Dodaj do ulubionych

Mleko modyfikowane ból brzuszka

24.01.20, 12:08
Witam.
Mój 5 tygodniowy synek od 3 tygodni jest wyłącznie na mleku modyfikowanym NAN optipro plus 1 .
Kupke robi prawidłowej barwy i konsystencji, conajmniej raz dziennie,ale ma straszne gazy , bole brzuszka ,wzdęcia. Nie chce spać za dnia,A jeśli już zaśnie to na 30 min max godzina i wybudza się,A przy tym pręży ,czasami płacze.. dostaje espumisan i estabiom baby ,które łagodzą ból,dopajany wodą,Ale bez espumisanu jest tragedia ...
Wczoraj rozpoczęłam zmianę mleka na hipp combiotic 1i mam pytanie kiedy będą efekty czy mleko odpowiada czy nie ? Dodam ze zmieniam je stopniowo tzn wczoeaj 1 butelka hipp reszta nan,dzis 2 butelki ,jutro 3.Czy spróbować herbatkę z kopru czy jest za malutki ??
Proszę was mamusie o pomoc ....
Obserwuj wątek
    • kozamat Re: Mleko modyfikowane ból brzuszka 22.08.20, 10:48
      Musisz kilka dni odczekać ale zwykle po 2-3 dniach widać czy dziecku nowe mleko odpowiada czy może nie. Poza tym często niekoniecznie bóle brzucha mogą wynikać ze zmiany mleka. Tak naprawdę róznice pomiedzy poszczególnym mlekami modyfikowanymi sa niewielkie. Dziecko może mieć również bole brzucha nie tylko przy karmieniu mlekiem modyfikowanym ale rownież przy karmieniu mlekiem naturalnym od mamy... Często jest to spowodowane kolką fizjologiczną albo kolką spowodowaną nietolerancją laktozy, która objawia się właśnie w tym czasie ( kiedy dziecko ma kilka tygodni). Dobrze jest wtedy
      Wprowadzić do diety krople, które maja w sobie enzym laktazę - taki enzym pomaga trawić mleko z uwagi na to, że dziecko nie produkuje go w odpowiedniej ilości. U nas Delicol dał radę, bez tego środka córka męczyłaby się z kolką jeszcze długo. A tak po podaniu Delicolu na drugi dzień już była znaczna ulga. Krople podaje się do każdego karmienia
      Okłady z termoforu z pestkami wiśni
      Jak równiez masaże brzuszka zgodnie z ruchem wskazówek zegara

Nie polecam dopajania dziecka. Dziecko potrzebuje w tym wieku energii, tak wiec takie dopajanie moze prowadzić do niedożywienia. Polskie Towarzystwo Neonatologiczne twierdzi, ze dziecko powinno pić wylącznie mleko modyfikowane albo mleko mamy do 6 miesiąca życia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka