Nie wiem co robić przejść na mm??

24.02.13, 18:51
Dziewczyny nie wiem co robić moje maleństwo ma już 8 tyg.. i teraz nie wiem co mu dolega czy nie chce już piersi?? czy może ma gazysad i jak to rozpoznać..??????
przy karmieniu piersią mały czasem je ładnie.. przeważnie w nocy.. (pozycja na leżąco) ale w dzień jest tragedia mały się pręży wygina główkę płacze..sad często podkurcza nóżki ale tylko przy karmieniu... tak to jest pogodnym dzieckiem i mało płacze przeważnie przy karmieniu... dodam że teraz je przeważnie do max 10 minut a nawet mniej choć to może wiąże się z tym ze już nauczył się jeść.. po 2 raz juz myślałam że to pokarm mi zanika i dlatego mały sie tak wygina wiec wypiłam parę herbatek na laktacje odciągałam laktatorem i teraz piersi mam twarde jak nie wiem cosad mleko leci szybko wiec przed prawie każdym karmieniem odciągam to pierwsze mleko żeby wolniej płyneło i żeby bardziej sie najadał... próbuje rożnych pozycji ,, pod górkę" maly nie lubi bo płacze jeszcze bardziej na stojaco nie umiem i chodząc... juz nie wiem co robic wydaje sie że da się butelkę i bedzie spokojsad(( maly nie ssie smoka a butelkę je rzadko i nie chetnie wiec nie wiem o co chodzi czasem przy ssaniu bola mnie piersi wiec jeszcze raz małego odłączam i proboje znow przystawic.. raz boli raz nie... Co robic?????????????
    • mruwa9 Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 24.02.13, 19:00
      Jak przyrosty wagi dziecka?
      Po co odciagasz pokarm laktatorem? Na moj gust wystymulowalas soie nadprodukcje i stad dolegliwosci. Przystaw dziecko do bolacej piersi i daruj sobie odciaganie.
      Za duzo majstrujesz przy piersiach, zamiast zaufac dziecku i naturze.
      Bez sensu jest sprowadzanie caloksztaltu zachowania niemowlaka do kwestii najadania sie. Dziecko sie tak zachowuje, bo tak. Niekoniecznie w zwiazku z karmieniem. Tylko i wylacznie przyrosty wagi pokazuja, czy dziecko sie najada.
      • ichi51e2 Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 24.02.13, 20:17
        Dobrze mowi. Polac jej.

    • meg.123 Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 24.02.13, 19:59
      A czego Ty chcesz? Karmić piersią czy mm? Bo ja przy wiecznych problemach przy kp zrezygnowałam (po 5 tyg) i byłam z tego powodu bardzo szczęśliwa. Nie mam wyrzutów sumienia, dziecko szczęśliwe i ja też i chyba o to chodzi?!
      I nikt mnie nie przekona, że kp to CUD ŚWIATA, bo to moje drugie dziecko na mm i po pierwszym wiem, że decyzja bardzo słuszna.
      • ichi51e2 Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 24.02.13, 20:18
        Sory bo to juz bylo walkowane do bolu ale nie moge sie powstrzymac.

        Jesli zaprzestalas kp po 5 tygodniachmto nic nie wiesz.

        A do autorki watku - jak chcesz to sobie przejdz na mm - pozwolenia szukasz?
        • stokrotka_beauty Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 25.02.13, 01:11
          Mnie się wydaje, że autorka wątku pyta czy inne dzieci też się tak zachowują przy kp.
        • 18lipcowa3 Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 25.02.13, 08:46

          > Jesli zaprzestalas kp po 5 tygodniachmto nic nie wiesz.
          >

          dobrze pisze, polać jej
          • ptysiaczek86 Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 25.02.13, 09:12
            Jak dowiedziałam się że jestem w ciązy to nie czytałam ksiązek o macierzyństwie itd czytałam co się dzieje z moim ciałem z dzieckiem w danym momencie o ciązy itd nie mam nikogo kto mógłby mi powiedzieć co się w tym momencie teraz ze mną dzieje. majac problem napisałam tutaj ale widzę że to był bład bo wy po prostu lubicie dopierdzielać matkom a nie odpowiadać konkretnie na pytania. Jesli komus nie pasuje to niech nie wchodzi na to pytanie i nie odpowiada bo ja prosiłam mamy o pomoc ktore chca pomoc a nie i tak w tych cięzkich dniach dla mnie probują dowalać. Jeżeli chodzi o laktację to nie kabinowałam ze swoimi piersiami poprostu yslalm że konczy mi sie pokarm jak większośc młodych matek ktore są przerażnone co sie dzieje nie wiedzialam że moje dziecko ma skok i że laktacja sie normuje pomyslalam że mi sie pokarm konczy i zamiast przejsc na mm robilam wszystko UFAŁAM SWOJEJ INTUICJI JAK TO MRUWA9 PISZE żeby to mleko było. Aż się laktacja rozchulała ściagam tylko dla ulgi bo piersi są twarde jak kamien i dziecko nie jest w stanie nawet złapać sutka żeby zjeśc wiec usze trochę odciągnać. Ładnie nabiera wagi jak do tej pory bo problem jest od nie dawna nie sądze żeby to było normalne zachowanie bo wczesniej jadł ladnie bez płaczu i pręzenia. wiem że dziecko sie zmienia i jego zachowania są rozne dlatego moje pytanie było czy to normalne czy cos się dzieje wam doświadczonym matkom chyba łatwiej to stwierdzić prawda??? a jak bede chiała przejśc na mm to nie oczekuje pozwolenia jak bede chiala to przejde poprostu jestem zrezygnowana dlatego tylko napisalam wiec jak są mamy ktore chca pomoc radą i doswiadczeniem a nie mądrzeniem sie bez sensu to prosze o odpowiedz.
            • monocle Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 25.02.13, 09:17
              Odpowiedziałam Ci niżej na Twoje wątpliwości. Mój syn dokładnie tak samo się zachowywał przez jakieś 3 tygodnie i mu minęło. Piersi Cię bolą, bo laktatorem rozhulałaś sobie na maksa laktację i jeśli już, to masz nadmiar mleka, a nie niedobór.
              Widzę, że jesteś za bardzo spięta, nie denerwuj się tak, bo dziecku udziela się Twoje zdenerwowanie podczas karmień. Postaraj się patrzeć na dziecka zachowanie jako coś normalnego, co po prostu na pewno minie.
    • amelia00 Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 25.02.13, 09:06
      karm w spokojnym, zaciemnionym pokoju, żeby dziecko miało spokój. Mój mały od urodzenia ssie max 5 min, a mimo to dobrze przybiera na wadze, tak więc długość ssania nie jest wyznacznikiem. A co do wyginania to pewnie szybki wypływ pokarmu lub po prostu gazy (to ten okres). U mnie odciąganie też nic nie dało, sikało strumieniami, mały odrywał się, krztusił, płakał, karmienie było dla nas męczarnią, ustabilizowało się po około 4 miesiącach.
      • ptysiaczek86 Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 25.02.13, 09:15
        a jak miało gazy co robilas???smilekropelki i masaże?? czy nie pomaga??
        • malinowa80 Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 25.02.13, 14:49
          ptysiaczek86 napisał(a):

          > a jak miało gazy co robilas???smilekropelki i masaże?? czy nie pomaga??

          moj sie wierci jak ma gazy...
          daje mu bobotic a przy karmieniu poprostu czekam az pusci baki lub zrobi kupe, sam musi sobie tu poradzic..."po" sie uspakaja...
    • monocle Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 25.02.13, 09:13
      Taki etap, minie po kilku tygodniach. Przeczekaj bez paniki, a dziecko dostawiaj mimo cyrków do piersi, aż załapie z powrotem pierś. Jak mocno cyrkuje podnieś do pionu albo przewiń, przytul, ponoś. Nie poddawaj się, to nie wina zanikającego pokarmu. Dzieci czasem tak po prostu mają. Pokarm nie ma prawa zniknąć jeśli nie podajesz dziecku mm, tylko ssie pierś. Po co kombinujesz z odciąganiem mleka? "Wyrzuć" ten laktator, zaufaj dziecku i uwierz w siebie. Im więcej laktatora, tym bardziej nakręcasz niepotrzebną nadprodukcję, co tylko zwiastuje kłopoty.
      Dlaczego sprowadzasz każdy płacz dziecka do jedzenia? Skąd pomysł, że dziecko się nie najada? Za dużo kombinujesz, zaprzestań patrzenia pod tym kątem. Jedynym wyznacznikiem czy dziecko się najada jest prawidłowe przybieranie na wadze, nic więcej. Karm na każde żądanie.
      Karmienie piersią nie ma prawa boleć, pewnie nieprawidłowo przystawiasz. Masz kogoś, kto Ci zademonstruje przystawianie do piersi?
      Jeśli nie, to przyjrzyj się temu schematowi jak brodawka ma być w ustach dziecka:
      www.nbci.ca/index.php?option=com_content&view=article&id=75:when-latching&catid=5:information&Itemid=17
      i próbuj aż się nauczysz karmić bez bólu.
      • ptysiaczek86 Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 25.02.13, 09:28
        wiem że mam nawał a dlatego sie tak stało że ok 3 tyg temu myslalam że pokarm zanika bo nie wiedizałam że taki ,,czas".. teraz odciagam nie laktatorem tylko recznie przed karmieniem troche bo dziecko nie chce złapać piersia to tez pisałam... ja nie napisałam że dziecko płacze z głodu????gdzie to wyczytałyściesmile ja napisałam że mam problem z karmieniem karmie go co 2 czy 3 godz a nawet czesciej jak trzeba. tule go nosze przewijam itd wiem że płacz nie jest zawsze spowodowany głodem dlatego probuje roznych metod uspokojenia. mi chodizło konkretnie czy moj problem spowodowany jest nawałem pokarmu czy oże też są to gazy bo jesli gazy to przecież jest sposob zeby dziecku ulzyc a nie czekać aż samo minie prawda???
        • monocle Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 25.02.13, 09:35
          Nie napisałaś, że dziecko płacze z głodu, ale napisałaś, że dziecko się nie najadało, więc przekaz dla mnie jest jasny na jakiej podstawie musisz tak sądzić.
          Gdyby był to ogólny problem z gazami, to byś o tym wiedziała choćby na tej podstawie, że poza karmieniami gazy malucha wiązałyby się z płaczem np.
          U mnie zachowanie malucha nie było spowodowane nawałem, bo nie kombinowałam z napędzaniem laktacji, gazami też nie- maluch regularnie, swobodnie puszczał bąki bez jakiegoś prężenia się.
          Jasne, możesz popróbować jakichś sposobów, by ulżyć maluchowi, ale licz się z tym, że mogą być one bezskuteczne, a jego zachowanie tak czy inaczej minie.
          • ptysiaczek86 Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 25.02.13, 09:50
            nie napisalam że sie nie najada...dlatego nie rozumialam o co chodzismile
            • monocle Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 25.02.13, 10:03
              Rzeczywiście, przepraszam smile
              Źle odczytałam tekst o "jeszcze większym najdaniu" i jakoś mi się pomieszało, że twierdzisz, iż się nie najada, ale tak czy inaczej dobrze wiedzieć, że maluch dostawiany do piersi na żądanie i prawidłowo przybierający na pewno się najada a płacz przy piersi nie oznacza braku mleka wink
              Laktator to wróg kp jeśli się go nie używa w ramach wyjątku typu np. wyjście z domu bez dziecka i niemożność go nakarmienia, tylko na co dzień nie wiadomo w zasadzie w jakim celu. Chwilowo pomaga, a docelowo nakręca spiralę odciągania pokarmu.
              Ręcznie też postaraj się docelowo zaprzestać odciągania, bo efekt jest ten sam.
    • ichi51e2 Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 25.02.13, 11:13
      Dziewczyny ci juz w sumie napisaly.
      1. Niektore dzieci sa bardziej placzliwe i wymagajace
      2. Gazy bole brzuszka napinanie sie to wszystko normalne sprawy - o ile nie masz krwi/sluzu w kupie, dziecko normalnie przybiera to mozna nosic lulac i masowac dla swietego spokoju. Gdzies tam czytalam ze im wiecej dziecko placze tym bardziej lyka powietrza i potem ma zwiekszone gazy - czyli on nie placze bo tak cierpi, tylko ma gazy bo placze.
      3. Laktator w moim poczuciu jest rzecza nienaturalna i zaburzajaca karmienie. Sprobuj moze uzywac naturalnego odciagacza czyli dziecka smile jak nie moze zlapac bo za twarde kapusta albo pomoczyc w cieplej wodzie.
      4. Jak ktos mowi ze karmienie piersia jest niebolesne (zwlaszcza przy przepelnionej piersi) to zawsze sie zastanawiam co to bylo jak nie bol. W moim wypadku wydzielanie sie oksy bylo dosc bolesne (igly/wrzatek) a i dziecko capnac dziaslem potrafilo. Dzieki bogu szybko sie ssac nauczyl bo piers w stanie idealnym ale kurcze - i tak bolalo. Odkurzacz na pelnym ciagu... Nie wcale nie boli... Na pocieszenie dodam ze po ok 3 miesiacach to mija - potem za to jest nawrot przy zebach.
      5. Przejscie na mm nie jest rozwiazaniem - przewaznie jest z tym wiecej roboty (tyle tylko ze moze ja wykonywac kazdy nie tylko mama) nim trafisz na mleko po ktorym brzuszek nie bedzie bolal potrwa etc. Owszem jak wepchniesz do dzioba butle to dobrze zasypiaja (czasem)
      6. Wszystkie kropelki to w moim poczuciu naciaganie i placebo. Np tesciowa namawiala mnie na herbatke z kopru mowiac ze po niej dzieci swietnie prukaja... Tylko skad ja mam wiedziec ze on pruka bo ma gazy czy pruka bo koper ma takie dzialanie...? Jak brzuszek dokucza to najlepiej pomasowac zgietymi nozkami. Kolek moje nie mialo wcale wiec sie nie wypowiem. Moze dlatego ze chustowaneod pierwszych chwil w domu a podobno noszeniaki kolek nie maja.
      • monocle Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 25.02.13, 11:31
        > 4. Jak ktos mowi ze karmienie piersia jest niebolesne (zwlaszcza przy przepelni
        > onej piersi) to zawsze sie zastanawiam co to bylo jak nie bol. W moim wypadku w
        > ydzielanie sie oksy bylo dosc bolesne (igly/wrzatek) a i dziecko capnac dziasle
        > m potrafilo. Dzieki bogu szybko sie ssac nauczyl bo piers w stanie idealnym ale
        > kurcze - i tak bolalo. Odkurzacz na pelnym ciagu... Nie wcale nie boli... Na p
        > ocieszenie dodam ze po ok 3 miesiacach to mija - potem za to jest nawrot przy z
        > ebach.
        Widocznie każda kobieta różnie to odczuwa. Dla mnie wydzielanie się oksy było i jest mega przyjemne fizycznie, odczucie to mogę porównać z przyjemnością kiedy ktoś mnie łaskocze po plecach smile Na dodatek bardzo przyjemne dla mnie było odczucie ulgi opróżnianej pełnej piersi. Teraz już nie mam tego typu doznań, one mocno osłabły, a nawet częściowo zanikły wraz z unormowaniem się laktacji po 3 miesiącach karmienia.
        No i mnie dziecko nigdy nie capnęło, pomijam momenty apogeum ząbkowania, bo wtedy owszem zdarzyło się nie raz i nie dwa.
        Nadal twierdzę, że karmienie samo w sobie boleć nie może przy prawidłowo przystawionym dziecku, bo przecież wydzielanie się w bolesny sposób oksy to tylko moment w całym karmieniu. Jeżeli kogoś boli całe karmienie, to jednak jest coś nie tak z przystawieniem.
        • ichi51e2 Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 25.02.13, 11:43
          To musi byc faktycznie roznie smile no i boze ile to trwa z 5 sekund? oproznianie faktycznie przyjemne ;p i ten pys zapatrzony...
          • monocle Re: Nie wiem co robić przejść na mm?? 25.02.13, 11:48
            Pyś wpatrzony i wtulony, rączka na piersi, za nic w świecie nie pozbawiłabym się tego z własnego wyboru smile
Inne wątki na temat:
Pełna wersja