Dodaj do ulubionych

jak sie nazywa ta choroba???

22.08.11, 09:37
Normalnie nic mi do glowy nie przychodzi, a choroba po niemiecku nazywa sie Fuß-Hand-Mund-Krankheit.
Najpierw jest goraczka, a pozniej wysypka na stopach, dloniach i buzi.
Choroba jest bardzo zarazliwa i dotyka dzieci ponizej 10 roku zycia.
Moja wlasnie chyba przechodzi, ale do lekarza idziemy popoludniu, wiec pewnosc bede miala dopiero pozniej.
Pomocy.
Obserwuj wątek
    • matka_karmiaca Choroba bostońska? 22.08.11, 09:44
      "U osób chorych występuje gorączka o rożnym nasileniu, złe samopoczucie, brak apetytu, dreszcze, ból gardła. Po tych objawach wstępnych na powierzchni dłoniowej rąk, podeszwowej stóp, błonie śluzowej policzków, łuków podniebiennych i języka pojawiają się pęcherzyki o średnicy 3-7 milimetrów. Pęcherzyki przekształcają się w pęcherze, które na śluzówkach mogą dawać owrzodzenia. Pęcherzyki mogą ulec wtórnemu zakażeniu bakteryjnemu. Wykwity te ulegają samoistnemu wyleczeniu po około 7-10 dniach."
      • m.i.n.e.s Re: Choroba bostońska? 22.08.11, 09:54
        Kawko74 to nie trzydniowka, tu jestem pewna na 100%
        matko_karmiaca to chyba jest ta choroba bostonska. :\ Czesc objawow pasuje na styk, ominelo tylko buzie.
        Na poczatku myslalam, ze to moze jakis grzyb, bo stopki coreczki wygladaja okropnie, ale teraz wysypka jest tez na dloniach i na kolanach (?). Goraczka na szczescie minela i samopoczucie jest tez juz lepsze.
        Zobaczymy co powie lekarz.
        Dzieki

----------------------
        kochamylaure.pl
        • kawka74 Re: Choroba bostońska? 22.08.11, 16:25
          > Kawko74 to nie trzydniowka, tu jestem pewna na 100%

Bardzo możliwe, to było luźne skojarzenie. Swoją drogą ciekawe podobieństwo objawów, acz inne umiejscowienie wysypki.
            • m.i.n.e.s Re: Choroba bostońska? 22.08.11, 11:31
              tobisia13
              dzieki, to juz czytalam. Bylam tylko ciekawa jak sie to po polsku nazywa, bo prawde mowiac pierwszy raz o tym uslyszalam. To nie jest jakas tam choroba, ktora wystepuje od czasu do czasu, to choroba bardzo zarazliwa, szczegolnie w grupach dzieci.
              Zreszta zobaczymy co powie lekarz.
              • 3-mamuska Re: Choroba bostońska? 23.08.11, 03:05
                m.i.n.e.s napisała:

> tobisia13
                > dzieki, to juz czytalam. Bylam tylko ciekawa jak sie to po polsku nazywa, bo pr
                > awde mowiac pierwszy raz o tym uslyszalam. To nie jest jakas tam choroba, ktora
                > wystepuje od czasu do czasu, to choroba bardzo zarazliwa, szczegolnie w grupac
                > h dzieci.
                > Zreszta zobaczymy co powie lekarz.

Nic nie powie,ja pojechalam z corka w panice do szpitala, a lekarka zajela sie kaszlem brata,az wyladowal na przeswietleniu pluc.
                Bo myslala ze ma astme.
                Mowila ze to idzie falowo i schodzi falowo,w kolejnosci pojawienia sie na ciele.I ze cos w rodzaju trzydniowki taki wirus.Jesli dobrze pamietam bo to 7 lat temu bylo.
        • matka_karmiaca Re: Choroba bostońska? 22.08.11, 11:33
          perd-ido napisała:

> matka_karmiaca ekspertko jednabig_grin..nigdy nie slyszalam o tej chorobie..doobra je
          > steswink

Hehe, ja tylko raz jeden się na forum zetknęłam z tą nazwą. Wujek Google mi wyszukał po objawach smile
          I "zespół dłoni, stóp i ust" to alternatywna nazwa.
          To nie może być popularna choroba, popularna miałaby jakieś chwytliwsze miano smile
    • tomelanka Re: jak sie nazywa ta choroba??? 22.08.11, 11:40
      to sie chyba tez tak nazywa po polsku, mysle ze jak powiesz "glowa, reka, stopa" czy jakos to lekarz bedzie wiedzial o co chodzi, blizniaki mojej szwagierki tez to przechodzily, tylko oni w niemczech mieszkaja, wiec nazywa sie dokladnie tak, jak napisalas po niemiecku
      to niegrozne jest wink oni przynajmniej jakos nie odchorowali tego mocno, zadnych specjalnych zalecen itd.
      • m.i.n.e.s Re: jak sie nazywa ta choroba??? 22.08.11, 19:24
        tomelanka
        no my tez w Niemczech i tu jest to dosc popularna choroba (o ktorej to ja pierwszy raz slysze).
        Corcia wlasnie ja przechodzi, wysypka na pietach dosc paskudna, na raczka prawie wogole i na jezyku tez malo.
        Jeszcze pare dni i zejdzie, ale za to na mnie przeszlo.
        Na psa urok smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka