Dodaj do ulubionych

Biały Jeleń dla niemowląt

16.09.11, 10:31
Mam prośbę do Mam, które używały lub używają proszku do prania lub płynu do prania Biały Jeleń o opinie o tych produktach.
Chciałabym zminimalizować ryzyko alergii u mojego dziecka (ja i mąż mamy alergię) i pomyślałam właśnie o tych proszkach.
Niestety w internecie jest niewiele opinii jak one się sprawdzają przy malutkich dzieciach.
czy dopierają, nie powodują alergii no i czy w ogóle są godne uwagi czy raczej pozostać przy proszkach typowo przeznaczonych dla dzieci: Jelp. Lovela, Dzidziuś itp.
Jak uważacie ?
smile
Obserwuj wątek
    • mia_siochi Re: Biały Jeleń dla niemowląt 16.09.11, 10:41
      Używałam jak młody był noworodkiem, płynu do prania i płynu do zmiękczania. Zero podrażnień. Prałąm w tym wszystko. Teraz używam jakiegoś innego płynu, bo mam problem z kupieniem Jelenia wink
      Aha, wtedy używałam też mydła w płynie i żelu do higieny intymnej tej marki, też ok.
    • aurinko Re: Biały Jeleń dla niemowląt 16.09.11, 11:10
      Przypadkowo podczas urlopu przez 2 tygodnie myłam malucha mydłem w płynie biały jeleń, zero uczuleń. Zapierałam plamy tym mydłem na ciuchach córki, idealnie się dopierało. W domu nie używam bo mam na bieżąco multum darmowych kosmetyków i różnych środków higienicznych, ale gdybym musiała kupować to mydło w płynie BJ na pewno bym kupiła.
    • corcimama Re: Biały Jeleń dla niemowląt 16.09.11, 12:41
      jestem fanką BJ odkąd w szpitalu kazali go używać po porodzie do higieny intymnej. teraz myjemy się nim wszyscy, razem z córcią. Używam również płynu do naczyń, płyny do prania i do płukania BJ. Cena niska, a dopiera dobrze, nie alergizuje, choć moja córcia ma problemy skórne. Polecam.
    • mynia_pynia Re: Biały Jeleń dla niemowląt 16.09.11, 14:47
      Mydliny zapychają prarkę i nie powinno się prać ciuchów w mydle.
      Ja kupiłam proszki i płyny dla dzieci, narazie to będę stosować ale po kilku miesiącach przejdę na zwykła chemię.
      Mam Białego Jelenia i w kostce i w płynie ale dla siebie, też myślałam żeby myć w nim dziecko, ale on jest za ostry dla noworodka, wyczytałam gdzieś na forum, ponoć wysusza skórę więc leczniczo można go używać na jakiś łojotok, czy coś.
    • renataszozda Re: Biały Jeleń dla niemowląt 16.09.11, 14:49
      używam białego jelenia zarówno do białego jak koloru praktycznie od urodzenia, zero uczuleń u mojej córki, bardzo wydajny, tani - nie wiem czy to nie będzie potraktowane jako reklama, jeśli tak proszę skasować - ale kupuję w Makro jest tam zawsze dostępny - paczka 1,7 kg kosztuje ok 12-13 zł.
      • sole78 Re: Biały Jeleń dla niemowląt 16.09.11, 22:22
        Również jestem fanką kosmetyków Biały Jeleń. Używam płynu do prania dla niemowlaka, teraz też płynu zmiękczającego, do mycia też używam, dla starszaka alergika żel pod prysznic. Są super i tanie, ale to akurat nie najważniejsze dla mnie. Używałam też Jelpa dla takiego bez zapachu zupełnie, ale Jeleń lepszy.
    • szuszfole Re: Biały Jeleń dla niemowląt 17.09.11, 20:11
      Ja od początku używałam proszku Biały Jeleń.
      Też się bałam, ponieważ mój mąż ma AZS.
      Byłam super zadowolona z tego proszku.
      Prałam w nim wszystkie rzeczy, nawet nasze i pościele.
      W pewnym momencie proszek zniknął z marketów i można go kupić przez www producenta (nadmieniam, że po wyższej cenie niż w Carrefour!).
      Zaczęłam szukać innego niedrogiego proszku, żeby nie dać się marketingowcom i nie kupować najdroższego (że niby więcej wydanych pieniędzy ma zapewnić mojemu dziecku brak alergii?).
      Od pewnego czasu używam płynu i proszku do prania Dzidziuś, tego samego producenta co Biały Jeleń i jestem jeszcze bardziej zadowolona, bo nie uczula i ładnie pachnie. Tak niemowlaczkowo... wink

Na początku nie chciałam, żeby proszek pachniał, żeby nie drażnił noska mojego dziecka, ale potem zaczęło mi brakować jakiego delikatnego zapachu. A Dzidziuś pachnie właśnie ładnie i delikatnie. I też jest niedrogi.
    • ta_karola Re: Biały Jeleń dla niemowląt 02.06.17, 08:10
      Proszki słabe, płyny bardzo dobre -prawie bez zapachu,jakość prania taka średnia (w porównaniu do silnych detergentów)
      ale ja namaczam co większe plamy i jest ok. Używam do wszystkiego-kupuję dwa rodzaje-do kolorów i do białego. Polecam.
    • anlea12 Re: Biały Jeleń dla niemowląt 09.06.17, 09:55
      Starszy syn ma skórę atopową. Przetestowaliśmy wiele produktów dla niemowląt, Biały jeleń (używaliśmy płynów do prania i płukania)sprawdził się - nie podrażniał skóry syna i w porównaniu z innymi produktami zdecydowanie najlepiej dopierał.Używam do dziś mimo że już nie muszę.Minusem jest nieregularna dostępność w sklepach, ja zawsze robiłam zapasy.
      Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka