Śluz w kupie nie tylko po mleku?

14.02.13, 13:19
Witajcie! Od ok 3 tygodni rozszerzam córce dietę ( za chwilę skończy 6 m-cy, karmiona Nutramigenem). Okazuje się, że ma uczulenie na marchewkę (mega wysypka na całym ciele). Dziś po raz trzeci podałam jej królika ziemniakami Hipp. Po części po to, by wprowadzić mięso, a po części dlatego, że nie ma zbyt dużego wyboru obiadków bez marchewki. No i cóż...pierwszy dzień wszystko ok, w drugim dniu podawania królika zrobiła kupę w trakcie posiłku, ale taką w miarę ok. A dziś trzeci dzień królika i mega kupa - sam śluz. W międzyczasie nie dostała nic nowego. No i teraz moje pytanie - śluz oznacza uczulenie, ale myslałam, że taka reakcja to tylko na mleko. A to ten nieszczęsny królik albo ziemniak razem z nim podany. Czyli co? Odstawić całkiem ten smak, czy spróbować jutro znowu? Podać inne mięso? Podać zupełnie coś nowego? Podać tylko mleko? Chyba dość tych pytań. Pomocy wink))
    • pucio09 Re: Śluz w kupie nie tylko po mleku? 14.02.13, 13:23
      A co tam, dopytam jeszcze: jak szybko mija alergia na takie produkty jak np. marchew czy jabłko? Bo na przetwory mleczne, wiem utrzymuje się długo. A co z innymi produktami? Dzięki wielkie.
      • rulsanka Re: Śluz w kupie nie tylko po mleku? 14.02.13, 13:30
        u nas uczulenie na marchew przeszło w 10mcu, ale pomiedzy 6 a 10 nie robiłam prób
    • rulsanka Re: Śluz w kupie nie tylko po mleku? 14.02.13, 13:27
      Raczej powstrzymaj się od królika.
      Mój starszy syn miał uczulenie na marchewkę, zastępowaliśmy ją dynią. Oprócz tego uwielbiał brokuły.

      Może poczekaj z tydzień z kolejnymi posiłkami, być może brzuch jest przewrażliwiony po marchewce, albo jest jakaś infekcja
    • aleksandrajurek Re: Śluz w kupie nie tylko po mleku? 14.02.13, 13:48
      Moj synek tez niedlugo skonczy 6 mies i tez jest na nutramigenie, od mies rozszerzamy diete. Proponowalabym rozszerzac diete pojedynczo. Nie podawac np ziemniaka z krolikiem bo wtedy nie wiesz co uczula. Jak gotujesz ziemniaki dla calej rodziny to niech sie wszyscy raz poswieca i nie sol ziemniakow. Daj corce samego ziemniaka, wtedy bedziesz wiedziala. Jak nie uczuli to znaczy ze krolik. Ja tez na poczatku motalam sie z ta diata tym bardziej ze maly ma caly czas alergie nawet na samym nutramigenie. Robilam np tak: dawalam stopniowo jablko, marchewke, dynie (ze sloiczka), ziemniaka, jak nie uczulilo to pozniej wprowadzilam kasze jaglana, i teraz mieszam z kasza zarowno warzywa jak i owoce. Kasza ponoc jest dobra na jelita (a skoro pije nutramigen to mogly byc podraznione w wyniku alergii)
      • pucio09 Re: Śluz w kupie nie tylko po mleku? 14.02.13, 18:22
        Kaszę jaglaną wcina, ale z owocami - jabłkiem lub bananem, dlatego teraz mam parcie na coś niesłodkiego. Czyli zrobię jej ze dwa dni przerwy i zaczynamy zabawę z ziemniakiem.
        • aleksandrajurek Re: Śluz w kupie nie tylko po mleku? 14.02.13, 21:58
          to fajnie ze jej kasza smakuje, daj ziemniaka, u nas niestety ziemniak synkowi nie smakuje ale dodaje do ziemniaka dynie i juz takiego wcina
Inne wątki na temat:
Pełna wersja