Dodaj do ulubionych

2 miesiace i prwie nie śpi w dzień

12.06.12, 13:21
córka ma 2 miesiące i od jakiegoś tygodnia praktycznie nie śpi w ciagu dnia. Zasypia na 15-20 minut, a potem nie śpi przez 2-3 godziny.
Trzeba przyznać, ze cudownie spi w nocy - ciągiem potrafi przespać nawet 7 godzin (jest karmiona piersią). Ale w ciągu dnia - masakra, nie jestem w stanie NIC zrobić, bo jak leży sama to się drze tak, ze się aż zanosi. Nie muszę jej nosić, ale musi byc blisko mnie,więc leżenie w leżaczku np. w kuchnia, a ja robię obiad - odpada. Nawet na spacerze śpi tak samo, a potem ryczy w wózku bo nie chce leżeć i nic nie widzieć... Zmęczona już jestem.

Wasze też tak mają?
Obserwuj wątek
    • ledana Re: 2 miesiace i prwie nie śpi w dzień 12.06.12, 13:48
      moj tez tak mial przez chile , taki bunt, spal jak mysz pod miotla po kilka minut i dale hop do zabawy ,ale wkladalismy go do bujaczka bo tam zawsze zapypia,pozniej mial bunt bujaczka wiec usypialimy go inaczej ale mu przeszlo wszytko i teraz ma 4 miesiace i normalnie spi w dzien po kazdym jedzonku ok30min i jedna dlugo drzemka poobidnia czyli po 14 a czasami przedobiedniasmilezalezy jak mu wypadniesmile przeczekaj i tak masz dobrze ze spi nocki!moj sie bdzil w tym okresie co 2 godziny na jedzenie wiec noce byly przegransad
    • kw0 Re: 2 miesiace i prwie nie śpi w dzień 12.06.12, 13:58
      A masz taki leżaczek, próbowałaś go zastosować. leżaczek/bujaczek nie zajmie dużo miejsca np. w kuchni, bedziesz mogła spokojnie gotować, a dziecko będzie mogło na Ciebie patrzeć. U nas leżaczek się sprawdził, bo jak Mała nie spała to brałam ją do łazienki jak się kąpałam, do wieszania prania itp. A takie leżaczki często mają pałąk z zabawkami i dziecko może się nimi bawić.

A pewnie dziewczyny doradzą Ci chustę, wtedy dziecko będziesz mogła mieć cały czas blisko, ale ja nie używałam, więc nie wiem, czy się w Twojej sytuacji sprawdzi.
      • ledana Re: 2 miesiace i prwie nie śpi w dzień 12.06.12, 14:02
        japrobowalam chuste...masakra wez poodlkrzaj jak masz malego na brzuchu albo gotuj,nie i jeszcze raz nie dla chusty, moze sa i amatorki chusty (podziwiam ) ale mi sie nie sprawdzila,jestem drobna ossobka48kg po ciazysmilei moj maly urodzil sie 3,5 w wieku 2 miesiecy mial 5 teraz ma 4miesiace i wazy 7 wiec nie ma mowy o noszeniu go w chuscie i do tego prace domowe, tylko lezaczek sie sprawdzil,maly sie bawil, ja gadalam do niego,on mnie widzial i tak sobie mylismy lazienki,kuchnie, gotowanko itpsmile
    • alex1250 Re: 2 miesiace i prwie nie śpi w dzień 12.06.12, 21:02
      Dzieciaki są różne, niektóre śpią, inne nie. Mój mały przechodził już okres spania po 4-5h, po1h, a nawet po 15-30min. Teraz się unormowało i mamy 2h zabawy i 30min snu tak 2 razy rano później spacer więc snu neico więcej i popołudniu znów 30min drzemki po 2h zabawy. Najłatwiej zawiązać bąbla w chustę. Ja z małym w chuście spokojnie odkurzam, myję podłogę i gotuję. Czasem wrzucam go do bujaczka i on się patrzy na mnie dostaje misia w łapki i nieco się pobawi. Jak miał 2 m-ce to nie intreresowały go jeszcze zabawki i tylko chusta nas ratowała. Sprawa wygląda tak, że trzeba przeczekać.
    • easy_biala28 Re: 2 miesiace i prwie nie śpi w dzień 12.06.12, 22:01
      Dokładnie tak samo u mnie było... Moja ma teraz 3,5 miesiąca i nadal tak sypia tylko teraz już w tych przerwach potrafi sama się zabawić, bawi się, gada z zabawkami smile Od miesiąca przesypia już całe nocki, ciągiem nawet 9godzin! Ja się pocieszałam, że z dwojga złego, lepiej że nie sypia w dzień niż w nocy smile
    • katriel Re: 2 miesiace i prwie nie śpi w dzień 13.06.12, 01:56
      Chusta, no. Chusta.
      Fajnie się z chustą odkurza (nie wiem czemu ledanie nie idzie, może faktycznie
      za drobna i niewytrenowana), wiesza pranie, ściera kurze na co wyższych półkach,
      można i mopem podłogę przejechać. Problematyczne jest schylanie się (można
      kucać ewentualnie, ale też ostrożnie) i gotowanie (ze względu na możliwość
      oparzenia). Jeśli dzieć potrafi parę minut wytrzymać na macie albo w leżaczku
      (potrafi? moje dwumiesięczne potrafiły, ale dzieci są różne), to można sobie
      wtedy podszykować warsztat pracy, potem zamotać i jedziemy.
      Dużo rzeczy idzie zrobić z dzieckiem po prostu na rękach czy na kolanach.
      Na spacerze też chusta. Można wtedy i po sklepach połazić jak trzeba, i w ogóle.
      Ja ze swoim czteromiesięcznym ostatnio do biblioteki poszłam. (A potem leżeliśmy
      sobie na dywanie w odległości 10 cm jedno od drugiego i ja czytałam co pożyczyłam,
      a on uczył się przekładać zabawkę z jednej rączki do drugiej.)
      • gacek-junior Re: 2 miesiace i prwie nie śpi w dzień 13.06.12, 07:55
        mój też tak miał jak miał ok 2 m-ce. Potrafił w ciągu całego dnia przespać 15 min. Trwało to jakieś 3 tyg. Za to potem spał dłużej i częściej w dzień, ale przestał przesypiać noce.
        Jeśli chodzi o chustę to spróbuj, można kupić używane, w niektórych miastach można pożyczyć. U nas się nie sprawdziła, mały się strasznie wkurzał, że nic nie widzi i nie zdążyłam nigdy nawet zawiązać, bo się tak darł. Dopiero w wieku jakichś 4 m-cy wytrzymywał tylko chwilę w wiązaniu na boku. Teraz ma 8 m-cy i daję rady go nosić do 15 min, bo już za ciężki i tylko tata go nosi. A do gotującej w chuście - nie bałaś się, że się oparzy czy chusta niechcący się zajmie ogniem?
        • alex1250 Re: 2 miesiace i prwie nie śpi w dzień 13.06.12, 21:09
          Nie bałam się gotować z dzieckiem w chuście. Robiłam to bardzo ostrożnie, zazwyczaj do garna ustawiałam się nieco bokiem, żeby właśnie nic nie ochlapało małego. No i żeby chusta zajęła się ogniem to musiałabym się bardzo nachylić nad kuchenką co przy zachowaniu srodków ostrożności nie mogło mieć miejsca.
    • monika_p81 Re: 2 miesiace i prwie nie śpi w dzień 13.06.12, 09:43
      Mój też tak miał, w zasadzie ma do tej pory. Pociesz się, że niedługo będzie umiała się dłużej sobą zająć, więc leżaczek na pewno jeszcze się przyda. U mnie sprawdza się od 3 mca, zabieram małego do łazienki, do kuchni, nawet mogę dłużej poprasować, a w tym czasie sobie rozmawiamy, patrzymy się na siebie, wygłupiamy. Po drugie, super, że tak ładnie przesypia Ci noce. To naprawdę piękny wynik i na pewno niejedna forumka Ci zazdrości smile
      Pozdrawiam,
      Monika
    • sinusoidaa Re: 2 miesiace i prwie nie śpi w dzień 13.06.12, 10:50
      Witaj w klubiebig_grin Mój synek od ukończenia 2-go tygodnia życia spał w ciągu dnia 2 razy po 30 minut. Ani sekundy dłużej. Za to w nocy-bajka. dziecko kładzione spać o 18.30, budziło się raz ok. 1 w nocy i pięknie spało do rana. Również karmione piersią. W ciągu dnia lekka masakra. Synek nie trawił wózka, nie poleżał w nim chwili, ani na spacerze, ani w ogródku, nigdzie. Więc dzień spędzałam na naprzemiennym noszeniu go, kładzeniu w leżaczku ( 30 sekund bez płaczu), na brzuszku (30 sekund). I tak było do czasu, kiedy nie zaczął siedzieć, później raczkować. Mały zaczął lepiej spać w ciągu dnia, drzemki dochodziły do 3 godzin. Awersja do wózka niestety, została, trzeba się nieźle nagimnastykować, w celu zabawienia dziecka, zeby można było przejechać z punku A do punktu B. Bo o dłuższych spacerach można było zapomnieć.
      Cóż mogę Ci poradzić-to minie, trzeba przetrwaćbig_grin
      Dziś mój synek ma 2 lata, przemieszcza się w większości na własnych nogach, ale daje się też przewieźć w wózku na dalsze odległości.
      • jagnaborynowa Re: 2 miesiace i prwie nie śpi w dzień 13.06.12, 12:27
        Cóż, widocznie ten typ tak ma. Wiem, co piszę, bo zarówno moja starsza córka (dziś dziewięciolatka) jak i mój obecny czteromiesięczniak to takie dzieci. Pocieszę cię, że pewnie tylko na razie twoja córcia nie wymaga noszenia na rękach smile , mój od miesiąca spędza na moich ponad połowę dnia. Śpi w nocy pięknie, chociaż z nami w łóżku i często się przysysa do cyca, za to mało w dzień - cztery razy po półgodziny (teraz śpi), a więc w ciągu tego czasu i tak nie zdążam np. ugotować obiadu, za to mogę zrobić sobie kanapkę i skorzystać z toalety, posiedzieć w necie. Jak mały nie śpi muszę bez przerwy go zabawiać. Spacery do parku zakończyliśmy miesiąc temu, bo w wózku tylko śpi te swoje półgodziny, a jak otworzy oczy domaga się wyjęcia z wózka i muszę go targać na rękach, a wózek pchać przed sobą. Też czekam, aż usiądzie, bo wtedy będzie mógł się czymś zająć. Leżaczki, bujaczki, maty edukacyjne mały ma w głębokim poważaniu. Chusty nienawidzi, ale może dlatego, że próbowałam go zachustować dopiero jak skończył cztery miesiące. Może twoja mała jeszcze ma szansę na chustę... Mam dla ciebie dwie rady. Jeśli bardzo chcesz coś zrobić w domu, to wstajesz dwie godziny przed dzieckiem i robisz (mój mały śpi do 6.30, więc czasami wstaję o 5-ej, żeby np. umyć łazienkę) albo po powrocie taty z pracy wręczasz mu małą i gotujesz zupę na trzy dni, relaksując się przy tym. A druga rada - wyluzuj. Mam na myśli odkurzanie. Ja tego nie robię, mąż z córką sprzątają co tydzień, mąż prasuje sobie i mnie, a dziecięcych dzieci nigdy nie prasowałam i do tej pory nie wiem, po co to się robi, córka rozwiesza pranie i już. Niemowlę naprawdę nie potrzebuje sterylnego domu. A ty musisz uzbroić się w cierpliwość i zaakceptować takie właśnie dziecko. Trudno, nie przestawisz jej. Ciesz się, że możesz się wyspać w nocy!
    • gosicek Re: 2 miesiace i prwie nie śpi w dzień 13.06.12, 13:36
      Mój synek tez ma 2 miesiące i prawie nie śpi w dzień. Pierwszą drzemkę ma po śniadaniu tak koło 10 na 20-40 min. Usypiam go na łóżku przy piersi, bo chociaż jest marudny to sam nie zaśnie. Jeszcze śpi trochę na spacerze. Potem już nie chce spać i wieczorem od 17 do 19 (do kąpieli) drze się jak opętany. Dobrze, że nocki przesypia. Śpi od 20 do 8 z dwiema przerwami na jedzenie. Obiady to ja robię wieczorem na następny dzień i potem odgrzewam. Zazwyczaj i tak jem obiad w biegu, bo mały płacze. Cóż ten typ chyba tak ma.
    • allyviki Re: 2 miesiace i prwie nie śpi w dzień 14.06.12, 11:18
      moja córa była identyczna!!! nie byłam w stanie nic zrobić dopiero wieczorem..bo na dokladke ciagle potrzebowala mojej obecnosci... ale to minelo..gdy zaczela wiecej sie ruszac i meczyc ( machanie raczkami, zabawa grzechotka czy na macie) sprawily ze musiala wrecz sie zregenerowac w ciagu dnia i zaczela spac...i nie wplynelo to zbytnio na nocny sen wink
      pozdrawiam i nie martw sie! nie jestes jedyna wink
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka