Dodaj do ulubionych

Ktoś próbował migać z niemowlęciem?

23.02.12, 20:37
Poczytałam sobie ostatnio o miganiu z niemowlętami i sprawa wydaje mi się ciekawa. Podobno najlepiej zacząć ok. 6. m-ca, czyli u nas już niebawem. No i zastanawiam się, czy nauka migania przez mamę, bez żadnych kursów itd. jest możliwa? Widziałam, że są zestawy-samouczki (www.babymama.pl/Migusie,pelen,zestaw,startowy-p634.html): ktoś próbował? Jak to wychodzi? Warto zainwestować? Warto w ogóle zabierać się za takie coś?
Dodam, że sama nie znam języka migowego, musiałabym opanować podstawy. Do tego raczej nie mam wielkich ambicji nauczenia synka Bóg wie czego, chodzi raczej o kilka prostych komunikatów, trochę zabawy.
Obserwuj wątek
    • mynia_pynia Re: Ktoś próbował migać z niemowlęciem? 23.02.12, 20:47
      Kiedyś jak nie miałam dziecka to miałam takie zapędy.
      Nawet ściągnęłam sobie filmiki z zestawem znaków/słów - są proste.
      Ja chciałam nauczyć dziecko tylko podstawowych zwrotów typu
      'boli' głowa/brzuch/ręka/noga/oko/
      jeść
      pić.
      Jeśli to dopiero od 6 miesiąca to może znajdę jeszcze raz i ściągnę.

--
      https://www.suwaczki.com/tickers/43ktj44js5htzfqf.png
    • noemi29 Re: Ktoś próbował migać z niemowlęciem? 23.02.12, 21:32
      Ja migałam. Mam skończony kurs języka migowego, ale te znaki są często za trudne dla motoryki małego dziecka, więc ich nie pokaże. Korzystałam z filmików dostępnych w necie. Niektóre znaki sama wymyslałam - tak trochę jak naturalna gestykulacja. Super przygoda. Wysiłku włożyłam w to naprawdę niewiele, a korzyści bezcenne.
      Zaczął migać w wieku 8 miesięcy. Gdy miał 1,5 roku porzucił język migowy, ponieważ umiał już powiedzieć WSZYSTKO. 4 miesiące później mówił już zdaniami złożonymi.
    • illegal.alien Re: Ktoś próbował migać z niemowlęciem? 24.02.12, 10:37
      Ja migalam z moja corka od 6. miesiaca, ale sie sfrustrowalam i przestalam. W okolicach 10 miesiecy-roku zaczelam ponownie, teraz corka ma 14 miesiecy i umie zamigac ze 20 znakow jak nie wiecej (znaki typu jesc, pic, mleko, ciasteczko, ale tez i zwierzeta i spac, kapac sie, mycie zebow, czesanie wlosow, dziekuje, prosze). U nas jest to o tyle pomocne, ze jestesmy rodzina trojjezyczna i corka zaczyna mowic we wszystkich trzech jezykach, z czego kazde z nas zna tylko 2, wiec miganie sie przydaje smile
      Polecam kazdemu, ale jak dziecko poczatkowo nie lapie, to mozna sprobowac ponownie pozniej smile
      Aha, korzystam z brytyjskiego jezyka migowego, mam aplikacje na iphone'a, ucze sie znakow na biezaco - nie sa trudne smile
    • rulsanka Re: Ktoś próbował migać z niemowlęciem? 24.02.12, 12:11
      Tak, migałam, warto. Zaczęłam jak syn miał 10 miesięcy. W okolicach roku syn migał jeść, pić, ptak, komar, ryba, więcej, spać, lampa. Fajnie wzbogacały jego słownictwo, bo te słowa umiał wymówić dopiero w wieku 2 lat. Jego pierwsze zdanie to było "ryba jest do jedzenia" i ono właśnie było migowe. Miał 14 miesięcy.
      Znaki są logiczne i proste, więc nie problem się ich nauczyć, poza tym to tylko taki kod porozumiewawczy między dzieckiem a rodzicami, więc znaki można modyfikować, żeby były łatwiejsze.
    • mykejla Re: Ktoś próbował migać z niemowlęciem? 24.02.12, 12:24
      Bardzo mnie zainteresowałyście tym tematem. Mój syn ma prawie 10t, ale wyczytałam że im szybciej się zacznie, tym lepsze efekty szybciej można osiągnąć smile

Wyszukałam w necie MIGUSIE. Kilka filmików - najprostsze i najpotrzebniejsze zwroty: jeść, mokro, sucho, chory, spać, papa, mama, tata, etc.

Najpierw sama muszę to opanować, ale podejrzewam, że to będzie dobra zabawa smile)
      --
      od 19 grudnia jesteśmy trzyosobową rodziną smile
    • add.da Re: Ktoś próbował migać z niemowlęciem? 28.02.12, 07:11
      Czytałam o miganiu do niemowląt już jakiś czas temu i właśnie zaczynam próby z moją prawie 7-mio miesięczną córką, myślę, że warto.

A mamom znającym j.ang. polecam stronę:
      www.babysignlanguagedictionary-mysmarthands.com/Baby_Sign_Language_Dictionary_-_My_Smart_Hands.html
      Filmowy słowniczek (oparty na amerykańskim języku migowym) - świetna inspiracja w tworzeniu własnych znakówsmile
    • paradise77 Re: Ktoś próbował migać z niemowlęciem? 15.10.19, 09:55
      Nigdzie nie mogę znaleźć Migisiów, moze ktoś z was ma używany zestaw? Mam wszystkie książeczki Oczami Maluszka, mogę się wymienić? www.babymama.pl/sierra-madre-m128
      Czytałam sporo o miganiu: baby-shower.pl/migusie-nowoczesny-sposob-komunikacji-z-dzieckiem
      Oglądałam też filmy na YT i bardzo zależy mi na takim zestawie, zobaczcie filmik taki: www.youtube.com/watch?v=VQl0HiT6GgY też chciałabym tak rozmawiać z dzieckiem
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka