Dodaj do ulubionych

Chrzest i prezent dla chłopca

12.05.12, 16:28
Dziewczyny...co Wasi synowie dostali fajnego/ciekawego/oryginalnego na prezent z okazji chrztu?
Moja teściowa szuka inspiracji bo w rodzinie szykują się dwie takie uroczystości i chciałabym jej coś podpowiedzieć.
Dodam, że należy ona do osób, które niechętnie dają pieniądze stąd moje pytanie.
Dzięki za wszelkie sugestie.
Obserwuj wątek
    • mika_p Re: Chrzest i prezent dla chłopca 12.05.12, 20:28
      Płyty z Misiem i Margolcią, wydane były cztery.
      Książki wydane przez NK: Chottomska, Brzechwa, Poczytaj mi mamo:
      www.nk.com.pl/z-biblioteki-wydawnictwa-nasza-ksiegarnia/171/seria.html#showAll,1
      Jestem zwolenniczką prezentów długofalowych z okazji chrztu.
      • mamatin Re: Chrzest i prezent dla chłopca 19.05.12, 23:46
        > Kasa jest najlepsza bo dziecko to ogromne wydatki zaś nietrafiony prezent może
        > sprawić przykrość że można by a to kupić coś bardziej opowiadającego dziecku i/
        > lub rodzicom.

też tak uważam. przykrośc albo rozczarowanie, niejedni rodzice woleliby dostac 100 zl w kopercie niż jakas zupełnie niepotrzebną rzecz za 500.
    • ef_ka81 Re: Chrzest i prezent dla chłopca 19.05.12, 21:16
      moj syn dostał srebrna łyżeczkę z wygrawerowanym imieniem data i godzina urodzenia, poduszeczke i kocyk z wyszytym imieniem, data, godzina urodzenia, wagą i wzrostem.złoty łańcuszek ze szkaplerzem, srebrny szkalperz, obrazek posrebrzany anioła stróża oraz pieniadze, dla nas prezenty bardzo udane
    • ledana Re: Chrzest i prezent dla chłopca 19.05.12, 21:27
      moj jeszcze nie ochrzczony ale juz chrzestna zapowiedziala ze kupi krzeselko karmidelko... ja uwazam ze super .... przyszla i zapytala czy juz mamy i powiedziala ze ona kupi ... moim zdaniem super bo to duzy wydatek jak jest pozadne z troch posluzy i nam i ddziecku...
    • myszy80 Re: Chrzest i prezent dla chłopca 20.05.12, 19:36
      Mój dostał (poza kasą) standardy: złoty krzyżyk z łańcuszkiem, srebrnego aniołka, złotą zawieszę z imieniem i datą urodzenia. A z takich nietypowych to krzesełko do karmienia i jeździk. Oba prezenty wcześniej z nami uzgodnione. Fajnym prezentem wydaje mi się również bujak lub mata edukacyjna ale wszystko zależy od ilości gotówki przeznaczonej na prezent. Równie dobrze można kupić album na zdjęcia, obrazek na ścianę (z aniołkiem lub inny) czy właśnie książkę lub płytę z bajkami.
    • milamala Re: Chrzest i prezent dla chłopca 22.05.12, 09:36
      Chrzestni: obrazki, ryngrafy, zlote, srebrne bizuterie
      Reszta: piekne ksiazki pamiatkowe np. Biblie, ale tez o charakterze swieckim

Ja dalam (jako chrzestna) obraz wybity w srebrze ze swieta rodzina, zlota bizuterie (kolczyczki i przywiesza w biedronki albo serduszka, jaksi dzieciecy motyw), srebrna lyzeczke z danymi malej i pare ciuszkow
      Chrzesty dla kase, album do wpisywania osiagniec dziecka

Z obu mama dziecka byla zadowolona
    • mamunia26 Re: Chrzest i prezent dla chłopca 01.10.12, 13:32
      mój mały dostał m.in. huśtawkę z fisher price- praktyczna, bo bujak zdejmowany i mogę go przenosić, gdzie chcę, krzesło do jedzenia, dużo pieluch- a tego nigdy nie jest za dużo wink, mata edukacyjna na której uwielbia leżeć. Ja natomiast na chrzciny dla bratanka kupiłam bujaczek-leżaczek z zabawkami, wibracjami, melodyjkami z fisher price. Bardzo fajne i nie drogie.
    • annwil81 Re: Chrzest i prezent dla chłopca 11.10.12, 14:53
      Mój synek dostał w większości przypadków kasę, za którą kupiłam mu leżaczek bujaczek- jak dla mnie rewelka, mogłam sobie pozwolić na szczepionki 6w1, a część ma na książeczce mieszkaniowej, co miesiąc dokładam kolejną składeczkę i będzie miał jak znalazł w dorosłym życiu. Dodam że pieniądze które dostaje po drodze czyli roczek i inne urodziny czy święta to wszystko ląduje na mieszkaniówce.
    • julita165 Re: Chrzest i prezent dla chłopca 12.10.12, 15:46
      Mój synek był chrzczony jak miał 8 m-cy.
      Dostał:
      > od chrzestnych ( są małżeństwem ) parasolkę maclarena - ale to chyba bardziej dla mnie bo wiedzieli że mam już serdecznie dość taszczenia ciężkiej spacerówy :- ) plus akcesoria chrzcielne jak świeca i szatka no i dla młodego jeszcze taki kociołek do wrzucania klocków, fajny bo gra i śpiewa, dziecko na początku wrzuca klocki dużym otworem od góry, a z czasem zaczyna próbować pchać klocki przez boczne otworki
      > od jednych znajomych samochód-jeździk. Super sprawa. Na początku tylko bawił się naciskajc różne guziki, potem zaczął go pchać na kolanach, teraz ( ma rok ) chodząc a pewnie za jakiś czas zacznie go używać zgodnie z przeznaczeniem więc zabawka na długo
      > od drugich znajomych ogrodowy stoliczek z krzesełkiem z zawartością letnich zabawek i fajnie bo był czerwiec, slużyło cale lato i pewnie jeszcze ze dwa-trzy sezony posłuży bo to nie jest zabawka na chwilę
      > od trzecich znajomych kasę - 300 PLN, jakieś ciuszki za to kupiłam.
      > od jednej babci - łóżeczko turystyczne. Chciałam mieć bo mam ogród i piętrowy dom i wygodnie mi było mieć ruchome miejsce gdzie mogę synka bezpiecznie zostawić. Też rzecz służąca długo.
      > od drugiej babci pierwsze gumowe klocki firmy clementoni, bardzo fajne dla maluchów jako wstęp do lego duplo plus większą część organizacji chrzcin ...miało być dużo dzieci, uznałam że lepiej, wygodniej jest wtedy w domu robić taką imprezę a nie w restauracji a że jestem kompletna noga stołowa w sprawach kulinarnych to babcia zobowiązała się załatwić tą stronę chrzcin smile

• dekorata Re: Chrzest i prezent dla chłopca 19.11.20, 09:38
      Z tego względu, iż chrzest jest wydarzeniem o religijnym wymiarze - warto zasugerować teściowej zakup prezentu w sklepie z dewocjonaliami (zabawki dziecko może dostać z okazji urodzin, Dnia Dziecka, Mikołajek, a Chrzest Święty to jedyna taka uroczystość w życiu malucha, warto więc obdarować go szczególnym podarunkiem). Stosowną pamiątką może być posrebrzany ryngraf z Matką Boską, bogato ilustrowana Biblia dla najmłodszych, czy złoty medalik.
    • basiapysna3 Re: Chrzest i prezent dla chłopca 22.11.20, 18:30
      Wiem, że to niecodzienny prezent, ale może rodzice nie są w stanie kupić dziecku fotelika? Wraz z chrzestnym czy najbliższą rodziną możecie się na niego poskładać. Ja podsunęłam ten pomysł mojej mamie, przesłałam stronę boboking.pl/cybex-pallas , powiedziałam jaki model będzie najlepszy i już sama zadecydowała smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka