Dodaj do ulubionych

Gdzie można kupić ubranko do chrztu?

13.11.11, 11:39
Cześć dziewczynysmile gdzie kupowałyście swoim pociechom ubranka do chrztu, które szczerze mogłybyście polecić? A może któraś z Was wie gdzie w Katowicach można takie kupić ? Dzięki za info. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • mama_amelii Re: Gdzie można kupić ubranko do chrztu? 13.11.11, 11:57
      W Dewocjonaliach,salonach ślubnych,na allegro-pełno jest tegosmile
      U nas na wschodzie to mama chrzestna ubiera dziecko do chrztu,więc ja przy córkach nie miałam problemu z kupowaniem(oczywiście w ramach prezentu,bez żadnych dodatkowych).Najważniejsza jest Biała Szata(tu tez jest ogromny wybór,teraz glównie z wyszytym imieniem i data chrztu).Ja delikatnie zasugerowałam chrzestnej,żeby nie była to sukienka,ani szata tiulowo-falbankowa,ale coś skromniejszego,prostszego.
      Z chłopcem gorzej,bo te garniturki są okropne i do tego muchy i bereciki.
      Jeśli chłopiec to nałożyłabym jakieś normalne eleganckie ubranko,biała koszula,kamizelka itp
      Córka miała białe welurkową sukieneczkę z kokardką,białe rajstopki i śpiwór(styczeń).
    • foro-estupido Re: Gdzie można kupić ubranko do chrztu? 13.11.11, 13:48
      Ja poradziła bym nie kupowac typowego ubranka do chrztu.Niestety to wydatek rzędu 50-100zł,który założysz raz,albo i tylko do kościoła,a potem ciężko to sprzedac.
      Kup białe,body,spodnie czy śpioszki i biały sweterek.Coś co wykorzystasz jeszcze później
      Poza tym te garniturki są żałosne moim zdaniemwink
      • mamazuziny Re: Gdzie można kupić ubranko do chrztu? 13.11.11, 14:59
        Tak mam córeczkę 3 miesięczną, zamierzam ja chrzcić w grudniu więc do tego czasu juz będzie nosić rozmiar 68. No i właśnie myślałam o tym żeby ją ubrać w jakieś białe grube rajtuzki, białe body i na to jakąś welurową sukieneczkę, a na to jeszcze jakiś biały sweterek, choć widziałam tez na allegro takie płaszczyki ale się zastanawiam nad tym jak one wyglądają w rzeczywistości no i do tego biała czapeczka, szatka i białe butki...chociaż właśnie powedzcie mi jak to jest z tą szatką? kiedy sie ją zakłada wiem głupie pyt. ale jestem całkiem zielona jeśli o to chodzi, nie miałam okazji uczestniczyć w chrztach
    • mama_amelii Re: Gdzie można kupić ubranko do chrztu? 13.11.11, 16:45
      Szatę kładzie chrzestna na dziecku.Ksiądz wszystko powie w trakcie,na pewno będziesz wiedziałasmile("stałeś się nowym stworzeniem i przyoblekłeś się w Chrystusa, dlatego otrzymujesz białą szatę."-po tych słowach,ale każdy ksiądz da znac,że to jużsmileTo samo z zapaleniem świecy.
      • daisy_2810 Re: Gdzie można kupić ubranko do chrztu? 13.11.11, 16:59
        My jesteśmy świeżo po chrzcinach smile Ksiądz mówił wszystko. Zadawał pytania, czy wierzymy, o co prosimy (o chrzest) itp. potem powiedział, że należy dziecku zdjąć czapeczkę, ochrzcił, potem kazał chrzestnej położyć na beciku szatkę i znów się pomodlił, a potem poprosił chrzestnego o zapalenie świecy, tzn. odpalenie jej od paschału. I wsio smile A ja ubranko, tyle, że dla synka zrobiłam sama smile Na szydełku smile Coś takiego: www.leisurearts.com/handsome-christening-set-thread-crochet-patterns.html
    • anias9 Re: Gdzie można kupić ubranko do chrztu? 14.11.11, 14:17
      Witam, ja polecam sklep internetowy www.zaczarowane-sny.pl/ , mila, szybka, fachowa obsluga. Ja chrzcilam mala wiosna, wiec wybralam fajny "wielorazowy" dziergany komplecik (Lewkonia). Mala wygladal slicznie, a poza tym jest praktyczny, bo uzywamy go do dzis na szczegolne okazje. Pozdr
    • bellagnos Re: Gdzie można kupić ubranko do chrztu? 06.12.11, 20:50
      Ja kupiłam taką allegro.pl/sukienka-polar-akryl-chrzest-rekodzielo-nowosc-i1972731192.html
      do tego allegro.pl/spiworek-kokon-chrzest-hit-elegancja-pasja-i1888870242.html
      allegro.pl/szatka-imienna-haftowa-do-chrztu-chrzestka-i1896295633.html Wszystko dla niej będę przechowywać na pamiątkę, w czwartek jedziemy jeszcze na zaległą sesję zdjęciową u fotograf której urzekła mnie sesja olasowa.wordpress.com/2011/04/10/pierwsza-wiosenna-sesja-rodzinna/
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka