Dodaj do ulubionych

Czy nakarmiłybyście piersią cudze dziecko?

19.04.13, 12:30
Pytanie lajtowe do matek karmiących piersią: czy nakarmiłybyście okazjonalnie cudze dziecko piersią, gdyby z jakiejś przyczyny nie mogła tego zrobić jego matka, a maluch byłby dzieckiem z najbliższej rodziny, np. siostry, brata? Załóżmy, że dziecko nie jadłoby mm. Ostatnio dyskutowałyśmy o tym z kuzynkami. Ciekawa jestem Waszych opinii.
Obserwuj wątek
    • florecistka.best Re: Czy nakarmiłybyście piersią cudze dziecko? 19.04.13, 12:49
      tak. a co w tym strasznego? wiesz ile kosztuje 100ml mleka kobiecego w UK? Jest cenne jak złoto, kobiety sprzedają swoje mleko, głownie w szpitalach, dla wcześniaków itp.
    • florecistka.best Re: Czy nakarmiłybyście piersią cudze dziecko? 19.04.13, 12:52
      no ale istnieje jeszcze druga strona medalu...mleko kobiece nazywane jest "biała krwią" więc wysuwa się sprawa czystości takiego mleka i zdrowia kobiety. Sprawa trudna
    • 18lipcowa3 tak 19.04.13, 13:04
    • mancipi Re: Czy nakarmiłybyście piersią cudze dziecko? 19.04.13, 13:34
      ostatnio rozwazałam opcje odwrotną-podrzucenie mojego dziecka koleżance. mały wyłącznie piersiowy i przechodzi kryzys butelkowy-nie chce jeść, a ja musiałam wyjechać w sprawach zawodowych z miasta. na szczęście kolejny smoczek mu podpasował i mógl jeść mrożonki, ale mówiłam do M, że w razie czego zadzwoni do koleżanki która ma młodszego malucha, że wpadną na obiadwink
      osobiście nie widzę przeciwwskazań, wiadomo że to trochę dziwna dzisiaj sytuacja (czas mamek minął), ale przecież dziecku nie odmówię, szczególnie że raczej taka potrzeba wyniknęłaby z jakieś kryzysowej sytuacji-typu wypadek, choroba
      • szonik1 Re: Czy nakarmiłybyście piersią cudze dziecko? 19.04.13, 13:43
        Myślę że tak, choć pewnie by mi było dziwnie. Z drugiej strony ciekawe, czy dziecko by chciało tę moją pierś - nie wiem, czy nie byłoby protestów np. ze względu na inny zapach, wygląd, kształt sutka itp. Pewnie są jakieś badania na ten temat.
    • taka-sobie-mysz Re: Czy nakarmiłybyście piersią cudze dziecko? 19.04.13, 17:14
      tak, nakarmiłabym.

Ale jednoczesnie nie chciałabym, by jakaś inna kobieta nakarmiła piersią moje dziecko.
      • marikooo Re: Czy nakarmiłybyście piersią cudze dziecko? 19.04.13, 19:58
        taka-sobie-mysz napisała:

> Ale jednoczesnie nie chciałabym, by jakaś inna kobieta nakarmiła piersią moje d
        > ziecko

Mam podobnie. Moje mleko to jedzenie, cudze to wydzielina. W moim odczuciu oczywiście. Córce pewnie byłoby ganz egal wink
      • olga_1983 Re: Czy nakarmiłybyście piersią cudze dziecko? 20.04.13, 09:08
        U mnie dokladnie tak samo
    • semi-dolce Re: Czy nakarmiłybyście piersią cudze dziecko? 19.04.13, 17:38
      Tak, nakarmiłabym.
      • kfffiatek Re: Czy nakarmiłybyście piersią cudze dziecko? 19.04.13, 19:34
        Tak, wymieniałam się z siostrą, kiedy któraś z nas chciała na przykład wyjść do kina. Obaj chłopcy wyłącznie piersiowi, jej syn młodszy o 2 miesiące od mojego smile Nie widzę w tym nic zdrożnego, w razie potrzeby koleżance też bym podrzuciła swojego ssaka wink
    • marikooo Re: Czy nakarmiłybyście piersią cudze dziecko? 19.04.13, 19:55
      Ja bym chętnie nakarmiła nawet cudze całkiem, bo jestem ciekawa, czy zachowywałoby się podobnie do mojej córki. Młoda właśnie weszła w fazę "umiem puścić sutka, a potem go złapać ponownie, ale jeszcze nie znam słowa 'delikatność'". Poza tym chętnie bym porównała technikę ssania innego dziecka.
      • siven1987 Re: Czy nakarmiłybyście piersią cudze dziecko? 20.04.13, 07:56
        Jasne że by nakarmiła. Nie mam oporów przed takimi wymiennymi karmieniami. Tylko nie chciałabym, żeby ktoś inny karmił mojego ssaka. Bo wiadomo to moje dziecko i trochę zazdrość by mnie ruszyła, że przy kimś innym rozpłynąłby się tak jak przy mojej piersi.
    • klubgogo Re: Czy nakarmiłybyście piersią cudze dziecko? 20.04.13, 09:23
      Nigdy.
      • eps Re: Czy nakarmiłybyście piersią cudze dziecko? 20.04.13, 15:59
        ja dla córki siostry ściągałam mleko ale jeść nie chciała bo miało inny smak.
        Piersią też bym raczej nakarmiła w kryzysowej sytuacji.
    • gemmi18 A pierś dla dziecka nie ma znaczenia? 21.04.13, 18:36
      Nakarmiłabym, gdybym musiała, to oddałabym swoje do nakarmienia, ale nie wiem, czy dziecko myśli tak samo wink, tzn., czy inna pierś nie zrobi mu różnicy? W końcu są różne sutki - małe, duże, płaskie, wypukłe... dziecko ssące od urodzenia charakterystyczną pierś matki może nie potrafić odpowiednio złapać innej. Tak mi się wydaje.
      Ale jeżeli chodzi o samo podejście, to bez problemu.
      • basia752 Re: A pierś dla dziecka nie ma znaczenia? 21.04.13, 19:01
        Raz nakarmiłam syna mojej siostry, zostawiła mi małego na godzinę i się darł, bo chciał jeść, przyssał się bez problemu smile, za to moja córka nie chciała jeść od mojej siostry, coś jej nie pasowało - różnica między dziećmi pół roku
    • maddlenel Re: Czy nakarmiłybyście piersią cudze dziecko? 21.04.13, 19:56
      Tak, karmiłam dziecko siostry. Nie widzę w tym nic złego ani gorszącego.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka