uporczywy katar

30.10.10, 08:21
Dziewczyny pomocy, bo już nie wiem co mam robić. Moja 5,5 miesięczna córcia ma od 1 miesiąca katar z którym nie mogę sobie poradzić. Używam soli fizjologicznych, euphorbium, bardzo sporadycznie nasivin (może z 7 razy przez ten miesiąc). Odciągam fridą i katarkiem. Poję wodę bo inny napój nie wchodzi w rachubę. Oklepuję, materacyk pod kątem. Lekarka przepisała gentamicin ale nie chcę tego podawać. Katar jest wodnisty w nocy robi się bardzo gęsty i nie możemy go ściągnąć. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić i to chyba nie jest normalne aby tyle czasu trwał katar. Czy z takim niemowlakiem jest sens iść do laryngologa?
    • mamagazeta.pl Re: uporczywy katar 30.10.10, 09:31
      Zaczął się okres grzewczy i powietrze w domach jest bardzo suche. Nieprawidłowy poziom wilgotności powoduje wysychanie śluzówki nosa, co w konsekwencji obniża odporność na infekcje i powoduje gorszą pracę systemu immunologicznego (większe ryzyko choroby). Proponuje kupić nawilżacz powietrza.
      Na katar może pomóc również kojący balsam dla dzieci „ Spokojny dzień” 40 ml Firmy Mustela Bebe. Specjalnie dobrane zapachy sosny i rozmarynu pomagają udrożnić nos, ułatwiają oddychanie i zapewniają spokojny sen. Rekomendowany do stosowania przed snem, aplikując na klatkę piersiową i plecy dziecka. Bezpieczny dla dzieci od pierwszych dni życia. Jeśli to tylko katar to warto chodzić na spacery. Chłodniejsze powietrze przynosi ulgę i udrażnia drogi oddechowe smile
      • mamagazeta.pl Re: uporczywy katar 30.10.10, 09:51
        Zaczął się okres grzewczy i powietrze w domach jest bardzo suche. Nieprawidłowy poziom wilgotności powoduje wysychanie śluzówki nosa, co w konsekwencji obniża odporność na infekcje i powoduje gorszą pracę systemu immunologicznego (większe ryzyko choroby). Proponuje kupić nawilżacz powietrza.
        Na katar może pomóc również kojący balsam dla dzieci „ Spokojny sen” 40 ml Firmy Mustela Bebe. Specjalnie dobrane zapachy sosny i rozmarynu pomagają udrożnić nos, ułatwiają oddychanie i zapewniają spokojny sen. Rekomendowany do stosowania przed snem, aplikując na klatkę piersiową i plecy dziecka. Bezpieczny dla dzieci od pierwszych dni życia. Jeśli to tylko katar to warto chodzić na spacery. Chłodniejsze powietrze przynosi ulgę i udrażnia drogi oddechowe smile
        • szinszin Re: uporczywy katar 30.10.10, 14:14
          posiadam nawilżacz ale nic to nie dajesad
    • julka1967a Re: uporczywy katar 30.10.10, 10:30
      U nas taki długotrwały katar prawdopodobnie doprowadził do zapalenia uszu. Po antybiotyku zapalenie przeszło a katar nie. Po miesiącu kolejne zapalenie ucha. Kolejny antybiotyk, katar nadal jest. U nas katar nie spływa z noska tylko zalega.
      Tez chętnie przeczytam co mogę jeszcze zrobić aby pozbyć sie tego kataru. Kupiłam nawet inhalator ale lekarz zalecił inhalację tylko solą fizjologiczną, co gucio daje w naszym przypadku.
      Euphorbium, nasivin, olbas oil tez nie pomagają.
      • szinszin Re: uporczywy katar 30.10.10, 14:13
        czy nie podejrzewasz, że może to być katar alergiczny?
        • julka1967a Re: uporczywy katar 30.10.10, 18:14
          Myslałam o tym. Nie wiem tylko, czy od kataru alergicznego też rozwija sie zapalenie ucha. Za każdym razem gardło tez jest czerwone. Dziecko chodziło cały czas w czapeczkach i upominana przez mamę pilnowałam uszu co jednak nie uchroniło nas przez zapaleniem.
          Suma sumarum boję sie z dzieckiem wychodzić na spacery.
          • szinszin Re: uporczywy katar 30.10.10, 18:39
            No fakt, zapalenie ucha to nie alergia. U mnie córka jest alergikiem. Ma skazę białkową, AZS i dlatego podejrzewam alergię. Czytałam również, że przy ząbkowaniu może być uporczywy katar.
            • julka1967a Re: uporczywy katar 31.10.10, 08:41
              Właśnie dlatego, ze mały ząbkował nie zaniepokoił mnie tak bardzo ten katar. Cały czas wychodzą mu nowe ząbki. Po pierwszym zapaleniu ucha koleżanki powiedziały mi, że to od gardła i zatok mogło być.
              Co tu zrobić żeby katar chociaż spływał...
    • lianis Re: uporczywy katar 30.10.10, 12:31
      u nas dosc dobrze dziala zrobienie w lazience lazni parowej w czasie kapieli mlodego, ilosc pary w lazience jest taka ze niewiele co widac wtedy i w taka parujaca wode wkrapiam kilka kropel olbas oil dla dzieci, kapiel robie normalnej dlugosci, czyli jakies max 15min, takie dzialanie ladnie rozluznia wydzieline, nawet wysoko w zatokach i potem przy okazji zabiegow kosmetycznych frida sciagam co sie da, przy okazji kataru dbam tez szczegolnie o to, zeby w sypialni w nocy bylo wylaczone ogrzewanie a pokoj dobrze przewietrzony i temp jakies 18st (normalnie w sypialni mamy ok 20) ale przy katarze latwiej oddycha sie w chlodniejszych warunkach. U malych dzieci niestety katar trwa dluzej niz przyslowiowe 7 dni.
    • mmdorota Re: uporczywy katar 30.10.10, 22:48
      a zagladalas corci do buzi? moze to zabki wychodza? wszystkie moje kolezanki mowily ze taki katar konczyl sie nowym zabkiem! moj synek 8,5 mca mial taki katar 3 tyg temu, w dzien non stop sople mu wisialy z nosa, nie nadazalam wycierac, w nocy co chwile sie budzil, wyciaganie gili, wrzask, maskra... katar sie skonczyl i po tyg, czyli od 3 dni temu to samo... dolne jedynki juz od dawna wyraznie widac pod dziaslami, mam nadzieje ze w koncu sie wyrzna i bedzie po katarze, dodam ze tez juz dopatrywalam sie alergii bo zadnych innych objawow chorobowych nie mial. pozdrawiam.
      • szinszin Re: uporczywy katar 31.10.10, 15:52
        strzał w 10. Właśnie wyszła dolna jedynka i drugą widać już tuż tuż. Gile nadal do pasa.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja