Dodaj do ulubionych

Bardzo małe stopy u dziecka i oligodaktylia

02.09.21, 20:41
Witam
Jestem mamą Dorotki. Córka urodziła się z wadą stóp (oligodaktylia) jest to bardzo rzadkie. Bardzo mało o tym piszą, lekarze nie są wstanie mi nic powiedzieć bo córka jest za mała (obecnie ma 6miesiecy) ale może ktoś się z tym spotkał. Córka w jednej stopie ma 4 palce i się ładnie rozwija(nawet ludzie i my często nie zwracamy uwagę na brak 1 palca bo po prostu tego nie widać) jedyny problem to jej długość, a druga nie ma 2 palcy i jest nie dość że mała (o 5mm krótsza niż ta druga) to stopa jest węższa o te 2 palce. Jest rehabilitowana od kiedy skoczyła 1,5 miesiąca, zaraz będzie miała zakładane ortezy. Jeśli ktoś miał kiedyś z czymś takim do czynienia to PROSZĘ powiedzcie mi jak to u was wyglądało czy dziecko chodziło samo. Ale to jedna sprawa, druga to BARDZO MAŁE STOPY jak to było u waszych dzieci, moja córka ma 6 miesięcy i jedna stopa ma 7,5cm, a druga 8cm. Ogólnie jest małym dzieckiem ale mówią że ma bardzo duża dysproporcje i te stopy powinny być o kilka cm większe, czy ktoś z waszych dzieci miał małe stopy i jak sobie z nimi radzi, jak szybko rosły itp??
Bardzo proszę o pomoc
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka