Dodaj do ulubionych

jak zrobić, żeby płacił te cholerne alimenty

03.02.11, 18:34
Kobietom w polskich sadach zasadza sie śmiesznie male kwoty alimentów 500-1000 zl. Czasami mniej. Nie uwzględnia sie wkładu własnego, tylko uważa sie, żeby bron boże matka nie uszczknęła z głodowej sumy czegoś dla siebie, BO TO SA PRZECIEŻ ALIMENTY NA DZIECKO. A ze ona to dziecko wychowuje i lozy na nie, a ojciec jedynie nie loży, to nieistotne. Ważne jest to co jest na papierze. Masz zasadzone alimenty 600zl z MOPSU odstaniesz jedynie max. 500-jeżeli alimenciarz nie placi, mało tego musisz mieć ODPOWIEDNI DOCHÓD, bo jak przekroczysz-klops i nie ma alimentów z MOPSU.

Łapanie facia za jaja i ciąganie go po sadach to jeden wieli niewypał. Ty musisz brać wolne w pracy, potrącają ci z pensji a on sie nie stawia, bo... mamusia go zapomniała obudzić. I tak sprawa jest odraczana, odraczana, odraczana.. Bo przecież strony musza musza równe prawa, ale twoje dziecko jzu nie 9 sorry wasze).

mój płaci: zanim zaczął zdążył zalegać z niepłaceniem przez 6 lat. 6 długich lat to na mnie spoczywał obowiązek.. Duzo się nałaziłam po sadach, udowadniając ze .. no własnie.. Udowadniając wszystko!
Stanęło na tym, ze: ma wyrok karny za niepłacenie, ściga go komornik od 10 lat, wpisany jest na listę dłużników, wnioskowałam o zabranie prawa jazdy. Ma często sprawy o podwyższenie...- czasami, nie ukrywam, nie udaje sie. I zostaje nam użebrana kwota poniżej 500 zl.
Nie mówicie, ze nie mozna, bo mozna! Wiem, ze w Polsce wymaga to lat walki i użerania sie. Ale jak się zdyscyplinujecie i oddacie sprawę do komornika+ setka innych czynności pojdzie w ruch, to po 2, 3 latach cos ruszy. Ruszy sie.
To nie byl sarkazm z tymi latami, no ale jak chcesz miec te 500zl to do boju Matkosmile

No chyba, ze facio zbieg do za granice-współczuje!
Obserwuj wątek
    • kasia767575 Re: jak zrobić, żeby płacił te cholerne alimenty 03.02.11, 18:41
      a zapomnialam: motywacja

Po moich usilnych staraniach odzyskałam SWOJ dług i w miarę 'na bieżąco' płaci.

Ciąganie za jaja opłaciło sie, fajna to zabawa była - bo ja tez umiałam ukrywać dochody. No i majątku nie mamy-oficjalnie na garnuszku rodziców, z wyzerowanym kontem bankowym.

Stanęliśmy przed soba: 0 do 0.
      I on, ze bezrobotny, ze mama go zywi, ze jeszcze trojka, ze byla odeszla, ze on sam w tym Poznaniu, ze swoich dzieci nie widzi (swoich znaczy tej trojki)

no i ja; ze nie z mopsu żyje, ze muszę na staże chodzić, ze rodzice mnie wspierają, ze nie moge do pracy, bo dziecko chorowite, zbyt malutkie jeszcze, ze rodzice maja jeszcze brata i siostrę, ze meiskzanie 30m2...

Potem ja pojechałam taksówką do domu, a on wsiadł w BMW.
    • 2.ladybird1 Re: jak zrobić, żeby płacił te cholerne alimenty 04.02.11, 11:08
      To nie takie proste. Ojciec mojego dziecka jest nam winien 110 tys. zł plus ustawowe odsetki, uzbierało się rzez 15 lat i co??? ZERO, NULL...
      Oficjalnie nie ma nic, mieszka w lokalu socjalnym z żoną i 2 dzieci, nie ma nieruchomości, samochodu, pracuje na czarno (domniemam), komornik zajął konto, cóż z tego, skoro brak wpływów, co roku zajmowany ma zwrot podatku, wpisany do Rejestru Dłużników. Komornik jeździ co 2 tyg, nawet mieszkanie przeszukuje, nie posiada nic wartościowego, stary sprzęt, meble. Zasiłku nie pobiera, oficjalnie zona jest jedynym żywicielem.
      Ja nie otrzymują alimentów z FA, przekraczam kryterium dochodowe. Sprawy składane do Prokuratury umarzane raz po raz, zażalenia i odwołania również.
      To draństwo i tyle!!! To niby co ja mam jeszcze zrobić???
      • 2.ladybird1 Re: jak zrobić, żeby płacił te cholerne alimenty 04.02.11, 11:11
        2.ladybird1 napisała:

> To nie takie proste. Ojciec mojego dziecka jest nam winien 110 tys. zł plus ust
        > awowe odsetki, uzbierało się rzez 15 lat i co??? ZERO, NULL...
        > Oficjalnie nie ma nic, mieszka w lokalu socjalnym z żoną i 2 dzieci, nie ma nie
        > ruchomości, samochodu, pracuje na czarno (domniemam), komornik zajął konto, cóż
        > z tego, skoro brak wpływów, co roku zajmowany ma zwrot podatku, wpisany do Rej
        > estru Dłużników. Komornik jeździ co 2 tyg, nawet mieszkanie przeszukuje, nie po
        > siada nic wartościowego, stary sprzęt, meble. Zasiłku nie pobiera, oficjalnie z
        > ona jest jedynym żywicielem.
        > Ja nie otrzymują alimentów z FA, przekraczam kryterium dochodowe. Sprawy składa
        > ne do Prokuratury umarzane raz po raz, zażalenia i odwołania również.
        > To draństwo i tyle!!! To niby co ja mam jeszcze zrobić???

I jeszcze dodam, że facet ma na karku 37 lat, więc powinien być dojrzały.Bo wszak jak długo można ukrywać swoje dochody, przecież wiek emerytalny zbliża się nieubłaganie i co wtedy??? Będzie dalej na utrzymaniu żony i nie daj Boże mojego dziecka, na które nota bene nigdy nie płacił!!! Po mojej śmierci!!!
        • z-automobilu Re: jak zrobić, żeby płacił te cholerne alimenty 04.02.11, 20:03
          Bardzo dziwne, ze prokuratura umarza, bo to nie jest mala kwota-u mnie bylo sporo mniej i sprawa została wszczęta. Dostał wyrok-przestraszył sie, ze jezeli w ciagu 5 miesiecy nie ureguluje trafi za kratki.... komornik powinien tez wytoczyc mu sprawe o majątek.

A skargę paulianska składałaś?, co z alimentami od jego zony, albo od dziadków?.
          Są to potężne pieniądze, myślę ze warto byłoby zonę, albo jego rodziców pomęczyć sprawami.
          Musisz rozbuchać sprawę i jak nie tedy, to tamtędy próbować.
          Z jakiego powodu prokuratura umarza śledztwo??

Odezwij się na: z_podejsciem@wp.pl
          • 2.ladybird1 Re: jak zrobić, żeby płacił te cholerne alimenty 07.02.11, 10:45
            z-automobilu napisała:

> Bardzo dziwne, ze prokuratura umarza, bo to nie jest mala kwota-u mnie bylo spo
            > ro mniej i sprawa została wszczęta. Dostał wyrok-przestraszył sie, ze jezeli w
            > ciagu 5 miesiecy nie ureguluje trafi za kratki.... komornik powinien tez wytocz
            > yc mu sprawe o majątek.

Prokuratura umarza bo ma na wychowaniu jeszcze 2 dzieci, poza tym w drodze z przesłuchania wyśle 5 - 10 zł przekazem w ocenie prokuratury płaci, ile może.

> A skargę paulianska składałaś?, co z alimentami od jego zony, albo od dziadków?

Skargę pauliańską składamy, gdy dłużnik wyprowadził majątek na rzecz członków rodziny.
            Tyle tylko, że tu żadnego majątku nie było (mieszkał u rodziców,potem z żoną wyprowadził się do lokalu socjalnego), ani wcześniej, ani teraz. Albo ktoś mu podpowiada jak z tego wybrnąć, albo jest kuty na cztery....
            > .
            > Są to potężne pieniądze, myślę ze warto byłoby zonę, albo jego rodziców pomęczy
            > ć sprawami.
            > Musisz rozbuchać sprawę i jak nie tedy, to tamtędy próbować.
            > Z jakiego powodu prokuratura umarza śledztwo??

Umorzono ze względu na brak czynu zabronionego.
            >
            > Odezwij się na: z_podejsciem@wp.pl
    • justinka_77 Re: jak zrobić, żeby płacił te cholerne alimenty 05.02.11, 03:33
      No niestety nie na każdego "bat" się znajdzie. Mój eks płacący jak mu pasowało, się obraził jak sprawa do komornika trafiła... bo przecież biedaczek płacił jak mógł... czyli jak akurat nie chlał i nie wywalili go z kolejnej pracy. Od tego czasu ani grosza nie dał. Na komornika jest obrażony raz, a raz się z niego nabija, że naskoczyć mu może. Pracą stałą sie nie schańbi, bo ta jakoś dziwnie koliduje z chlaniem, a przede wszystkim ten nieudolny komornik jednak go zanjduje i zabiera mu JEGO pieniądze nie wiedzieć czemu skoro "PAŃSTWO" płaci i dzieci z głodu nie zdechły. Prawa jazdy nie ma, majątku żadnego, gnieździ się z alkoholiczką matką żyjącą z żebrania po kościolach (więc i opcja postraszenia alimentami od dziadków odpada) i jej mężem na 10m2 oczekując na eksmisję za niepłacenie. Kryminał mu niestraszny, wręcz twierdzi, że może iść odsiedzieć bo byt mu zapewnią i dług będzie miał z głowy, a że już siedzial to nie dziwne mu.
      • hjacyntka Re: jak zrobić, żeby płacił te cholerne alimenty 08.12.11, 21:24
        lena.nocna napisała:

> Może moja opinia jest dosyć odosobniona, ale uważam, że jeśli stać cię na samod
        > zielne wychowywanie dziecka to nie powinnaś latać za mężczyzną, który cię zapło
        > dnił i żebrać o pieniądze.
        >
        > W innym wypadku - szukaj dobrego prawnika.

kolejny facio-idiota
        • mk.2.1 Re: jak zrobić, żeby płacił te cholerne alimenty 08.12.11, 21:50
          Takich jest na pęczki, a nasze państwo nie robi nic. Prawo jest do bani, a z egzekucją jeszcze gorzej. Może teraz jak jest kryzys to nasze oświecone w ramach ratowania budżetu nareszcie zacznie egzekwować przepisy, które samo wymyśliło, przecież FA idzie z budżetu, a tam niedługo będzie wielka dziura jak się nie wezmą za "panów tatuśków". Ja bym ich wszystkich wysłała na ciężkie roboty w uniformach z napisem " nie płacę alimentów" , może to byłby jakiś sposób na to towarzystwo. Też użeram się z "tatuśkiem" o alimenty i to nie małe, a darmozjada utrzymuje MOPS.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka