Dodaj do ulubionych

Czy zmienić to imię? PODPOWIEDZCIE PROSZĘ...

17.07.04, 16:08
Nadałam synkowi imię Radek(Radosław)Już jest zarejestrowane w urzędzie jakieś
tydzień temu.Teraz to imię mi się nie podoba,jakoś dziwnie mi się mówi ,jest
coraz gorzej ,czy ktoś też tak miał.Czy mam się przełamywać na siłę i
przyzwyczajać czy zmienić imię w urzędzie jak najszybciej? Czy ktoś z Was
dokonywał takiej zmiany imienia po nadaniu urzędowym,jak to będzie wyglądało
w papierach-dostanę nowy akt urodzenia?
Załamana
Kasia P.S.Lepiej Michał,RAfał czy Tomek?

Obserwuj wątek
    • la_myssia Re: Czy zmienić to imię? PODPOWIEDZCIE PROSZĘ... 17.07.04, 16:33
      Hej
      Z tego co wiem można bez problemu imię w ciągu pierwszgo miesiąca po
      zarejestrowaniu zmienić. W urzędzie są do tego przyzwyczajenismile Więc spoko.
      A co do wyboru imienia, to mnie osobiście podoba się Michaśsmile Mój Kacper przez
      chwilę też miał być Michaśsmile
      Pozdrawiam
      Może sprawdź też w numerologi jakie imię do niego pasuje, tzn. do daty urodzin.
    • koczkodak Re: Czy zmienić to imię? PODPOWIEDZCIE PROSZĘ... 17.07.04, 21:34
      Ja zmienialam imie synka. Najpierw przez 6 tygodni nie moglismy sie zdecydowac,
      potem namowieni przez rodzine dalismy mu na imie Antos. Ale po jakims tygodniu
      obudzilam sie w nocybo plakal, spojrzalam mu w oczy i juz wiedzialam, ze ON ma
      na imie Marcel. Nastepnego dnia o 8 rano bylam juz w urzdzie i bez zadnych
      watpliwosci zmienilam.

Kosztuje to 60 zl.

I mozna zmienic tylko raz.

Michal jest slicznie

Odwagi!
    • rokat_rokat Re: Czy zmienić to imię? PODPOWIEDZCIE PROSZĘ... 17.07.04, 21:56
      Znam dwa przypadki zmiany imienia przez rodziców.Pierwszy przypadek :tata nadał
      imiona Franciszek Józef i wracał do urzedu, drugi przypadek Adrian (rodzicom
      trudno było zdrabniać i wrócili do urzędu). Zmien jak najszybciej imię jeżeli
      masz wąypliwości. Ja stawiam na Tomka wśród tych trzech wymienionych. Tomuś
      Tomcio dla małego i męskie Tomasz dla dorosłego. Radek zostaw mu na drugie wtedy
      nie będziesz miala wyrzutów sumienia. Kasia
      • haribo Re: Czy zmienić to imię? PODPOWIEDZCIE PROSZĘ... 17.07.04, 23:33
        Hej! Ja też stawiam na Tomka. I wiem, że imię można też zmienić kiedy dziecko
        jest starsze. Znam przypadek, gdzie syn miał Robert Łukasz, ale wszyscy mówili
        do niego drugim imieniem. Tak więc rodzicom nie pozostało nic innego jak iśc do
        urzędu i zmienić kolejność imion. Ale to było kilkanście lat temu, nie wiem jak
        to teraz wygląda.
        Kasia.
        --
        jestem mamamamamamamamaama

Wikunia - moje słoneczko
        Wiktoria ma już 5 miesięcy
        • kaha1 Re: Czy zmienić to imię? PODPOWIEDZCIE PROSZĘ... 18.07.04, 10:27
          mialam podobny problem, ale podjelam decyzje ze bede konsekwentna.
          Przyzwyczailam sie i jest ok. Dla mnie Radek to bardzo ladne, nietuzinkowe
          imie. Mam pytanie (z mojego powyzej doswiadczenia) czy przypadkiem nie jest
          tak, ze ze to nie do imienia ale do dziecka nie mozesz sie przyzwyczaic?
    • elgosia Re: Czy zmienić to imię? PODPOWIEDZCIE PROSZĘ... 18.07.04, 20:27
      Ja wymyślałam imiona jeszcze w ciąży i potem tak nazywałam dzidziusia (więc
      zanim zmienisz, to faktycznie popróbuj nowego imienia). W ten sposób wiele
      imion odrzuciłam, został Tomasz (Tomeczek, Tomaszek, Tomuś, Tomcio, Tomek).
      Michał też jest ładne, ale nie chciałam tak dać na imię mojemu synkowi, bo tak
      ma na imię mój mąż smile Pozdrawiam Gosia z Tomkiem (08.10.2003)
    • barriere Re: Czy zmienić to imię? PODPOWIEDZCIE PROSZĘ... 18.07.04, 23:33
      Z tego co wiem, imię dziecka można bez problemu zmienić do ukończenia przez nie
      pół roku. Chyba biorą pod uwagę nadmiar emocji towarzyszących narodzinom itp.
      Lubię rzadkie, niestandardowe imiona. Radosław - bardzo ładne, słowiańskie i
      rzadkie (to moim zdaniem atut - tylu jest Tomków, Michasiów i in).
      Zrób, co serce ci dyktuje - oczywiście.
    • mamitka Re: Czy zmienić to imię? PODPOWIEDZCIE PROSZĘ... 19.07.04, 01:05
      Tomek! smile A jak moja mama w pierwszych dniach powiedziała "Angelika jest 10 lat
      starsza od Tomka" to ja myslę od jakiego Tomka?? A potem dopiero olśnienie AAA
      Tomka! wink Nie umiałam mówic do Maluszka po imieniu. Ale teraz to juz tylko
      Tomulka mała, Tomuś,Tomeczek wink Spróbuj tak jak radzą dziewczyny - mów do
      Malucha nowym imieniem i sprawdzisz jak pasuje, bo jesli Radek nie odpowiada to
      zmieniaj!!!
      Pozdrawiam!
      --
      Mały Tomuś
    • buka222 Re: Czy zmienić to imię? PODPOWIEDZCIE PROSZĘ... 19.07.04, 12:44
      Radka co prawda znam tylko jednego i to niezbyt dobrze, ale to świetny facet -
      odpowiedzialny, świetnie kończy studia i już jest niezależny finansowo. Jeśli
      wszystkie Radki tak mają to bym nie zmieniała smile)
      A moja Starsza córka miała być Michał. I Młodsza miała być Michał smile)
      • halka4 Re: Czy zmienić to imię? PODPOWIEDZCIE PROSZĘ... 19.07.04, 15:02
        Imię musisz akceptować. To warunek! Nie może brak akceptacji imienia dziecka
        wpłynąć na wasze stosunki. W przyszłości, gdy ewentualnie pojawi się drugie
        dziecko, może dojść do sytuacji, że to pierwsz z powodu imienia będziesz mniej
        kochać. Do takiej sytuacji nie może dojść. Ludzie przy wyborze imienia kierują
        się różnymi względami,np:
        utożsamieniem imienia z konkretną osobą
        modą
        tradycją w rodzinie
        oryginalnością.
        Warto też zastanowić się jak imię będzie pasowało do starszej osoby na
        stanowisku lub do staruszka. Przecież imię jest na całe życie.
        Dla mnie osobiście Radosław się podoba. Jest dość rzadkie, a oryginalność się
        liczy. Wskazuje to na indywidualność. Pasuje też do starszej osoby (pan
        dyrektor Radosław , pan dyrektor Rafał/Michał). Gdybym miała wybierać między:
        Michał, Rafał i Tomasz - wybrałabym to ostatnie.
        Decyzję jednak musisz podjąć Ty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka