Dodaj do ulubionych

6 miesięczne niemowlę nie chce pic mleka .Pomocy!

18.07.12, 00:14
Witam. Mam problem i potrzebuje pomocy . Dziś mój synek skończył 6 miesięcy i nie chce pic mleka . Nan2. Wczoraj na forum wyczytałam żeby spróbować dać do mleka trochę kakao . Fakt pomogło, ale nie może się teraz załatwić. Wygląda to tak jak by miał zatwardzenie po tym kakale .. Proszę pomóżcie jak mam zrobić żeby zaczął jeść powrotem te mleko . Daje mu jeszcze obiadki i kaszkę . Ale chciałabym żeby chociaż w nocy jadł to mleko, a on w zamian pije tylko wodę. Czekam na odpowiedz i z gory dziękuje !
Obserwuj wątek
    • emila.dudek Re: 6 miesięczne niemowlę nie chce pic mleka .Pom 18.07.12, 08:34
      Tak małym dzieciom nie podaje się kakao, jest silnie uczulające.
      Moja córka też odrzuciła mleko jak miała 6,5 miesiąca. Taki egzemplarz mi się trafił. Zmiana mleka nie pomogła. Podawałam jej jogurciki i kaszki mleczne. Później odkryłam, że pije mleko tylko na głębokim śnie. Wstawałam o 23 i 5 rano i dawałam jej to mleko, jak tylko się przebudziła o piciu nie było mowy. Tak dociągnęłam do 2 roku, ogólnie ona z tych nie lubiących mleka, natomiast przetwory lubi.
      • agmarta2 Re: 6 miesięczne niemowlę nie chce pic mleka .Pom 18.07.12, 09:29
        Moje dziewczynki maja 9miesiecy i już od 4 mies zaczęły się problemy z piciem mleka. Był czas ze jedna odmówiła przez wychodzące zeby ale potem znów zaczęła pić ale tez nie chętnie. Przy mleku w ogóle nie mogą się skupić i tez daje przez sen w dzień a w nocy same piją. Ale jak miałam taki kryzys jak ty teraz to wymyslalam Dania i wszystko dawalam lyzeczka oprócz posiłku wieczornego i nocnego.
    • fasol-inka Re: 6 miesięczne niemowlę nie chce pic mleka .Pom 18.07.12, 09:42
      mój syn miał niespełna miesiąc więcej, gdy odmówił picia mleka w ogóle - z godziny na godzinę, rano wypił, wieczorem mnie nim opluł
      próbowałam jeszcze kilka razy, nie chciał i koniec
      zastąpiłam mleko większą ilością jogurtów i innego nabiału i mam kawał chłopa, któremu brak mleka nie zaszkodził zupełnie
      teraz od długiego czasu pije zwykłe mleko
      tak więc spokojnie
      nie dawaj kakao, to bez sensu
    • jolcia2928 Re: 6 miesięczne niemowlę nie chce pic mleka .Pom 18.07.12, 10:21
      witaj. Powiem ci tak.moje dziecko jest mega alergikiem i dzieki temu przez okres 5 lat musialam trotalnie zmienic nawyki zywieniowe calej rodziny-i tutaj dowiedzialam sie wiele ciekawych rzeczy na temat mleka- alergolodzy wrecz odradzaja picie mleka poniewaz wbrew obiegowym opiniom mleko tak naprawde tylko wyplukuje wapn z organizmy-organizm ludzki nie trawi go bo ma mnostwo kazeiny - dziecko 6 miesieczne wcale go nie potrzebuje moje w tym wieku nie pijalo juz kompletnie mleka -dawalam mu juz przetarte zupki do picia i ewentualnie mleko ryzowe badz owsiane ktore maja mnostwo witamin- sama jako dziecko tez nie pilam mleka majac 4 miesiace - i zyje zdrowasmile) tak wiec nie martw sie tym mlekiem bo witaminy mozna dostarczac nawet takim maluchom juz z innych zrodel. mleko nie jest wcale potrzebne. Pozdrowionka
      • myszon999 Re: 6 miesięczne niemowlę nie chce pic mleka .Pom 18.07.12, 11:45
        no to witaj w klubie! Moja córeczka też DZISIAJ kończy 6 miesięcy smile i odmówiła mleka (a właściwie wszystkiego co przez butelkę) juz jakieś półtora miesiąca temu, krótko po tym, jak wprowadziłam pokarmy podawane łyzeczką. Na ten temat wypowiadałam się juz na dwóch forach, pytałam lekarzy ale nikt nie wie dlaczego i o co w tym chodzi. Przyjęłam, że trafił mi się taki egzemplarz. A jak sobie z tym radzę? Otórz karmię na śpiocha. Wypija 90-120ml (nigdy nie piła więcej), sypa 1-2 w dzień (za kadym razem pędzę z butlą) i wstaję 2-3 razy w nocy (północ, trzecia, szósta). W dzień mleko przemycam w kleikach i kaszkach. Mała wsuwa rano kleik na mm z dodatkiem owoców, soków (malinowy) lub deserku ze słoiczka, a wieczorem "kaszkę na dobranoc" z HIPPA. Oczywiście do tego obiadek. Uczę ją też pić z kubeczka, bo przez butelkę nie przyjmuje NIC. Nie sądzę, żeby kiedykolwiek wróciła do picia mleka w dzień. Ten typ tak ma. Dodam, że zmianę mleka przerabiałyśmy już kilka razy: był NAN, NAN HA, Pepti, a ostation Enfamil. Jeśli znajdziesz jakiś pomysł to daj znać. Wszystiego dobrego z okazji pół roczku smile
        • myszon999 Re: 6 miesięczne niemowlę nie chce pic mleka .Pom 18.07.12, 11:48
          o matko, napisałam otórz zamiast otóż. sorry
    • paula.000 Re: 6 miesięczne niemowlę nie chce pic mleka .Pom 18.07.12, 13:06
      Cyton999 - własnie z moim synkiem jest identycznie. Przez sen trochę w nocy zje, ale nie dużo . Najwięcej zjadł 120. I to u niego standard. Problem jest w tym ze mieszkamy za granica, i tu nie ma np takiej kaszki na dobranoc z hippa uncertain . Spróbuję to zastąpić zwykłymi kaszkami.. Dziekuje za pomoc smile. Pozdrawiam
    • czarna784 Re: 6 miesięczne niemowlę nie chce pic mleka .Pom 18.07.12, 16:35
      Nie dawaj kakao,tak jak dziewczyny pisza,jest uczulajace i zatwardzajace,pozatym Twoje dziecko jest za małe na takie pomysły...moja młoda odmówiła mleka w wieku 7 miesiecy,tez sie stresowałam i wogole ale cieszyłam sie chociaz ze je kaszki na mm,moze odpusc na jakis tydzien,dwa i podaj znowu z butli.
      a moze nie pasuje mu cos w butelce? Cos ze smoczkiem?
    • czarna784 Re: 6 miesięczne niemowlę nie chce pic mleka .Pom 18.07.12, 16:36
      Aha no i mała odmawia butli,również wtedy, jak ida jej ząbki...
      • jolcia2928 Re: 6 miesięczne niemowlę nie chce pic mleka .Pom 18.07.12, 18:25
        jezus maria po co pchacie dzieciom to mleko, kaszki i inne cuda- organizm dzieci sam odmawia a wy kurde na sile zupelnie bez sensu. popytajcie lekarzy tylko tych z prawdziwego zdarzenia a powiedza to samo!!!
        • myszon999 Re: 6 miesięczne niemowlę nie chce pic mleka .Pom 18.07.12, 18:30
          " jezus maria po co pchacie dzieciom to mleko, kaszki i inne cuda"
          a po to, żeby dziecko dostało potrzebną mu porcję wapnia i wszystkich mikroelementów i witamin, które potrzebuje. Swoje złote rady i metody żywienia zachowaj dla siebie i tak wychowuj swoje dzieci. Powodzenia
          • jolcia2928 Re: 6 miesięczne niemowlę nie chce pic mleka .Pom 18.07.12, 18:46
            po prostu dziele sie tymi info ktore mam od lekarzy mojego dziecka a ty kolezanko sie tak nie podniecaj dobra? i poczytaj fachowa literature na ten temat a odpowiedz nie byla do ciebie wiec sobie oszczedz komentarzy!!!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka