Dodaj do ulubionych

Co na mocne odparzenie?

22.08.11, 11:20
Córa moja (10 mies) pierwszy raz ma odparzenie. Szczerze mówiąc, nie wiem, co zrobić. Ma zaognione wargi sromowe, w lewej pachwinie ma aż naskórek uszkodzony. Pupa bez zmian. Strasznie to wygląda. Posmarowałam jej to sudocremem, mam też bephanten maść i zasypkę alantan, czego najlepiej użyć?
Obserwuj wątek
      • tobisia13 Re: Co na mocne odparzenie? 22.08.11, 11:40
        Podobno dobrze dziala kapiel z krochmalem czyli z maka ziemniaczana.Sama nie stosowalam bo synek nie mial nigdy odparzen.Ale znam pare starszych mam i babc,ktore wlasnie tak robily i zamiast pudru rowniez maka podsypywac.I wietrzyc jak najczesciej.Gdy mojemu synkowi sie tylko pupa zaczerwieniala,to wlasnie maka staralam sie posypywac i do odparzen nigdy nie doszlo,wiec cos musi w tym byc.Co do chusteczek,to sie zgadzam z milena2504,duzo dzieci zle znosi sklad tych wszystkich hemikali.Pediatra odradzal mi ich uzywac,poczytaj na opakowaniu co wchodzi w skad,moze twoje dziecko jest na cos uczulone?Wyprobuj innych lub na koniec przetrzyj mokra szmatka zwilzona w wodzie i dodrze wysusz to miejsce.
    • marzenka224 Re: Co na mocne odparzenie? 22.08.11, 11:32
      Wietrzyć jak najczęściej się da, przy zmianie pieluszki myć pupę letnią wodą bez mydła i dokładnie osuszać , jak zakładasz pampersa to zasypać zmiany mąką ziemniaczaną a na noc grubo posmarować maścią alantan plus szczególnie tam gdzie jest uszkodzona skóra tam gdzie jest tylko zaczerwienienie bardzo dobry jest sudocrem ale też bardzo grubą warstwę rano powinno być widać poprawę jak nie będzie żadnej poprawy po 2-3 dniach to idź z małą do lekarza
    • leneczka31 Re: Co na mocne odparzenie? 22.08.11, 12:40
      Witam. używałam sudocremu, bepantenu, linomagu, kąpałam w krochmalu, nadmanganianie potasu. nic nie pomagało wrecz przeciwnie, skonsultowałam się z pediatrą i poleciła Clotrimazol chociaż jest to lek, który ma działanie grzybobójcze to zeszło wszystko po 3 dniach.krem kosztuje około 4 zł i jest wydawany bez recepty smile
    • sinusoidaa Re: Co na mocne odparzenie? 22.08.11, 12:51
      Kfiatuszkowa, nie ma złotego srodka, idealnego dla kazdej odparzonej pupy, niestety. Pozostaje Ci testowanie, jesli trafisz na odpowiedni krem, przy następnej zmianie pieluch powinna być widoczna zdecydowana poprawa. Jesli nie - następny specyfik. U mnie akurat zadziałał Penaten, Sudocrem się nie sprawdził.
      Ważna tez jest przyczyna odparzenia, kwasne kupy? Długo niezmieniana pielucha (eee, chyba niesmile ) Odparzenie to najczęściej efekt.
    • madziulka78 Re: Co na mocne odparzenie? 22.08.11, 14:40
      Hej
      Mój lekarz na mocne odparzenie polecił smarować małemu maścią Clotrimazol, potem odczekać 1-2 minutki i dopiero posmarować Sudocremem albo maścią pośladkową i wtedy założyć papmersa. Nie używaj wtedy chusteczek nawilżanych tylko przemywaj wodą z mydłem. My po dwóch dniach zapomnieliśmy o odparzeniu.
      • romasubrosa Re: Co na mocne odparzenie? 22.08.11, 14:44
        trzeba sprawdzic co akurat w waszym przypadku zadziala, u nas pomogla kapiel w mace ziemniaczanej i przemywanie nadmangianem potasu, oczywiscie wietrzenie i zamiast zasypki maka ziemniaczana ktora stosuje od poczatku zycia dziecka
      • ponponka1 Re: Co na mocne odparzenie? 22.08.11, 14:44
        Clotrimazol nie jest na odparzenia ale na zapalenie grzybiczne. Wiec stosowanie go na zwykle odparzenia jest niewskazane.

Kfiatuszkowa, jesli to odparzenie to wietrzyc, niestosowac chusteczek, przemywac woda bez mydla i schowac papmersy do szafy i zalozyc pieluszki (jjelsi trzeba) bez dodtakowych balsamow (podrazaniaja i tak juz podrazniona skore. Mozesz posypas maka ziemniaczana. Jak nie pomaga to idz do lekarza, niech popatrzy czy to nie grzybica - wtedy clotrimazol. Polecam taki w pudrze do stop a nie w formie masci.
    • lilla90 Re: Co na mocne odparzenie? 22.08.11, 16:00
      nie wiem czy ktoś pisał już wcześniej ale najlepsza jest MĄKA ZIEMNIaczana!!!! mój synek jak też miał 10 miesięcy to dostał odparzenia i pomogła bardzo. Wykąp też w krochmalu lub nadmanganianie potasu - kupisz za grosze w aptece a działa cudasmile
    • smerfetka-6 Re: Co na mocne odparzenie? 22.08.11, 19:37
      u synka na odparzenia pomagała mąka ziemniaczana i rywanol. Teraz u córci nie mam takich problemów, ale od samego początku przy przewijaniu używam wacików i zwykłej wody, jeżeli zdarzy się jej jakieś zaczerwienienie to też przemywam rywanolem i wszystko jest w porządku.
      • jimmysgirl Re: Co na mocne odparzenie? 23.08.11, 16:24
        mycie wodą przegotowaną (weź sobie w termos żebyś np. w nocy nie musiała podgrzewać). Poza tym wietrzenie jeśli można i polecam bepanthen (chociaż linomag i inne tego typu natłuszczające są też dobre). Przestrzegam natomiast przed sudokremem! Na pupę ok, ale nie na wargi sromowe u dziewczynek! Są znane przypadki ich sklejenia przez stosowanie tego kremu! jak wiadomo trudno go zmyć, to zresztą jedna z jego zalet w stosowaniu ale raczej na pupę i pachwinki. Nie polecam też zmiany na pieluszki tetrowe - bo to one właśnie powoduję odparzenia, działają jak kompres, bo nie odciągają moczu od skóry, więc pampersy są tu zdecydowanie lepsze. Ale może zmienić rodzaj pieluszek? Słyszałam że niektóre powodują odparzenia. Jeśli nie przejdzie w ciągu 2-3 dni idź do lekarza, to może być naczyniak lub jakieś grzybicze zapalenie skóry itp.
    • falka32 Re: Co na mocne odparzenie? 24.08.11, 20:26
      Kfiatuszkowa, dorzucę jeszcze od siebie:

- zapalona nagle pupa na ogół oznacza uczulenie na coś (pokarmowe)
      - czasami się wdaje grzybica - wtedy się smaruje clotrimazolem. Jak nie masz czasu na lekarza a masz clotrimazol, to sprawdź w necie zdjęcia i jeżeli są podobne, to posmaruj, poprawę będzie widać szybko, jeżeli to jest to
      - never, przenever nie używaj chusteczek nawilżanych na podrażnioną, zaczerwienioną skórę. Jeżeli chcesz wiedzieć, dlaczego, wytrzyj sobie kiedyś taką chusteczką nos w czasie kataru, kiedy masz obtartą skórę wokół nosa. 5 minut biegania po ścianach i nigdy więcej nie zrobisz tego dziecku smile
      - z niewymienionych tutaj środków, u moich dzieci przy głębokich odparzeniach spowodowanych właśnie uczuleniem, najszybciej goiło przesypywanie czymś suchym (np. talk alantan) i mycie mydłem Biały Jeleń, tym samym, które polecają do tyłka po porodzie. Specyfiki typu linomag czy inne bepantheny to przy lekkich zaczerwienieniach a nie przy ranach. Możesz jeszcze spróbować homeopatycznej maści Homeoplasmine, jeżeli na dziecko zadziała, to będziesz widziała po jednym, dwóch posmarowaniach, czy warto smarować dalej.
    • mama.gabrielki Re: Co na mocne odparzenie? 24.08.11, 21:28
      Na mocne odparzenia na pupie Tormentiol - po podleczeniu ranek przechodzimy na Sudocrem. Ale na okolice intymne to chyba za mocne.
      W ogóle nie używamy już chusteczek nawilżonych - przecieramy wacikiem zwilżonym w wodzie albo myjemy pupę pod kranem.
      I jak ktoś wspomniał - nie rezygnowałabym z pampersów. Popełniłam ten błąd - nie dość, że nie wyrabiałam z praniem i wymienianiem tetr, to nic nie pomogło.
    • gregpatter4 Re: Co na mocne odparzenie? 22.11.11, 14:36
      U mojego młodego sprawdzają się najlepiej:

- alantan lub mąka ziemniaczana jako zasypka
      - sudocrem na silne podrażnienia
      - na co dzień najlepiej odstawić (na parę dni przynajmniej) wszelkie chusteczki pampers, huggies, itp. - przemywać przy przewijaniu ciepłą wodą bez mydła, a 2-3 razy dziennie - z szarym mydłem (najlepszy biały jeleń)
      - jeśli jest wszystko ok, można stosować linomag - ale nie ten w słoiczku, z różową bądź niebieską nakrętką, tylko w zielonej tubce
    • matka_z_corka Re: Co na mocne odparzenie? 22.11.11, 19:14
      U nas odparzenie takie poważne zdarzyło się tylko raz, mała miała aż pęcherze na pupie. Wtedy smarowaliśmy maścią pięciornikową złożoną ( Tormentillae uguentum compositum ) z Ziaji. Zawiera to samo co tormentiol, tyle że bez tego nieszczęsnego Boraxu. Pomogło baardzo szybko. I faktycznie był problem przemyć pupę chusteczkami - darła się strasznie. Najlepiej tyłek pod kran i nie za ciepłą wodą umyć.
    • sweet_madzik Re: Co na mocne odparzenie? 23.11.11, 18:42
      Moj synek się odparzył tak strasznie i zrobiłam tak:
      Wykąpał się z tata z 15 do 20 min moczył pupke w wodzie. potem osuszenie i posypałam mąką ziemniaczaną i papers. Przebierałam częściej niz zwykle żeby sie wietrzyła pupa.
      Jeżeli leży chwile spokojnie to możesz ściągnąć papersa i położyć jej pieluszkę zeby nie posikala Ci niczego albo na takiej ceratce. potem zawsze sudocrem i ewentualnie wykapać wmanganianie potasubig_grin napisz czy pomogłobig_grin stare metody ale działajabig_grin
    • franulina Re: Co na mocne odparzenie? 23.11.11, 22:59
      Nam pomógł roztwór wodny gencjany - to na ranki. A białymi kremami typu sudocrem lekarka nie radziła smarować za grubo, bo pieluszka przestaje wchłaniać wilgoć (krem ją natłuszcza) i odparzenia się robią gorsze.
    • zawsze.olenka152 Re: Co na mocne odparzenie? 13.01.12, 14:39
      U nas pomagała kąpiel w Oilatum,emolium itp. Potem delikatne oszuszenie,wietrzenie i sudocrem - spisał się rewelacyjnie. Nie kombinowałam za bardzo z innymi kremami,bo wystarczał sudocrem.
      Dużo dowiedziałam się z pielęgnacja dziecka - sporo cennych i pomocnych porad.
      Ale wiadomo,każde dziecko jest inne i na każde dziecko co innego działa,co innego pomaga.
    • caroline786 Re: Co na mocne odparzenie? 22.01.12, 14:19
      Mogę polecić maść Metanium,Jest to maść produkowana w Anglii.Ja ja kupiłam na Allegro po przeczytaniu na jednym z for-ów ,że działa cuda.Córce po antybiotykach miała takie odparzenia,że wyglądały jak żywe rany.Maść pomogła.Teraz jak tylko stosuję antybiotyk stosuję też tą maść i odparzenia się nie pojawiają.Próbowalam wcześniej Alantam-u Sudocremu i nic nie pomagało, ten zadziałał

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka