Dodaj do ulubionych

Ile mleka matki potrzebuje dziecko ?

09.11.11, 15:49
Witam. Polecono mi Was na wątku KP i bardzo proszę o radę.
Jestem mamą 6-cio tygodniowego chłopczyka. Ponieważ maluszek od początku, mimo ogromnej pomocy położnych w szpitalu, nie potrafił pic z mojej piersi, odciągam pokarm laktatorem a następnie podaję mu butelką. Nie wiem jednak ile mleka i w jakim odstępie czasowym mam mu każdorazowo podawac. Normy ilościowe i czasowe podawane są jedynie dla karmienia mlekiem modyfikowanym, natomiast nigdzie nie spotkałam się z informacją jak często i w jakiej ilości karmi się w poszczegolnych miesiącach życia mlekiem matki.
Byłabym niezwykle wdzięczna za pomoc.
Obserwuj wątek
    • dele_mele Re: Ile mleka matki potrzebuje dziecko ? 09.11.11, 20:09
      To wszystko zależy od dziecka, musisz sama się przekonać ile synek zjada. Któraś dziewczyna pisała tutaj o malcu 2-tygodniowym który zjada nawet 150ml i nadal sprawia wrażenie głodnego! Moja córka w wieku 6 tygodni zjadała ok. 80-100ml co 3 godziny + jedna dłuższa przerwa od ok. 20:00 do 3:00.
      • bianna Re: Ile mleka matki potrzebuje dziecko ? 09.11.11, 22:58
        Pytałam o to kiedyś eksperta na forum o rozszerzaniu diety. Jeżeli karmisz własnym mlekiem, ma się do tego to samo prawo, jak przy normalnym karmieniu piersią: na żądanie i tyle ile chce. Ponoc nie da się przekarmić własnym mlekiem. Nasze mleko znacznie łatwiej się trawi. Gdy karmiłam piersią, to mała jadła często, mniej więcej co 1-2 godziny, podejrzewam, że małe ilości, bo gdy przeszła na butlę, nie dawała rady zjesc więcej niż 80ml na raz. Po dłuższym czasie przerwy w jedzeniu z butli się wydłużały, a córka zaczynała jesc coraz więcej, aktualnie dociąga do ok. 180 ml na raz, ale je moje mleko z kaszką i tylko 3x na dobę, dobijamy do 10 mc.
        Reasumując, myślę, że jeżeli karmisz tylko swoim mlekiem, to dawaj je tak często, jak dziecko będzie się dopominać.
    • mamma.go Re: Ile mleka matki potrzebuje dziecko ? 10.11.11, 09:11
      Przeciętne dziecko wypija ok. 750 ml na dobę, podziel to na liczbę posiłków np. 8 i podawaj.
      Niektóre jedzą więcej , inne mniej.

Inny przelicznik to 150ml na kg ciała na dobę czyli jeśli dziecko waży 5 kg to wciąga właśnie 750, dzielisz to na liczbę posiłków.
      dziecko większe pewnie będzie więcej jadło.

Moje dziecko w wieku Twojego jadło porcje 120 ml. 6 razy w ciągu dnia i jedna w nocy.

karm na żądanie, czykli daj np. 100 zobacz czy się najada, kiedy znow jest głodne.
    • momago Re: Ile mleka matki potrzebuje dziecko ? 14.12.11, 09:42
      Dziecko z butelki zawsze zje więcej niż z piersi - mleko inaczej wypływa (szybciej) i wydłuża się czas dotarcia impulsu o sytości. Dobrze jest robić przerwy, dać czas na odbicie i w miarę potrzeby karmić dalej.
      Teoretycznie przelicznik jest 150 ml. na kilogram masy ciała. Moim zdaniem na tym etapie lepiej jest żeby dziecko jadło mniej a częściej.
      Moja córka w piątym miesiącu jadła 7 razy na dobę ok.130 ml, ale każde dziecko jest i inne są potrzeby smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka