Dodaj do ulubionych

Nie chce ssać piersi

12.10.12, 10:53
Witam. Mój synek ma prawie 7 miesięcy. Był karmiony piersią no i oczywiście tam wprowadzane zupki po 4miesiącu, jakoś w 5 miesiącu kaszki. 6.10 zaczęłam mu wprowadzać dawke mleka modyfikowanego 100ml jako dokarmienie raz dziennie zwykle rano. Wczoraj synek zjadł z piersi około godziny 20, przez całą noc nie chciał nic jeść (zaznaczam że zwykle chciał jeść 3razy w nocy) a tej nocy nic... kwękał ale jak go przystawiałam do piersi to nic nie jadł, rano koło godziny 8 już mu odciągnęłam pokarm i podałam w butelce (innej niż podawałam to mleko modyfikowane bo ta miała imitować pierś i trudność miała być taka jak przy ssaniu z piersi) i wypił około 70ml ale dalej nie chce ssać piersi... wyszły mu dwa ząbki (dolne jedynki) ale reszta dziąsła nie daje znaków o nadchodzących innych ząbkach. Czy to możliwe że już nie chce jeść piersi.?
Obserwuj wątek
    • murwa.kac Re: Nie chce ssać piersi 12.10.12, 11:01
      odrzucenie piersi przez dziecko jest naturalna konsekwencja podania butelki.
      • tiagusia Re: Nie chce ssać piersi 12.10.12, 11:15
        Tylko on od 1miesiąca pijał herbatki z butelki...
        • murwa.kac Re: Nie chce ssać piersi 12.10.12, 11:19
          no ok. ale teraz jest starszy, ma rozszerzona diete, mleko latwiej sie pije z butli niz z piersi, wiec odrzuca.

moze to chwilowe ze wzgledu na zeby, moze juz sie z piersia pozegnal. bywa i nie ma co moim zdaniem rozbic dramatu. 7 miesiecy to juz akurat styknie karmienia piersia. to tylko mleko.
          • ponponka1 Re: Nie chce ssać piersi 12.10.12, 12:58
            murwa.kac napisała:

> to tylko mleko.

To az mleko, ktore ma byc podstawa diety nawet w drugim roku zycia (tzn. dziecko na samym mleku bedzie sie lepiej rozwijalo niz dziecko bez mleka lub sladowymi ilosciami w diecie). Zatem lepiej jak to bedzie mleko mamy niz jakiejs krowy....
            • murwa.kac Re: Nie chce ssać piersi 12.10.12, 13:28
              pozwole sobie miec w tym temacie inne zdanie.
              nadal obstaje przy 'tylko mleko i nie ma sie co spinac, ze nie chce z piersi skoro pije z butelki'.

od mleka krowiego sie nie umiera. serio.
              • shoja Re: Nie chce ssać piersi 12.10.12, 13:40
                może jednak zęby, a może strajk mleczny - też się zdarza.
                ja bym próbowała przystawiać, jak nie chce to odciągać (chyba, że nie chcesz już karmić piersią) i podawać w kubku - nie butelce.
    • jugutka Re: Nie chce ssać piersi 12.10.12, 23:35
      Bzdury.. Dziecko bedzie sie rozwijało tak samo dobrze na mm jak na piersi. Wyluzuj. Przeciez ma 7 miesiecy .
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka