Dodaj do ulubionych

Laktacja za mało pokarmu?

17.08.22, 10:17
Jestem mamą 5 miesięcznego synka. Nie rozszerzam jeszcze diety. Syn jest tylko na piersi, nie dostaje wody i mm. Smoczka nie ma. Od paru tygodni zauważyłam że pieluchy są dość suche... No i tu mam problem - po zważeniu tych pieluch z całej doby wychodzi mi że codziennie w sumie po odjęciu wagi pieluch ląduje w nich tylko 400 g sików. Wydaje mi się to bardzo mało i zaczęłam się martwić... Konsulatowalam się z doradcą laktacyjnym i tak jak myślałam, pani powiedziała mi że dla takiego dużego dziecka tego się już nie sprawdza, że najważniejsze są przyrosty. A dziecko przybiera dobrze około 150g na tydzień (około 50 centyla). Nie jest też marudny, raczej jest pogodnym dzieckiem, nie widać żeby był odwodniony tylko te suche pieluchy...
Przy piersi syn jest 9-10 razy na dobę, przynajmniej 2 razy w nocy. Raczej krótko bo 7 minut obie piersi są załatwione. Co do piersi to faktycznie mam uczucie że tam mało co jest ale na tym etapie laktacja może być już ustabilizowana i mogę faktycznie mieć uczucie miękkich piersi.
Jednak te pieluchy nie dają mi spać spokojnie, nie chcę żeby dziecko mi się odwodniło. Już bym wolała żeby syn przeszedł na mm żebym przynajmniej widziała ile zjada. Ale mały nie chce butelki za nic w świecie... Myślicie że jest się czym martwić? Piję już Femalticker ale nie zauważyłam żeby mleka było jakoś więcej.
Obserwuj wątek
    • shae2rrawedd Re: Laktacja za mało pokarmu? 22.08.22, 13:57
      No i wykrakałam bo okazuje się że przyrost też mamy teraz słaby. Mały przybrał tylko 30g na tydzień. To o wiele za mało... Jak zachęcić dziecko żeby chciało jeść? Proponowanie częściej piersi nie działa - syn po prostu nie chce

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka