Dodaj do ulubionych

Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 cz.2

• ecosin-22-07 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 01.05.16, 10:17
        No to u nas tak: trylion pobudek w nocy z płaczem, rano gile po pas, gorączka 39 i nie chce mleka, wiec dalam łyzeczką owoce i zboża, później zrobiłam budyń. Krzyczała mama mama, o 22:45 posmarowałam maścią. Idą dwie górne jedynki. W nocy jak płakała to nie szłam, dawałam 5min na zaśnięcie i zasypiała. "Spałyśmy" do 7. Teraz D1, ciekawe czy pośpi czy katar ją zatka i się obudzi. Bidulinka sad
        • bramboo Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 01.05.16, 10:36
          oj biedna mała. Umęczyła się ona i Ty pewnie sad Ponoć jedynki górne są gorsze od dolnych, ale wiadomo co dziecko to inaczej.
          u mnie ciągle cisza w buziach, a mogłyby ząbkować jednocześnie to horror przeżyjemy raz. Pobożne życzenia wink
          Moje też śpią D1 po 3 dniach z 3 drzemkami. Dziś wychodzimy chyba na prostą wink
    • ecosin-22-07 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 01.05.16, 20:55
      Babybump jak działać w czasie choroby?
      Mamy ccc 10,10 od 1,5 tyg 7-19:30 zero pobudek drzemki 10:05-11:20 i 14:55-16:10
      Dziś gorączka, w nocy 6razy placz i zasypiała. Zadzwoniłam na wszelki wypadek na pogotowie, dr powiedziala ze 39st to za wysoko jak na zęby, jutro idziemy na wizyte.
      Ale chcialam zapytać o sen, dziś zrobiłam ccc 9,55 bo była zmeczona, marudna, senna. D1 1,35 i obudziłam żeby mniej wiecej D2 była o tej samej porze po skróceniu drugiego cc. Spała godzinę, obudziła sie 16:10- czyli o swoim czasie. Jak jestem chora to śpię w dzień, bo jestem padnięta co robić z drzemkami córeczki? Można je wydłużać? Skracać cc tak jak dziś zrobiłam? Tym bardziej po takiej ciężkiej nocy.
      Dziś dwa pierwsze cc skróciłam, ostatni jak zawsze 3,30 zapłakała 25min po zaśnięciu i po kolejnych 10min. Noc będzie kiepska.
      Dzięki za odp
      • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 01.05.16, 21:07
        W czasie choroby to najlepiej dać dziecku spać kiedy chce spać i ile chce spać.
        Tylko starać się nei wprowadzać rekwizytów.

Noc nie musi być kiepska. Często, jak dzieci są chore to właśnie dobrze śpią.
        Mam nadzieję, że córcia szybko wyzdrowieje.

--
        Zdrowy Sen Dziecka
            • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 04.05.16, 19:20
              No właśnie Ecosin, jak córcia?

Pytałas o synka. Dziękuję za pamięc. Trochę lepiej, ale jeśli chodzi o jedzenie to duuuużo do tyłu w porównaniu z córcią. Ostatnio z mężem rozmawialiśmy, że jak ona była w jego wieku to akurat było swięto dziękczynienia i jadła indyka, pieczone ziemniaki, marchew, pieczeń mieloną, itd itp. Wszystko normalnie w kawałkach. A on wczoraj jadł hummus i się dławił sad Za miesiąc wizyta u specjalisty, więc mam nadzieję, że coś doradzi. Kupę też tylko robi, jak mu dam papkę z suszonych śliwek.

--
              Zdrowy Sen Dziecka
              • ecosin-22-07 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 04.05.16, 20:03
                Baby na pocieszenie my też mamy problemy jedzeniowe, teraz to Ona nie ma czasu jeść wink zupki z kawałkami odpadają bo wymiotuje, moje gotowanie na nic się zdaje - psy zadowolone wink nie wiem dlaczego, ale mąż ma lepsze podejście i wciśnie jej wszystko uncertain o kupe pytam bo u mojej przyjaciółki synek oświadczył, że nie bedzie robił kupy bo to bee i robił raz na 2tygodnie sad trwało to bardzo długo, nawet byli u psychologa. Z córeczką ma to samo, a ma rok. Mam nadzieję, że u Was się to unormuje za jakiś czas smile
                Dziękuję za wsparcie!
            • ecosin-22-07 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 04.05.16, 19:21
              Jest górna jedynka, druga juz tuż tuż. Był tylko jeden dzień z gorączką, gile jeszcze lecą. Pediatra ocenił, że mamy zdrowe dziecko big_grin czyste gardło i płuca, więc to był ząb. Na drugi dzień też normalnie zjadła z butelki, noce wróciły do normy. Przy kolejnych zębach będę mądrzejsza wink
                • ecosin-22-07 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 04.05.16, 19:51
                  No to fajnie! Teraz synek wink
                  Jak była ta druga noc to zerknełam na kamere co tam sie działo, sama nie wierzyłam... Nagrało jak wchodze po nią o 7:10! To pierwszy taki raz, ale te 10min rozwaliło mi cały później dzień wink
                  Już jest ok, tylko że drugą jedynke widać pod dziąsłem wiec za około tydzień bedzie to samo smile Teraz w dzień pozwalam spać jej dluzej o 10-15min
                  • zmeczona_mama83 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 05.05.16, 12:50
                    Marella dzięki smile
                    Nam się właśnie sytuacja skomplikowała, bo mały jest przeziębiony, byliśmy u lekarza. Gorączki nie ma, ale męczy go katar i przez to spał niespokojnie w nocy, a nad ranem budził się co chwile, nos zatkany i ciężko oddychał. Po takiej nocy szybko padł na d1, za to na d2 zasypiał bardzo długo i widzę, że śpi niespokojnie, dużo się wierci, nie wiem czy przez katar czy dlatego, że trochę wcześniej go położyłam. Pewnie znowu będą 3 drzemki.
                    Po dzisiejszej nocy naprawdę ciesze się, że mamy to spanie w miarę ogarnięte, dzięki wskazówkom Babybump i Waszym smile Nie wyobrażam sobie takich problemów co noc, a czytając to forum zauważyłam, że problem jest dość częsty.
    • marellakarola Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 02.05.16, 09:43
      U nas po staremu. Czasy 3.20/3.40/3.10. ccc 10,10. Wczoraj po czasach 3.17/3.42/3.04 miała 2 krótkie drzemki i poszła spać już o 17.30. Najlepsza noc za nami, spała bezszeletnie 17.30-5.15 i obudziła się gadając atatata i czekała do 6:00 w łóżeczku (od 5.45 popłakiwała z nudów) o 6 zaczęlyśmy dzień. Generalnie czasów nie ruszam, drzemki jeśli są długie to wybudzam tak żeby najpóźniej 18.30 spała na noc bo i tak budzi się przecież koło 5.30-5.40 więc dobrze jakby chodziła spać koło tej 18.30. Na wakacjach też będą 2 drzemki krótkie ( w nosidle/wózku/samochodzie)więc będzie wczesny sen i rano też nie wyleży długo pewnie bo nie będzie całkiem ciemny pokój (planuję okna w jej pokoju hotelowym obkleić czarnymi workami na śmieci). Lecimy za tydzień. Staram się by teraz jak najwięcej spała...
      • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 03.05.16, 21:43
        Po chorobie wydłużam czasy. Musiałam skrócić do 9.30 czasy w dzień, dzięki temu drzemki były długie jak nigdy, choroba dokuczała głównie w nocy. Teraz wydłużam czasy do 10h, już się upomniał o to.
        Druga sprawa to chcę walczyć z nocną pobudką na karmienie. W chorobie się nie dało jej ruszyć, nawet się przesunęła na wcześniejszą porę. Chcę to zrobić zanim synek zacznie stawać do pionu w łóżeczku. To będzie trudne.
        • marellakarola Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 03.05.16, 21:52
          Spoko, ja mam 10,10. Nocne pobudki ogarniesz, tatuś wstaje i u mnie było tak-im mniej snu w dzień tym później ta pobudka np przy 2,5h snu w dzień budziła się o 2 a przy redukcji do 2h spala gdzieś do 3, jakoś bardziej myślała o śnie niż jedzeniu. Pamiętaj że to nawykowe i krzywda dziecku w ramionach taty się nie dzieje. Chyba gorsze są moje poranne o 5 ...DASZ RADĘ TANJA. Jak będziesz konsekwentna i pierwsze kp po 8-9h to do końca maja będzie przesypiać 11h smile
            • marellakarola Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 04.05.16, 10:03
              U nas najlepiej jest właśnie między 10 a 10,10. Dwa dni miałam 10,14 i zapłakała.
              Ja muszę mieć 3.20/3.40/3.10 żeby były ładne drzemki obie długie ale no na razie nic nie ruszam bo w poniedziałek wakacje, generalnie budzi się 5.20, czeka do 6, zaczynamy dzień, 9.20-10.40 D1 budzi sie sama, 14.20-15.00 D2 budzę żeby położyć na noc 18.10, śpi 18.10-5.20 także w dzień 2h a w nocy 11h. Na D2 by pospała dłużej ale nie chcę żeby poszła spać o 19 skoro i tak wstaje wcześnie...dopóki nie nauczy się zasypiać samodzielnie to funkcjonujemy w trybie 6-18.10 Plume jest to że śpi ciągiem te 11h, a rano czeka, tzn czeka z 15min potem płacze z nudów ale nie chodzimy do niej.
        • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 04.05.16, 19:23
          Tanja - bardzo mnie cieszy, że Wam się udał urlop. My jedziemy w ten weekend i jesteś dla mnie inspiracją smile Mam nadzieję, że te moje maluchy też się tak sobrze spiszą, jak Twój smile

Mój już od dawna stoi i powiem Ci, że dobrze robisz, że chcesz się tego pozbyć teraz. Jak mój stanie i woła 'mama, mama, mama', to nie siądzie dopóki do niego nie pójdę (mimo że oczywiście potrafi sam usiąść). Powodzenia!

--
          Zdrowy Sen Dziecka
          • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 04.05.16, 22:27
            Urlop na pewno się uda smile
            Rozciągam czasy, wychodzę na dwór bo tę radę wzięłam sobie do serca. Drzemki są super, ale dzisiaj urządza już kolejną imprezę w łóżeczku. Chyba nie jest przemęczony, to chyba za mała presja.... Może ruszyć jeszcze ten ostatni czas? Wstajemy rano już ok 7, dziś nawet budziłam.
            Kładę na D1 3.10, zasypia w mig, po 30min bywa że popłakuje ale śpi dalej,
            Potem kładę na D2 3.25min, zasypia 5min, dziś budziłam z tej drzemki
            Na noc kładziemy 3.10, może za krótko zasypiał dziś 10min.
            Ostatnio karmienie w nocy już między 3 a 4 rano na tych dłuższych czasach.Chyba przejdę na 1 pierś, już mam tego trochę dosyć bo jestem pogryziona. Ciekawe jak będzie dzisiaj, pewnie się szybciej rozpłacze jak tak imprezuje.
            • marellakarola Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 05.05.16, 10:10
              Tanja BB, super Wam idzie z przesuwaniem karmień.

Tanja a to nie jet tak, że najłatwiej zasnąć na D1, trudniej na D2 a najtrudniej na noc?
              Moja zawze na D1 zasypiała szybko, D2 zawsze z problemami, na noc najdłużej może dlatego też że miałam zawsze na noc najkrótszy czas. Nawte teraz jak wciąż usypiam przy piersi/na rękach jeszcze to na D1 usypia w 6 min, na D2 13 min, na noc 15-25min. Ostatnio wydłuża ostatni czas i mamy nawet 3.20/3.40/3.20 ccc 10,20 a miała 3.20/3.40/3.10 Noce stabilne po 11h 18.15-5.20 lub dziś 5.40.

Tanja ja przeszłam na 1 pierś bo odstawiam, mi łatwiej karmić z lewej wink
              Jak przesuwałam karmienia nocne to najpierw jadła 15 min obie piersi, potem krócej, gdzieś 10min obie, potem dawałam w nocy tylko jedną.
      • leni6 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 05.05.16, 11:39
        Niania kładzie małego po 3,5h na D1 i po 3,5h na D2, zasypia zawsze, ale z długością drzemek jest różnie, czasem pierwsza długa, czasem druga, czasem obie krótkie. Teraz mam urlop, próbowałam wydłużyć drugi czas ale był płacz przy pobudce. Na noc kładę po 3,5-3.75.

Ja juz od jakiegoś czasu karmie jedna piersią.
        • marellakarola Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 05.05.16, 14:36
          Dzięki leni, fajnie, że Wam się udało z nianią i czasy się unormowały. Ja wiem, że będę musiała wydłużyć trzeci czas, mała nie jest w ogóle zmęczona wieczorem, na razie nie chcę wydłużać ccc żeby za późno nie szła spać skoro i tak budzi się koło 5 to niech ma te 11h w nocy, ale jak nauczy się zasypiać to pewnie ostatni czas też będzie można wydłużyć. Drugi czas u nas to im dłuższy tym dłuższa drzemka, obecnie bardziej 3.40 ale jak było 3.4 czy 3.50 czy raz nawet 4 to D2 nawet 1,30 trwała, teraz zawsze budzę z D2 po 1 cyklu czyli o 15 zeby 18.15 spała na noc.
    • marellakarola Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 05.05.16, 19:11
      Moja wydłuża ostatni czas, więc lekko skracam dwa pierwsze. Mamy dziś 3.17/3.37/3.22 ccc 10,16. Ogólnie zawsze tak jest ze najdłużej dziecko zasypia na noc czy to znaczy że czas wydłużyć ostatni czas?
      Już kilka dni tak jest że ostatni powyżej 3.10. Na D1 zasypia w 7 min, na D2 czasem dłuzej ale dziś też w 7 min, na noc od 2.55 do 3.22 dziś zasypiała. Wciąż na rękach/przy piersi ale no na noc najdłużej.
      Ma ktoś ccc 10,15-10,20 czy to za dużo? Czarmiki?
      • czarmiki Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 05.05.16, 20:06
        u mnie ostatnio dłużej zasypia na drzemki i noc a dzisiaj próbowałam wydłużyć pierwszy czas i był płacz przed drzemkami i przed spaniem na noc - czego nigdy wcześniej nie było, coś się zaczyna dziać wczoraj ccc 10,20 dzisiaj też coś koło 10.20 ale chyba skrócenia potrzebuje pierwszego czasu a nie wydłużenia ehh sama nie wiem
        • marellakarola Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 05.05.16, 23:01
          Może musi się przyzwyczaić, ja bym dała 5 dni na tych samych czasach np zalecane są 3.25/3.5-3.75/3.5 to może ten pierwszy próbuj chociaż 3.05-3.10, ja jak wydłużę pierwszy czas to mam dłuższą drzemkę, jak wydłużę drugi to samo, ale jak potem skracam trzeci to nie może zasnąć hehe wink
              • zmeczona_mama83 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 06.05.16, 10:15
                Czarmiki może córcia potrzebuje się przyzwyczaić, a ten płacz to była reakcja na zmianę? Ja dwa dni temu wydłużyłam pierwszy czas o 10 min. i był płacz przy zasypianiu, wczoraj położyłam troszkę wcześniej ze względu na katar ale też płakał, a dziś znowu dłuższy czas zrobiłam jak dwa dni temu i tym razem bez płaczu i bez marudzenia, nawet nie wyglądał na zmęczonego, obroty ćwiczył zanim zasnął wink A dwa dni temu miałam wrażenie że za późno położony i nie ma szans na wydłużenie pierwszego czasu.
                U nas nie da się skrócić ostatniego czasu, to tak wygląda, jakby się już przyzwyczaił do dłuższego czasu i wcześniej nie zaśnie, nawet jak pozostałe czasy się wydłużą albo robię d3, to ostatni i tak jest długi i potrafi w ten sposób zwiększyć ccc o 0,5-1h.
                      • zmeczona_mama83 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 06.05.16, 17:54
                        Nie wiem od czego to zależy, czytałam właśnie o tym na blogu i u mnie nawet jak drzemka krótka to i tak nie zaśnie wcześniej niż po swoim czasie aktywności, niezależnie od ccc.

U mnie coś ostatnio d2 się popsuła i skróciła. Przy 3 drzemkach trwała 1,10-1,20 a czasem nawet dłużej, więc to raczej nie jest nieumiejętność łączenia cykli, czas mieliśmy najpierw 2,15, później 2,20 a później zaczął wydłużać do 2,30-2,40 i zaczęły się dni z 2 drzemkami.
                        Nie wiem jak interpretować popłakiwanie po drzemce, bo zdarzało się wcześniej, że nawet po długiej drzemce budził się popłakując, najpierw wiercił się coraz bardziej, a później zaczynał jęczeć i płakać, jak tylko wchodziłam do pokoju to się cieszył i po tej drzemce był zadowolony, nie wiem czemu ten płacz. Zdarzało się też, że spał niespokojnie i dużo się wiercił.
                        Ostatnio kładę go na d2 po 2,33-2,35. Zasypia 3-7min., czasem marudzi w trakcie rytuału, d2 tylko w sobotę i w środę trwała 1,15 a tak to 45-50min., śpi niespokojnie i dużo się wierci, budzi się popłakując, ale jak go wyciągam to się cieszy. Wczoraj jak były 3 drzemki to położyłam wcześniej, po 2,15 i zasypiał 20 min., drzemka krótka, może przez katar. Nie wiem czy potrzebuje jeszcze czasu, żeby się przyzwyczaić, czy czas mu nie pasuje, skracać/wydłużać? Ta druga drzemka przez to, że krótka to kończy się ok. 14.00, na d3 nie chce zasnąć, więc trzeba kłaść na noc o 17.00.
                        • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 06.05.16, 18:50
                          zmeczona_mama83 napisał(a):

> Nie wiem od czego to zależy, czytałam właśnie o tym na blogu i u mnie nawet jak
                          > drzemka krótka to i tak nie zaśnie wcześniej niż po swoim czasie aktywności, n
                          > iezależnie od ccc.
                          >

To jest kwestia obserwacji dziecka. Po jakimś czasie do tego dojdziesz - będziesz wiedziała, czy wystarczy tylko trochę skócić ostatni cc, czy skrócić tyle, aby był normalny ccc, a może skrócić jeszcze więcej, aby ccc był krótszy od normalnego (aby dać dziecku odespać krótkie drzemki na przykład).
                          Ale jeśli dziecko Ci dużo wydłuży cześniejsze czasy, to zazwyczaj trzeba trochę skrócić następne, bo szybko może się wkraść przemęczenie. Mam tu na myśli dzieci, które mają już stałe czasy, a nie dzieci, którym dopiero czasy wprowadzamy.
                          • zmeczona_mama83 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 08.05.16, 10:51
                            Dziękuje za wyjaśnienie smile Jak już uda się nam dopasować czasy to może będzie łatwiej to zaobserwować.

Póki co u nas się wszystko posypało, synka dopadło przemeczenie, mamy problem z drzemkami i z nocą, a wszystko przez "rolling phase" sad Poprzedniej nocy nie spal aż 1,5h! Ciągle się obraca z brzucha na plecy, w druga stronę nie umie. Postep jest taki, że wczoraj w nocy zasnął w końcu na plecach, obudzil się z wrzaskiem, znowu zasnął i spal niespokojne, ciągle się wybudzal, a to przez rączkę, a to nogi, albo się przekrecil na bok przez sen. Probowal wrócić na brzuch ale nie dal rady i płacz. Ciekawe ile to będzie jeszcze trwało...
                            • moniaak27 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 08.05.16, 18:52
                              ziewczyny pomożecie mi bo ja nie daje rady z tym usypianiem już mała ma różne czasy czuwania do tego jak tylko po,, rytuale" kładę ja do łóżeczka kładzie się na brzuch.... Druga rzecz starszy brat który ją piekielnie rozprasza podczas usypiania śpimy w jednym pokoju wszyscy... I młody nie chce spać Sam dlatego chciałabym mała nauczyć żeby nie mieć powtórki z rozrywki.....
                              • zmeczona_mama83 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 08.05.16, 19:41
                                A w jakim jest wieku? Potrafi sama zasypiać czy dopiero chcesz nauczyć? Używacie szumu podczas spania? To jest dobre rozwiązanie jeśli śpicie w tym samym pokoju, bo zagłusza hałas, więcej możesz poczytać tutaj: zdrowysendziecka.wordpress.com/2015/11/28/bialy-szum/
                                W kwestii obrotów nie pomogę, bo mam ten sam problem, tylko u nas z brzucha na plecy.

Ręce mi już opadają, najchętniej to bym owinęła młodego gdyby tylko się dało, żeby się nie przekręcał. Dziś położyłam na noc, obrócił się jak zwykle na plecy ale nie płakał, trochę mantrował więc dałam szansę zasnąć. Zasnął pięknie, czas równo 3h... niestety leżał w poprzek łóżeczka z nogami lekko w górze opartymi o szczebelki i jak zasnął to mu nogi opadły, wystarczyło żeby się obudził z wrzaskiem sad w końcu udało się go uspokoić i położyć na brzuchu, później spał na boku a teraz widzę, że znowu na plecach, obawiam się, że będzie wrzask jak się przebudzi. Niech już się w końcu nauczy wracać z pleców na brzuch, bo mało śpi i jest przemęczony.
                                  • moniaak27 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 08.05.16, 21:37
                                    A więc tak od jakieś 2 tyg temu Zaczęłam czytać wątek babybump jest za długi więc nie cały ale bardzo bardzo dużo zwłaszcza sen dzieci lipiec sierpień bo akurat idealnie w nasz wiek się wpasowalo. Mała za kilka dni skończy 5 mcy no i właśnie pięknie sen wyglądał do 4 mca spala bez problemu przy piersi usypiaja w ciągu paru minut. Z reguły na rękach przy mnie na łóżku bądź w chuście dlatego że odkładana do łóżeczka budziła się po 5 minutach... Jednak właśnie po skończeniu 4 miesiąca wszystko się pokiełbasilo muszę ją nosić na rekach przy piersi nie usnie ewentualnie noszona z piersią w buzi a mi kręgosłup już siada. Dodatkowo wróciłam na trochę do pracy i potrzebuje trochę czasu żeby ogarnąć dom cokolwiek zrobić. No i jeszcze mam 3 latka który potrzebuje mamę a ona ostatnio nie robi nic tylko,, usypia " mała... Więc trafiłam na ten wątek no i mam teraz zryta głowę. Mój syn ponad 2 lata karmiony piersią Zawsze spał z nami ale pięknie usypial Przy piersi a po roku ładnie spał u nas w łóżku. Jednak został w nim do dziś. Nigdy jakiej regularnosci nie było specjalnej samo się wszystko jakoś wyrobiło więc i Przy drugim dziecku myślałam że tak będzie ale nie jest.

A więc tak córka ma 5 mcy karmiona piersią na żądanie aczkolwiek je średnio co 2 godz bardzo krótko i intensywnie. Średni czas czuwania to od godz do 1,5 kiedy kładę ja na drzemke. Do 4 mca kilka minut zajmowało mi usypianie teraz nawet noszona na rękach potrafi usnąc dopiero po 20 minutach. Drzemki ma 4 do 5 przeważnie trwają 30 minut równo. Próbowaliśmy przeczekać żeby usnela dalej ale zawsze kończyło się płaczem.

Nasz dzień wygląda różnie ponieważ różnie śpi o różnych porach się Budzi i niestety spanie Wieczorem też jest o to różnej godz ale mniej więcej 19/20 max.
                                    Przykładowy Dzień

Pobudka 6.30 /7
                                    D1 przeważnie ok godz 8 i tu Często śpi od pół godziny do godziny czyli do ok 9.
                                    D2 10.30 położona spać, usnela 11.20-11.50
                                    D3 13.20 położona spać, usnela 14 do 14.30
                                    D4 16 położona spać usnela 16.20 do 17
                                    Czas spania 18.30 -19
                                    Nasz rytuał to kąpiel ( co 2 Dzień więc nie codziennie) pampers przebieram nowe ciuszki, pierś, szum suszarki ( wszelkie szumisie aplikacjie nie działają na nią więc suszarka często i chodzi cała noc) i kładę spać. Po włożeniu do łóżeczka mała się rozbudza zaczyna się bawić przewraca na brzuch jak już się zmęczy to zaczyna się płacz. Jako że nie jestem za metoda płaczu biorę na ręce odrazu uspokajan odkładam i trwaloby to więcej niż pół godziny więc Kończę to wcześniej i bujam na rękach i odkładam do łóżeczka ale często się wtedy budzi. Drzemka ponad godzinę trwa tylko jak z nią leżę z piersią w buzi... Wieczorem ciężko z rytuałem ponieważ jeszcze muszę ogarnąć 3 latka a mąż nie zawsze jest w domu... Mój problem to taki ze nie umiem znaleźć tego okienka niby czas czuwania to 1,5 godz
                                    Próbowałam kłaść ja wcześniej to spala tylko 15 minut. Jak dłużej to była histeria. Ogólnie bardzo długo zasypia ani razu nie usnela sama. W nocy śpi przy piersi. I chyba tyle jak coś dopisze.
                                    • zmeczona_mama83 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 09.05.16, 09:34
                                      Ok. 4 miesiąca często pojawiają się problemy ze snem, tu masz wyjaśnione dlaczego: forum.gazeta.pl/forum/w,572,159138349,159138349,Sen_dzieci_urodzonych_w_lipcu_i_sierpniu_2015.html?p=159156913

Poza tym w wieku 5 miesięcy czasy czuwania są dłuższe i powinny być już 3 drzemki, poczytaj tutaj: forum.gazeta.pl/forum/w,572,159138349,159138349,Sen_dzieci_urodzonych_w_lipcu_i_sierpniu_2015.html?p=159138522

Problemem też jest to, że dziecko nie potrafi samodzielnie zasypiać. W tym wieku trudniej jest usypiać na rękach lub przy piersi a później odłożyć do łóżeczka. Rekwizyty często są przyczyna problemów ze snem: zdrowysendziecka.wordpress.com/2015/11/12/skojarzenia-i-rekwizyty/

Mam nadzieję, że te linki pomogą smile
                                    • leni6 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 09.05.16, 10:13
                                      Moniaak, skąd przekonanie, że właściwy czas to 1,5 h ? To bardzo krótki czas czuwania jak na ten wiek, zwłaszcza ze masz wszystkie czasy tak krótkie a nie tylko poranny. Piszesz tez ze długo zasypia, a z twojego przykładowego planu dnia to nie wynika. To w końcu zasypia bez problemów po tym 1,5 h czy zasypia długo i w efekcie czuwa dłużej ? Rozpisz dokładnie ze dwa konkretne dni, nie taki ogólny schemat. Ja bym radziła wydłużenie czasów i przejścia na 3 drzemki, z czasami np. 2/2/2/2
                                      • moniaak27 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 09.05.16, 13:59
                                        Czytałam bloga babybump i starałam się wprowadzić w życie jej rady. 1,5 godz dlatego że po 2 często była mega histeria przy usypianiu oczy czerwone i ziewanie już po godz od drzemki. Zmęczona mama to czyli o której ja kłaść o 8.30 jak wstanie? To był przykładowy Dzień bo ona bardzo różnie wstaje i różnie śpi dziś np wstała o 7. Pierwsza drzemka trwała 20 minut mimo że ja chciałam jeszcze uspac nosząc na rękach
    • lumtecua Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 08.05.16, 21:24
      Ja jak zwykle poza schematem, więc i problemy nietypowe. Sek w tym, że raz próbowałam nauki zasypiania na noc i się nie udało i nie wierzę, żeby teraz jak jest starsza się udało. Czy możliwe jest zrobienie coś z tym spaniem bez nauki? Zasypiamy po rytuale przy szumie na rękach ze smoczkiem.
      A więc 10 mies. i 3 drzemki.
      problem w tym, że jak robię dwie drzemki 2.30/3/3-3.30 to mam ryk przy usypianiu i krótkie drzemki 30min (ewentualnie dośpię na drugą) i budzi się po ostatnim cc i nie chce spać przez ok 3-3.30h.
      Natomiast teraz mam czasy 1.50/2.20-2.30/3.30/2.30h i dwie drzemki przynajmniej 1h10min (jedna zawsze 1h20) a trzecia 30-40min i sen ok 20 wieczorem przy pobudce 6-6.30....
      Przy obecnym planie dnia nie da się wydłużyć czasów.... Ja już nie wiem.
        • lumtecua Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 09.05.16, 20:25
          chodzi o to, że dziecko mi ciągle ziewa i płacze i nie chce zasnąć na noc. I ja już nie wiem, czy ona po prostu jest przemęczona bo kilka dni budziła się 5.40 i chodziła spać o 20, czy może nie potrzebuje standardowej ilości snu i tylko jej się nudzi? sad
          Budzi się rano niezadowolona. Ziewa co chwilę 1,5 h od każdej pobudki nawet jak się bawimy.
          Myślałam, że ta pierwsza drzemka to właśnie kontynuacja snu nocnego....???
          • leni6 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 10.05.16, 10:27
            Lumtecua, to nie wygląda na opis znudzonego dziecka. Napiszę Ci jak wygląda u mojego dziecka przemęczenie, bo być może u ciebie jest podobnie. Większości dzieci tutaj da się wyprowadzić z przemęczenia wprowadzając im tzw. wyjściowe czasy czuwania (babybump je dość często podaje, można znaleźć w wątkach o śnie, na 10 miesięcy mniej więcej 3.25/3.5/3.5), ewentualnie trochę krótsze niż wyjściowe. Ja u swojego dziecka próbowałam wprowadzać takie czasy, gdy pojawiało się przemęczenie, ale nie skutecznie. Mój synek jak wpada w przemęczenie to bardzo skraca swoje czasy czuwania, i później już nie zasypia sam a i z uśpieniem jest problem. Rekordowo to w wieku 11 miesięcy mieliśmy coś w stylu 2.5/2.5/3. Takie krótkie czasy mamy przez kilka dni, mały odeśpi, po czym wszystko wraca do normy. Jakby moje dziecko zachowywało się tak jak twoje w tej chwili, to bym założyła, że ta trzecia drzemka to już jest sen nocny i usypiała po pobudce dalej. Oznaczałoby to pewnie pójście spać ok 16.30, ja mam jedno dziecko, więc mogę sobie na to pozwolić. Nie wiem czy u ciebie takie coś by pomogło, tak wczesne położenie na noc może się skończyć fatalna nocą niestety. W każdym razie u mnie takie coś pomaga. A tobie radziłabym generalnie robić wszystko by dziecko spało jak więcej, z przemęczenia można wyjść przez większą ilość snu, albo przez zmniejszenie zapotrzebowania na sen (wraz z wiekiem), ale na to drugie można długo czekać.
    • zmeczona_mama83 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 09.05.16, 10:00
      Babybump, Dziewczyny, macie może pomysł jak sobie radzić z "rolling phase" w nocy i jak ograniczyć przemęczenie? Czytałam już artykuł Pam (www.weebeedreaming.com/my-blog/how-to-cope-with-baby-rolling). Może macie jakieś linki do innych ciekawych artykułów.

U nas błędne koło, im więcej mały się budzi w nocy przez obroty tym bardziej przemęczony, a jak przemęczony to częściej się budzi, nie może zasnąć, wierci się i obraca, a to znowu powoduje przemęczenie. Dziś przespał tylko kilka godzin w pierwszej części nocy, od ok. 3.30 pobudki nawet co 15 min., było dużo płaczu i ciężko go było uspokoić i położyć. Nawet jak zaśnie na plecach to bardzo łatwo się wybudza, nie umie wrócić na brzuch. Problem mamy przed i w trakcie drzemek oraz w nocy.
      Na razie spróbuje skrócić czasy i wrócić do 3 drzemek, bo tego pierwszego dłuższego nie wytrzyma po takich kiepskich nocach. Obawiam się tylko, że przy 3 drzemkach będzie długi czas czuwania i nigdy z tego przemęczenia nie wyjdziemy.
      On się obraca cały czas, często jak go przekręcę to nawet nie zdążę wrócić do pokoju a już leży na plecach. Ćwiczymy obroty w czasie aktywności i przed samym spaniem, przed rytuałem na podłodze w sypialni. Nie umie jeszcze wrócić z pleców na brzuch, w trakcie zabawy jak się przekręci to się złości, krzyczy a później płacze. Na plecach już dwie noce zasypia, ale wybudza się łatwo, nie wie co zrobić z rękami i nogami.
      Macie jakiś pomysł?
    • lukola11 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 09.05.16, 16:22
      Dziewczyny dziś Was odnalazłam. Urodziłam synka 31 lipca 2015, Ze snem mamy problemy od poczatkusad teraz ząbkowanie więc w ogóle jest katastrofa! Ale ogólnie od kiedy synek skończył 5 miesięcy mamy miliony pobudek w nocy... może nie w każdą ale w 95% tak jestsad Do tego syn nie potrafi sam zasypiać. Od urodzenia z tym walczyłam i podejmowałam próby nauk ale wszystkie skończyły się porażką. Od 4 miesiąca zaczął zasypiać bez płaczu dzieki Mozartowi oczywiście na rękach. Niestety od kilku dni przy próbach usypiania wyrywa się wrzeszczy jakby nie chciał spać. Jak jakmś cudem uda mi się go uspokoić to zasypia momentalnie... nie wiem czy to przez te zęby? Wcześniej mieliśmy stały rytm a teraz czuję się jak dziecko we mgle, bo synek chodzi spać o róznych porach i chyba przechodzi na 2 drzemki... Dziewczyny czy jesteście w stanie mi pomóc? Co ode mnie potrzebujecie? Mam zrobić jakieś notatki?
      • ecosin-22-07 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 09.05.16, 19:50
        Lukola notatki z min 3 dni, ja ma córeczkę z 22 lipca i na 2 drzemkach jesteśmy od 24.02 więc na Was już czas. Czytałaś bloga Babybump? Zęby wychodzą do 3 lat wink więc na zęby nie ma co zwalać wink rozpisz drzemki i czy zasypia z placzem/bez. Kiedy kladziesz i ile zasypia. Jaki macie rytuał przed drzemkami i przed snem nocnym. Jak usypiasz? Smoczek, piers? Ma swoj pokój?
        W tym wieku całkowity czas czuwania to 10-10,5h na dwóch drzemkach, pierwsza drzemka nie szybciej jak 9:30 sen dzienny 2,5-3h sen ogólnie ok 14h. U mnie np jest 13,5h, w dzien 2,5h i w nocy 11. Też chodzimy różnie spać bo patrzę na czasy czuwania. Teraz mamy 3,05/3,35/3,30
        • lumtecua Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 09.05.16, 20:31
          Chyba sporo dzieci skraca czasy czuwania przy zębach o czym należy pamiętać. Ja przez zęby zaczełam usypuiac na rękach i dałam smoczek bo chciałam przejść na 2 drzemki, więc odradzam robienie dwóch drzemek na siłę i do tego przy zębach.
          Jak dziecko rzuca się przy usypianiu to albo usypiasz za wcześnie albo za późno. Trzebaby było to zbadać +/-15 min czasu czuwania przed drzemką.
            • moniaak27 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 09.05.16, 21:19
              Nasza 3 dniowa rozpiska P

Pobudka 7.30
              D1 9.10, 9.45 usnela do 10.20
              D2 11.50, 12.20 usnela do 12.50
              D3 14.20,14.50 usnela do 15.20
              D4 17,18 usnela do 18.30
              Godz spania 20, usnela 20.10 do 6.50 ( pobudki na pierś nie liczę bo karmie ja przez sen bo ok 24 biorę ja do siebie łóżko mam przy jej łóżeczku z odkręconym bokiem)

Dzień drugi
              Pobudka 6.50
              D1 8, usnela 8.15 do 8.56
              D2 10.20 do 10.55 ( wózek, zakupy) generalnie nie śpi w wózku zaskoczyła mnie pierwszy raz sama usnela w wózku
              D3 12.30, usnela 13 do 13.30
              D4 15 usnela 15.15 do 16
              Godzina spania 18 usnela 18.15 do 19 czyli D5
              Pomimo usypiania nie chciała usnąc usnela dopiero po 21
              Dzień 3
              Pobudka 6.30
              D1 7.53 usnela sama na piersi do 8.45
              D2 10.10, usnela 10, 20 do 11.45
              D3 13.30 usnela 14.30 do 15
              D4 16.50 do 17,45
              Godz spania 19.30 usnela 19.45

Dzisiejszy dzień całkiem ładny
              Pobudka 7
              D1 8.50 sama usnela do 9.20
              D2 w chuście na spacerku usnela dopiero 11.30 do 12.10
              D3 13.50 W łóżeczku do 14.40
              Godzina spania
              17.15 Zaczęłam usypiac usnela 17.20 śpi do tej pory 21.20 z 3 pobudkami na pierś...
              • zmeczona_mama83 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 10.05.16, 08:53
                A my się ostatnio zastanawialiśmy skąd te większe rachunki wink

U nas idą górne dwójki, jedna się właśnie przebiła, druga pewnie będzie jutro. Mimo to zęby nie są problemem w nocy, gorszy problem to ciągłe przewroty na plecy, choć dziś już było troszkę mniej tych obrotów smile
                Też zaczęliśmy przechodzenie na 2 drzemki, ale mały potrzebował skrócenia czasów i wróciliśmy do 3, może przez zęby, może przez gorsze noce, bo częściej się budzi przez te przewroty.

moniaak27 możesz zachęcić do spania na brzuchu poprzez głaskanie po główce, plecach, klepanie po pupie. Dzieci często jak się zorientują, że na brzuchu też można spać, to później chętnie i lepiej śpią w tej pozycji.
                U nas nauka zasypiania nie trwała długo, mały śpi na brzuch więc łatwo było go uspokoić i pomóc w zaśnięciu, później pomagałam coraz mniej aż nauczył się sam zasypiać. Teraz robimy rytuał, odkładam do łóżeczka i wychodzę, jak się obróci i płacze to czekam chwilę, żeby mu dać szansę na zaśnięcie w nowej pozycji, jak widzę że chce wrócić na brzuch, nie może i płacze to wtedy idę. Odkąd mam nianię z kamerą to nie wchodzę do niego za każdym razem jak zapłacze, czasem jęczy przez sen więc wchodząc niepotrzebnie go budziłam.
                Rytuał u nas trwa ok. 10 min., po odłożeniu zasypia w 5-15 minut.
          • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 11.05.16, 17:51
            lukola11 napisał(a):

> Jejuuuu dziś najgorsza noc chyba od urodzeniasad możliwe że dlatego ze wprowadzi
            > łam jakieś zmiany czy po prostu te zmiany są dla niego nieodpowiednie? Czy musi
            > zatrybic? Ledwo żyje. Mieliśmy 13 pobudek w tym jedna na dluzej....

Nie widziałam Twoich poprzednich wpisów. Jakie zmiany wprowadziłaś? W jakim wieku jest dziecko?

--
            Zdrowy Sen Dziecka
            • lukola11 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 11.05.16, 19:57
              Prowadzę notatki już dwa dni. Zrobię jeszcze jutro i w piatek i napiszę tu do zaopiniowania. Pokładam ogromne nadzieje, że mi pomożecie, bo już opadam z siłsad Probuję małego ustawić na dwie drzemki, ale kiepsko idzie, bo notorycznie budzi sie w okolicach 5;/ Po wczorajszej nocy było to wręcz niemożliwe. Obwiniam te zęby, bo miesięcy mamy kiepskie noce, ale bez przesady... Dziś dalam Vinburcol zeby mu ulzyć więc nie wiem czy notatki z nocy będą miarodajne?
                • lukola11 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 11.05.16, 20:47
                  Mały usypiany na rękach, mniej lub bardziej bujany plus smoczek plus kołysanki. Nie karmię cyckiem.
                  WTOREK
                  6:30 ? wyjęcie z łóżeczka (obudził się przed 6 i do 6:30 wariuje w łóżeczku, cięzko tu mówić, że jeszcze w nim odpoczywa, głównie stoi i na nas krzyczy)
                  9:25 ? 10:45 - D1, usypiałam na rękach siedząc, były leciutkie protesty, ale krótkie, zasnął w 5 minut, wstał tylko lekko marudząc, czas drzemki: 1h 20 min
                  14:17 ? 15:55 ? D2, usypiałam na rękach siedząc, były leciutkie protesty, ale krótkie, zasnął w 7 minut, po 40 minutach obudził się z płaczem, wzięłam na chwilę na ręce i jeszcze polulałam i spał dalej, całkowity czas drzemki: 1h 28 min
                  19:35 ? spanie nocne, zaczął zasypiać na butli potem trochę marudzenia i wypluwania smoczka, myślę, że zęby go męczyły, bo tarł pięścią o dziąsła, zasnął w jakieś 12 minut.
                  20:07 ? pobudka z płaczem na smoczek i ręce, jakieś 5 minut
                  20:23 ? pobudka z płaczem na smoczek, miałam wrażenie, że synek cały czas się męczy i jeszcze porządnie nie zasnął?
                  21:15 ? pobudka, smoczek, ręce
                  22:05 ? pobudka, smoczek
                  22:15 ? pobudka, smoczek, piłka
                  23:10 ? karmienie
                  23:25 ? smoczek
                  1:15 ? pobudka, nie spał przez pół godziny!!!!!!
                  3:32 ? pobudka, ręce
                  4:12 ? pobudka, ręce
                  4:53 ? pobudka, ręce, karmienie
                  5:20 ? pobudka, ręce
                  Czasy czuwania: 2h55min/3h32min/3h40min plus 0,5h w nocy
                  Całkowity czas czuwania: 10h07min plus 0,5h w nocy
                  Sen dzienny: 2h48min
                  Sen nocny: trudno mi stwierdzić;/ ok 10h?
                  Sen całkowity: trudno mi stwierdzić 12h 48min?
                  ŚRODA
                  5:50 ? pobudka
                  6:30 ? wyjęcie z łóżeczka (podobnie jak we wtorek to wygladało)
                  7:10 ? 8:00 - D1, dużo chodzenia i płaczu, nieudane odkładanie, czas drzemki: 40 min.
                  9:30 ? 11:10 D2, spokojne zasypianie ale długie, z 15 minut bez bujania, nieudane odkładanie, spał 1h, potem dospany, całkowity czas drzemki:1h40 min
                  14:33 ? 16:00 D3, próby uśpienia od 14:10, raczej spokojnie, po 40 min pobudka, dospanie, kolejna pobudka po 26 minutach, dospanie, całkowity czas drzemki: 1h27min
                  19:30 - sen nocny, póki co bez pobudek
                  Czasy czuwania: 40min/1h30min/3h23min/3h30min
                  Całkowity czas czuwania: 9h03min
                  Sen dzienny: 3h07min
                  Sen nocny: jutro będę wiedziećsmile
                  Sen całkowity: jutro będę wiedziećsmile

Tylko tak jak pisałam na noc dałam czopek więc pewnie trochę mu to pomoże lepiej spać. I jeszcze pytanie - czy mogę go tak dosypiać na drzemkach? zasypia od razu? czy nie powinnam ingerować w te drzemki?

• babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 11.05.16, 21:04
                    Mały usypiany na rękach, mniej lub bardziej bujany plus smoczek plus kołysanki. To pewnie już wiesz, że główną przyczyną problemów są rekwizyty ? bujanie, smoczek, nie wiem czy kołysanki grają przez cały czas snu, ale jeśli nie, to też są rekwizytem. Nie karmię cyckiem.
                    WTOREK
                    6:30 ? wyjęcie z łóżeczka (obudził się przed 6 i do 6:30 wariuje w łóżeczku, cięzko tu mówić, że jeszcze w nim odpoczywa, głównie stoi i na nas krzyczy)
                    9:25 ? 10:45 - D1, usypiałam na rękach siedząc, były leciutkie protesty, ale krótkie, zasnął w 5 minut, wstał tylko lekko marudząc, czas drzemki: 1h 20 min
                    14:17 ? 15:55 ? D2, usypiałam na rękach siedząc, były leciutkie protesty, ale krótkie, zasnął w 7 minut, po 40 minutach obudził się z płaczem, wzięłam na chwilę na ręce i jeszcze polulałam i spał dalej, całkowity czas drzemki: 1h 28 min
                    19:35 ? spanie nocne, zaczął zasypiać na butli potem trochę marudzenia i wypluwania smoczka, myślę, że zęby go męczyły, bo tarł pięścią o dziąsła, zasnął w jakieś 12 minut. problemem znowu jest zasypianie za pomocą rekwizytów, w tym przypadku butelki. Jeśli chcesz polepszyć sen dziecka, to karmienie powinno być zupełnie oddzielone od spania. W tym wieku taka kolejność: butelka, kolacja, kąpiel (jeśli kąpiesz codziennie), rytuał i dziecko jest kładzone do łóżeczka zupełnie obudzone.
                    20:07 ? pobudka z płaczem na smoczek i ręce, jakieś 5 minut U dziecka, które nie zasypia samo trudno stwierdzić, czy jest to pobudka z powodu rekwizytów, czy przemęczenia, czy obu tych rzeczy. Najprawdopodobniej w grę tu wchodzi zarówno przemęczenie, jak i rekwizyty (podsypianie przy butelce i smoczek).
                    20:23 ? pobudka z płaczem na smoczek, miałam wrażenie, że synek cały czas się męczy i jeszcze porządnie nie zasnął? problemem jest smoczek
                    21:15 ? pobudka, smoczek, ręce
                    22:05 ? pobudka, smoczek
                    22:15 ? pobudka, smoczek, piłka
                    23:10 ? karmienie
                    23:25 ? smoczek
                    1:15 ? pobudka, nie spał przez pół godziny!!!!!!
                    3:32 ? pobudka, ręce
                    4:12 ? pobudka, ręce
                    4:53 ? pobudka, ręce, karmienie
                    5:20 ? pobudka, ręce
                    Czasy czuwania: 2h55min/3h32min/3h40min plus 0,5h w nocy Ja bym na razie trochę skróciła te czasy, bo tyle pobudek nocnych oznacza bardzo przemęczone dziecko. Celuj w coś takiego: 3/3.25/3.25 (3.25 ? 3h 15 min)
                    Całkowity czas czuwania: 10h07min plus 0,5h w nocy
                    Sen dzienny: 2h48min
                    Sen nocny: trudno mi stwierdzić;/ ok 10h? sen nocny nie jest w ogóle regenerujący przy tylu pobudkach.
                    Sen całkowity: trudno mi stwierdzić 12h 48min?
                    Już pewnie wiesz, gdzie tkwią problemy ? dziecko nie potrafi samo zasnąć (naprawdę wątpię, że problemem są zęby). Za każdym razem jak się przebudzi, po każdym cyklu snu potrzebuje Ciebie/rekwizytów do ponownego zaśnięcia.

--
                    Zdrowy Sen Dziecka
                  • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 11.05.16, 21:08
                    RODA
                    5:50 ? pobudka
                    6:30 ? wyjęcie z łóżeczka (podobnie jak we wtorek to wygladało) Nie poprawisz snu dziecka jeśli będziesz się tak bujać z tymi czasami. Skoro poprzedniego dnia pierwszy czas czuwania był 3h, to kolejnego dnia też powinien być 3h.
                    7:10 ? 8:00 - D1, dużo chodzenia i płaczu, nieudane odkładanie bo stanowczo za szybko chciałaś go położyć spać, czas drzemki: 40 min.
                    9:30 ? 11:10 D2, spokojne zasypianie ale długie, z 15 minut bez bujania, nieudane odkładanie, spał 1h, potem dospany, całkowity czas drzemki:1h40 min Czy ja dobrze rozumiem że tutaj też czas czuwania był godzinę?
                    14:33 ? 16:00 D3, próby uśpienia od 14:10, raczej spokojnie, po 40 min pobudka, dospanie, kolejna pobudka po 26 minutach, dospanie, całkowity czas drzemki: 1h27min
                    19:30 - sen nocny, póki co bez pobudek
                    Czasy czuwania: 40min/1h30min/3h23min/3h30min Musisz trzymać się tych samych czasów czuwania. Spróbuj te, co Ci podałam we wcześniejszym wpisie

--
                    Zdrowy Sen Dziecka
                    • lukola11 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 13.05.16, 08:12
                      CZWARTEK
                      6:30 wyjęcie z łóżeczka (obudził się koło 6, ale od 5 po karmieniu walczyłam, żeby jeszcze pospał)
                      9:30 wzięłam do usypiania, ale wyrywał się jak opętany więc dałam do łóżeczka, żeby jeszcze pobrykał i co jakiś czas ponawiałam próbę
                      9:42-11:15(z pomocą) - zasnął na D1, zasnął szybko ale bardzo nerwowo, ciężko go było z początku uspokoić, wstał pogodny
                      Czas czuwania: 3h12min Czas drzemki: 1h33min
                      14:25 ? 15:35 (z pomocą) - D2, zasnął szybko, z nerwami ale to przez zęby bo wypluwa smoczek i trze pięścią o dziąsła, wstał baaaaaaaardzo marudny i płaczliwy
                      Czas czuwania: 3h10min Czas drzemki: 1h10min
                      19:15 ? 6:24 sen nocny, w tym: 00:30 pobudka na butlę, 3:00 pobudka na chwilę lulania, 4:40 pobudka na butlę ? po tej pobudce z 10 minut lulania, 5:40 przebudzanie, wzięłam do łóżka i spał wtulony we mnie do 6:24 ale baaaardzo płytko, oddychał szybko, robił minki itd.
                      Czasy czuwania: 3h12min/3h10min/3h40min
                      Całkowity czas czuwania: 10h02min
                      Sen dzienny: 2h43min
                      Sen nocny: 11h
                      Dziś spróbuję ten ostatni czas skrócić tak jak radziłaś. Wczoraj mi się nie udało, bo miałam gości. Co myślisz o tej rozpisce?
      • leni6 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 10.05.16, 10:11
        Tanja, ja nie wydłużałabym czasu czuwania w dzień wcześniej. Eliminowałabym kolejno karmienia, a wydłużałabym ccc dopiero jeśli pojawiłyby się ranne pobudki. Nie wiem czemu zakładasz, że obudzi się o 5.30, aż tyle trwają te karmienia ? Jeśli tak to tym bardziej bym eliminowała po kolei, czyli np. masz karmienia o 23, 1 i 4. Eliminujesz pierwsze, reszta normalnie, jak zacznie wstawać o 15 min wcześniej niż zwykle to wydłużasz czas, jak nie zacznie to nic nie robisz, potem kolejne karmienie.
        • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 10.05.16, 10:40
          Dzięki leni. Mamy jedno karmienie trwa teraz ok 7min bo 1 pierś i to bardziej picie i ssanie niż efektywne jedzenie, dużo już je w dzień i wprowadziłam jogurty. Zastanawiam się tylko czy się nie obudzi po prostu głodny ok 5-5:30, je ok 18:30, śpi ok 19-19:15. I wstaje 7, karmię 7:30. Czy on tyle godzin w nocy wytrzyma bez papu/piciu.
            • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 11.05.16, 11:13
              Muszę w to uwierzyć. Dziś mogliśmy zacząć walkę z tą pobudką, trochę się mężowi nie chciało. Obudził się dopiero 4:45, pierś coś tam pociumkał ale chyba chciał przy niej zasnąć, potem pospał 40min. Coś tam pogadał o 5:40, pokwękał, wywołałam to czego się obawiałam. Na szczęście zasnął sam chwilę przed 6 i musiałam go budzić chwile po 7. Od dziś już kopne męża w tylek, bo zrobimy przyzwyczajenie do cyca w nocy przy każdej pobudce.
              • zmeczona_mama83 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 11.05.16, 12:33
                Ja już kiedyś o tym wspominałam - córka mojej siostry nie je w nocy od ok. 3 miesiąca życia, przesypia 12h i ma już 10,5 miesiąca, nic się nie zmieniło smile Niektórzy mają szczęście wink Wśród znajomych też są dzieci które przestały jeść w nocy w wieku 6-8 miesięcy, więc myślę, że u Was też się uda smile

U nas chyba pobudka na jedzenie jest nawykowa sad Kiedyś wytrzymywał 9-10h od kolacji, zdarzyło się nawet 11h a teraz od dłuższego czasu tylko 7,5-8h. Spodziewałam się, że im starszy tym później będzie to karmienie a jest odwrotnie. Na dodatek rano wcale nie jest głodny, czasem nie chce piersi a z butelki pije 1/3 lub max 1/2 tego co wieczorem przed snem.
          • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 12.05.16, 06:23
            Dziś pierwsza noc bez karmienia. Nie było większego protestu jak tata odkładał. Ale mam pobudkę 6:16, ostatnio wstawał już o 7 a nawet budziłam. Wczoraj też się przebudził ok 6, zasnął znowu.
            Nasze czasy : 3.10-3.12/ 3.27-3.30/ 3.15-3.20, kładę zawsze tak samo (3.10-3.25-3.10). 9 miesięcy. Czy potrzebna korekta czasów?
                • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 12.05.16, 15:05
                  Synek mi nie zasnął jeszcze na D2, położyłam jak zwykle, to już 15min temu i trochę już popłakuje. Chyba musze ten czas wydłużyc. Dodam tutaj 5min od jutra. Jeszcze się zastanawiam czy mam dobre warunki do spania. Zrobiło się cieplej, ubieram lżej ale może jeszcze mu za ciepło.
                  • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 12.05.16, 16:27
                    Synek odmówił drzemki. Spędziliśmy godzinę w Ciemnym pokoju. Próbowałam uśpić na rękach, wyjelam ze śpiwora żebyśmy się nie ugotowali. Odłożyć się nie dał bo ryk. Jak się już uspokoił to i tak nie chciał spać, niby zamykał oczy, po minucie otwierał, potem już gadał, ciałko opdoczywalo bo leżał na mnie tak jakby bezwładnie, nie było zupełnie ciemno bo musiałam uchylić okno.
                    Z pierwszej drzemki ma snu 1h18min. Teraz wygląda na wypoczętego, nie marudzi. Po jakim czasie położyć spać na noc? Np o 18, po 2h? To będzie po 6h40min od D1.

U nas zawsze tak rewolucyjnie wygląda prośba synka o wydłużenie czasów. Ale to raczej nie kwestia 5min, a pewnie z 10-15min, dlatego się obawiam że zaraz bedziemy mieć czasy dziecka 11msc.
                    • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 12.05.16, 19:45
                      Położyliśmy 18:10. Zasnął bez protestów, nie obudził się jak dotąd.
                      Przeszliśmy właśnie na śpiworek tog 1 (teraz na noc), wcześniej było 2,5, oba bez rękawów. Był do niedawna ubierany w body długi rękaw i cienki bawełniany pajacyk długi rękaw, ostatnio sam pajacyk. Na drzemki body długi rękaw i czasem cienkie spodnie, czasem bez i skarpety. Mieszkanie mam północno-wschodnie, nie nagrzewa się jakoś specjalnie, ale zaczyna być trudno je dobrze przewietrzyć. Zaczęłam zauważać, że jest trochę spocony na koniec w tym tygodniu. Ale nie było problemu ze spaniem, ładne drzemki, ładne noce. Dlatego myślę, że to jednak kwestia nieodpowiedniego czasu czuwania a nie ciepła. Chociaż dzisiaj jest dużo cieplej. Może też ten zarwany poranek się odezwał.

Wiem, że to jednorazowa akcja z odmową drzemki, ale jak już pisałam u nas tak synek komunikuje chęć wydłużenia czasów. Dodam mu 7 minut przed d2, ale będę mieć taką sporą dysproporcję między czasami. Wolałabym wydłużać ostatni. Kładłam do dzisiaj 3h 10min - 3.25 - 3.10.
                      • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 13.05.16, 15:34
                        Po dniu wczorajszym wydluzylam czas przed D2 o 5min i mam krótką drzemkę z płaczem po, a przed już tarł uszy i oczy. Była też wczesna pobudka. Ech, a były takie piękne dwa tygodnie stabilizacji, pobudki o 7, a teraz załamanie i zgaduj zgadula co dalej. Zbiegło się to z tą rezygnacją z nocnego karmienia, ale jeszcze nocy nie przesypia przecież, mąż robi PP, synek zaraz zasypia tylko budzi się o 6.
                          • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 14.05.16, 19:41
                            Bb
                            Jest krótsza pobudka i synek w takim razie wymaga wydłużenia czasów. Ale dzisiaj robił znowu cyrki. Na D1 zasnął planowo odłożony 3,12min, zasypia w mig. Płacz po 53min, potem cisza. W 70min wchodzę i budzę. Na D2 kładłam 3,27min, krócej o 3min niż wczoraj bo miałam wczoraj krótką drzemkę. Za to dzisiaj na D2 nie zasnął sam. Ryk przy zaciemnianiu pokoju, usiadł, położyłam i wyszłam i płakał. W 15min weszłam i uśpiłam na rękach, spał niecałe 30min. Położyliśmy na noc tak aby było 14h snu. To się teraz po 30min wybudził z płaczem. Od trzech dni sie sypie. Może jednak czasy należy skrócić, a ja tym razem wydłużyć chciałam. Dotąd na noc zasypiał bez problemu.

To chyba jest bardzo trudny okres w ustalaniu czasów. Widełki ccc są szerokie. Powinnyśmy już wiedzieć co nieco o naszych szkrabach i odpowiednio reagować. A ja niby wiem i w praktyce to nie działa sad
                              • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 14.05.16, 21:51
                                Twoje dziecię też nie pozwala się nudzić mamie wink może to ta regresja. Ja próbuję jutro skrócić czasy. Tzn skrócę przed D2, a wydłużę ostatni bo mamy dość krótki. Tylko to nadal będzie 10h ccc, a na sen będzie 14h, zobaczymy czy on tyle potrzebuje. Chciałam mu wydłużyc ccc o 15min, ale nie widzę możliwości.
                              • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 14.05.16, 22:50
                                U nas też ostatnio jest płacz przed sen nocny. Najpierw myślałam, że to dlatego, że byłam umówiona na babskie drinki (moje dzieci ZAWSZE wiedzą, kiedy wychodzę), ale płacz mamy już 3 noce pod rząd. Faza. Przejdzie. Najważniejsze to nie zaczynać złych nawyków.

--
                                Zdrowy Sen Dziecka
                                • ecosin-22-07 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.05.16, 11:26
                                  Podzielę się z Wami moją obserwacją. Już mnie nie dziwią te problemy ze snem..
                                  Jestem z córeczką dzień w dzień, więc ciężko mi zauważyć zmiany w wyglądzie, wzroście, wadze itd wink wiecie jak jest, ale skoki rozwoju jakie ostatnio ma zadziwiają mnie! Chodzi mi o inteligencję. Dosłownie od trzech dni widzę ogromy postęp, zagląda pod drzwi, woła mnie i mówi mi, ze tam jest brym brym (pierdzi ustami na jej autko), otworzyła sobie drzwi przesuwne na taras, byłam w szoku! Jest wiele takich nowych sytuacji w tych trzech ostatnich dniach smile że jestem zdumiona. A jeszcze z tydzień temu mówiłam do męża, że chyba coś idzie większego bo cofneła się w rozwoju, "zapomniała" rzeczy, które umiała, była bardzo nieuważna, wywracała się. 2-3dni i przeszło, teraz przyszła inteligencja wink
                                  Też to widzicie u swoich pociech? To moje pierwsze, raczej powiem jedyne tongue_out dziecko, wiec fajnie zauważać takie skoki rozwojowe.
                                  • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.05.16, 19:18
                                    ecosin-22-07 napisał(a):

> Podzielę się z Wami moją obserwacją. Już mnie nie dziwią te problemy ze snem..
                                    > Jestem z córeczką dzień w dzień, więc ciężko mi zauważyć zmiany w wyglądzie, wz
                                    > roście, wadze itd wink wiecie jak jest, ale skoki rozwoju jakie ostatnio ma zadzi
                                    > wiają mnie! Chodzi mi o inteligencję. Dosłownie od trzech dni widzę ogromy post
                                    > ęp, zagląda pod drzwi, woła mnie i mówi mi, ze tam jest brym brym (pierdzi usta
                                    > mi na jej autko), otworzyła sobie drzwi przesuwne na taras, byłam w szoku! Jest
                                    > wiele takich nowych sytuacji w tych trzech ostatnich dniach smile że jestem zdumi
                                    > ona. A jeszcze z tydzień temu mówiłam do męża, że chyba coś idzie większego bo
                                    > cofneła się w rozwoju, "zapomniała" rzeczy, które umiała, była bardzo nieuważna
                                    > , wywracała się. 2-3dni i przeszło, teraz przyszła inteligencja wink
                                    > Też to widzicie u swoich pociech? To moje pierwsze, raczej powiem jedyne tongue_out dzi
                                    > ecko, wiec fajnie zauważać takie skoki rozwojowe.

Właśnie m.in. z tego powodu jest tz regresja snu między 8-10 mż smile

Mój synuś dziś zrobił sam dwa pierwsze kroki smile
                              • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.05.16, 19:20
                                Być może Wasze dzieci mają juz 'optymalną porę pójścia spać', czyli mają określoną godzinę i o tej godzinie muszę chodzić spać. Tą porę można zaobserwować dopiero u dzieci, które przesypiają noce i są wypoczęte. To jest taka dla nich najlpesza pora chodzenia spać. Jeśli wydłuża się CC, to trzeba skórcić drzemi, aby zachować tą porę. Piszę właśnie o tym na bloga. Zobacz w notatkach, czy jest jakaś godzina chodzenia spać, która zawsze przynosi sukces. Ja widzę, że u nas najprawdopodobniej jest to położenie o 18.15, aby spał o 18.30. Wtedy budzi się ok 6.30 i mamy prawie 12h snu nocnego.

--
                                Zdrowy Sen Dziecka
                            • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.05.16, 19:07
                              Czy płacz po ok 30 min od zaśnięcia na noc to ewidentnie za długi ccc?
                              Mamy tak od wczoraj. Jeśli tak to przynajmniej tyle będę wiedziała. Może 10h ccc to za długo, bo właśnie za dużo nowych umiejętności. D2 znowu była krótka, a wróciłam do starego sprawdzonego czasu 3.25.
                              • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.05.16, 19:16
                                tanja8 napisała:

> Czy płacz po ok 30 min od zaśnięcia na noc to ewidentnie za długi ccc?
                                > Mamy tak od wczoraj. Jeśli tak to przynajmniej tyle będę wiedziała. Może 10h cc
                                > c to za długo, bo właśnie za dużo nowych umiejętności. D2 znowu była krótka, a
                                > wróciłam do starego sprawdzonego czasu 3.25.

Albo za długi CCC, albo za długo ostatni czas czuwania. Jaki miałas ostatni?
                                --
                                Zdrowy Sen Dziecka
                                • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.05.16, 19:28
                                  Położony został po 3h13min od wyjęcia z łóżeczka po D2, ale było 12 minut crib hour po krótkiej drzemce. Zasnął po 10min gadania, czyli 3h 23min (18:43).
                                  CCC dzisiaj 10h3min + crib hour.
                                  Drzemki 1h42min.
                                  Noc przespał całą, pobudka ok 6:15, głos dał już o 6, potem cisza, wyjęty z łóżeczka 6:36.
                                  Gratuluję pierwszych kroczków! My za to przodujemy w ząbkach, czwórki na horyzoncie wink
                                  • babybump Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.05.16, 19:47
                                    tanja8 napisała:

> Położony został po 3h13min od wyjęcia z łóżeczka po D2, ale było 12 minut crib
                                    > hour po krótkiej drzemce. Zasnął po 10min gadania, czyli 3h 23min (18:43).
                                    > CCC dzisiaj 10h3min + crib hour.
                                    > Drzemki 1h42min.
                                    > Noc przespał całą, pobudka ok 6:15, głos dał już o 6, potem cisza, wyjęty z łóż
                                    > eczka 6:36.
                                    > Gratuluję pierwszych kroczków! My za to przodujemy w ząbkach, czwórki na horyzo
                                    > ncie wink

Z tego, co piszesz, to nic tutaj nie wskazuje na przemęczenie. Może zobacz, co jutro pokaże?

Wow, 4ki??? Gratuluję smile

--
                                    Zdrowy Sen Dziecka
                                    • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 15.05.16, 20:01
                                      A to nie oznaki, że przemęczenie?
                                      Mamy króką D2, trudno zasypia, jeśli już to budzi się z płaczem po 30min. Zarówno jak wydłużyłam czas o kilka minut i dziś na starym czasie. Budzi się raz o 7, na drugi dzień o 6. Położony na noc od wczoraj 30min po zaśnięciu płacz i po minucie sam zasypia.
                                      Jedynie pierwszy czas mam dobry i długą drzemkę smile
                                      Tymi zębami to trochę się martwię, niby myjemy itp ale po co mu tyle wink tylko mnie gryzie w prawą pierś jak je, w lewą nie. Ale może dobrze, że to tak w pierwszym roku, chyba nie ma aż tyle płaczu teraz.
                                        • tanja8 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 16.05.16, 15:27
                                          Skróciłam czas przed D2 o 5min w stosunku do tego na jakim dzialalismy dobrze ostatnio, zasnął sam i śpi już 50min, możemy nawet zostać przy takim wyniku. Przed obiema drzemkami były protesty po zasłonieciu okna, ale nie takie straszne.
                                          Myślę teraz jaki zrobić ostatni cc. Mamy teraz 6h40min. Czy dobić do 10h, mniej, więcej, bo nie umiem ocenić czy te poranne pobudki i płacz po zaśnięciu na noc to przemęczenie czy mała presja na sen. Czy liczyć 14h snu na dobę? On rzadko tyle spał, ale się zdarzało. Częściej 1h45min. Ma 9 miesięcy.
                      • moniaak27 Re: Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 12.05.16, 20:12
                        Dziewczyny po wprowadzeniu dłuższych czasów czuwania myślałam że jest sukces bo Wczoraj był piękny dzień.. Mała spala idealnie co 2 godz drzemki trwały 1.5 godz spanie o 18.30. Jak w zegarku noc spokojna nie Narzekam. Rano pobudka 6.30 dziś. D1 8.30 do 9.40 Potem już dramat każda drzemka tylko 30 minut. Usypialam już na rękach bo co do łóżeczka ja wkładapam to odwracala się na brzuch..
                        D2 11.40 _12.10
                        D3 14.10-14.50
                        D4 16.50-17.40
                        Chciałam ja Położyć spać po Godz czyli o 18.40 ze względu na tak krótkie drzemki ale Godz mi swirowala w.lozeczku bez płaczu ale Marudzenie aż po Godz był już ryk i musiałam.nosic ?? na wpół śpiąca odlozona do łóżeczka usnela. Czyli po 2 godz od ostatniej drzemki. Co robić jak ona tak się odwraca