Dodaj do ulubionych

zdrowsza kaszka owocowa czy niesłodka?

29.10.04, 21:43
Mój synek kończy pojutrze 6 miesięcy. Wieczorem jada kaszkę ryżową lub
kukurydzianą ale taką bezsmakową. Czy zacząć mu podawać takie słodkie,
owocowe?
Obserwuj wątek
    • kingamamaemilki Re: zdrowsza kaszka owocowa czy niesłodka? 31.10.04, 20:52
      mozesz podawac. chodzi o to w tych kaszkach aby przyzwyczaic zoladek dziecka do
      roznych potraw, a nie co jest bardziej wartosciowe - one wszystkie sa ok.
      Przeciez i tak podstawowym jedzeniem jeszcze jest mleko, a ta reszta to dodatki
      na razie. wiec najpierw pojedyncze, pozniej z dwoch skladnikow, a potem
      mieszane. kazdy nowy pokarm powinnien byc sprobowany 1, potem trzeba czekac 5
      dni aby upewnic sie ze nie ma alergii, lub zlego trawienia. Jezeli jest cos nie
      tak, to mozna sprobowac cos innege, a puzniej wrocic za 2-3 tygodnie do
      poprzedniego. Enzymy w zoladku musza sie przyzwyczaic i wytworzyc aby mozna
      bylo trawic. Jak nie chcesz podawac gotowych kaszek z owocami to mozesz dodac
      dobrze dojzalego banana (jak skora bedzie miala brozowe kropki to jest wtedy
      akurat bardzo dojrzaly), przetarte ugotowane jablko, przecier z ugotowanej
      gruszki, bardzo dojzale avocado (avocado i banan to jedyne owoce, ktorych nie
      trzeba gotowac), mozesz tez dac marchewke, albo buraczek, slodkie ziemniaki,
      zwykle ziemniaki, ugotowane i bardzo przetarte przez sitko. Warzywa musza byc
      bardzo ugotowane, aby nie bylo sorowego wloknika - to powoduje bule brzucha i
      rozwonienia. Jak widelec wklujesz i samo sie rozlazi na pol - to wiesz ze
      dobrze ugotowane, oczywiscie bez masla, soli, cukru itp.
      Powodzenia.
      • akkf Re: jabłko trzeba gotować???? 01.11.04, 09:14
        ja daję niegotowane jabłko - skrobię łyżeczką prosto z cząstki - pierwszy raz
        słyszę że trzeba gotować!!! w większosci poradników jest właśnie "skrobane
        jabłko"... po zapierajacej marchewce swietnie "wymiata" i nie ma problemów z kupką.
        Ostatnio odkryłam kaszkę kukurydzianą właśnie z utartym jabłkiem - pycha! ale
        chyba bardziej smakuje mamie smile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka