Dodaj do ulubionych

od kiedy "normalne" zupki?

10.11.06, 01:26
hejka.mam pytanko,od kiedy podawalyscie czasami zupki swoim pociechom takie jak wy juz jecie.nie chodzi mi o jakis kapusniak,ale np pomidorowka lub rosolek??
Obserwuj wątek
    • aga55jaga Re: od kiedy "normalne" zupki? 10.11.06, 01:28
      od ok 8 miesiąca - warzywna, bez wywaru mięsnego - mięso gotowałam oddzielnie.
      Bez wywaru - gdyż moje córy to alergiczki nie chciałam prowokować kolejnych
      nieporządanych reakcji. A takie zupełnie dorosłe -podawałam ok roku.
      • rossmari Re: od kiedy "normalne" zupki? 10.11.06, 11:59
        Swem synkowi zaczelam podawać normalne zupki tak pod koniec 5 miesiąca-rosołek z
        ryżem, krupniczek z marchewka, kaszką i ziemiakami, w 6 m-cu
        kalafiorową.Oczywiście gotowałam z mięskiem. Na gotowe Gerberki źle reagował
        (wymiotował). Ogólnie mały ma dobry apetyt i moje zupki wcina bardzo ładnie.
        Teraz ma 10 m-cy, nadal karmię go piersią. Waży 11kg (masa urodzeniowa 4350g).
        • reniasss Re: od kiedy "normalne" zupki? 10.11.06, 15:25
          Mój zaczął 8 miesiąc i już staram się w miarę rozsądku powoli wprowdzać
          wszystko,tzn pomidorową już jadł,buraczkową też,rosół też.Gotuję zupy na mięsie
          wieprzowym lub udku z kurczaka.Do tej pory na nic zle nie reagował,więc może
          spokojnie zjadaćwink)))
    • dorpyp Re: od kiedy "normalne" zupki? 10.11.06, 19:14
      witam. ja mam synka, który ma prawie pół roku. już od jakiegoś czasu
      przyzwyczajam go do moich zupek. np. rosołek z kaszką manna bardzo mu smakuje.
      inne zupki jak buraczkowa albo ogórkowa też, ale te zupki z kolei najpierw
      przecedzam przez sitko, żeby ogórek albo buraczek się nie dostał i dolewam
      troszkę wody przegotowanej. tak wiesz na początek żeby nie było szoku dla
      maluszków. pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka