Dodaj do ulubionych

kiedy do lekarza?

07.11.15, 07:39
Starsza ma katar, młodszej - 5 tyg zaczelo bulgotać w nosku. Do lekarza dopiero jak smarki sie pojawia na zewnątrz, czy wcześniej? Jest weekend i pewnie jedyna opcja to szpital, a tego chciałabym uniknąć.
Obserwuj wątek
    • panizalewska Re: kiedy do lekarza? 07.11.15, 08:46
      Z katarem do lekarza bez przesady. Po tygodniu, dwóch niezwalczalnego kataru to można. Zakraplaj swoje mleko / sól fizjologiczną, inhalacje, bezpośrednio przed jedzeniem można trochę odciągnąć
    • fly77 Re: kiedy do lekarza? 07.11.15, 09:33
      Moja córka miała katar w 6 tyg. I omal nie wylądowała w szpitalu. Dużo w tym mojej winy bo ja zwyczajnie nie wiedziałam co jej jest. Katar nie wpływał, mała kaszlala co wyglądało jak krztuszenie się, myślałam że to refluks. Zaczęło się w pt, jak poszłam w pn to dostała pulmicort do inhalacji i berodual i było o włos od zapalenia oskrzeli. Które leczy się oczywiście u takich dzieci w szpitalu. Katar trwał 4 tyg, i co tydzień kontrole. Nie mogłam w to uwierzyć i wezwałam prywatnie lekarza, neonatologa do domu. Wszystko potwierdził i leki kazał podawać. Dodam że obaj lekarze kladli główny nacisk na czyszczenie nosa aspiratorem. Nie chce straszyc ale ostatnio koleżanka z 5 miesiecznym synkiem wylądowała w szpitalu - zapalenie płuc od przedluzajacego sie kataru, który leczyła sama. U dzieci które dużo leża katar może być niebezpieczny.
      • fly77 Re: kiedy do lekarza? 07.11.15, 09:40
        Ps to że kataru nie widać to nie znaczy że go nie ma, u mojej córki ani razu nie wypłynął a aspiratorem wyciągałm ogromne ilości. Niewyciagany katar spływa i może zalegac w uszach lub oskrzelach.
          • panizalewska Re: kiedy do lekarza? 07.11.15, 10:37
            Możesz przed odciąganiem psiknąć spory ziug soli fizjologicznej do dziurki. Ampułki mają małe otworki, miękkie, jak się mocno i szybko ściśnie, to ciśnienie jest spore. Nie jest to żadna przyjemność dla dziecka, ale jak nic nie wychodzi, to trzeba coś zrobić
      • kopiko-lol Re: kiedy do lekarza? 07.11.15, 09:42
        No właśnie. Obawiam się tego ze cos, co wygląda u takich maluchów niewinne, jest niebezpieczne. Jak starsza miała 5 tyg miała kaszel, taki leciutki - każdy twierdził ze to nic wielkiego, a to bylo zapalenie płuc.
        • fly77 Re: kiedy do lekarza? 07.11.15, 10:00
          Wydaje mi się że jeśli odciągasz i nic nie ma to może rzeczywiście zaczekaj do pn i jeśli dalej coś Cię będzie niepokoić to idź do lekarza. U mnie problem polegał na tym że ja córce nie odciagalam bo nic nie wylatywalo i ostro się zdziwiłam że to katar. To moje drugie dziecko ale przy starszym synku nie miałam nawet aspiratora. Katar miewal rzadko i to jak był dużo starszy.
    • giba116 Re: kiedy do lekarza? 07.11.15, 09:42
      Kopiko, moj syn ma 7 tygodni. W 2 tygodniu zycia zlapal katar od starszej. Ja 2 razy bylam u pediatry ze wzgledu na wiek dziecka. Chcialam miec pewnosc ze osluchowo jest czysty. Zalecenia to inhalacje i spacery. Ale u nas to sie ciagnelo prawie miesiac.
    • kubusiowa_mamusia Re: kiedy do lekarza? 07.11.15, 18:05
      Jak bardzo się niepokoisz to jedź na całodobówkę. Jak mój synek zachorował też w weekend to od razu pojechałam i byłam spokojna dostaliśmy kropelki do noska, zalecenie inhalacji i oklepywanie. Po co masz w nocy nie spać? Dziecku jest potrzebna wyspana i spokojna mamusiasmile trzymaj się ciepło
    • owcaznadmorza Re: kiedy do lekarza? 22.02.16, 22:08
      Z drugiej strony o tyle jazda do lekarza jest teraz ryzykowna, że może na dzieciach chorych złapać jakiś gorszy syf których teraz nie brakuje. Także ja na twoim miejscu wezwałabym lekarza do domu jeśli masz taką możliwość.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka