Dodaj do ulubionych

Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 cz.2

14.03.16, 19:28
Zakładam nowy-stary wątek smile
tam już nie było miejsca.. mam nadzieję, że się tu znajdziemy smile
Obserwuj wątek
    • ecosin-22-07 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 14.03.16, 19:31
      Ineska na 2 drzemkach jestem dokładnie tyle co Ty, a dokładnie od 24.02. Ty jakoś 3 dni później przeszłaś z tego co pamiętam. Od 1.03 nie karmię w nocy, nie robię DF. Od trzech dni D1 śpi 1h30m, D2 1h10m. Mamy 2,40/3 (2,55)/3,25 (3,20) CCC 9h (9h5m)
      Poprzednia noc znowu taka sama czyli cudooowna, spimy 18:45 i budziłam o 7 wink
      patrzyłam na kamere, miała przerwę 5:24-5:30 nic nie mówiła, nie płakała, trochę się pokręciła, popatrzyła w kamerę i zasneła. Ale ona jest wiercipięta! wink
      dziś drzemki i cc takie same, ciekawe czy noc też wink
      • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 14.03.16, 19:51
        ecosin-22-07 napisał(a):

> Ineska na 2 drzemkach jestem dokładnie tyle co Ty, a dokładnie od 24.02. Ty jak
        > oś 3 dni później przeszłaś z tego co pamiętam. Od 1.03 nie karmię w nocy, nie r
        > obię DF. Od trzech dni D1 śpi 1h30m, D2 1h10m. Mamy 2,40/3 (2,55)/3,25 (3,20) C
        > CC 9h (9h5m)
        > Poprzednia noc znowu taka sama czyli cudooowna, spimy 18:45 i budziłam o 7 wink
        > patrzyłam na kamere, miała przerwę 5:24-5:30 nic nie mówiła, nie płakała, troch
        > ę się pokręciła, popatrzyła w kamerę i zasneła. Ale ona jest wiercipięta! wink
        > dziś drzemki i cc takie same, ciekawe czy noc też wink

Aaalee fajnie!

U nas było fajnie przez 4 noce w zeszłym tygodniu. Przesunęliśmy karmienie na 2.00 i było to jedyne karmienie. Sielanka smile
        Ale od czwartku mój synek nie je stałych pokarmów i od razy 2 pobudki, w tym pierwsza ok 22.00. Wczoraj nawet już o 21.15. Tata próbował uśpić przez godzinę, ale w ogóle sie nie uspokajał. Karmię go, bo widzę, że jest rzeczywiście głodny. W dzień je co 1-2 godziny (przedtem co ok 3). Naprawdę widzę różnicę bez tych stałych posiłków.

Od samego początku rozszerzania diety walczymy z zaparciami. Na początku nie było źle, ale od zeszłego tygodnia jest fatalnie. Lekarka powiedziała, aby wszystko odstawić i podawać pierś aż zacznie normalną kupę robić. Tak więc czekamy na tą 'normalną' kupę.

No i jesteśmy po zmianie czasu. Wczoraj obudziłam dzieci wcześniej, więc lecieliśmy normalnym planem dnia, no ale dziś wszyscy zaspaliśmy i dzień rozpoczeliśmy o 7.30, zamiast 6.30. Skróciłam synkowi pierwszą drzemkę, aby powrócić do 'starego' schematu, bo ja wolę 6.30-18.00. Chodzenie spać o 19.00 dla mnie jest stanowczo za późno wink

• ecosin-22-07 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 14.03.16, 20:05
          Też się cieszę ze stanu rzeczy, pewnie to się jeszcze zmieni ze sto razy wink ale takie kroczki bardzo cieszą. Już tu miodem Cię nie będę oblewać, ale jeszcze raz dziękuję za wszystko!
          Nam się kupka zmieniła przy przejsciu na mleko następne, ale pisza że to normalne. Też były zaparcia bo w składzie jest żelazo, unormowało się, ale rewelacji nie ma. Jak zrobi normalną kupkę to znowu zaczniesz małymi kroczkami coś wprowadzać? Powiedziała Ci jakie warzywka najlepiej?
          Właśnie.. zaraz zmiana czasu, ale to ta "lepsza" bo wcześniej ją obudzę i mam nadzieję, że jakoś to będzie wink
          • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 14.03.16, 21:12
            Ja też myślę, że to od owsianki z dodatkiem żelaza, bo przeglądnęłam notatki i jak nie dawałam tej owsianki, to kupa ładna, dzień po owsiance nie.
            Jak zacznie robić normalne kupy, to mamy dawać to co do tej pory, ale też podawać regularnie śliwki, czy gruszki. W sumie, ja podawałam, ale nie tak regularnie.

--
            Zdrowy Sen Dziecka
              • marellakarola Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 14.03.16, 22:50
                Dziewczyny, może dla przypomnienia napiszcie jakie czasy obecnie stosujecie, do ilu ograniczacie drzemki i ile karmień w nocy? Ja próbuję czasy w stylu 3.15 / 3.30 / 3 a drzemki najlepiej koło 2,30-2,50. Ma ktoś CCC koło 9.45 czy to za dużo przy 1 karmieniu 15 min i 1 pobudce którą ogarnia tata?

Jakie są wytyczne dla dziecka kończone 8m na 2 ustabilizowanych drzemkach z 1 pobudką (do tego wciąż dążę)
                • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 14.03.16, 22:57
                  My mamy 3/3/3, chociaż od 2 dni zmniejszyłam do 2.75/2.75/3. Synek zaczął chodzić przy meblach i widzę, że jest bardziej zmęczony. W 8-10 miesiący jest mała regresja spowodowana nowymi umiejętnościami, m.in. chodzeniem. Myślę, że przez to że zaczął szybciej chodzić, to regresja mogłaby nas dopaść wcześniej, więc chcę jej zapobiec i przez to skróciłam czasy.

W 8mż czas całkowity to ok 10h. Jedno karmienie ok 9h po poprzenim.

Wydaje mi się, że macie dobre czasy.

--
                  Zdrowy Sen Dziecka
                  • ecosin-22-07 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 14.03.16, 23:12
                    Babybump u Ciebie już chodzi, a jest młodszy smile u nas zaczeło sie dopiero raczkowanie! Myślałam, że szybciej zacznie bo mamy dwa psy smile ale była duzo noszona przez refluks i ulewanie, więc rączki ma słabe.. Faktycznie też widzę, ze jest bardziej zmeczona. Może jutro troszkę wcześniej ją polożę zeby nie przemeczyć.
          • bramboo Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.03.16, 09:33
            ecosin jestes na mm?
            od kiedy nie karmisz w nocy? robiłaś coś w tym kierunku czy sama się nie budzi?
            Sorki, że ja nie w temacie snu jak wskazuje wątek ale tu (póki co) nie mam większych problemów, ale u mnie jedyne nocne karmienie jest w okolicach 3.00-4.00; dziś 4.15 (8-9h po karmieniu na noc) i nie jedzą wtedy zbyt chętnie, jedzą coraz mniej. Nie chcę żeby to się stało nawykowe bo robi się coraz bliżej 5.00... Jak to było u Ciebie?
            Mile widziane podobne doświadczenia od innych mam wink
            • czarmiki Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.03.16, 09:39
              moim zdaniem już wkrótce przestaną jeść,moja starsza właśnie tak robiła,że jadła coraz mniej aż w końcu przestała jeść,ze dwa razy próbowałam jej wodę podać jak się obudziła ale też nie chciała,młodsza córka z dnia na dzień przestała budzić się na jedzenie
            • marellakarola Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.03.16, 10:23
              Bramboo ja przesuwałam w tamtym tygodniu karmienie nawykowe z 22-23 zrobiła się 0.30 a pote 1.40-2.00. U mnie spisał się mąż tzn usypiał mrucząc do ucha i bujając, jak szybko zasnęła tzn że nie była głodna tylko nawykowe. I tak kilka nocy i się to przesuwało. Ty możesz też spróbować usypiać i spychać to karmienie jak najdalej aż nawet będzie to karmienie o 5.00 a potem 6.00 aż w końcu rano, albo dawaj codziennie coraz mniej i możliwe że przestaną się budzić, albo dawaj ciepłą wodę. Najwazniejsze to na maxa dopychać w dzień, ja mojej daję częściej pierś, 2 x mega gęstą kaszkę jaglaną z mm, 200ml zupy, 125 ml owoca, dużo wody. Niekoniecznie napchać na noc ale zapewnić dużo kalorii przez cały dzień, jedzenie ze wszystkich grup-mleko,owoce,warzywa,zboża zeby tak jak dorosły który odpowiednio zje w dzień to budząc się o 4 na siku pójdzie dalej spać a zje rano.
              • anrgylola Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.03.16, 20:41
                Marella mam to samo też dwa karmienia pierwsze między 23-0.00 drugie 3 lub 4. Udawało mi się już przesunąć pierwsze karmienie na 1 lub 2 ale nie ustabilizowałam tego i znowu jest przed północą. Nasze czasy w ostatnim tygodniu to łącznie ok 9-9.15 a nawet 8.50 i z tego co czytam to chyba stąd mamy problem... Podłączam się do wątku bo też zaczęłam więcej karmić w dzień i mam nadzieję na pobudkę o 7 ranosmile
            • ecosin-22-07 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.03.16, 10:41
              Tak jesteśmy na mm od 3go mż niestety, ale.. wiesz co ja robiłam DF o 22-23 i później już nie karmiłam do rana. Jak miałam pobudki o 5 to BB doradziła żebym zrezygnowała z DF bo co to za karmienie przez sen jak i tak podnosze do odbicia.. 1 marca zaryzykowałam, przygotowałam butelke na noc i nie dałam o 22, przespała całą noc i tak spi do dzis bez jedzenia i bez pobudek (wiem farciara jestem smile ). Najpierw zadbałam żeby dwa razy dziennie coś dostała z pokarmów stałych (raz warzywka, raz warzywka z mięskiem). Nie tylko dla niej, ale też dla mojej psychiki bo uważam, że często to my Mamy robimy więcej "problemów" niż dzieci. Mam koleżankę, która ma 13m synka i mówi, że on jest głodny w nocy więc wciska mu butelkę przy kazdej pobudce wink po mojej namowie okazało się po 2 dniach, że aż tak głodny nie jest i śpi bo go nie rusza smile

A próbowałaś nie nakarmic? Próbowałaś "ululać", przypomnieć o spaniu. Gdzieś przeczytałam, że jeżeli dziecko wytrzymuje do 5 bez jedzenia to jeszcze 1,5-2h wytrzyma. Ja tak zrezygnowałam z nocnych karmień jakoś listopad-grudzień w 4mż, już nie pamiętam. Jadła mi 1/4 porcji, na mm łatwo mi określić, nie wiem jak kp. Więc dla mnie to było nawykowe, a nie głód. Przestałam dawać, ale dalej się budziła na smoczka uncertain więc od 2 stycznia poszły do szuflady.
              Mi się teraz ładnie przełożyło brak jedzenia w nocy na dzień, zjada pełne śniadanie, a przy DF zjadała pół.
              Wszystkie zmiany przeżywam wink wywalenie smoczka, własny pokoik, odstawienie DF itd ale wychodze z założenia, że ZAWSZE mogę wrócić do tego co było, więc warto próbować smile
              ja mam zerowe doświadczenie bo to moje pierwsze dziecko big_grin
              • bramboo Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.03.16, 13:34
                Póki co nie odważyłam się nie nakarmić, obserwuję tylko że ilość tego co zjadają maleje a czas jaki wytrzymują rośnie. Ale zastanawiam się ile to może trwać i jak szybko może przerodzić się w nawyk
                u nas właśnie najpierw było tak że budziły się same ok. 23.00 (1 karmienie jest już b.długo), zjadły i do rana nie jadły aż to się przesuwało, przesuwało i zrobiło się po 4.00 wink
                No i własnie rano nie są jakoś mega głodne po tym karmieniu i to chyba też znak że niepotrzebne to nocne jedzenie. Zacznę od wody. Zobaczymy wink
                To moje też pierwsze dzieci. I pewnie ostatnie wink

• ecosin-22-07 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.03.16, 14:27
                  Bramboo tylko uważaj na wodę, jak raz odmówią to bym nie dawała bo to kolejny nawyk.. wink ssanie to ssanie i jak zasmakują wodę to i tak będziesz wstawać, a nie o to chodzi.
                  Dziś zjadła:
                  7:10 150ml mleka + 1 łyżka kaszki jaglanej
                  8:30 kawałek banana, 1/2 słoiczka śliwki, 1/2 słoiczka jabłka (te małe hipp)
                  11:30 110ml mleka + 1 łyżka kaszki manny (gluten)
                  13 duży słoiczek mięska z warzywami, bardzo chętnie zjadła wszystko (czasami mam ugotowany brokuł, marchewke, ziemniak to mieszam z mięskiem ze słoiczka)
                  13:20 zjadła jeszcze chrupka kukurydzianego (takie długie rurki)
                  teraz śpi, jak wstanie ok 15 to 15:20 dostanie mleko
                  16:30 warzywka, tyle ile będzie miała ochotę
                  ok 18 przed spaniem mleko 180ml + 3 łyżki kaszki kukurydzianej
                  od dawna dodaję trochę kaszki do mleka ponieważ przez wędzidełko nie potrafiła jeść i strasznie się krztusi jak jest smoczek z dziurkami, jak miała 4mce to miała smoczek z 2 dziurkami (dla 2 miesięcznych dzieci) a to trzeba się nawysilać żeby zjeść. Teraz mamy taki trójprzepływowy smoczek avent i spokojnie je bez kaszlu, zależy jak jest gęste to obracam na 1-2 lub 3
                  smile
                  Marella wiem, że Wy macie super diete rozszerzoną, więc do dzieła! smile
                  my wczoraj 1/2 żółtka pierwszy raz, nie mamy ryb, gluten to tylko raz dziennie łyżeczkę manny, czasami dostanie piętkę lub suchą bułkę, ale to raczej do podziamgania wink
                  Ja też więcej dzieci nie planuję, stara jestem wink
        • ecosin-22-07 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 17.03.16, 18:47
          Ineska ładnie udało Ci się rozciągnąć czasy. U nas 2.45/3/3.10 musiałam trzeci skrócić przez płacz po 5h od zaśniecia. Zobaczymy czy dziś zadziała. My mamy 9h, Wy 9.30h czuwania w dzień.. nie jest jeszcze gotowa na wydłużenie, co wiąże się z pobudką 5:55 wink leżymy do 6:30
          Jak kładłam 18:45 to spała do 6:20, a jak kładę 18 to 6 jest koniec (lub przed 6), ale jakoś się jej nie dziwię wink no nic z czasem i u nas się wydłuży smile

Czarmiki ja jestem krócej na 2 drzemkach, ale patrzę żeby położyć po 9. Jak śpi ok 9:15 to już dla mnie ok. Pierwszy czas mam 2.45 więc jak pobudka o 6:30 to nie ma opcji..
          • inieska Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 17.03.16, 19:50
            Ecosin, u nas jeszcze nie jest ok... W tym tygodniu na drzemkach spała mi średnio 2h łącznieuncertain Jak pierwsza drzemka dobra, to druga 30-40 min. Jak pierwsza niewiele ponad 1h, to druga dłuższa, ale nie więcej niż 1,15h. No i budzi mi się rano chwile po 6. Piszesz, że Twoja nie jest gotowa i macie ranne pobudki - próbowałaś dłuższe czasy? U nas "problem" jest taki, że młoda ładnie i szybko zasypia, także brak mi sygnałów przed drzemką. U nas najlepsza noc w tym tygodniu, jak położyłam najszybciej, 18:00 już spała a obudziła się o 7:05 smile
            • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 17.03.16, 20:03
              inieska napisał(a):

> Ecosin, u nas jeszcze nie jest ok... W tym tygodniu na drzemkach spała mi średn
              > io 2h łącznieuncertain Jak pierwsza drzemka dobra, to druga 30-40 min. Jak pierwsza ni
              > ewiele ponad 1h, to druga dłuższa, ale nie więcej niż 1,15h. No i budzi mi się
              > rano chwile po 6.

U mnie jest podobnie. Zazwyczaj drzemki ok 2.10-2.5, ale noce ok 12, czasami 13h.

Warto też pamiętać, że to nie tylko czasy wpływają na długość drzemki, ale też, m.in. umiejętność łączenia cykli. Czasami niektóre dzieci mają idealne czasy, a i tak śpią tylko jeden cykl. Trzeba je trochę 'dotrenować', czyli konsekwentnie zostawiać na 'crib hour'.

No i po redukcji drzemki, one się od razu nie wydłużają. Trzeba trochę poczekać.
              • inieska Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 17.03.16, 20:21
                Kurcze, tzn że jak młoda się budzi o tej 6, to nic nie powinnam robić z czasami? Myślałam, że stopniowo powinnam wydłużać, aż wróci do budzenia się bliżej 7. U nas było tak, że dosłownie od dnia przejścia na 2 drzemki (równo przez tydzień) drzemki trwały praktycznie 2x 1h20, a nawet jak pierwsza była krótsza, to druga nawet 1h50. Potem drzemki się zaczeły skracać, ale młoda zaczeła przesypiać noce...Więc pewnie tu mam odpowiedź czemu. Babybump, co w takim razie powinno być jednoznacznym sygnałem do wydłużenia czasów?
                • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 17.03.16, 20:33
                  Im dziecko starsze, tym zapotrzebowanie na sen się zmniejsza. 7-8 miesięcy to ok 14h snu. JEśli dziecko śpi 3h w dzień, to na noc zostaje 11h. Jeśli śpi 2h w dzień, to na noc jest 12h. To tak ogólnie, oczywiście, bo wiadomo, że jedne dzieci śpią mniej, inne więcej.

Ile Twoje dziecko ma teraz snu ogólnie?

--
                  Zdrowy Sen Dziecka
    • mama.gabrielki Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.03.16, 09:52
      Nie wiem czy to jest już pełen sukces, ale ostatnie dwie noce udały się elegancko, prawie bez płaczu i w kilka minutek dziecko śpismile Budzi się na razie 2 razy na karmienie, ale bez problemu odkładam ją po kp. do kołyski i śpi dalej. Cóż, oby tak już było. Bardzo Wam dziękuję za rady i wsparcie!
      Teraz pora na krok nr 2. Bardzo pilnuje snu w dzień, żeby na noc nie była zmęczona i aby ostatni czas czuwania nie przekroczył 2,5. Spanie w dzień to jednak mordęga. Wczoraj wybudzała się nawet w wózku bujana.. Czas więc chyba powoli pomyśleć o treningu zasypiania i dobrym śnie w dzień. Tu też liczę na Wasze rady.
      Obecna sytuacja: Córcia budzi się ok 6.30, na pierwszą drzemkę zaczynamy się układać po 2 h czuwania. Na razie biorę ją do piersi i lulam. Tak pośpi od 20 do 40 minut. Dwie kolejne drzemki są zwykle już na dworzu w wózku, bo to zwykle było gwarantem spania?
      1. Od czego zacząć naukę spania w dzień? Robić wszystko tak samo jak na noc przy tej pierwszej drzemce? Podnieś ? połóż do skutku (tak robiła na noc)?
      2. Czy jak wreszcie uśnie budzić po jakimś czasie, jeśli oczywiście będzie dobrze spać czy dać jej spać?
      3. Jak mają wyglądać te pierwsze dni? Wiem, że będzie płacz i protest ? boję się, że to odbije się na naszych ciężko wypracowanych nocach.. trudno pilnować drzemek, bo spodziewam się dużej nieregularności, bo przecież będzie ryk przy kładzeniu i siłą rzeczy pierwsza drzemka pewnie zacznie się już w porze drugiej. Wiecie o co mi chodzi pewnie.
      Pięknie proszę o plan działania na dzień - przypomnę córeczka ma 6 m 3 tyg.
        • mama.gabrielki Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.03.16, 10:55
          Trening zasypiania na noc mamy od 5 nocy, z czego 2 ostatnie to właśnie już samodzielne zaśniecie bez mojego wejścia.

Od 8 dni staram się pilnować czasów i 3 drzemek, ale to trudne przy dziecku nie potrafiącym spać. Poranna drzemka kończy się zwykle po 30 minutach - tyle wytrzymuje na moich rękach, potem walczymy w wózku, że jakoś dospać. Ostatnia drzemki wstajemy trwa zwykle 16.00 - 17.00, a środkowa ok. 11.30-14.00 zależy ile uwalczymy rano. Dziś po pobudce o 6.20 przespała od 8.30 do 9.00 tylko na moich rękach przy piersi.
          Przyjdzie dzień z naprawdę brzydką pogodą i ten chwiejny plan się rozleci. Dlatego interesuję się rozszerzeniem treningu spania na dzień.
          • marellakarola Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.03.16, 11:01
            Moja też zasypiała w dzień tylko przy piersi/na rękach. A próbowałaś nakarmić piersią tak żeby prawie przysnęła, wziąć w ramiona w pionie tak żeby mało widziała, pobujać i odłożyć na brzuch i przytrzymać rękę? I tak stopniowo coraz bardziej obudzoną brać w ramiona, odkładać i przytrzymywać mrucząc/nucąc/głaszcząc. Niekoniecznie od razu odłożyć i wyjść jak w nocy. Mojej pomogło odkładanie na brzuch bo nie widziała mnie tylko zaczęła kręcić główką, mościć się a ja ją lekko dociskałam żeby nie wstawała, teraz juz tylko odkładam i śpi albo jak się obudzi to mąż przytuli, odłoży i potrzyma chwilę tą rękę.
            • mama.gabrielki Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.03.16, 18:23
              No niestety, w dzień jest walka o każda minute snu. Ten sen przy piersi to jak nie-sen: oczy niby zamknięte, ale jest w trybie czuwania i nawet jak się za bardzo ruszę to natychmiast się wybudza. Oczy szeroko otwarte, wielki uśmiech i gotowa do zabawy, od razu próbuje się pionizować. Próbuję wpychać pierś, lulać, ale nic to. Więc nie widzę za bardzo takiej akcji jak opisujesz marellakarola. Spanie na brzuchu to dla niej obce temat, nie rozłożyłam jeszcze łóżeczka, bo wolę najpierw wiedzieć, że umie zasypiać i dopiero pomartwimy się przekręcaniem się ( w dzień jak położę na plecach na dywaniku, to od razu leci na brzuch). Układam w kołysce.

Cóż będziemy kombinować. Niezależnie od metody podpowiedzcie tylko jaki jest schemat działania przy treningu w dzień: trudno chyba pilnować czasów, skoro pierwsze dni to będzie trochę walka i zasypiania jak się uda.

Chodzi mi głowie jeszcze żeby wytrwać jeszcze z miesiąc i wprowadzić dwie drzemki i wówczas zrobić trening zasypiania - zawsze to walka o jeden raz dziennie mniejsmile i troche łatwiej ogarnąć te czasy przy dwóch drzemkach. i może przyzwyczajona do zasypiania nocnego, po takim samym rytuale w dzień po prostu pójdzie spać - o taki cud się zdarzysmile
                • mama.gabrielki Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.03.16, 20:07
                  Szum jest. Na noc jest zupełnie ciemno - na razie zasłonki wystarczają, bo nawet jak się kładziemy o 18 jest już ciemno. W dzień ciemno nie jest - ale pracuję nad tym i wkrótce będzie ciemno.

Tylko jak sprawić, żeby plan w dzień był świetny skoro Malutka nie umie spać? Nawet wózek przestaje działać - budzi się i koniec: oczy szeroko otwarte i niemalże wychodzi mi z gondoli ile bym nie bujała..
                  • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 16.03.16, 22:22
                    Czy masz jakiegoś smartfona albo ipada? Są aplikacje do mierzenia głośności. Szum powinien być ok 50db, czyli jak bardzo mocny prysznic. U mnie pokrętło jest trochę poza połową. Chociaż to nie jest za bardzo miarodajne, bo to pokrętło jest tak wrażliwe, że przesunięcie nawet o milimetr już robi dużo głośniej. Najlepiej właśnie jakąś aplikacją sprawdzić. Po prostu jest tak, że jak ktoś rozmawia pod drzwiami (normalnym głosem), to w łóżeczku tego nie słychać.

--
                    Zdrowy Sen Dziecka
    • mamastasia15 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.03.16, 20:54
      Marze o przespanej nocy od 8 miesięcy wiec zazdroszczę. U nas jedzenie w dzień super, rano o 6 jogurt lub owoc, 12-13 obiadek ok 190-220g, czasami doje obiadek o 16 jak jem z mężem lub chociaż pyrę od nas... W między czasie oczywiście cycek, owoc chrupke, biszkopcik czy co tam mam..... Na noc kładę koło 18-19 wstaje zawsze między 5-6. Ilość pobudek od od 2do7 jak są trzy to juz dobrze
        • ecosin-22-07 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.03.16, 22:03
          Mamastasia ja przez 5 mcy przespalam 5 nocy, wiec byłam na takim skraju, ze zrobiłam wszystko żeby spać! Zaczełam od smoczka, przeszlam przez nauke zasypiania, kupiłam szum, przestałam chodzić na spacery żeby spała, skupiłam się na naprawieniu nocy, później zabrałam sie za drzemki i poszło! Stosowałam się do rad, cc, przedłuzania drzemek itd
          Mąż kiedyś się śmiał że wszystko notuję, teraz jest ze mnie dumny i szczęśliwy, że mała śpi wink
          Powodzenia!
        • mamastasia15 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 16.03.16, 20:33
          Chyba zacznę notować te dni i za 3 dni się odezwę.... Chociaż u nas mogę powiedziec da trzy drzemki. Pierwsza zawsze najszybciej od przebudzenia i jest najkrótszą od 16 minut(nasz dzisiejszy rekord) do godziny najdłuższą druga bo na dworze kolo 1,5h i trzecią max 45-1h smile obecnie w domu usypiam przy cycku lub w wózku- wybrałam te metodę gdyż jak młody się budzi to pobudek i zazwyczaj za sypia. Był czas gdy zasypia sam ale mamy juz na wierzchu 3 zęby i kolejne 3prawie się przebiły( boże dopomóż by jak najszybciej bo nie daje juz rady) przez zęby zapisane samemu poszło... Aktualnie nanoc nie usypiam cyckiem bo maly tedy się budzi po 45 minutach. Teraz śpi nawet do 4-5 godzin później jest ryk. Muszę dać cycka i kolejne pobudki max po 2h... Masz probuje uśpić ale mam wrażenie że aż tak się nie stara jak przy usypianiu wieczornym a ja boje się ze maly się widzi caly i wole mu dać cyca. Pozyczylam od koleżanki szummisia by zobaczyć czy na Stasia to dziala zanim kupie tongue_out
          • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 16.03.16, 22:27
            Przeczytałam w innym wątku, że masz dziecko prawie 8-miesięczne. To już czas na 2 drzemki. 3 w tym wieku często powodują problemy ze snem (np. drzemki 16-minutowe wink
            Nie wiem jakiego szumisia pożyczyłaś, ale jeśli to taka zabawka, to nic Ci to nie da. Po pierwsze nie można włączyć całą noc, po drugie jest za cichy.
            No i nie zwalałabym wszystkiego na zęby, bo dziecko będzie ząbkować do co najmniej drugich urodzin. Moja córka ma 2.2 i akurat teraz przebija jej się kolejna piątka.
            Naukowcy też są zdania, że zabkowanie nie ma wielkiego wpływu na sen. Często właśnie rodzice zwalają wszystko na zęby i nie zauważają prawdziwych problemów, czy to ze snem, czy jakies inne dolegliwości dziecka.

--
            Zdrowy Sen Dziecka
      • mamastasia15 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 17.03.16, 19:38
        Dzień 1 smile
        poszeedł spać o 19 poprzedniego dnia i w nocy :
        23:05 do 23:30 - I KP
        3.40-4:50 - próbowałam podać z niekapka wodę, młody wyczuł i się wybudził, dostał cycka ale nie chciał spać. Zasnął samodzielnie w naszym łózku
        4:50-7:50 - sen o 7.50 wstaliśmy z łóżka ( nie pamiętam kiedy ostatni raz tak długo w nim byliśmy )
        11,30-12,50 drzemka 1( czy 2 bo nie wiem czy to o 3,40 mam zaliczać do drzemki???)
        15,00-15,45- drzemka 2
        18,45 - sen nocny
      • mamastasia15 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 20.03.16, 20:18
        Dzień 2
        Sen nocy o 18.45
        21.45-22 kp1
        O.57-1.20 kp
        2.45-3 kp3
        3.45-4 kp4
        5.30 wstanie
        8.20-9.00 d1
        11.30-12.30 d2
        15.07-15.46 d3
        18.50 sen

Dzien3
        18.50 sen
        2145-22.05kp1
        1.05-1.24 kp2
        2.15-3.00 kp3 nie wiem czy nie skończył wcześniej bo zasnęłam w czasie istnienia
        5.50 wstanie
        7.54-8.20 d1
        10.25-11.00 d2
        14.00-14.45 d3
        18.05 sen

Może ktoś mi pomoc z tymi czasami sad nie wiem jak przy takim balaganie to zacząć w ogóle sad a jestem bliska podania mm by zobaczyć czy to coś da sad
          • mamastasia15 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 21.03.16, 08:28
            Staś już 8,( dzisiaj dokładne kończy) był etap zasypiania samodzielne... Zaczęły wychodzić zęby i nam się popsuło(młody płakał przed snem i było mi go żal wiec dalam cycka...., obecnie jest uspanie cyckiem lub tata usypia na rękach i na wpół śpiącego kładzie do łóżeczka , młody przeważnie krzyknie powieki się i zasne, gdy jest tragedia to usypiam w wózku....smile w dzień mamy problem z przedłużenie drzemki, tutaj zawsze usypiam w wózku.... Ratował nas spacer ale po przejściu na spacerowe maly płacze przed zdjęciem i po obudzeniu, sen trwa max godzinę. Teraz uda mi się czasami wlaczyc szymmisia( mamy takiego z firmy whisbear) i zaśnie. Dzisiaj w nocy obudził się po 3 godzinach i chciał cycka, nie dalam bo wiedziałam ze nie jest głodny i po pól godzinkę walki spal kolejne 2 godziny wiec wytrzymam 5 bez jedzenia smile
            • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 21.03.16, 09:25
              Brawo za 5h bez jedzenia smile u nas synek na drugi dzień już łapał że cycusia nie będzie na każdą pobudkę i się nie budził. Co do planu dnia to niech Ci mądrzejsze głowy odpiszą. Ja tylko w kwestii ząbków - podajesz coś? U nas działają żele z lignokainą w maluteńkiej ilości wmasowane w dziąsła, również paracetamol w kroplach. Zaczęłam przy pierwszych zębach od camilii, ale nie działała. A w dzień dużo noszenia i przytulania. Synek też przy pierwszych zębach potrzebował więcej snu, szybciej go kładłam. Mamy już 7 zębów, idzie ósmy. Pierwsze dwa były najtrudniejsze, potem niektórych nie zauważałam.
              • mamastasia15 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 21.03.16, 13:21
                Mój to twardy zawodnik wiec sadze ze dzisiaj też awantura będzie wink podaje mu masc dentinox i gdy nie pomaga to pedicetamolsmile mamy na razie trzy i trzy prawie na wierzchu smile otwórz mi czy dobrze rozumiem ze czas czuwania to czas od momentu obudzenia się dziecka z drzemki aż do zaśnięcia na kolejna? Do 6.30big_grin hmmm marze smile tylko u nas jak budzi się koło 5 biorę do łóżka i kartkę czasami zaśnie jak nutę to juz jest wybudzony na maxa i jak odłożę to jest awantura na cale osiedle
            • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 21.03.16, 09:54
              Z grubych problemów do rozwiązania masz takie:
              - pobudka wczesna, staraj się przetrzymać w łóżeczku rano do 6:30, codziennie kilka min później wyciągać z łóżeczka, problem się sam rozwiąże przy zmianie czasu, ale może powrócić jak będą złe inne nawyki

- trzy drzemki - powinnaś mieć już dwie drzemki, my niedawno przeszliśmy na dwie drzemki (synek niewiele starszy od Twojego) zaczynajac od czasów czuwania 2h30min/3h/3h30min, kładę 7min przed tym czasem, rano 5min ale mój sam zasypia. Mamy rytuał trwający kolejne 7min. Po przejściu na dwie drzemki po 3 dniach zmieniłam czasy dostosowując je do synka, potem po 5 dniach znowu zmiana i mam długie drzemki.

- macie rekwizyty, trzeba wrócić do samodzielnego usypiania, najpierw najlepiej na noc, potem na dzień. On pamięta że kiedyś sam zasypiał, będzie łatwiej. Ale najpierw ustaw dobrze czasy czuwania, abyś odpowiednio kładła synka na noc, wtedy jest sens wkraczac z treningiem zasypiania.

- czy macie zaciemniony pokój? Teraz dzień dłuższy to ważne.

- Szumisia też mam, ale wymagał resetowania przed upływem 40min aby synek się nie budził razem z końcem szumu, lepszy szum ciągły, my na noc jak idziemy spać to szum wyłączamy, w tygodniu włączamy go ponownie po karmieniu nocnym aby nie było słychać jak mąż sie szykuje do pracy i hałasów z dworu. Szumiś jest dobry na spacer, ale teraz drzemki są tylko w domu.
        • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 21.03.16, 18:35
          Dzień zaczynaj liczyć od pobudki, bo to czasy czuwania w dzień mają wpływ na sen dzienny, a potem na sen nocny. Poniżej zmieniłam więc Twoje rozpiski
          5.30 wstanie nie zaczynaj dnia przed 6.30. wcześniejsze rozpoczynanie dnia uczy dziecko wczesnego wstawania. Rozpoczynając dzień tak wcześnie nastawiasz jego zegar biologiczny na wczesne wstawanie. Trzymanie dziecko w zupełnie ciemnym pokoju zapobiega temu (to światło nastawia zegar wewnętrzny), pomaga dziecku wytrzymać do pierwszej drzemki o ?normalnej? porze i uczy dziecko ponownego zaśnięcia (o ile od razu nie idziesz do dziecka). W tym wieku dziecko powinno mieć już 2 drzemki. Ja bym po prostu od jutra wprowadziła od razu czasy dla dziecka z 2 drzemkami. Dziecko pewnie będzie przemęczone na początku, ale po 3-5 dniach powinno się przyzwyczaić. Zabieraj go na dwór, szczególnie przed pierwszą drzemką i po 2 drzemce. Zaczęłąbym od czasów 2.75 / 3 / 3.25 = suma 9h. W nocy czekaj z pierwszym karmieniem co najmniej 6 godzin, drugie karmienie po 4 godzinach.
          Zacznij naukę zasypiania na noc i pobudki nocne, potem na drzemki. Rytuał, szum, zupełne zaciemnienie pokoju.

8.20-9.00 d1
          11.30-12.30 d2
          15.07-15.46 d3
          18.50 sen
          2145-22.05kp1
          1.05-1.24 kp2
          2.15-3.00 kp3 nie wiem czy nie skończył wcześniej bo zasnęłam w czasie istnienia
          5.50 wstanie

Dzień 3
          5.50 wstanie
          7.54-8.20 d1
          10.25-11.00 d2
          14.00-14.45 d3
          18.05 sen

--
          Zdrowy Sen Dziecka
          • mamastasia15 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 21.03.16, 19:21
            Czyli jeśli dobrze rozumiem młody wstaje rano i klade go na d1po 1h i 45 minutach, śpi. Budzi się i kładę na d2 po 3 godzinach, śpi budzi się kładę na noc po 3 godzinach i20minutach? A co jeśli będzie miał krótką drzemkę np jazda po 30 minut? In wtedy wchodzi ze mam kłaść przy wstaniu o 6 rano na noc o 15.30.... Licząc nawet ze jedna drzemkę zrobi dłuższą to i tak nie dojadę nawet do 17... Gdy kładę go o 18, 19 typ zawsze i tak pobudkę mam o tej samej godzinie. A jak poloze go o 17 to nie chce myśleć nawet o której wstanie
            • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 21.03.16, 19:40
              mamastasia15 napisał(a):

> Czyli jeśli dobrze rozumiem młody wstaje rano i klade go na d1po 1h i 45 minuta
              > ch, śpi. Budzi się i kładę na d2 po 3 godzinach, śpi budzi się kładę na noc po
              > 3 godzinach i20minutach? A co jeśli będzie miał krótką drzemkę np jazda po 30 m
              > inut? In wtedy wchodzi ze mam kłaść przy wstaniu o 6 rano na noc o 15.30.... L
              > icząc nawet ze jedna drzemkę zrobi dłuższą to i tak nie dojadę nawet do 17... G
              > dy kładę go o 18, 19 typ zawsze i tak pobudkę mam o tej samej godzinie. A jak p
              > oloze go o 17 to nie chce myśleć nawet o której wstanie

Nie, na pierwszą drzemkę dziecko już śpi po 2h45 minutach, czyli zaczynając dzień o 6.30, to dziecko śpi o 9.15. Na drugą drzemkę śpi po 3h, a na sen nocny po 3h 15 minutach.

Tak, jeśli jest taka potrzeba to kładziesz spać o 17. Dzieci odsypiają dzień na początku nocy, a nie rano. Tak więc trzeba położyć spać wcześniej, aby odespało stracony dzienny sen.
              Kładać dziecko później spać po prostu je przemęczasz i dlatego dziecko ma nocne pobudki i budzi się wcześniej. Im póxniej położysz spać, tym później wstanie.

Mój synek przy przechodzeniu z 3-2 drzemki często chodził spać o 17.00, a nawet o 16.45. Poczytaj ten wątek, albo pierwszą częśc i zobaczysz, że wszyscy tak robimy i wcale nie oznacza to, że dzieci budzą się wcześniej.
                • mamastasia15 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 21.03.16, 20:01
                  A czy po zaakceptowaniu przez dziecko czasów kładziesz je teraz później czy zostanie ta b17...? Mąż wtedy wraca do domu wiec by mojego nie widział w ogóle.... I pytanie kolejne czy jest jakiś maksymalny czas drzemki? Czytałam gdzieś ze któraś z pan wybudzala dziecko by nie spalo za długo. Czy d2 mogę zrobić na dworze? Jeśli młody nie śpi w wózku to jest ryk uncertain a na spacer wychodzimy od urodzenia co dziennie nieważne jaka pogoda
                  • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 21.03.16, 20:36
                    Czekając na odp babybump napiszę Ci, że mój mąż też czasem nie widzi dziecka przez, ale się ma priorytety. Z tatą nadrabiają w weekendy.

Też wielokrotnie kładłam synka ok 17. A dzisiaj o 18, bo drzemki są dłuższe (na nowy czas to będzie bliżej 19). Poza tym wydłużają się czasy czuwania wraz z dorastaniem dziecka.

Dopóki drzemki nie zaburzają rytmu dnia i nocy to nie wybudzasz. Mi się to nie zdarzyło (drzemka jeszcze nigdy nie trwała dłużej niż 75min).

Dobrze żeby dziecko spało w stałych warunkach w domu gdzie jest ciemno, jest szum. TO jest ważne w momencie wprowadzania nawyków. Skoro śpi na D1 w domu to czemu przy okazji D2 jest ryk - nie ze względu na miejsce spania, ale na źle dobrany czas.
    • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 16.03.16, 06:30
      Babybump
      U nas niedługo zmiana czasu - czy coś robić w związku z tym?
      Czy gdzieś zebrane są informacje jak postępować przy tej i jesiennej zmianie czasu? - Przyda się na przyszłość.

My nadal szukamy czasów na dwóch drzemkach. Kolejny dzień z czasami 2.40/2.50/3.40, na dłuższych pierwszych czasach po wstępnym wydłużeniu drzemek uległy one skróceniu. Ostatni czas jest trudno ustalić, wiem że 4h to za długo (choć wczoraj późno wstał na takim czasie), ale krótsze dają krótki całkowity czas czuwania i miewam długie zasypianie, wczesną pobudkę. Ostatnim czasem trochę żongluję, pierwsze wytrzymuje kilka dni.
    • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 16.03.16, 18:03
      Przechodzimy na dwie drzemki. Czasy 2.40/2.50/3.40. Chciałabym spłaszczyć wydłużając drugi czas i skracając ostatni, ale trochę to potrwa zgodnie z zasadą, aby tydzień być na tych samych czasach. Dziś drugi czas wyniósł 3h (konieczność zmiany pieluchy po odłożeniu do łóżeczka) i źle to się skończyło (krótka drzemka, płacz przed i po).

Pytanie mam takie - mam wybudzenia ok 22-23 odkąd są dwie drzemki, ale też tak było kilka dni wcześniej. Na 99% takich przypadków synek sam zasypia, ale płacz trwa czasem 10min. Nie karmię o tej porze od daaaawna, w ogóle nie mamy nawykowych pobudek na jedzenie bo wypadają o różnych porach (od 1:20, a nawet trafiło się o 4:40). Co to może być?
      • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 16.03.16, 18:11
        My baaardzo długo mieliśmy 2.75/2.75/3. Właściwie nadal tak mamy, a 2 drzemki już 7-8 tygodni. Ja bym za szybko tych czasów nie wydłużała. Jeśli wszystko gra, to zostaw.

Też mieliśmy te nieszczęsne pobudki ok 21-22 (ok 4h po zaśnięciu). Pomogło skrócenie ostatniego czasu.

--
        Zdrowy Sen Dziecka
        • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 16.03.16, 20:23
          Pierwsze czasy są ok, nie jestem pewna ostatniego. Może być za długi, ale jak próbowaliśmy 3.15 to były pobudki o 6, na dłuższych wybudza się w pierwszej części ale potrafi potem spać do 6:40. Mamy też taki problem że trudno nam synka położyć wcześniej niż 17:30, bo właśnie o 17 wraca tata. A po skróceniu czasu do 3h sen wypada ok 16:30, bo drzemki są krótsze niż u większości z Was (góra 60-75min). Mimo wszystko spróbuję skrócić ostatni czas, pozostałe BZ.
      • ecosin-22-07 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 17.03.16, 09:51
        Tanja ja też na początku miałam najdłuższy ostatni czas 3,30 który super działał, jak wczesniej kładłam to zero ochoty na sen i zasypianie 20-30min, a teraz to się skraca. Zaczeła zasypiać w 5min, później w chwilę, czyli zrobiło się 3,20 a teraz przy tym samym CCC mamy pobudkę z płaczem (ok 10min) po 5h od zaśnięcia. Właśnie miałam pytać co to, a tu prosze juz mam gotowca bo o tym rozmawiacie smile więc wydłużę 2 czas żeby 3 skrócić i liczę na to, że będzie ok. U nas sprawdza się 9h cc.
          • marellakarola Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 17.03.16, 10:39
            Ładnie Ci spał Tanja! U mojej najlepiej jet paradoksalnie jak nabiera zmęczenia od 5.30 lub 6 a jak wstanie mi 6.45 lub 7 to jej pierwszy normalny czas jest za krótki i pierwsza drzemka krótka. Twój też jakby za krótki czas skoro obudził się zadowolony, bo liczysz od obudzenia a nie czuwał wcześniej...
            • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 17.03.16, 13:24
              Dokładnie tak jest jak u Was dziewczyny. Co ciekawe już od 9:05 ziewał (wiem wiem, że takie oznaki już nie działają), no ale ziewał w okresie jak chodzi zwykle spać. Teraz też nie wiem jak pójdzie D2, bo to nie jego pora spania. Byliśmy w tym czasie czuwania na spacerze w nosidle i prawie mi zasnął o 12, czyli mniej więcej jak go w ostatnim tygodniu kładłam. Wózek już tak na niego nie działa.
              • marellakarola Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 17.03.16, 14:04
                Czarmiki, Tanja ja nie doradzę bo jest różnie u mnie. Generalnie z plusów udało się przesunąć pierwszą pobudkę na karmienie, wypada po około 7h od zaśnięcia czyli 7,5h od karmienia dziś 1:45, mąż lulał dziś 15 min ale nie zasnęła, nakarmiłam 2-2:15 natomiast wtedy druga pobudka wypadła o 5.30-nie zasnęła sama, mąż lulał też nic, zaczęliśmy dzień o 6.10 także no dalej zdarzają się wczesne pobudki. Ona przyzwyczajona ze je koło 0.00 i koło 4.00 i śpi do 6.30 a teraz je koło 2 i budzi się koło 5 i nawet jakbym nakarmiła to już nie zaśnie, a pobudkę z 2 ciężko nam przesunąć bo jest naprawdę głodna no ale próbujemy codziennie czy sama zaśnie czy chociaż odwlec o 15 min to karmienie, najlepiej by było zepchnąć tą pobudkę na 4:00 bo ona się budzi 2,5-3h później w drugiej części nocy. Czasy też u mnie różne. Najlepsze noce mam po 3.05/3.15/3.20 z tym że 3.05 jest faktycznie od przebudzenia 3.45 bo leży... więc niby 9.40 ccc i drzemek 2.35. Kilka tanich fajnych nocy miałam z 1 pobudką na kp po 7h a potem spała do 6 i już wtedy pierwszy czas 3.05 nie działał. Właściwie powinnam mieć DWA PIERWSZE CZASY, czas liczony od wczesnej pobudki i leżenia w pół-ciemnym pokoju to około 3.05 a czas liczony od totalnej pobudki o godz 6.30 to około 3.20, dwa pozostałe czasy mam dobre.
                      • inieska Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 17.03.16, 19:58
                        Leni, takie żonglowanie czasami można robić jak drzemki i czasy nie są ustabilizowane? Co tak naprawdę oznacza wczesna pobudka - przebudzenie i gotowość do rozpoczęcia dnia po 5 czy chwilę po 6? Jakoś zafiksowałam się, że jak moja budzi się po 6 (a nie po 7 jak miała w zwyczaju na 3 drzemkach), to jest to wczesna pobudka i trzeba coś z tym robić.. Nie wiem czy słusznie?
                        • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 17.03.16, 20:20
                          Pobudki o 6 jeszcze nie są 'wczesnymi' pobudkami, pod warunkiem, że dziecko ma te 11-12h snu w nocy.
                          Ale...staramy się, aby dziecko miało taki plan, aby budziło się po 6.30, dlatego że jak zacznie budzic się o 6.20, czy 6.10, to mamy czas, aby to naprawic zanim zacznie budzić się o 5.40. Natomiast, jak regularnie budzi się o 6.00, to wtedy bardzo blisko jest do 5.40, czy 5.20. A z tych pobudek o 5tej trudno się wychodzi.

Jak już plan będzie ustabilizowany, to wtedy można próbować przesunąć go no z 6-18 na 6.30-18.30. Ja tak robiłam dwa razy, przesuwając z 6 na 7. Trwało to miesiąc za każdym razem.

--
                          Zdrowy Sen Dziecka
                              • ecosin-22-07 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 17.03.16, 21:47
                                babybump napisała:

> Dzięki za odpowiedź. Pewnie już to gdzieś opisywałaś? Sprowadza się to do
                                > coraz
                                > późniejszego wyciągania z łóżeczka?
                                >
                                > Tak, ale trzeba być konsekwentnym, bo inaczej to jeden krok w przód, dwa do tyłu

A czy pomoże tu zmiana czasu? Jak zamiast o 6 obudzi sie o 7..
                                Tylko, że u nas przez jakiś czas jest 7-19, a jak drzemki jednego dnia są krótkie to znowu wraca 18-6 sad
                                Już sama nie wiem jak to zrobić? Co ile wydłużałaś ten czas wyciągania rano? Jak mi się budzi o 6, gada sobie to o 6:30 już się nudzi i woła.. uncertain
                                  • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 17.03.16, 22:17
                                    ecosin-22-07 napisał(a):

> No i jeszcze jedno, jak śpi w dzień 2h40m to na noc zostaje 11h20m czyli idzie
                                    > spać 19 i budzi się 6:20 sad
                                    > A chodzi spać ok 18 .. Dobrze to rozumiem?
                                    > Wychodzi na to że mamy za mało cc i za długie drzemki uncertain

Nie do końca rozumiem pytania. Chodzi spać o 19 i budzi się o 6.20, czy chodzi spać o 18 i budzi się o 6.20?
                                    Pamiętaj też, że te 14h to średnia. Może Twoje dziecko potrzebuje 13.5 godzin snu. Będziesz wiedziała ile potrzebuje, jak dzień i noc zaczną robić się regularne, czyli mniej więcej stałej długości drzemki każdego dnia i brak pobudek w nocy.

• ecosin-22-07 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 20.03.16, 15:25
                                      Babybump u nas myslę, że jest już regularność, tzn 2h40m drzemek w dzień (od 1 marca zdarzyły się 4 razy 2h10m, z reszty muszę wybudzać) noce bez pobudek, nie karmie (były 2 razy po 5h od zaśnięcia, ale jak pisałaś skróciłam ostatni czas i brak pobudek) Całkowity czas czuwania mamy 9h. Od dwóch dni postanowiłam nie wyciągać z łóżeczka przed 6:40, nigdy albo już nie pamiętam kiedy wyciągnełam ja wcześniej niż 6:28 wink z tymi porankami jest baardzo róznie. Jak widze z obserwacji mojej córeczce bardziej pasuje 11h30m snu nocnego niż 12h, chociaż tak tez bywa. Czyli ta średnia 14h to jest ok, ale jak idziemy spać o 18:30 to wychodzi 6 rano. Jak sa krótkie drzemki (2h10m) i idziemy spać o 17:45-18 to odeśpi drzemki i znowu budzi się 6.

czwartek:
                                      sen dzień wcześniej 17:45
                                      obudziła się 5:55
                                      wstałyśmy 6:35

piątek:
                                      sen dzień wcześniej 18:10
                                      obudziła się 6:35!
                                      wstałyśmy 6:55

sobota
                                      sen dzień wczesniej 18:30
                                      obudziła się 5:45, ćwiczyła, gadała sobie
                                      wstałyśmy 6:45

dziś
                                      sen wczoraj 18:30
                                      dziś się obudziła 6:35
                                      wstałyśmy 6:50
                                      Jak nie ma pobudek nocnych to nie bardzo widzę sens wydłużać CC, ale to takie koło zamknięte jak dla mnie.. nie widze zależności bo mamy stałość w CC i drzemkach, ale jak pisałaś zacznę wydłużać czas rano już teraz, a jak będzie zmiana czasu to może się uda.
                                      Tylko cały czas myślę, że jeżeli Ona potrzebuje mniej snu w nocy to żeby się budziła o 6:30 bym musiała kłaść spać o 19, a to nie jest możliwe przy CC 9h i 2,40 drzemek. Chyba, że wydłużanie czasu, który spędza w łóżeczku spowoduje, że nie będzie wołać to ok smile jezeli sobie lezy, ćwiczy, gada od 6 do 6:40 to ja psychicznie dobrze się z tym czuję, wstaję, myję się i dopiero po nią idę. Ona ma ciemno 10 na 10, zamknięte drzwi i szum, widzi jedynie dwie kropeczki czerwone od kamery.
                                      Nie wiem czy nie zamieszałam wink ciężko mi dziś zebrać myśli wink
                                • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 17.03.16, 22:12
                                  ecosin-22-07 napisał(a):

>
                                  > A czy pomoże tu zmiana czasu? Jak zamiast o 6 obudzi sie o 7..

Zmiana czasu może pomóc, pod warunkiem, ze tak będzie stale, tzn. będziesz się trzymała cały zas pobudki o 7.00 i trzymała w ciemnym pokoju. To światło nastawia zegar biologiczny, więc wcześniejsza ekspozycja na światło (np o 6.00/6.30) może tak nastawić zegar dziecka, że trudno mu będzie spać dłużej. Dlatego, jak przesuwamy plan dziecka ważne jest bycie konsekwentnym. Ja mojej córce przesuwała co 5 minut, co kilka dni. Czasami dawało radę 10 min, ale jak już doszłam do jakiejś godziny, np do 6.40, to nigdy wcześniej jej nie wyciągaliśmy. Teraz też nie wyciągamy jej przed 7.00 i tak już mamy z rok.
                                  • anrgylola Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 18.03.16, 08:29
                                    Jeśli dziecko wyciągam codziennie z łóżeczka o 7 (budzi się ok 10 min wcześniej i sobie leży) jak ogarnąć to ze zmianą czasu? Teraz 7 ale za tydzień będzie to 8. Czy w ciągu tego tygodnia przesuwać budzenie co 5-10 min w tył tzn 6.55 następnego dnia 6.45 potem 6.35 i jak zmienimy czas to będę miała 7.30 i powoli będę znowu budzić coraz wcześniej dostosowując cc i spanie na noc? Czy jest może inny łagodny sposób?
                                    A może wykorzystać szaleństwo wielkanocy bo wiem że wtedy będzie misz masz ze spaniem bo będziemy poza domem i jakoś to jednorazowo "załatwić"?
                                      • anrgylola Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 18.03.16, 10:03
                                        teraz mamy 2.40-2.50/2.55-3.10/3.05-3.10 smile szukam najlepszych bo nadal mam wybudzenie 4-5 godz po położeniu na noc, wczoraj w miarę szybko usnęła bez karmienia. o 4 już nakarmiłam więc w sumie nocna aktywność to ok 40 min.

Dotychczas dwie pobudki na jedzenie w nocy, ale od kilku dni nie karmię o 22. Przedwczoraj jak się obudziła ok 22 to próbowałam uśpić do ok 0.15 usypiała na 15 min i znowu pobudka ale o 0.15 nakarmiłam i spała do rana (6.50).

Teraz skupiam się na rozszerzaniu diety bo mam nadzieję, że jak zje dobrze w dzień to będzie mieć mniejszą ochotę na jedzenie nocne. Jeszcze średnio jej idzie jedzenie, moje ugotowane nie bardzo smakuje, słoiki lepiej staram się je łączyć z normalnymi kaszami itp i dążyć do dorosłego jedzenia bo na takie jest chętna ale nadal nie siedzi i to jest kłopot.
                                    • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 18.03.16, 18:02
                                      anrgylola napisał(a):

> Jeśli dziecko wyciągam codziennie z łóżeczka o 7 (budzi się ok 10 min wcześniej
                                      > i sobie leży) jak ogarnąć to ze zmianą czasu? Teraz 7 ale za tydzień będzie to
                                      > 8. Czy w ciągu tego tygodnia przesuwać budzenie co 5-10 min w tył tzn 6.55 nas
                                      > tępnego dnia 6.45 potem 6.35 i jak zmienimy czas to będę miała 7.30 i powoli bę
                                      > dę znowu budzić coraz wcześniej dostosowując cc i spanie na noc? Czy jest może
                                      > inny łagodny sposób?
                                      > A może wykorzystać szaleństwo wielkanocy bo wiem że wtedy będzie misz masz ze s
                                      > paniem bo będziemy poza domem i jakoś to jednorazowo "załatwić"?

Tak, to jest właśnie najłagodniejszy sposób, szczególnie dla dzieci wrażliwych na jakiekolwiek przesunięcia w czasach.

--
                                      Zdrowy Sen Dziecka
      • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 18.03.16, 10:06
        Ech mój synek chyba nie umie łączyć cykli snu. Jak się trafi drzemka 60min to święto. Czasy robie takie same. Wczoraj wiem, że popsuło dzień późniejsze wstanie. Ale dzisiaj, znowu pobudka 6:30, noc była ładna, a teraz krótka drzemka z płaczem po, a jestem mega konsekwentna z czasami. Najczęściej drzemki są 45min. Szkoda, że tak krótko śpi w dzień bo przy dwóch drzemkach szybko idzie spać na noc i prawie wcale taty ostatnio nie widzi, płacz po drzemce też nie jest fajny i crib hour. Może dlatego tak nie śpi bo go męczą zaparcia, kiedyś ulewania, gazy. Tak się chciałam wyżalić.