Dodaj do ulubionych

Roczne dziecko i przerywany sen

06.01.20, 23:10
Cześć! Mam pytanie do innych mam... kiedy Wasze dzieci zaczynaja przesypiać jakaś większą część nocy? Niestety u mnie jest taki problem, że w godzinach snu, czyli 20:00-7:00 dziecko budzi się co najmniej 8 razy (odkąd zaczęłam liczyć). Przed spaniem dostaje ibuprofen, aby wykluczyć zęby. Na kolacje je całkiem sporo, wiec to raczej nie jest głód. A mimo wszystko nie zdarza się, aby okres snu był dłuższy niż 1,5h... waga prawidłowa, morfologia też.
Obserwuj wątek
      • valeur87 Re: Roczne dziecko i przerywany sen 07.01.20, 20:49
        Bez nurofenu nie zaśnie wczesniej jak o 1 lub 2 w nocy...Na razie żadnych nowych umiejętności. Karmie ja piersią w nocy, bo inaczej to jest płacz na co najmniej godzinę... ze spaniem od zawsze były problemy. Najpierw zasypianie najwcześniej na noc o 23, teraz trochę lepiej śpi, bo wcześniej zaczyna, ale ciagle się wybudza.
    • dag-ger Re: Roczne dziecko i przerywany sen 07.01.20, 11:14
      Za zły sen odpowiada też niedobór żelaza, ale tu trzeba sprawdzić ferrytyne, a nie samo żelazo. U nas po suplementacji jest dużo lepiej, tzn budzi się jakieś 4-5 razy a nie 10. Poszukaj na necie 'anemia z niedoboru żelaza sen'. Mnie właśnie problemy ze snem skłoniły aby zrobić badania w kierunku anemii i okazało się że słusznie.
    • nammkha Re: Roczne dziecko i przerywany sen 09.01.20, 20:57
      Normalne, taki typ dziecka. Przestanie się budzić jak przestaniesz ją karmić piersią, albo i nie tzn może się budzić ale rzadziej. Ja mam dwójkę 2 i 4 lata, obecnie przeszlibspac do swoich łóżek i zaczęły się wędrówki do naszego łóżka... czuje się znowu jak matka niemowlaka. Także nie oczekuj cudów. Trzeba jeszcze chwile przetrwać i tyle.

--
      „Ludzie idą do nieba nie za opanowanie i kontrolę nad swoimi żądzami, lub też za ich brak, lecz w nagrodę, że pracowali nad ich zrozumieniem” (William Blake, Wizja sądu ostatecznego).
              • valeur87 Re: Roczne dziecko i przerywany sen 15.01.20, 09:11
                Jednak nie działa smile położyliśmy ją o 19 - usypianie ponad 2h. Pobudka o 3 w nocy i już nie było spania do pierwszej drzemki porannej czyli 10:00. Trzy dni z rzędu ten sam scenariusz... to ja już wolę dać ibuprom czy viburcol i dać się dziecku wyspac.
                • rulsanka Re: Roczne dziecko i przerywany sen 15.01.20, 12:52
                  Przecież po ibuprofenie też nie śpi. Ten lek działa przeciwbólowo, ale też pobudzająco, dodaje energii. Daj paracetamol jeśli musisz. Mniej skutków ubocznych. A jeżeli działa viburcol to daj viburcol. Po kilku dniach ibuprofenu mój syn miał tak silny ból brzucha, że prawie wylądowaliśmy w szpitalu.

Czy ty śpisz z dzieckiem? Warto dawać pierś na pierwsze kwęknięcie, wtedy są szanse, że się nie rozbudzi.
                  • valeur87 Re: Roczne dziecko i przerywany sen 16.01.20, 20:05
                    Po paracetamolu ma wysypkę - rodzinnie. Ja tez mam zawsze po nim wysypkę.
                    Nie, nie śpię z dzieckiem. Raz, ze mamy za małe łóżko. Dwa, jakoś mi się to nie spina. Wiem, ze może by wtedy lepiej spała, ale mimo wszystko co-sleeping, to nie dla mnie. Próbujemy przejść na jedna drzemkę. Póki co, trzy noce przepisane z delikatna pobudka od 20 do 6:30. Pobudka mieszy 1 a 2. Rozwiązanie? Jedna drzemka godzinna mieszy 12:00 a 13:00. Jej pasuje, ze nie trzeba dużo spać - a my tez zadowoleni, bo dziś nie budzi co godzinę w nocy
    • asia021 Re: Roczne dziecko i przerywany sen 24.01.20, 13:58
      Witaj. Przyczyn może być naprawdę wiele. Moja koleżanka miała podobną sytuacje i spędziła długie godziny nad szukaniem rozwiązania przyczyny przerywanego snu u swojego dziecka. Znalazła na jakimś forum, że innej mamie pomogła zmiana smoczka na smoczek wykonany z naturalnych materiałów. Postanowiła wdrożyć to w życie i zakupiła smoczki duńskiej firmy BIBS. Zauważyła lekką poprawę i dziecko faktycznie troszkę mniej się budziło jednak jej to nie satysfakcjonowało. Szukała dalej i wpadła na pewien produkt, a mianowicie "Szumiące misie". Misie te mają za zadanie uspokoić dziecko w trakcie zasypiania. Misie są wyposażone w różne szumy (bicie serca,deszcz,włączony telewizor itd.). Misie faktycznie pomogły! Jej dziecko rzadko budzi się podczas snu. Często jest w stanie przespać całą noc bez przebudzenia (oczywiście jak mały jest głodny to się budzi na to już nic nie pomoże tongue_out). Niemniej jednak możesz spróbować właśnie wdrożyć takie misie oraz smoczki może akurat w twoim przypadku również pomogą. Ona zakupiła je w tym sklepie internetowym: www.monden.pl

Koniecznie daj znać jakbyś kupiła i przetestowała. Sama spodziewam się za niedługo maluszka i jestem ciekawa czy faktycznie te misie oraz smoczki pomagają w zaśnięciu. Pozdrawiam smile
      • valeur87 Re: Roczne dziecko i przerywany sen 24.01.20, 23:30
        Szumisia mamy praktycznie od urodzenia i chodzi w każdą noc non-stop. Najgorzej jak się bateria wyczerpie i przestanie szumieć to się momentalnie córka budzi smile co do smoczków, to też śpimy ze smoczkiem ciagle. Bez smoczka nie da rady zasnąć wcale. Kiedyś mąż testował, to po 6h usypiania o 3 nad ranem dał jej smoka, bo zwątpił w powodzenie akcji. Rzeczywiście u nas jednak już był czas na jedna drzemkę i to nie dłuższa niż 40-50 min w ciągu dnia. Budzę ja po tym czasie i noc z jedna pobudka.
    • karola2233 Re: Roczne dziecko i przerywany sen 28.01.20, 02:55
      U nas jest bardzo podobnie. Córeczka zaczyna 8 miesiąc i też mamy takie przerywane noce praktycznie od początku. Mała budzi się w nocy 2-3 razy na mleko i jeszcze kilka razy z nieznanej nam przyczyny. Tak jest praktycznie co noc, ale pociesze cie, bo u nas czasem potrafi zupełnie się wybudzic w nocy i np nie spać 2 godziny. Jest to o tyle dziwne, że mała od 3 miesiąca jest na mm i jak widać też się budzi. Także rozumiem jak wam trudno. Miejmy nadzieję, że to wreszcie minie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka