Dodaj do ulubionych

Alantan Plus: krem, czy maść na odparzenia pupy?

17.11.10, 22:00
Wszyscy dookoła chwalą Alantan Plus na odparzenia pupy u niemowląt, moja mama też mi go polacała, jako specyfik, który stosowała u mnie, jak byłam maluchem.. za miesiąc rodzę i ostatnio udałam się do apteki po Alantan, ale pani zapytała mnie, czy chce krem, czy maść i zaniemówiłam. Nie wiedziałam, że są 2 rodzaje Alantanu... o który nich powinnam poprosić, czym one się różnią??
Obserwuj wątek
    • matka_karmiaca Re: Alantan Plus: krem, czy maść na odparzenia pu 19.11.10, 12:49
      Maść. My używamy i pupcia gładka jak u niemowlaka wink
      Podobno linomag jest be, bo ma kwas borny (chociaż jak patrzę na skład, to zielony maść nie ma, może to był jakiś inny), podobnie Tormentiol.
      Podobno nie jest dobrze używać na codzień kremów z cynkiem (Nivea Baby, Sudocrem), tylko stosować je wyłącznie na odparzenia, a nie profilaktycznie.
    • pink-angel Re: Alantan Plus: krem, czy maść na odparzenia pu 01.12.10, 14:35
      Maść i jeszcze raz maść smile Smaruję pupę małego maścią Alantan Plus od urodzenia przy każdej zmianie pieluchy i nie miał nigdy żadnych poważniejszych odparzeń smile Tą maść poleciła nam pielęgniarka, a moja mama zgodziła się z nią z zachwytem, bo kiedy ja i siostra byłyśmy małe mama smarowała nas nie czym innym, jak właśnie Alantanem wink Śmiesznie, co ? ;D
    • bazylv Re: Alantan Plus: krem, czy maść na odparzenia pu 05.12.10, 21:44
      zpiyalu na pewno dostaniesz próbki wszelkich kremów, czyli alanran, sudocrem, bepanthen...wypróbujesz i kupisz właściwy, my używamy alantan maść i doskonale sprawdza się przy odparzeniach, efekt jest taki, że przy częstycm zmienianiu pieluszki i smarowaniu pupy alantanem synek nie ma już żadnych odparzeń od około 1,5 miesiąca ( a ma 3, 5 miesiąca), najgorzej było po wyjściu ze szpitala, kiedy przywiozłam go do domu miał straszne odparzenia, myliśmy go na zalecenie położnej w krochmalu który musiałam 4 razy dziennie przygotowywać, obowiązkowo mycie przy każdej zmianie pieluszki i smarowanie alantanem, i jeszcze jedno do momentu zrobienia USG bioderek u dziecka żadnego pieluszkowania, ansza pediatra zaleciła pieluszkowanie a efektem tego były kolejne odparzenia, położna zakazała pieluszkowania do momentu aż zrobimy USG dziecku ...okazało się że z bioderkami wszytsko ok a pediatra poprostu dmuchał na zimne i już zalecił zanim poznał wynik badań.
    • turnesolka Re: Alantan Plus: krem, czy maść na odparzenia pu 06.12.10, 14:32
      My próbowaliśmy większości ze wcześniej wymienonych tj. alantan krem i maść, Nivea baby, Sudocrem, ziolony Linomag. Moje wnioski to przede wszystkim często zmieniać pieluchy, zwłaszcza żeby dziecko w kupie za długo nie leżało, bo siki w nowoczesne pieluchy zupełnie wsiąkają. Kupę się czuje więc jak jest to trzeba zaraz pieluchę zmieniać. Pupę trzeba dokładnie przy każdej zmianie wytrzeć dobrymi chusteczkami (u nas super sprawdzają się Nivea Baby Sensitive) i obficie wysmarować. Oczywiście rodzaj pieluch też ma znaczenie, my jesteśmy bardzo zadowoleni z Huggies. Jak się tak robi cały czas to wystarcza Linomag lub Alantan krem/maść. Jak się coś zaczyna pojawiać to jak najszybciej trzeba zastosować coś z cynkiem (u nas Sudokrem działa super, Nivea baby gorzej) Smarowania maścią z cynkiem cały czas się nie zaleca, choć nie wiem na co to by miało szkodzić, zresztą jest to niewygodne bo one się gorzej rozsmarowują). Dla mnie do pupy lepszy jest Alantan Maść bo tłustrzy i lepiej zabezpiecza skórę przed odparzeniami i też kupa się do niej nie przykleja i łatwiej wytrzeć chusteczką, ale Alantan krem też warto kupić bo jest super na drobne zmiany na skórze czy inne przesuszenia u dziecka ale też u dorosłych więc na pewno się przyda. Ja sobie nim często przy okazji ręce smaruję bo mi się teraz w zimie przy częstym przy dziecku myciu rąk bardzo przesuszają. Alantany i Linomag są tanie więc kup wszystkie, zużyjesz na pewno a stopniowo sama wyczujesz co Ci najbardziej pasuje.
    • mr_mama Re: Alantan Plus: krem, czy maść na odparzenia pu 08.12.10, 16:09
      Na początku używaliśmy Sudocremu, ale już od dłuższego czasu pupkę malucha smarujemy Bepanthenem- i moim zdaniem jest najlepszy. Stosowałam również Nivea- krem przeciw odparzeniom, Oilatum i inne, ale polecam Bepanthen. Gładka konsystencja, wydajny- i do tej pory nasz synek nie miał żadnych odparzeń.
      Pozdrawiam smile
      https://www.suwaczki.com/tickers/qdkkx1hpf45xhbbf.png
    • jaffoo Re: Alantan Plus: krem, czy maść na odparzenia pu 08.02.11, 09:22
      Na bardzo podrażnioną skórę u dziecka (po leczeniu antybiotykami) stosowałam alantan plus maść jako środek leczniczy. A normalnie, na co dzień używam krem przeciw odparzeniom z serii for baby Flosleku - chroni skórę i zapobiega odparzeniom. Jest doskonały co codziennej ochrony.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka