Dodaj do ulubionych

Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom

23.08.05, 21:39
Moja córeczka dostała pierwsze ząbki, gdy miała 7 miesięcy. Teraz ma przeszło
9 miesięcy i wyżynają się u góry. Cieszę się, że przeczytałam ten artykuł,
wiem, że musz być bardziej cierpliwa i wyrozumiała. To naprawdę bardzo
ciężki okres zarówno dla dziecka jak i dla matki.
Obserwuj wątek
    • kaja012 Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 11.09.05, 10:19

--
      kaja012 i Tomek[5.5]
      moj synek ma juz dwie dolne jedynki,jak mu wychodzily to nie bylo
      tragicznie.Teraz jest troche gorzej,nie wiem ktore zeby ale napewno jakies
      wychodza,maly bardzo sie slini i jest marudny,nerwowy.Problem mam taki ze przez
      cala noc jeczy przez sen,slyszalam ze dziasla najbardziej bola w nocy a dzieki
      temu artykulowi wiem ze moge podac mu na noc paracetamol.
      pozdrawiam
    • elli3 Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 13.12.05, 14:49
      Mój synek skończył 14 miesięcy i nie ma ani jednego ząbka. zaczyna mnie martwić
      ta sytuacja choc zarówno nasz pediatra, jak i dentysta zgodnie twierdzą , że to
      normalne i nie ma się czym martwić. Czy ktoś spotkał się z tak późnym
      ząbkowaniem iczy rzeczywiście nie nalezy jakoś wspomóc tego procesu u dziecka?
      • iza813 Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 05.07.06, 08:02
        witam
        mój maly ma cztery miesiące i juz mu sie wybiły mu sie dwie dolne jedynki.na
        szczescie n ie jest bardzo marudny ale strasznie sie slini i ciagle trzyma
        raczki w buzki.jestem zaskoczona ze tak szybko zacząl ząbkowac ale jego
        pierwszy zabek to dla mnie wielka radosc.pozdrawiamy.
        • zielonka74 Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 23.11.06, 12:41
          elli3,spotkałam na szczepieniu mamę z podobnym problemem u synka.Chodzi do
          pedodonty.On twierdzi,że mały może nie mieć zawiązków zębów mlecznych i mogą
          wyjść dopiero stałe.Moze być również tak ,że trzeba będzie nacinać
          dziąsła.Wiem ,że robiła jakieś prześwietlenia.Najlepiej udaj się do
          pedodonty,będziesz wiedziała na czym stiosz.
        • kasiulkaa21 Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 21.07.08, 10:01
          witam. niektore dzieci maja juz zabki majac 4miesiace moje pytanie
          do ich rodzicow,kiedy oni zaczeli zabkowac? czy tez tak wczesnie? bo
          slyszalam ze to sprawa dziedziczna i ze zawyczaj nasze dzieci
          zabkuja w takich samych okresach jak ich rodzice to prawda?
          sprawdzilo sie to u was?
          • babcia47 Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 21.07.08, 11:27
            to, że dziecko zaczyna się ślinić, wszystko gryźć i marudzic nie
            znaczy, że ząbek pojawi sie na dniach!! U moich synów i u wnuka
            pierwsze reakcje były w wieku 4 miesiecy a pierwszy zabek pojawił
            się w wieku 6m7dn(u starszego 2 na raz), 6,5 miesiaca u młodszego..a
            obecnie u wnuka 6m5dn..trwało ponad 2 miesiące zanim pojawił się
            pierwszy zabek..za to u starszego w ciagu 5 tygodni wyszło 5 zębów a
            kiedy skonczył rok miał 12!! młodszemu do roku wyszło 7
            sztuk..wnuczek dalej marudzi mimo wyklucia pierwszego zęba..czyli
            dalsze w drodze
      • nikolam Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 19.09.06, 14:59
        Moja córka ma 13 m-cy i dopiero teraz zaczęły pojawiac się ząbki. Wprawdzie nie
        ukrywam że też martwiłam się dlaczego tak późno. Teraz idą wszystke na hurra
        tzn. cztery jednocześnie, a ja przeżywam nocny horror. Daję czopki , smaruję
        żelem,żeby zmniejszyć ból na niewiele się to zdaję,. ciekaw ile jeszcze przede
        mną niewyspanych nocy?
      • zuzia_ny Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom / do elli3 11.09.07, 21:56
        elli3, sa dzieci, ktore zabkuja tak pozno. znam kilka przypadkow ( z
        amerykanskiego forum) gdzie dziecko bardzo dluuuuugo nie mialo
        zabkow a potem zaczely wychodzic jak grzyby po deszczu. wiem, ze
        mozna sie martwic tym, ze moze nie bedzie mialo mlecznych zebow.
        zanim jednak pobiegniesz na wizyte, w ktorej ci ktos podpowie, zeby
        nacinac dziasla dobrze sie zastanow, czy nie lepiej dluzej
        poczekac. a zamiast ewentualnego nacinania podpowiadam ,ze mozna
        stosowac zele zmiekczajace twarde dziaslo. wszystko zalezy od
        lekarza i od szczescia do jakiego lekarza trafisz. a twoj dentysta i
        pediatra akurat sa spokojni. i slusznie.
    • monikarzenska Re: Idą zęby! i ida i ida... 10.01.06, 21:22
      Mam 7 miesiecznego maluszka, Antosia i od trzeciego miesiaca zauwazylam mala
      plamke na dolnej jedynce.Ktos mi powiedzial, ze to juz wstep do zabkowania,
      jednak to preluium przeciagnelo sie i obecnie maly wciaz jest bez zeba, a w
      ostatnim czasie zrobil sie strasznie placzliwy i marudny. Gryzie wszystko,
      przypominajac mala piranie, jednak najgorsze staly sie noce, od 5 nocy budzi
      sie wielokrotnie i placze tak przerazliwie i bezsilnie ze czasem juz nie wiem
      co robic. Z poczatku myslalam, ze to objaw nietolerancji antybiotyku ( maly do
      tego wszystkiego sie rozchorowal : kaszel, wysoka goraczka do 39,5 st.katar),
      bol brzuszka, ale okazuje sie ze to bol dziasel tak go budzi w nocy. Podawalam
      mu apap w kropelkach dla takich maluszkow, ale to niewiele dawalo i wlasciwie
      nadal budzil sie z placzem. Poza tym nie mozna go podawac bez konca. Jestesmy
      wszyscy wykonczeni po takiej nocy, dlatego dzis zdecydowalam sie mu podac
      nurfen dla niemowlat ( podobno pozwala przespac cala noc przy bolesnym
      zabkowaniu) smaruje mu dzisala calgelem. W dzien jest wszystko do zniesienia,
      ale kiedy zbliza sie noc z niepokojem klade sie do lozka i czekam na placz
      malego. Moze jest jeszcze cos co moglabym zrobic dla mojego synka i dla siebie
      samej w tej sytuacji? Bede wdzieczna za kazda rade.Pozdrawiam wszystkich, a
      szczegolnie rodzicow oczekujacych na pierwsze zabki swojej pociechysmile))
      • agam75 Re: Idą zęby! i ida i ida... 11.01.06, 20:09
        Witamsmile
        Nasz Franek pierwsze ząbki dostał w wieku 4 miesiecy, jedynym zwiastunem było
        straszne ślinieniesadTeraz już ma rok i 8 zębów. W noc przedsylwestrowa do
        Nowego Roku pojawiła sie gorączka nie schodząca poniżej 37,5 i powodem były
        następne zęby. Dawałam Viburcol na noc i Efferalgan w czopkach na obniżenie
        temperatury. Pomogło, następna noc juz była spokojniejsza, a w poniedziałek
        goraczka znikneła. Pediatra tylko stwierdziła ze ida cztery zęby narazsmilei
        zapisała Nurofen dla dzieci, wit.C i wapno. Pomogło. Na slinienie niestety
        chyba nie ma rady??
        Pozdr
        Aga
    • hanulaw Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 11.01.06, 20:36
      Nam pediatra powiedziała, żebyśmy kupili TANTUM VERDE w areozolu i stosować
      według wskazań na ulotce.Mam wrażenie, że faktycznie pomaga.Dzisiaj zauważyłam
      spuchnięte dziąsła i na górze i na dole, rany idą chyba wszystkie razem.Ciekawe
      co będzie w nocy.Trzymajcie za nas kciuki. Pozdrawiam.
    • olciaj-k Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 12.01.06, 21:45
      Moja corcia ma 8m-cy i trzy zęby. Właśnie czekamy na czwarty i przezywamy
      ciężkie chwile. Dentinox chyba w ogóle nie pomaga, oprócz tego nurofen i
      vibrukol. Czy któras z was może mi powiedzieć czy takie cyrki dzieją się przy
      każdym ząbku, aż do wyrżnięcia wszystkich? to znaczy ile to trwa? i czy możliwa
      jest z tego powodu biegunka?
      a teraz z innej beczki: co robicie z czkawką jak dziecko nie chce pić? czekać
      aż przejdzie?
      • malgos_wo Re:do olciaj-k 12.01.06, 22:42
        Rozmawiałam ze swoim stomatologiem.Podobno najbardziej bolą wyżynające się
        jedynki.Luźniejsze kupki są jak najbardziej normalne. Co do czkawki ja czekam
        jak przejdzie sama bo co mam zrobić jak mały nie chce pić!!! Pozdrawiam
        • karolcia_81 Górne jedynki 13.01.06, 08:36
          Moja Nastka ma 10m-cy i do tej pory dwie dolne jedynki, które wyszły bez
          wiekszych problemów, ale teraz na dniach sa górne jedynki (juz widać biały
          zarys pod dziasełkiem) i pediatra przepisała jej Tantum Verde w aerozolu (bo
          Mała ma przy okazji zaczerwienione gardło) przez ok. 5dni, jak na razie to jej
          pomaga.Na szczęście nie ma gorączki a w nocy budzi się tak co 3 godzinki z
          płaczem lekkim ale jak ja przytulę i pokołysze to po 5min.śpi.

Życzę cierpliwości i pieknych ząbków
          Karolina
          • iwonagryga Re: Górne jedynki 17.08.09, 22:38
            Mój synek Tomuś ma 8 miesięcy i wyszły mu dwie GÓRNE jedynki,obie na razwinkTroszkę gorączkował dwie noce,ale nie było tak zle.Teraz czekamy na następne ząbki.
        • paula4u2 Re:do olciaj-k 13.04.07, 23:57
          moja ma siedem miesiecy i na dole juz piekne biale siekacze,jak zaczol wyzynac
          sie drugi zabek na dole to mala dostala zapalenia oskrzeli. lekarka
          stwierdzila, ze to moze byc od zebow osatnio coraz czesciej spotykane zjawisko,
          oczywiscie antybiotyk, po antybiotyku dostala ostrej biegunki i oczywiscie bol
          dziasel, wiec nie chciala nic jesc schudla prawie 700g. pomugl lakcid i humana
          na biegunke, zupka tylko ziemniak i marchewka z kleikiem ryzowym i na deser
          jabluszko z sokiem z cytryny a i do mleka dodawalam kleik ryzowy lyzka stolowa.
          a co do CZKAWKI to jesli ie chce pic to najlepszy jest PLACZ: NIE CHCE PIC?
          TRZYMAC W BUZI BYTELKE TAK DLUGO AZ ZACZNIE PLAKAC BO NIE CHCE NAPEWNO PODZIALA
          PO trzeba tylko troszke przetrzymac...
    • madziaz Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 04.07.06, 22:05
      U syna nawet nie wiedziałam, jak i kiedy w piątym miesiącu wyszedł sobie ząbek.
      Ok. ósmego miesiąca miał już pięć zębów i wyrzynało mu się pięć następnych
      jednocześnie. Jedynym objawem była lekka biegunka, żadnego płaczu i innych.
      Teraz u córci chyba będzie inaczej. Od tygodnia ślini się z różną
      intensywnością, pakuje rączki do buzi, czasem wyraźnie w celach poznawczych,
      czasem ssie je, wręcz gryzie z zapałem. Jak podam smoczek (nie chcę, żeby ssała
      kciuk), to się na nim wyżywa, żując go z taką złością i mrucząc groźnie przy
      tym. Lekko rozwolniona kupa również się pojawiła, a to dopiero wstęp, bo na
      dziąsłach nic nie widać. Ciekawe, co nas jeszcze czeka...
      • kasia_sp Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 04.07.06, 22:59
        moja córa 10 lipca skończy 5 miesięcy ... dodam, że jest wcześniakiem z 36
        tygodnia
        no i od jakichś 2 tygodni ślini się mocno i wpycha łapki do buzi, ssie je raz
        mocniej raz słabiej .... czy powinnam już szukać zwiastunów ząbków
        czy to lekka przesada, za wcześnie ???
        • aneta871 Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 05.07.06, 07:52
          Moja Karolina to też wcześniak ale z 37 tygodnia, a już ząbkuje od 3,5
          miesiąca. Pediatra powiedziała że to ewenement że tak szybko, ale tak widocznie
          ma byćsmileKarolina nie siedzi jeszcze bo to za szybko, ale wsuwa przeciery
          warzywne bo jej brakuje już mleka z cycusia ma taki apetytsmile Waży 7000g, a jak
          się urodziła ważyła 3090g. Wcześniaki zawsze doganiają rówieśnikówsmile
        • laura1979 Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 02.08.07, 22:44
          hehe, no to witamy w klubie, mój synus 9 lipca skonczył 5 miesięcy. tez jest
          wczesniakiem, ale z 34. tygodnia. Dzisiaj zauważyłam, ze wychodzi mu pierwszy
          ząbek, a od dłuższego czasu (ok. miesiąca) bardzo się ślini i wszystko pakuje
          do buzi. Moze z tymi wcześniakami tak już jest?? pozdrawiam mamy wczesniaków i
          nie tylko smile
      • agmalin3 Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 10.07.06, 20:56
        Mój maluszek ma 7,5 miesiąca, dolne jedynki wprawdzie wyszły miesiąc temu dość
        spokojnie, ale wcześniej był chory- zaropiałe oczka, katarek, chrypa i czerwone
        gardło. No i historia się powtarza przy górnych, do tego jeszcze pleśniawy i
        płacz w nocy. A gdzie pozostałe zęby ojoj, mamusie trzymajmy się, podobno zeby
        sie przydają, jak mówi reklamasmile
        A jak walczyć z pleśniawami, znacie jakieś wypróbowane sposoby?
        • agab26 Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 17.07.06, 11:38
          witam. Mi już oadają ręce. Moja Natalcia zaczęła się slinic pod koniec drugiego
          miesiąca, była rozdrażniona i miała biegunkę. Karmiłam ją piersią. Teraz jak ma
          6 miesięcy i przeszłam na butelkę sytuacja nie uległa zmianie. no, może na
          gorsze. Dołączyła drazliwość, bezssenne noce, brak apetytu i zatwardzenia.
          Gryzaczków wodnych nie chce gryżć, bo są nieporęczne. Smaruje dziąsełka
          calgel'em , ale wydaje ni si eby pomagało.chyba trzeba się uzbroić w
          cierpliwość. Szkoda mi tylko mojej niuni że tak cierpisad
          --
          "https://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20731;133/st/20060127/dt/7/k/d6e4/preg.png">
          Natalka
        • agula_m Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 10.12.06, 04:15
          agmalin3, jest artykul na tym samym forum pt: ziolowe kuracje na
          kolki,zabkowanie i nie tylko" , niektorzy stosuja urynoterapie,czyli ,choc
          niektorym wydaje sie to obrzydliwe, obsiusiana pieluszka przecieraja jezyczek.
          niby wlasny mocz ma wiele zalet kurujacych. ja osobiscie nie zrobilam nic, bo
          jako niedoswiadczona matka nie zdawalam sobie sprawy,ze Maks cos takiego ma.
          widzialam bialy jezyczek,ale kolezanka doradzila scieranie tego sciereczka, tak
          wiec robilam, pewnego dnia samo sie zniknelo i uswiadomilam sobie,ze to bylo
          wlasnie to. nic dziwnego,ze mi tak wyl, do tego inne komplikacje.pozdrawiam
      • kolencya Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 26.09.06, 22:20
        moja corka zaczela sie slinic kiedy skonczyla 2 miesiace zaczela tez wkladac
        raczki do buzi czego wczesniej nie robila. Myslalam, ze to zeby, ale do teraz
        nic sie nie pojawilo, a skonczyla 6 miesiecy. Od jakis 2-3 tygodni jest
        strasznie nerwowa, nie dopija do konca butelki (co jej sie wczesniej tez nigdy
        nie zdazalo) a na dodatek jak pije to wierzga nogami, wygina sie na wszystkie
        strony i wali reka po butelce. To pewnie przez to ze jak pije cieple mleko to
        ja swedza dziaselka i jest nerwowa.Tak mi sie przynajmniej wydaje, poza tym
        budzi sie kilka razy w nocy ale wystarczy ze jej dam smoczek to
        zasypia.Wczesniej przesypiala w nocy nieraz 10-11 godzin.
        • julia21041 Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 02.04.12, 14:45
          Mój synek ma już 7,5 miesiąca pierwszy ząbek jedynka na dole wyszedł mu jak miał 4 miesiące drugi dwa dni później. Objawami było ślinienie i rączki w buzi. Zero płaczu, gorączki czy luźnej kupki. A teraz niestety jest zupełnie inaczej. Najgorsze jest to że nic nie chce jeść łyżeczką więc pije tylko mleko lub mleko z kaszką ryżową. u góry ma już całe opuchnięte dziąsła i zarysy jedynek i kłów. Mały się ślini, w nocy budzi się co chwile już ze trzy tygodnie. Wcześniej pięknie mi spał. Martwię się, bo żadne zupki czy obiadki a nawet deserki nie wchodzą w grę na widok łyżki macha rączkami i zaciska usta. czy ten vibrukol pomaga? nawet nie pozwala smarować teraz dziąseł bobodentemsadpozdrawiam co mogę zrobić?
    • grubazocha Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 22.11.06, 21:30
      Mój synek ma 9,5m-ca i 7 ząbków.Ostatnia nieprzespana w związku z tym noc nie
      przyniosła niestety nic konkretnego..Kubuś jest naszym trzecim
      dzieciątkiem-pierwszym chłopaczkiem smile-i w związku z pewną praktyką mam teorię
      iż w czasie wyżynania się ząbków dzieci często mają katar!Co Wy na to drodzy
      rodzice?Raczej nie jest to kwestia pory roku,czy wieku dziecka.Ciekawe co nt
      temat myślą inni i czy mają podobne doświadczenia?pozdrawiam Małych Zębaczy!
      • kaira Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 22.11.06, 21:44
        grubazocha

nie wiem, czy przypadek, ale 13.11 pojawił się katar, 14.11 zobaczyłam dwie
        kreseczki na dolnych jedynkach. Dzsiaj już ząbale ładnie widać, ale katar dalej
        jest. Zastanawiam się już nad odwiedzeniem pediatry, bo chroniczny katar przy
        ząbkujacym szkrabie, to nielada wyzwanie wink
        --
        Są takie dni. Co kogo spotkasz, to świr. Z tego wszystkiego zaczynasz się sam
        sobie przyglądać w lustrze.
      • jaga-1981 Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 19.11.08, 02:35
        Coś w tym jest.Moja mała od 3 dni ma katarek,furczy jej w nosku i też od 3 dni jest niemożliwa.Do tej pory była aniołkiem,teraz wręcz przeciwnie i drze się nawet przy zmianie pieluszki.Rączek z buzi nie wyjmuje,mało śpi w dzień i jest płakliwa...ale po dziąsełkach jeszcze nic nie widzę...ale to pewnie to...
    • divideit Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 10.04.07, 10:28
      witam, moja Olcia ma teraz niecale 5 miesiecy. gdy miala 4 m-ce pojawily sie
      dolne dwie jedyneczki - bez placzu, garaczki ale za to z ogromnymi zasobami
      slinysmile wczoraj wyczulam u gory maly kileksmile) gdy olcia marudzi mam pod reka
      panadol dla niemowlat w syropie.
      pozdrawiam
      --
      kasia
      • bebe691 Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 14.04.07, 19:05
        Emily ma 5 miesiecy i dwa tagodnie, drugi dzien goraczkuje i to nie bagatela
        39.2 °C.ataki placzu wyraznie wskazuja na bol dziasel, mala wklada wszystko do
        buzki i slini sie od tygodni... czasem mam nadzieje,ze po kolejnej nocy(po
        panadolu tylko jedna pobudka na karmienie)rano odkryje zabek bez wiekszych
        ceregieli...jednak dalej spedzamy dnie na robieniu czegokolwiek,byleby tylko
        zapomniec o bolu i przerwac histeryczny placz z bolu... pozdrawiam wszystkie
        male dzieciaczki,wasze zabki napewno beda cudowne i uraduja rodzicow....nasza
        nerwowosc to tylko reakcja na bezradnosc...
    • mamahenia A Tatusiowie?!?! 23.04.07, 21:13
      Zastanawiam się dlaczego w większości artykułów uwagi kierowane są tylko do mam?
      A tatusiowie?
      Nic dziwnego,ze ojcowie czują się później sfrustrowani wszystko wiedzącymi
      mamami i nie chcą uczestniczyć w opiekowaniu się dzieckiem,przecież to rola
      matek,do nich są skierowane wszelkie porady.
      To niesprawiedliwe ,zarówno dla zapracowanych i przemęczonych mam,jak i dla
      tatusiów.
      Chciałabym,żeby to mogło kiedyś ulec zmianie.
      Rodzi to bardzo wiele niepotrzebnych napięć,ojcowie zaczynają myśleć,ze pewne
      obowiązki nie należą do nich, a przecież dziecko jest jak najbardziej wspólne i
      wpólne powinny być troski i obowiązki.
      Pozdrawiamsmile
      • truskawek82 Re: A Tatusiowie?!?! 06.02.09, 22:41
        Myślę, że gdyby tak Tatusiowie chętniej pomagali przy dzieciach, szczególnie w
        tak trudnych chwilach jak bolesne ząbkowanie i nosili je na rękach, smarowali
        dziąsełka, czy chociażby usypiali na pewno byłoby inaczej. Często winą samych
        Tatusiów jest to, że się ich omija. Swoimi pociechami interesują się
        sporadycznie tłumacząc to pracą i zmęczeniem (jakby wychowanie dziecka było nie
        ciężką pracą, a sielanką), pozostawiając na głowie wszystko swoim żonom, a potem
        narzekają, że się porady kieruje do mam. Nie mam na myśli wszystkich, ale
        niestety nadal ojcowie, którzy aktywnie uczestniczą w życiu własnych dzieci to
        zjawisko...
    • asistroj Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 16.05.07, 12:05
      Moja córka Nadia ma prawie 4 miesiące i już od kilku tygodni zauważyłam że
      czegoś "szuka" w buzi. Obficie ślini się, mało je dużo spi i bardzo drapie
      swoje dziąsła kilka razy miała zakrwawiony rękaw. Ratunkiem są dla
      niej....paluszki bo gryzaka nie chce!
    • asiunia_bzyk Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 11.09.07, 17:27
      Mój synek tydzień temu skończył 5 miesięcy,ma już dwa dolne ząbki.Trochę się
      męczył nim się pojawiły,gorzej sypiał i nie chciał jeść,na szczęście nie miał
      gorączki.Teraz czekamy na następne ząbki. Ja stosowałam Calgel,Viburcol,a noc
      Paracetamol.
    • dzdoda Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 03.10.07, 17:45
      mój synek właśnie przechodzi ząbkowanie,jest strasznie marudny i
      budzi się w nocy co godzinę!pomagam mu schłodzonym
      gryzaczkiem,smaruje mu dziąsełka DENTINOXem ale najlepszy jest płyn
      na receptę robiony w aptece,na zamówienie!!polecam, a na noc daję
      małemu czopek przeciwbólowy co pozwala NAM trochępospac
    • jessica07 Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 03.10.07, 20:20
      Zabkowanie-Hmm?To moze ktos mi powie czy mozliwe jest zeby jako
      pierwszy zabek wyszla dolna 3ka lub 4ka?Wszedzie czytam ze pierwsze
      zazwyczaj ida dolne jedynki a u Jessi wczoraj zauwazylam cos bialego
      i twardego-sprawdzalam lyzeczka-stuka jakby to byl zabek.Slini sie
      bardzo juz od 3go m-ca a teraz ma 6.5 Czy to mozliwe?
    • michelle77 Re: Ząbkowanie 19.07.08, 22:57
      Moj maluszek ma 9 miesiecy i zero zebow..Widac tylko ich ksztalt pod
      dziaslem wink Ida chyba cztery na raz..Zaintrygowalo mnie Twoje zdanie
      dotyczace wysypki..Moj syn ma czerwone, malutke krosty na
      brzuszku..Troche przypominaja potowki..Sama juz nie wiem...Jestem
      zmeczona i bardzo mi go zal, bo to generalnie pogodne i nie placzace
      dziecko.
    • tania84 Ząbkowanie 25.08.08, 09:44
      ja mam takie pytanie czy dziecko zawsze Slini sie przed ząbkowaniem bo moja mała ma 8 miesięcy jeszcze nie wyszedł jej zaden ząbek nie ślini sie ale wkłada wszystko do buzi pozdrawiam
    • marzenciaf Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 02.09.08, 22:27
      Moj synek ma 4 miesiace od miesiaca sie slini i ssie
      piąstki.dziąsełka smaruje bobodentem ale raczej to nic nie pomaga,
      mam zamiar kupic COLGEL. Nie dodałam że budzi sie w nocy co
      jedna ,dwie godzinki, dzis podałam mu VIBURCOL zobaczymy jak przespi
      nocke.juz nie moge sie doczekac tych pierwszych zabków. pozdrawiam
    • mala_cza_rownica Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 16.10.08, 22:40
      nie wiem jak stary jest ten watek, ale nie chce zakladac nowego niepotrzebniesmile przeczytalam juz tony na temat zabkowania, temat jest dla nas powiedzmy..naglacy smile
      czy paracetamol przeciwbolowo moge podawac coreczce co wieczor? Czy tylko raz na kilka dni? W nocy mala nie spi dobrze, budzi sie, placze przez sen.. nie chce "przedawkowac"a nigdzie niestety nie znalazlam informacji o tym, jak czesto mozna podawac przeciwbolowo syropek? bede bardzo wdzieczna za odpowiedzi !
      • aganawrocka Re: Idą zęby! Co pomoże małym dziąsłom 09.12.08, 14:41
        byłabym ostrożna, nurofen bardzo źle wpływ na enzymy wątrobowe. Ząbkowanie
        minie, nawet jeśli dziecko cierpi,to prze zokreślony czas,a wątroby nie naprawi
        już nic. Zastanow się na czym Ci bardziej zależy - na zdrowiu dziecka, czy swoim
        spokojnym śnie? Mój maluch ma 8 miesięcy, 2 zęby w wieku 4-4,5miesiąca wyszły
        niezauważalnie. Teraz idą górne jedynki i przeżywamy koszmar. Mały od tygodnia
        ma gorączkę ok. 38 st., katar, straszny kaszel, wymioty i biegunkę, bierze
        antybiotyk, do tego ma pleśniawki i ból brzucha...a dziś dostał jeszcze wysypki.
        W zasadzie nie ma skutecznego sposobu na ząbki - jedyna rada to cierpliwość...
        Wiem że to okropnie brzmi, ale to prawda. My radzimy sobie tak: zimne gryzaki
        (można też schłodzić smoczki) trzymam mu ja w buzi, żeby mu rączki nie marzły,
        do tego żel dentinox w dawkach mniejszych niż zalecane ale częściej. Do jedzenia
        deserki w temp. trochę niższej niż pokojowa, ale nie z lodówki!!!(są zbyt
        zimne)Czasem daję metalową łyżkę stołową dużą(mam taką jedną, co nie ma ostrych
        brzegów)ale pod moją opieką, żeby nie zagryzał na niej zębów, tylko ssał i
        trzymał w buzi. Będziemy jeszcze próbować z marchewką zimną i drewnianymi
        łyżkami, bo na to nie wpadłamsmile Nurofen mały dostaje tylko w wyjątkowych
        sytuacjach jako srodek na gorączkę, raczej nie stosujemy go przeciwbólowo na
        noc, jednak nie można się też dać zwariować-jeśli mama nie śpi 2 noc z rzędu to
        pewnie że na 3 może a nawet powinna, moim zdaniem coś dać na ból, bo w dzień nie
        będzie miała siły zająć się ząbkującym "potworem" ;D Chętnie podzielę się innymi
        doświadczeniami z mamami maluchów - np. pieluszkowe zapalenie skóry, czy
        pleśniawki. aga.nawrocka1@wp.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka