Dodaj do ulubionych

śluzowata pienista kupa

15.10.12, 21:57
no dramat po prostu sad
już było dobrze przez jakiś czas i znowu popsułam czymś dziecię chyba
do tej pory były kupy mniej więcej co 3 godziny, na 6, 9, 12, 15, 18 i super, mała (3,5 m-ca) nie miała żadnych problemów, nie ważne czy dużo leżała na brzuszku, czy nie, czy chustowana, czy nie itp.

teraz stęka i płacze, czasami nawet bardzo, i nie chce jeść, dopóki kupy nie zrobi. więc doginam nóżki do brzuszka, pomagam temu odbytu czasem bo nie mogę patrzeć, jak się męczy. tak, wiem, że to nie jest rozwiązanie problemu, umawiam się do lekarza.
a kupy z niej wychodzą z wieeelkim trudem, ciemnożółte lub zielone, pieniste, i to praktycznie sam śluz - ciągnie się ta kupa jak ser na grzankach, pardon za porównanie sad
podaję cały czas Delicol i Espumisan, zdaje się że to drugie kompletnie nie pomaga.

od czego może się tak robić? nie jem owoców i warzyw, które wcześniej jej szkodziły, nie jem już smażonego. mleko i jego przetwory wcześniej nie wywoływały takiej reakcji - czy to możliwe, że się "wysyciła" białkami mleka i dopiero teraz wyszła alergia?? czy to możliwe, żeby duża ilość mojego pieczywa (dla mnie dość gazopędne) wywoływała i u dziecka takie reakcje? albo za duża ilość mięsa w ogóle?

poza tym motywem mała jest super radosnym bobasem, który chętnie się bawi, nawiązuje kontakt itp, przybiera super na samej piersi, średnio 180 g/tydz przez ostatni miesiąc, przedtem więcej. także przyrosty mnie nie martwią, tylko żeby ją nie bolało sad
Obserwuj wątek
      • panizalewska to zależy... 20.10.12, 08:06
        co je - pierś czy mm, jak pierś to Twoja dieta może mieć wpływ, ale nie musi. w ogóle istoty na samym mleku jadące to raczej mają rzadkie kupy, taki urok odżywiania samymi płynami.
        jak często robi tą mega kupę w ciągu doby? to jedna / dwie większe czy więcej?
        generalnie legendarne kupy zalewające dziecko aż po uszy zdarzają się częściej niż można przypuszczać wink nam też się czasami zdarza, nawet jak kupa normalna i "zdrowa"
        a może nie taki rozmiar pieluchy?
        może to być też biegunka, bakterie, robaki, no co tam jeszcze, czego nie można zlekceważyć. czy syn tak poza tym dobrze je i dobrze przybiera na wadze?

może załóż osobny wątek albo coś?
        • sweethour83 Re: to zależy... 20.10.12, 20:00
          Witam,
          Karmię go wyłącznie piersią. Robi ok. 3-5 kupek na dobę. Rozmiar pieluchy raczej okey, bo mały ma ok. 7 kg i od niedawna zakładam mu "4", a kupka jak wychodziła z "3", tak wychodzi teraz. Mały często pije, bo w dzień co ok. 1,5 godziny, ale ładnie przybiera na wadze. W czwartym miesiącu życia podwoił swoją wagę urodzeniową.
          Właśnie chodziło mi o to, czy innym też to się dosyć często zdarza... Skoro tak, to jestem spokojniejsza smile
          Dziękuję i pozdrawiam smile
          P.S. Osobny wątek założyłam.
    • justyna.mama Re: śluzowata pienista kupa 23.10.12, 17:31
      Alergolog powiedzial mi ze alergia moze wyjsc w kazdym momencie, nawet jak dziecko bedzie mialo pol roku. Mojego syna wysypalo jak mial 2 miesiace, pomimo tego ze jadlam nabial od jego narodzin. Moj maly mial tez nietolerancje laktozy od ktorej non stop robil pieniste sluzowate stolce .
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka