Dodaj do ulubionych

Nosidło na górskie wędrówki

23.04.12, 15:40
Witam, czy możecie mi polecić jakieś nosidło, które sprawdzi się dla 9-miesięcznego dziecka i rodzica podczas górskich spacerów? Nie znam się na tym, noszę w chuście, a chciałabym się dobrze przygotować na majówkę smile. Mile widziane linki do zdjęć tych nosideł. Pozdrawiam.
--
https://www.suwaczki.com/tickers/ojxeroeq2x35sy5y.png
Obserwuj wątek
    • ponponka1 Re: Nosidło na górskie wędrówki 23.04.12, 16:20
      manduca
      aber-natuerlich.de/baby-carrier-manduca-p-98.html
      Tuli:
      www.fabrykawafelkow.pl/dla-dzieci/nosidelka-ergonomiczne/185-nosidlo-ergonomiczne-tuli-evergreen.html
      --
      870 000 000 000 - dlug Polski
      38 000 000 - liczba mieszkancow Polski
      22 895 - dlug publiczny kazdego mieszkanca Polski + wlasne
      Wyłączona poduszka oznacza, że jej nie ma (By memphis90)
    • maxiowa Re: Nosidło na górskie wędrówki 23.04.12, 22:06
      tez czegos szukam na dluzsze wycieczki duzo osob poleca nosidla Deuter Kid Comfort I lub III na gorskie wycieczki i nie tylko. Co jest w nich fajne to to, ze mozna zamocowac daszek przeciwsloneczny. Maja udzwig do 22 kg.
      Ogladalam je w sklepie i faktycznie fajnie to wyglada i mysle ze z takim mocowaniem zaden tata nie bedzie mial problemu, zeby dlugo nosic dziecko na plecach.
      • poniwa Re: Nosidło na górskie wędrówki 23.04.12, 23:34
        Właśnie też mam w planach kupno nosidełka i zastanawiam się nad wyborem modelu. Chciałąm Manducę, ale czy Manduca sprawdzi się na dłuższe wycieczki po (niezbyt wysokich) górach? Kręgosłup mam lekko chorawy, a dziecię ciężkie... Może rzeczywiście lepiej kupić nosidło ze stelażem? Czy ktoś ma w tym temacie doświadczenia?
        Czy w Manduce dziecko jest tak przyklejone do rodzica, że nie może się ruszyć? Mam chustę, ale córeczce to przyklejenie przeszkadza - ceni sobie swobodę ruchów nawet kosztem bliskości, nie lubi noszenia na rękach itp.
        • agar2208 Re: Nosidło na górskie wędrówki 24.04.12, 12:50
          My mamy takie 8a.pl/nosidelka/daszek-deuter-kc-sun-roof-rain-cover
          Tych co wymieniacie Manduca itp nie miałam, więc nie mam porównania, mogę tylko wypowiedzieć się o tym Deutera.
          U nas super się sprawdziło, wygodnie się nosi (tak jak plecak), a że Deuter ma wygodne plecaki, więc nosidło też jest wygodne. Dziecku w nim też siedzi się wygodnie. My mamy z daszkiem (tak jak na zdjęciu) , który chroni od słońca, jest też folia przeciwdeszczowa, fajnie okrywającą nosidło i dziecko. Nosidło ma na dole ( tak jak plecaki)większą komorę na rzeczy, i kieszonkę po bokach kieszonki, , ma też schowek na bukłak dla rodzica, żeby chcąc się napić nie musiał wyciągać butelki ( u nas syn tez pije z tego bukłaku).
          My kupiliśmy to nosidło jak syn jeszcze nie miał roku, korzystamy z niego do teraz ( syn ma 4 lata). Ja polecam.
          • jombusiowa Re: Nosidło na górskie wędrówki 24.04.12, 13:37
            Miałam takie polskie pozyczone-zpomniałam jak się nazywa-ale nie polecam-dziecko mi jakoś zjeżdżało, poduszeczka się wykrzywiała w ogóle było niewygodne. Podobno własnie najlepsze są deutery, salewy...ale cena..... ja kupiłam jacka w. w zeszłym roku, wygląda nieźle-w tym będe testowaćwink
        • ponponka1 Re: Nosidło na górskie wędrówki 25.04.12, 12:22
          poniwa napisała:

Kręgosłup mam lekko chorawy, a dziecię ciężkie... Może rzec
          > zywiście lepiej kupić nosidło ze stelażem? Czy ktoś ma w tym temacie doświadcze
          > nia?

Jak masz kregoslup chorawy to tym bardziej nie te stelazowe, ktore same sa juc ciezki i dochodzi ciezar dziecka plus niewygodne umieszczenia srodka ciezaru prawie na lopatkach (zobacz jak dziecko wysoko siedzi w tych stelazowych).

W maduce dziecko siedzi wtulone w rodzica i nisko - zatem mniejsze odczuwanie wagi dla noszacego.

--
            • ponponka1 ale to chodzi o kregoslup 26.04.12, 15:33
              ale to chodzi o kregoslup a ty doradzasz zapakowac dodatkowo na dole....no to rzeczywiscie ten stelaz bedzie idelany dla osoby majacej problemy z kregoslupem - wg zasady im ciezej tym zdrowiej dla kregoslupa wink
              --
      • kamelia04.08.2007 Re: Nosidło na górskie wędrówki 27.04.12, 17:01
        maxiowa napisała:

> tez czegos szukam na dluzsze wycieczki duzo osob poleca nosidla Deuter Kid Comf
        > ort I lub III na gorskie wycieczki i nie tylko.

my mamy takie wlasnie, tylko z końcówka kid comfort plus (nie wiem jak róznica miedzy comfort I a comfort plus) i jest bardzo porzadne. Mnie może srednio podoba sie, że dziecko wisi na kroku, ale ja mam nawyki z chusty, gdzie dziecko jest jak żabka.
        Własnie wykorzystane na górskie wypady, ale i na spacery po mieście.
        Kupilismy je, jak starsza miala ponad poltora roku, ale juz sprawdzilismy na mlodszej (rocznej)

> Ogladalam je w sklepie i faktycznie fajnie to wyglada i mysle ze z takim mocowa
        > niem zaden tata nie bedzie mial problemu, zeby dlugo nosic dziecko na plecach.

najwygodniej jest jak dwie osoby. Tata wsadza na plecy, a druga osoba poprawia wiazania i pasy.

--
        tutiturum
    • kriss_1 Re: Nosidło na górskie wędrówki 24.04.12, 14:55
      W wyborze firmy nie pomogę, ale wiem ze takie prawdziwe górskie usztywniane są bardzo drogie-ok1000 zł , ale można wypożyczyć za o wiele mniej, na sam wyjazd, zastanów sie nad tym właśnie.
      --
      Agnieszka Mama Trzech Aniołków + 10.2006, ++ 07.2007
      oraz Poli Marii
      https://lb2m.lilypie.com/Cpttp2.png width=200 height=80 https://lbdm.lilypie.com/jJwkp1.png width=200 height=80
    • mikams75 Re: Nosidło na górskie wędrówki 24.04.12, 14:56
      do pewnego wieku sprawdza sie nosidelko tyluj ergo - tez mialam i nosilam w nim, dla 9 mies. bedzie ok, ale za rok juz nie bardzo, co najwyzej na krotkie i latwe wycieczki, kiedy dziecko troche samo pochodzi, troche w nosidle posiedzi.
      Zalezy tez od wagi dziecka, im wieksze, tym lepiej zainwestowac w nosidlo typu deuter. Nie mialam, ale znajomi sobie bardzo chwalili i robili gorskie wypady z wielogodzinnymi wedrowkami.
      Dziecko moglo w tym tez spac.
      • illegal.alien Re: Nosidło na górskie wędrówki 24.04.12, 15:56
        Dlaczego na krotkie i latwe wycieczki?
        Mam prawie poltoraroczna corke, nosze ja na plecach w nosidle ergonomicznym, spokojnie 6-8 godzin moge z nia chodzic. Mala wazy 12 kilo.
        (oczywiscie robimy przerwy i postoje, ale caly dzien z nosidlem mozna spokojnie chodzic).
        • mikams75 Re: Nosidło na górskie wędrówki 25.04.12, 18:59
          latem, intensywnie pod gorke nie jest fajnie z przyklejonym na pot dzieckiem.
          Moje dziecko bylo lzejsze od twojego, w wieku 1,5 roku wazyla 9 kg, ale z taka dwulatka to juz fajnie nie bylo, owszem nosilam ale na krotkie wyprawy, sama tez dreptala. W ergonomicznym na plecach dziecko nie pospi.
            • mikams75 Re: Nosidło na górskie wędrówki 26.04.12, 14:35
              i glowa dziecku nie lata jak spi?
              Hmmm zalezy jakie gora - znam trasy w okolicach alp przeznaczone dla wozkow inwalidzkich - spokojnie wozkiem sie przejedzie. Po innych, nieco gorszych trasach tez da sie wozkiem przejechac. No ale oczywiscie nie po skalkach z linkami wink
              • illegal.alien Re: Nosidło na górskie wędrówki 26.04.12, 15:01
                Nie lata, bo ja ukladam na bok na moich plecach albo zakladam kaptur jak temperatura nie jest zbyt wysoka smile (czasem jak jest cieplo to zakladam 'pol kaptura' czyli przywiazuje/przypinam go z jednej strony i tam chowam lepek, ale tak, zeby dziecko mialo czym oddychac wink).
    • woland76 Re: Nosidło na górskie wędrówki 25.04.12, 11:33
      Kupiłam kilka lat temu takie cudo: www.e-horyzont.pl/nosidelka_101k/ .
      Zaczęliśmy je testować zimą, kiedy synek miał 8-9 miesięcy. Sprawadziło się na wielu pieszych wycieczkach-super patentem jest daszek, który chroni przed słońcem, kołnierz, który przytrzymuje kark dziecka, strzemionka na stopy... stelaż jest wygodny i stabilny, dzięki czemu można zdjąć nosidło z pleców i zostawić dziecko w pozycji siedzącej, kieszonka na drobny "osprzęt" dziecięcy, wodę i pieluchy też dobrze słuzy. W komplecie była pelerynka przeciwdeszczowa, miałam okazję użyć ze dwa razy, też praktyczna rzcz.
      Ja swoje nosidło kupiłam za pół ceny na allegro, poprzedni własciciel sprzedał je w idealnym stanie po zaledwie dwutygodniowym używaniu (rodzinna wycieczka do Doliny Kościeliskiej), miałam wrażenie, ze żegna się z nim ze szczęściem, a u nas słuzyło dwa lata i posłuzy jeszcze jakiś czas, bo urodził się drugi synek.
      W chuście nosiłam starszaka do około roku życia, teraz noszę młodszego, jednak zauważyłam, że w cieplejsze dni po dłuzszym spacerze oboje byliśmy spoceni. W nosidle ten problem nie istnieje.
      Ola
      • free.groszek Re: Nosidło na górskie wędrówki 25.04.12, 11:41
        Miałam pożyczone na jedną wycieczkę nosidło ze stelażem i to był pierwszy i ostatni raz. Ciężkie, niewygodne dla mnie i dla dziecka. Jak mała miała 13 miesięcy kupiłam manducę i to był strzał w 10. Obu nam jest wygodnie. Nosimy się do teraz, córka za miesiąc będzie miała 3 lata. W ogóle nie czuć ciężaru dziecka, ja polecam.
        • ponponka1 Re: Nosidło na górskie wędrówki 25.04.12, 12:27
          ja bylam rok temu na wycieczce w grupie rodzicow. Tylko ja mialam manduce, pozostali te stelaze, roznych firm....po przymiarce manduci (nigdy takiego patentu nie widzieli, dlatego kupili stelazowe) wszyscy zgodnie stwierdzili, ze o wiele wygodniej.

--
    • prophetess.pl Re: Nosidło na górskie wędrówki 25.04.12, 21:33
      Ja mam manduce i jest bardzo wygodna i dla mnie i dla dziecka. Dla 9 miesięcznego dziecka będzie w sam raz, dla trochę większego również, ale czy dla dużo większego? Wątpię. Nosidło ma spory udźwig, więc spróbowałam włożyć do niego moją 4 latkę, raz że darła się że ją coś uciska, dwa, jak się zamierza takie brzemię na własnych plecach nosić to z góry warto się na jakaś rehabilitacje zapisać...
    • gemmi18 Re: Nosidło na górskie wędrówki 25.04.12, 21:39
      Zdecydowałam się na wypożyczenie nosidełka na ten jeden wypad. Znacie może jakieś internetowe wypożyczalnie? Nie chcę nosidła ze stelażem, bo wypożyczenie nie jest takie tanie, a i góry, w które jedziemy, nie wymagają aż tak dobrej organizacji (szczególnie, że mamy jeszcze 2-letnią córkę, która będzie albo dreptać albo jechać w wózku - więc same widzicie, że to raczej wyżyny niż góry wink). Chcę zabrać nosidełko ze względu na to, że chustę trzeba wiązać, a to zawsze trwa. Przy nosidełku wyjęcie i ponowne wsadzenie dziecka trwa minutę.
      Ale jedyne nosidełko 'miękkie', jakie znalazłam w wypożyczalni to Mei-Tai. Nie mam z nim doświadczenia, dlatego proszę Was o radę - czy ono się nada? Można w nim nosić dziecko z przodu i na plecach? A może właśnie znacie jakąś inną wypożyczalnię (Mei-Tai mogę wypożyczyć ze sklepu internetowego LennyLamb)? Dajcie znać smile. Dziękuję za zaangażowanie w wątek.
      --
      https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jk6nlkptm61kp.png bbcode
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka