostał probiotyk vivomixx, ale nie widzę za bardzo poprawy. Od miesiąca odstawilam nabial, jaja, ale też nie widzę zmiany. Brak zmian mam na myśli zmiany w wyproznianiu, bo dziecko już nie płacze, jest dużo spokojniejsze. Dodam że kupka po południu jest zielona a w nocy i rano pomarańczowa??!!

Moje pytanie: czy to normalne tyle kup dziennie? Czy ktoś tak miał? Mały przybral już 2.5 kg od urodzin, więc nie chcę na siłę doszukiwać się chorób, ale ta ilość i kolor mnie zastanawia.
Obserwuj wątek
  • indjanek Re: Częstotliwość kupek, niemowlę 2 miesiące kp 04.02.19, 19:03
   Fakt, ta ilość wydaje się duża ale skoro przyrosty ok to chyba nie ma obaw do niepokoju. Z czasem pewnie będzie ich mniej. Co do kolorów - podobno nie ma znaczenia jeśli kupy nie są jakoś bardzo śluzowate.

   Może się odezwą dziewczyny z doświadczeniami alergii i nietolerancji i powiedzą coś więcej.
  • eowen Re: Częstotliwość kupek, niemowlę 2 miesiące kp 05.02.19, 12:17
   Mój synek sporo młodszy, ale już zaliczył okresy, gdy miał kilkanaście kup dziennie. Natomiast wynika to z jego obżarstwa ;) Dużo je, też sporo przybiera, na początku po prawie każdym karmieniu była kupa, więc po chwili znów był głodny, znów jadł i znów kupa. I tak w kółko. Najadał się dużo mleka 1 fazy, teraz więc pilnuję, w uzgodnieniu z położną by miał dłuższe odstępy między posiłkami, a jak się nie da, to daję tą samą pierś, co wcześniej, by "dojadał" tłuste mleko. Teraz wychodzi mu te 10 kup dziennie.

   Kolorem kup się nie przejmuj, dopóki nie ma krwi, nic nie oznacza. Pierwsza córka była długo alergiczką :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka