Dodaj do ulubionych

karmienie nocne - jak usprawnić?

03.10.13, 08:08
dziewczyny mam pytanie jak radzicie/radzilyscie sobie w nocy? Jak można usprawnić karmienie nocne? czy macie jakieś sprawdzone patenty? gdyby nie mąż byłoby mi ciężko. tomek je co dwie godziny więc co 2 godzinny mam przerwę na odciąganie a i tak mleka za mało. gdybym miała sama karmić to chyba bym nie spała. odciąganie trwa 30 minut karmienie minimum 40-50. zanim wszystko umyje i wyparze w zasadzie już trzeba wstawać. jak sobie z tym radzicie? będę wdzięczna za jakieś wskazówkismile
Obserwuj wątek
      • nastka1979 Re: karmienie nocne - jak usprawnić? 03.10.13, 08:37
        Ja też od początku robiłam przerwy między odciąganiami minimum 3 godziny. Podobno częściej nie ma sensu ściągać, bo w tym czasie następuje całkowite odbudowanie napełnienia piersi mlekiem. Ja tak praktykowałam i miałam zawsze wystarczającą ilość mleka na każde karmienie.
    • awidyna Re: karmienie nocne - jak usprawnić? 03.10.13, 09:21
      A czemu karmienie trwa tyle czasu? Moje dziecko butelke z odciąganym mlekiem pochlaniało w czasie góra 10 minut. Oczywiście jako maleńkie niemowle bo teraz to 3-4 minuty i najedzona 200ml. Może spróbuj sobie zrobić zapas na noc. Ja odciągałam o 22.00 i to miałam na karmienie nocne (tyle, że jadła raz w nocy o 3.00) a to co o 3.00 odciągłam to na rano było. I po co myjesz i wyparzasz w nocy? Kup sobie tyle butelek aby nie myśleć że Ci braknie (ja miałam 8) kub sobie sterylizator i wystarczy Ci raz dziennie ewentualnie 2 razy dziennie wysterylizować butelki. Po co sobie życie utrudniać. To akurat może zrobić mąz jak wróci z pracy. Musisz odpocząć bo od tego też laktacja zależy.
      • godad Re: karmienie nocne - jak usprawnić? 03.10.13, 09:44
        karmienie tyle trwało bo mamy butelka haberma z której mały tak długo ciągnie. inne butelki nie zdały egzaminu. wczoraj kupiliśmy calmę zobaczymy jak z nią bedzi. Dzis rano zjadł w 10 minut. Odciąganie po 100ml maks a on już je 120 minimum i domaga się co 2-3 godziny stąd tak często odciągam a mam wrażenie ze i tak mu nie starcza
          • godad Re: karmienie nocne - jak usprawnić? 03.10.13, 10:38
            Tomek ma 7 tygodni a mnie udaje się odciągnąć coś ok. 700ml na dobę. Mało? Przez pierwsze 5 tygodni przybierał ponad normę nawet 50g.na.dobe. Ostatnio zwolnił i w 2 tyg przybrał niecałe 400g więc jest ok. ale od kilku dni mógłby jeść non stop i to moje 700ml go zdecydowanie nie zaspakaja
            • awidyna Re: karmienie nocne - jak usprawnić? 03.10.13, 12:23
              Wcale nie mało jak na taki wiek dziecka. Powinno mu to wystarczyć, ale może mieć skok rozwojowy i zwiększa zapotrzebowanie albo 100 różnych rzeczy a Ty może myślisz, że jest głodny. Ssanie to odruch bezwarunkowy u takiego dziecka, może on potrzebuje sobie poprostu possać a nie tylko jeść. Rozumiem, że piersi nie dajesz wogóle? A smoczka? I pamiętaj, ze jest jeszcze modyfikowane mleko i mimo niechęci do niego jak nie będziesz miała swojego w wystarczającej ilości to coś dziecku jednak musisz podać.
              • godad Re: karmienie nocne - jak usprawnić? 03.10.13, 14:35
                smoczkiem daje sie uspokoic ale jak jest glodny to zaraz sie drze i go wyrzuca. piersi nie podaje bo mam z nimi problem (lecze je, ale bol jest okropny i trwaly miedzy karmieniami nawet po 5 minutach ssaniasad mam nadzieje, że wroce do kp jeszcze). faktycznie moze to skok... zobaczymy. a jak moge podkrecic jeszcze laktacje?
                • awidyna Re: karmienie nocne - jak usprawnić? 03.10.13, 15:58
                  Jak jeszcze karmisz piersią to idź na forum Karmienie Piersią i tam opisz swój problem. Tam Ci dziewczyny doradzą jak przystawiać żeby nie bolało. Powalcz najpierw o naturalne karmienie bo odciąganie z tego co piszesz jest dla Ciebie uciążliwe a po co się zniechęcać. To ma być przyjemność wink A laktacje zwiększysz częstszymi przystawieniami lub odciągnięciami. Mnie pomagała jeszcze zwiększona ilość płynów. A i jeszcze jedno, dziecko może się nie najada bo odciągasz więcej mleka I fazy. To najtłustsze jest po ok 20-30 min od rozpoczęcia odciągania z jednej piersi. Jak stosujesz 3-5-7 to powtarzaj. Jak lecą same kropelki to jest to najwartościowsze.
                  • godad Re: karmienie nocne - jak usprawnić? 03.10.13, 16:26
                    z kp to nie problem złego przystawiania niestety tylko problemów naczyniowy i jak na razie nic nie pomaga. poza zaprzestaniem przystawiania. bede walczyc ale zobaczymy. nad lakacja też pracuje. jak na razie ze zwiększenia ilości płynów jest jeden efekt - sikam non stop tongue_out
                    dzięki za radę smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka