Dodaj do ulubionych

Podwojenie i potrojenie wagi

21.10.11, 13:11
Witam!

Tak się mówi, tak się słyszy, że dziecko w 6 m-cu życia powinno podwoić swoją masę urodzeniową, a kończąc 1 r.ż. potroić. Ciekawi mnie jak to jest w rzeczywistości. Czy wasze dzieci faktycznie "podporządkowują" się tym tabelkom i schematom?
Moja córka:
-urodzeniowa - 3000
-6m.ż. - 6,270
-dzisiaj ma dokładnie 10,5 m-ca - 7,7 kg ( ważona 2 dni temu)
Do 9kg brakuje 1,3kg, których NA PEWNO nie zrobi w 1,5 m-ca!!
Myślę, że zamknie rok z wagą 8,1kg-8,3kg. Taka moja kruszynka.

Dodam tylko, że wcale mnie to nie to martwi. Tak jedzie na 3 centylu, ale bez huśtawek więc ok. Grunt, że zdrowa i radosna.
Obserwuj wątek
    • martinhaa Re: Podwojenie i potrojenie wagi 21.10.11, 14:14
      > Dodam tylko, że wcale mnie to nie to martwi. Tak jedzie na 3 centylu, ale bez h
      > uśtawek więc ok. Grunt, że zdrowa i radosna.

No i tak trzymać smile

Moja córka owszem podwoiła wagę, teraz ma 13,5 miesiąca i nadal nie potroiła, a szczupło nie wygląda, a zdrowa na pewno. Z moich obserwacji wynika (znajomi), że mało dzieci potraja wagę.
    • gwen_s Re: Podwojenie i potrojenie wagi 21.10.11, 16:52
      u mnie to się wcale nie sprawdziło, bo starszy ważył 10kg mając pół roku, a urodził się 3,5kg, więc potroił prawie wagę w 6mcy... mając rok ważył 12,5kg. Młodszy ciut lżejszy, urodziny tak samo 3,5; 6mcy ważył ok 9kg, teraz ma prawie 9 i waży prawie 10kg...
      • lumierin Re: taaa chyba x5 albo x6 21.10.11, 19:28
        Mój urodził się z wagą 3,6 kg, do pół roku podwoił wagę ale tak na styk. Teraz ma 8,5 miesiąca i waży tak pewnie jakieś 8,3 kg. Czyli zeby potroił wagę i osiągnął te 11 kg to musi mi teraz przybierać chyba prawie 1kg miesięcznie. No to chyba musze go zacząć karmić sterydami smile
        • kalina886 Re: taaa chyba x5 albo x6 21.10.11, 20:20
          Wooo kurcze.
          To moja druga córka z wagą urodzeniowa 3560g w tej chwili mając 1,5 miesiąca waży 5100g, czyli wcale jej dużo nie brakuje.
          Pierwsza córka już nie pamiętam, ale też szybko przybierała na wadze. Jako niemowlę była baaardzo pulchnym dzieckiem, a teraz mając 6 lat przy wzroście 115 cm waży jedynie 19 kg (je też sporo, ma apetyt i nie wybrzydza. Jest zdrowa).
      • aniaurszula Re: taaa chyba x5 albo x6 01.01.12, 16:17
        jak zwykle ironia lipcowej, to co mam dziecko na diete odchudzajaca wziasc bo wiecej urosnie nie tylko przybierze na wadze a nie wg ksiazek, druda cora waga urodzeniowa 2900 wczesniak 34 tc w 12 mcu 14 kg i gluga 90 cm wg ciebie musze obiac jej nozki i glodzic ( ma uczulenie iec o przekarmianiu nie ma mowy)
    • kawka74 Re: Podwojenie i potrojenie wagi 21.10.11, 20:17
      Żadne ze znajomych dzieci ani nie podwoiło, ani nie potroiło wagi urodzeniowej w wyznaczonym czasie (tylko później). Moje też nie (ma 20 miesięcy i potroiło dopiero teraz).
      --
      "Nie tylko dekodery TV szpiegują, same telewizory też. Ty myślisz, że patrzysz na swój telewizor, a on patrzy na ciebie. Telewizor powinno się trzymać w piwnicy albo w osobnym, wytłumionym pomieszczeniu, żeby nie mógł słyszeć o czym rozmawia się w domu." (Astromaria)
      • scarlet_s Re: Podwojenie i potrojenie wagi 21.10.11, 20:49
        Córki jak najbardziej, synek nie. Obydwie na pół roku podwoiły wagę. Jedna urodzona z wagą 4430g, druga 4300g na pół roku waga 11 kg, czyli nawet za dużo, na rok 13-14 kg.
        --
        Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
        Albert Einstein
        • scarlet_s Re: Podwojenie i potrojenie wagi 21.10.11, 20:50
          Tzn synek na pól roczku podwoił. Urodził się z wagę 4630g a na 6 m ważył prawie 10 kg, ale na rok tylko 11 z kawałkiem.
          --
          Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
          Albert Einstein
      • dryndzia2013 Re: Podwojenie i potrojenie wagi 13.08.14, 14:23
        To jest masakra po prostu. Każdy gada co innego! Mój synek urodził się niecałe 5 miesięcy temu waga 3120g. Wczoraj byliśmy na szcepieniu i waży 6575g. Lekarka kazała mi go dokarmiać bo podobno to za mało a ja do tej pory karmiłam tylko piersiąsad Oszaleć można!
        • magdalenca78 Re: Podwojenie i potrojenie wagi 13.08.14, 15:08
          Mój młodszy urodzony w 37 tc ważył 2440 g.
          Teraz - czyli tydzień przed ukończeniem 3 m-ca waży 6150 g.
          Starszy - urodzony o czasie, waga 3050 g. W wieku 6 m-cy ważył 8300, a gdy kończył rok - 11,5 kg. Teraz ma 5 lat i 122 cm i 22 kg, jest wysoki i szczupły.
          Obaj karmieni tylko piersią, bez dopajania itd. (starszy miał rozszerzaną diete po ukonczeniu 5 m-ca, bo wracałam do pracy; w sumie pierś była do 15 m-ca).
          --
          Tygrysek - VII 2009
          Króliczek - V 2014
    • logistyka81 Re: Podwojenie i potrojenie wagi 21.10.11, 21:10
      Mój z tych "grubych olbrzymów"...ach wink Potroił wagę w 4 miesiącu. Pierwszy syn szedł podobnym torem i wtedy mnie te przyrosty trochę martwiły ale teraz już wiem że moje dzieci juz tak mają smile Wydaje mi się że każde dziecko inne i te potrojenie wagi do roku jest raczej umowne. Chyba bardziej liczy się proporcjonalny przyrost masy i wagi.
      • mischell Re: Podwojenie i potrojenie wagi 21.10.11, 23:14
        To byłaby lekka masakra jakby miał mi teraz potroić swoja wagę urodzeniową 4590 i ważyć ponad 13,5 kg big_grin. Obecnie wazy ok.11,300 , do roku brakują 3 tygodnie
        --
        Zuza 20.10.2003 - 3850g 59cm
        Wiktor 11.11.2010 - 4590g 57cm
        • scarlet_s Re: Podwojenie i potrojenie wagi 21.10.11, 23:35
          mischell napisała:

> To byłaby lekka masakra jakby miał mi teraz potroić swoja wagę urodzeniową 4590
          > i ważyć ponad 13,5 kg big_grin. Obecnie wazy ok.11,300 , do roku brakują 3 tygodnie

E tam, jaka masakra, nie przesadzaj. Moja mała na rok ważyła 14 kg i wyglądała ładnie smile

Podwojenie i potrojenie wagi dotyczy tylko dzieci urodzonych z normalną wagą, nie tych dużych.
          --
          Albert Einstein
    • matka_z_corka Re: Podwojenie i potrojenie wagi 30.12.11, 14:03
      No to mam miarkę w oku. Córka zważona zaraz po ukończeniu roku - 8200!! więc nie potroiła ( tak jak się spodziewałam ). W dodatku idzie dolna dwójka i jedzenie zmizerniało, choć stara się trzymać 5 posiłków, żeby mi przykrości nie robić smile
      • mika_p Re: Podwojenie i potrojenie wagi 30.12.11, 18:32
        Taaaa... moje też. Na półrocze potroiło, na rok poczworzyło. Ale jak sie startuje z 2600, to byłoby bardzo niedobrze, gdyby się podwoiło wagę urodzeniową na półrocze.

--
        Autostrada - asfaltowa droga samochodowa; nie jest ona lepsza od przeciętnej polskiej drogi asfaltowej, natomiast brzydkie reklamy nużą oko i odwracają uwagę kierowcy od drogi.
        • anetchen2306 Re: Podwojenie i potrojenie wagi 30.12.11, 22:00
          Dla dzieci z niska masa urodzeniowa sie moze i sprawdza (bo srednio roczniak 8-10 kg wazy). Raczej nie sprawdza sie dla dzieci z wyzsza masa urodzeniowa, cale szczescie smile Gdyby tak bylo i bylo to prawidlowoscia, to moj syn w pierwsze urodziny musialby wazyc prawie 14 kg, corka 13 kg a moja siostra 15 kg ... czego sobie jakos oczami wyobrazni wymalowac nie potrafie.
          Wiem natomiast, ze takie "pulpety" na pierwsze urodziny nie sa znowu rzadkoscia!
      • wuika Re: Podwojenie i potrojenie wagi 01.01.12, 12:35
        Bejbe, moje młodsze do podwojenia potrzebuje 150g, a ma 10 tygodni tongue_out Ale jak się rodzi toto takie małe, to cóż, niech rośnie smile Dziecię starsze do podwojenia potrzebuje jeszcze 300g, też niewiele.
        --
        Na poważne potraktowanie Twojego problemu proszę umówić się z tygodniowym wyprzedzeniem
    • hexe82 Re: Podwojenie i potrojenie wagi 30.12.11, 20:09
      Moja się urodziła z wagą 2570, w 6 mc dobiła do 7200 więc u mnie duuużo ponad podwojenie (ale nie jest gruba tylko ma ponad 70 cm - wypadłyśmy z siatki centylowej a ubranka muszę kupować na 80-86...)
      • mika_p Re: Podwojenie i potrojenie wagi 30.12.11, 20:47
        O, faktycznie długaśna jak na ten wiek i wagę. Bo wagowo to przeciętnie, moja tez tyle miała w tym wieku, ale wzrost "pasował"

--
        podobno własna matka traciła do niego cierpliwość i biła go trąbą
    • triss_merigold6 Re: Podwojenie i potrojenie wagi 01.01.12, 20:56
      Moja na razie podwoiła lekkim twistem. Waga urodzeniowa 3 kg, w wieku 4,5 miesiąca ważyła 7,3 kg, wagowo w 90 centylu jest przynajmniej na razie. Teraz pewnie tempo przyrostu wagi spadnie, ale do roku potroi na pewno.
      Ma bardzo dobry apetyt i ładnie je.
    • melancho_lia Re: Podwojenie i potrojenie wagi 13.08.14, 14:40
      Moi podwajali masę urodzeniową po 6-8 tygodniach. Kiedy potrajali to nie pamiętam, jakoś się nie przyglądałam temu.
      Obecnie mam chudego jak szczypior 8,5 latka i szczupłą 6 latkę (ale pewnie tez sie z niej szczypior zrobi, bo teraz głównie rośnie w górę, a waga praktycznie ta sama).
      Jak się dzieć rozwija harmonijnie to ok.
    • asia_i_p Re: Podwojenie i potrojenie wagi 13.08.14, 18:24
      O matko.
      To ja byłam przekonana, że na 3 miesiące podwoić. Syn się urodziła 15 maja z wagą 2810 i ma już 5850. Powiedzcie mi, że te mniejsze po prostu podwajają tę wagę szybciej (to nawet byłoby względnie logiczne, bo mniej muszą przybrać, żeby podwoić), bo wychodzi, że zapasłam dzieciaka.
      --
      Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
      Imion miłych ludowi lud pozapomina.
      Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
      Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.
      • anitat Re: Podwojenie i potrojenie wagi 13.08.14, 22:46
        Te mniejsze pofwajają wcześniej.
        Mój syn waga urodzeniowa 2300, podwoił po 2 miesiącach, potroił na pół roku. I co? I nico. Obecnie 16 miesięcy i 9600 tzn na 3 centylu i ok 78 cm ma. Jadł jak głupi przez pierwsze pół roku (tylko kp) a potem zastrajkował. Obecnie je wszystko. smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka