Dodaj do ulubionych

wynajem mieszkania a alimenty

16.02.21, 12:28
Witajcie, może ktoś z Was miał taki przypadek i będzie w stanie powiedzieć mi jak to w końcu jest. Otóż od jakiegoś już czasu jestem samotna mamą, syn ma 12 lat, a z jego ojcem w kwestii alimentów dogadaliśmy się bez większych kłótni. Niestety nie mam własnego mieszkania, dlatego wynajmuję 2-pokojowe za 2000pln miesięcznie. Koleżanki podburzają mnie, że jestem frajerką bo ojciec powinien ponosić połowę tego kosztu, a ja głupia uznałam że tylko jedną czwartą. Wydawało mi się logiczne, że 2000:2=1000pln na osobę, a skoro utrzymujemy dziecko wspólnie to 1000:2=500pln.. Mówię tu tylko o kosztach mieszkania oczywiście. Czy ja jestem rzeczywiście taka naiwna i liczy się to jakoś inaczej?
Obserwuj wątek
    • asz1003 Re: wynajem mieszkania a alimenty 21.02.21, 20:05
      Zliczasz wydatki jakie generuje syn i część kosztów utrzymania gospodarstwa domowego w części proporcjonalnej do ilości osób (czynsz, prąd itp) czyli połowę jeśli mieszkacie w dwójkę. Z ojcem ustalasz jaką część będzie pokrywał. Powinno to być więcej niż 50%, bo ty "poświęcasz" więcej czasu dziecku kosztem swoich możliwości zarobkowych. Jeśli ojciec rozumie, że utrzymanie dziecka kosztuje to spisz z nim ugodę alimentacyjną przed notariuszem, w razie "zwrotu akcji " łatwiej będzie dochodzić ustalonej kwoty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka